Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

και εγω miriki μου γι'αυτο σφουγγαριζω τις βεραντες, για οικονομια.

Επισης οταν κανει κρυο δεν θελω να ειμαι μεσα στα παγωμενα νερα και η βεραντα μου ειναι πολυ μεγαλη οποτε κανω οικονομια.

Ωραιο αυτο με τις κανελες, μηπως ειναι βαρυ σαν αρωμα ομως?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με τα μπαλκόνια ασχολούμαι άνοιξη-καλοκαίρι. Φθινόπωρο-χειμώνα τα αγνοώ επιδεικτικά :tongue:.

Ελπίζω να μην κοιτάτε την οθόνη σας με βδελυγμία :oops: και για "να μ' αγαπάτε ακόμα και να μ' έχετε φίλη" :P σας λέω ότι το πρόγραμμα του απογεύματος έχει σκούπισμα-σφουγγάρισμα και αποπεράτωση εργασιών ξεσκαρταρίσματος ντουλαποσυρταριών κουζίνας (Georgina, σε νιώθω!)

Kiki...ανταποδίδω τα αισθήματα...και δηλώνω μία από τα ίδια...

Για τα μπαλκόνια μαζί σου....εως και δεν υπάρχουν φθινόπωρο-χειμώνα...έχω σχετικά μεγάλα μπαλκόνια...το πίσω είναι 15 τμ...και το μπροστά περίπου άλλα τόσα....συν ένα μικρό στο υπνοδωμάτιό μου...οπότε δεν πάνε να..."καθαριστούν"...

Επίσης, δηλώνω ότι ξεκαθάρισα και το έπιπλο μπάνιου...και το wc...και ένα έπιπλο στο δωμάτιό μου...θα πω κάποια στιγμή....

Τέλος...αν ανακαλύπτεις ότι έχεις 4 κόκκινα σουτιέν και 1 άσπρο...πρέπει να ανησυχήσεις; lol


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γ

Και να σας πω το γιατί...

Μόλις κάνω το στοιχειώδες συμμάζεμα σε κάθε δωμάτιο,έχω κατα πόδας τον ανακατωσούρη που τα κάνει μπάχαλο!!

Και τα παιχνίδια του μικρού αραδιάζονται παντού.

Δεν βρίσκω ησυχία,μιλάμε!

Peristeraki...απλή απορία...γιατί τα παιχνίδια πρέπει να βρίσκονται παντού;

Διάλεξε ένα δωμάτιο...όποιο σε βολεύει εσένα...εμένα είναι στο σαλόνι...φίλες μου τα έχουν στο υπνοδωμάτιο του παιδιού...αλλά 1 δωμάτιο και τα παιχνίδια μένουν εκεί....δεν κυκλοφορούν ελεύθερα σε όλο το σπίτι...με αυτό τον τρόπο 1 δωμάτιο μπορεί να είναι παιχνιδότοπος αλλά το άλλο είναι τακτοποιημένο και αυτό σου δίνει μία αίσθηση "τάξης"...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσακια

Να σας αναφερω οτι τελικα το πατελονι με το μπλανκο σωθηκε. Εριξα πάνω διαλυτικ με μια μπατονετα το ετριβα και κατ ευθείαν ξέπλυμα.

τωρα που το σιδερωσα ειδα μια σκια σαν ξεβαμα η οποια ευτχως δε φαίνεται λογω του οτι και το τζην ειναι μισοξεβαμμένο. Δε θα το τολμουσα σε λεπτοτερο υφασμα ή σε πιο ευαισθητο.

Σημερα το πρωι ξεκαθαρισα το περβαζι του παραθυρου της κουζινας γιατι εδω και καμποες μέρες σερνόταν οτι μπορείς να φανταστείς εκει!Ειναι πανω απο το νεροχυτη και κλασσικα ο συζυξ και η κορη αφηνουν εκει τα ποτηρια τους , ενα ημερολογιο που μας εστειλαν απο τον παιδικο, 2 κεράκια απο μπομπονιερες βαπτισης, κρεμες χεριων,και διαφορα άλλα που τωρα δε θυμάμαι.

Τωρα είναι αδειο αλλα για πόσο θα μεινει ετσι?

σκεφτομαι να βαλω γλαστράκι αμε αρωματικα αλλα φυσαει και θα μου τα ρίχνει κάτω. Εχετε καμια άλλη ιδέα?Τι θα μπορούσα να βαλω εκει?

οταν ειναι άδειο γεμισει αμέσως.

Εκανα και μια καλη εκκαθάριση- τακτοποιηση στο ψυγείο και την τροφιμοαποθηκη με νεροξυδο τι ωραια που ειναι τωρα!

αυτα τα λίγα για σημερα μετα το προγραμμα ειχε εκδρομη στα χιόνια και μετα την επιστροφη μας δεν εχω καμια απολυτως διαθεση για δουλειες ,μονο ενα πλυντηριο θα βάλω.

Καλό βράδυ κοριτσάρες .....8-):cool:

Link to comment
Share on other sites

Peristeraki...απλή απορία...γιατί τα παιχνίδια πρέπει να βρίσκονται παντού;

Διάλεξε ένα δωμάτιο...όποιο σε βολεύει εσένα...εμένα είναι στο σαλόνι...φίλες μου τα έχουν στο υπνοδωμάτιο του παιδιού...αλλά 1 δωμάτιο και τα παιχνίδια μένουν εκεί....δεν κυκλοφορούν ελεύθερα σε όλο το σπίτι...με αυτό τον τρόπο 1 δωμάτιο μπορεί να είναι παιχνιδότοπος αλλά το άλλο είναι τακτοποιημένο και αυτό σου δίνει μία αίσθηση "τάξης"...

συμφωνω και εγω με την τζωρτζινα περιστερακι μου περιορισε τα παιχνιδια σε ενα δωματιο και ειδικα τωρα που ειναι μικρος ο μπεμπης σου. ετσι εχω κανει και εγω στη δικη μου. οκ, θα φερει και κανενα παιχνιδι στο σαλονι αλλα οχι ολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα κοιμηθηκε η μικρη μου το μεσημερι, εφτιαξα τσαγακι, εβαλα μουσικουλα και ξεκινησα να φτιαχνω μια ντουλαπα (την πιο ευκολη ομολογω:lol:).αυτη ειχε τα ρουχα της δουλειας και φορμες του αντρα μου, απτα οποια εβγαλα μια μεγαλη σακουλα για δωσιμο και μερικα για πεταμα. στο αλλο φυλλο εχω τα καλοκαιρινα, τα οποια δεν τα πειραξα.απο πανω εχω κουβερτες, τις οποιες τακτοποιησα και ξεχωρισα στα δυο ντουλαπια αναλογα με την συχνοτητα χρησης. επισης μαγειρεψα και σιδερωσα και κανενα μισαωρο. αλλα δεν αντεχω αλλο. παω να φτιαξω τα κολατσιο , ρουχα, τσαντες για αυριο, ντους και νανι. καλο βραδυ:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσια!Μόλις επέστρεψα από το σχολείο του γιου μου και πίνω το πρωινό καφεδάκι μου.Το σπίτι είναι σε μία σχετικά καλή κατασταση και έχω και έτοιμο φαγητό,οπότε σημερα μόνο πλυντήρια και συμμαζεμα...

Λένα,στο περβάζι θα μπορούσες να βάλεις δύο κεράκια,υπάρχουν σε πήλινες βάσεις ή γύψινες σαν μικρα γλαστράκια, ή ακόμα και φαναράκια.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι ξεκαθαρισα το περβαζι του παραθυρου της κουζινας γιατι εδω και καμποες μέρες σερνόταν οτι μπορείς να φανταστείς εκει!Ειναι πανω απο το νεροχυτη και κλασσικα ο συζυξ και η κορη αφηνουν εκει τα ποτηρια τους , ενα ημερολογιο που μας εστειλαν απο τον παιδικο, 2 κεράκια απο μπομπονιερες βαπτισης, κρεμες χεριων,και διαφορα άλλα που τωρα δε θυμάμαι.

Τωρα είναι αδειο αλλα για πόσο θα μεινει ετσι?

σκεφτομαι να βαλω γλαστράκι αμε αρωματικα αλλα φυσαει και θα μου τα ρίχνει κάτω. Εχετε καμια άλλη ιδέα?Τι θα μπορούσα να βαλω εκει?

οταν ειναι άδειο γεμισει αμέσως.

Λένα, χάρηκα που σώθηκε το παντελόνι σου...μερικές απλές ιδέες για την κουζίνα...

α) Συρματόπλεγμα...

β) Φυτεία με κάκτους...

γ) Αισθητήρες κίνησης που στο παραμικρό αντικείμενο θα ουρλιάζουν...

Καλημέραααααααααααααααααααααααα σε όλα τα κοριτσάκια...

Και ντυθείτε ζεστά σήμερα...

Σήμερα δεν έχει δουλειές....έχει οργάνωση....πάμε με τον σύζυγο Leroy και IKEA...

και καλό μας κουράγιο...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα! :D

Ειρήνη μου, σε ευχαριστω για το καλωσόρισμα και συγγνωμη που δεν εχω απαντήσει εδω και μερες. :oops:

Τι να κανω ομως...τρεχω καθημερινα να τα προλαβω όλα και βλεπω τα νεα στα πεταχτα!

Εγω, όλο το Σ/Κ δεν εκανα τίποτα! Ισα που μαγειρεψα και εβαλα ενα πλυντήριο ρούχων και εβαζα τα πιατα στο πλυντήριο.

Ελεγα να κανω το ψυγείο και να οργανώσω παλι τα ντουλαπια της κουζίνας αλλα προτίμησα οικογενειακες βολτες.

Μεσα στην εβδομαδα κατι θα αξιωθω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σας την Παρασκευή. Σας εύχομαι κι εγώ να είστε πάντα χαμογελαστές και ευτυχισμένες.

το ΣΚ κι εγώ κυρίως ξεκουράστηκα. Έκανα όμως και κάποιες δουλίτσες για να μην με πάρει από κάτω. Σκούπισα σφουγγάρισα, έκανα τα μπάνια, καθάρισα την κατάψυξη ;)...αυτό το ήθελα πολύ καιρο να το κάνω. Έβαλα δυο πλυντήρια, (οπότε για σήμερα έχω σίδερο) και φυσικά μαγείρεψα.

Καλά είναι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Το καλύτερο από όλα είναι ότι βρήκα ένα πρόγραμμα γυμναστικής στον υπολογιστή και ξεκίνησα εχθές κάνοντας μία ολόκληρη ώρα !!!:P


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λένα, χάρηκα που σώθηκε το παντελόνι σου...μερικές απλές ιδέες για την κουζίνα...

α) Συρματόπλεγμα...

β) Φυτεία με κάκτους...

γ) Αισθητήρες κίνησης που στο παραμικρό αντικείμενο θα ουρλιάζουν...

Xaxaxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!! :!::lol::lol::lol::lol::lol:

Έτσι!!!!!!! Συμφωνώ!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά

Καλημέρα & καλή μας εβδομάδα!

Ξεκίνησα το πρωϊνό μου με ένα μανικιούρ & ένα σχηματισμό φρυδιών και μετά ένα ημιμόνιμο γαλλικό μανικιούρ (μπορείτε να δείτε φωτογραφίες στο site στο face ;) και φυσικά περιμένω και τα σχόλια σας!) και καθώς γύριζα και είχα μια λίστα δουλειές να κάνω, μου τηλεφώνησε ο δ/ντής του μικρού μου και μου είπε πως τον πονάει η κοιλίτσα του οπότε τα "γραψα" όλα και πήγα και τον πήρα... :( Ευτυχώς δεν φαίνεται κάτι σοβαρό... για την ώρα είναι καλά... :)

Σας γλυκοφιλώ και θα επανέλθω!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νοικοκυροκόριτσα!

Τελικά τελείωσα χθες την καθαριότητα,μόνο που δεν σιδέρωσα,αλλά και σήμερα μέρα είναι.

Peristeraki...απλή απορία...γιατί τα παιχνίδια πρέπει να βρίσκονται παντού;

Διάλεξε ένα δωμάτιο...όποιο σε βολεύει εσένα...εμένα είναι στο σαλόνι...φίλες μου τα έχουν στο υπνοδωμάτιο του παιδιού...αλλά 1 δωμάτιο και τα παιχνίδια μένουν εκεί....δεν κυκλοφορούν ελεύθερα σε όλο το σπίτι...με αυτό τον τρόπο 1 δωμάτιο μπορεί να είναι παιχνιδότοπος αλλά το άλλο είναι τακτοποιημένο και αυτό σου δίνει μία αίσθηση "τάξης"...

Τα παιχνίδια είναι παντού ή σχεδόν παντού γιατί τα μετακινεί ο άντρας μου και μετά δεν κάνει ενα κοπο να τα μαζεψει!!

Αυτός είναι ο μέγας ανακατωσούρης, όχι ο μικρός!!

Το σπίτι είναι μεζονέτα,οπότε αναγκαστικά,όπου έχω το παιδί,έχω και κάποια παιχνιδάκια για να απασχολείται όταν πχ μαγειρεύω.Νιώθω ανασφάλεια να το αφήσω στον όροφο κι εγώ να είμαι κάτω.Οσες καγκελόπορτες ειδικές κι αν είναι και στις δυο μεριές της σκάλας.

Παιχνίδια κυρίως "κυκλοφορούν"στο δωμάτιο του παιδιου και σε ενα μεγαλο χωλ έξω από τις κρεβατοκάμαρες που είναι ό,τι πρεπει για παιδότοπος.

Απλά εγώ τα μαζευω μετά το παιχνίδι και ο άντρας μου δεν τα μαζευει ποτε

Κι άμα κοιμηθεί ο μικρός δεν τα μαζεύουμε για να μην κανουμε θόρυβο,οπότε μένουν στη μέση και με εκνευρίζουν!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κουκλες τι μου κανετε??? εγω εχτες ειχα κοσμο στο σπιτι για φαγητο ψησαμε φαγαμε και σκασαμε πεξαμ,ε και ταμπου και εκει να δειτε πολυ ενταση μιλαμε οχι τιποτα αλλο αλλα θα λεγανε οι γειτονες οτι μαλωνουμε χαχαχαχαχ ειχαμε χωριστει γυναικες-αντρες και καταλαβαινετε τι γινοταν. το βραδυ εκανα και αρακα για σημερα οποτε οταν παω σπιτι δυστυχως εχω να αχοληθω και εγω με το σιδερο καταραμμενο θελω βγει μια συσκευη η οποια θα πλενει-στεγνωνει-και σιδερωνει ζηταω πολλα????


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...