Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ 2013


linaariadni

Recommended Posts

Μια πρωϊνή καλημέρα κι από μένα..

Κι εγώ έχω αυτό τον πόνο όμως μόνο στην κλείδωση του αριστερού ποδιού και μόνο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεββάτι. Θέλω να πιστεύω ότι με έχει βοηθήσει το γεγονός πως δεν έχω πάρει πολλά κιλά, μόνο 5, η κοιλιά μου δεν είναι μεγάλη και έτσι μπορώ και κινούμαι άνετα..

Σήμερα έχουμε το ραντεβού με το γιατρό μας.. Ανυπομονώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει ο πιτσιρίκος..

Chrimai υπέροχο και το δωμάτιο και η προίκα σας..

Το ζάχαρο εξακολουθεί να είσαι σε ανεκτά επίπεδα (το νηστείας πάντα), το μεταγευματικό είναι τέλειο.. Οι αιματολογικές που έκανα είναι τέλειες οπότε προχωράμε μια χαρούλα..

Φιλάκια πολλά!

καλημερα δομνινα τι κανεις?πες μας τα νεα σου για το μπεμπακι σου....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και καλό μήνα από την ηλιόλουστη Πάτρα!

Έχω έρθει εδώ και κάποιες μέρες για να δω την αδερφή μου και τον ανηψούλη μου ο οποίος αισίως έκλεισε τους 4 μήνες πριν λίγες μέρες.. Είναι ένα χαμογελαστό και καλόβολο ξανθούλικο μωράκι με μεγάλα γκριζογάλανα μάτια και ήδη μας έχει πάρει τα μυαλά..

Τα νέα μας από τον γιατρό ήταν μια χαρά.. Ο μπέμπης είχε πάει ήδη 2.100, εξακολουθούσε να είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και χωρίς περιτύλιξη, οι εξετάσεις και το βάρος μου μια χαρά οπότε εξακολουθούμε να ελπίζουμε ότι θα πάμε με πρόκληση στις 29 Μαρτίου για φυσιολογικό τοκετό εκτός εάν φυσικά ο μπέμπης επιλέξει από μόνος του να κάνει την εμφάνισή του νωρίτερα μιας και στις 13 Μαρτίου μπαίνω στο μήνα μου... Επίσης 31 Μαρτίου έχω τα γενέθλιά μου και νομίζω ότι εκείνη τη μέρα θα έχω το καλύτερο δώρο στην αγκαλιά μου..

Επόμενο ραντεβού με το γιατρό μου στις 12 Μαρτίου... να μας πει ότι είναι όλα καλά και μετά θα ξεκινήσω τα ψώνια..

Άντε, με το καλό να πάρουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας ολόγερα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς. Κι εμείς κοντεύουμε και περιμένουμε. Χτες είχαμε γιατρό στις 37+4 ο μπέμπης 3270 και όλα μια χαρά. Μάλλον με βλέπει για γέννα την άλλη εβδομάδα. Αυτή την εβδομάδα έχουν πρηστεί αρκετα΄τα χέρια μου και έκανα εξετάσεις όπου έχω ίχνη από λεύκωμα, φυσιολογικό μου είπαν για την εβδομάδα που είμαι. Ανησυχώ όμως, έχει καμιά σας?


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα κορίτσια να σας πω κ τα δικά μου σήμερα 37κ 6 μέρες η μικρή είναι 2960 και το άλλο Σάββατο γεναμε....και έχω ανχωθει αρκετά που πλησιάζουμε τόσο μάλλον δεν το είχα συνηδητοποιησει επίσης έχω ουρολημωξη κ θα παίρνω αντιβίωση για 4μερες και μου είπε πολύ περπάτημα γιατί ακόμα είναι λίγο ψηλά το μωρο παρασκευή μετά της 12 δηλαδή ξημερώματα Σαββάτου κάνουμε εισαγωγή και ο θεός βοηθός... Ήρθε η μεγάλη ώρα επιτέλους το όνειρο 5χρονων θα πραγματοποιηθεί ευχαριστώ το θεό γι'αυτό το μεγάλο δώρο που μας κάνει...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!

Και τώρα είμαστε σπιτάκι μας με το ζουζουνακο μας!!!

Τι να σας πω... όλα πήγαν καλά και την Τρίτη γεννήθηκε ο μικρός μας 3500 και 55 εκατοστά! Θα μπω αύριο να σας γράψω λεπτομέρειες...

Να ευχηθώ σε όλες τα καλύτερα... βλέπω πλησιάζει η ώρα να έρθουν κι άλλα μπεμπάκια ... τέλεια!

Chrimai μην ανησυχείς κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε... δεν ξέρω βέβαια τι σημαίνει να έχεις πολύ αμνιακό υγρό... αλλά εγώ είχα στα κατώτερα φυσιολογικά... και τώρα ο μπεμπούλης μου είναι γερός στην αγκαλίτσα μου.

Κορίτσια μην αγχώνεστε, όλα καλά θα πάνε. Θα σας γράψω αύριο την εμπειρία μας... πολλά φιλιά σε σας και στις κοιλίτσες σας!!!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!

Και τώρα είμαστε σπιτάκι μας με το ζουζουνακο μας!!!

Τι να σας πω... όλα πήγαν καλά και την Τρίτη γεννήθηκε ο μικρός μας 3500 και 55 εκατοστά! Θα μπω αύριο να σας γράψω λεπτομέρειες...

Να ευχηθώ σε όλες τα καλύτερα... βλέπω πλησιάζει η ώρα να έρθουν κι άλλα μπεμπάκια ... τέλεια!

Chrimai μην ανησυχείς κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε... δεν ξέρω βέβαια τι σημαίνει να έχεις πολύ αμνιακό υγρό... αλλά εγώ είχα στα κατώτερα φυσιολογικά... και τώρα ο μπεμπούλης μου είναι γερός στην αγκαλίτσα μου.

Κορίτσια μην αγχώνεστε, όλα καλά θα πάνε. Θα σας γράψω αύριο την εμπειρία μας... πολλά φιλιά σε σας και στις κοιλίτσες σας!!![/QU

πωπω....τι τελεια νεα να σου ζησει ο κουκλος κοριτσι μου τι ευτυχια φανταζομαι....περιμενω να μπεις να μας πεις τα νεα με λεπτομεριες πως γεννησες φυσιολογικα?ηταν ευκολη γεννα?οπως εχω γραψει το σαββατο γενναμε και εμεις και το ανγχος και ο φοβος εχουν βαρεσει κοκκινο οποτε θα ηθελα πολυ να ακουσω την εμπειρια σου.ααα και μαλλον εισαι η πρωτη μανουλα μαρτιου:P:p:pπως νιωθεις που εχεις το μωρακι σου το εχεις συνηδητοποιησει ?και παλι συγχαρητηρια κοριτσι μου να σου ζησει!!!!!!!!!!!!!!!!!


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια, να σου ζήσει!

ΛΙΖΑΚΙ γιατί καισαρική?

δεν παω με καισαρικη φυσιολογικος τοκετος θα ειναι απλα θα μπουμε συγκεκριμενη μερα γιατι εγω εχω κανει περιδεση τραχηλου και ετσι μπαινουμε να βγαλουμε το ραμμα και παμε με προκληση για τον τοκετο...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα... πρωϊνή - πρωϊνή μάλιστα..

Μου φαίνεται ότι θα γυρίσω στην Πάτρα να ολοκληρώσω την εγκυμοσύνη μου διότι με το που γύρισα Αθήνα ο σερί ύπνος μέχρι το πρωί κόπηκε μαχαίρι.. και μαζί του γύρισαν οι καούρες.. Χαλάλι του όμως..

Chrimai ελπίζω τώρα να έχεις επαναλάβει το doppler στο εξειδικευμένο κέντρο που έκανες όλους τους υπέρηχους και να έχει επανέλθει η καρδιά σου στη θέση της.. Όλα αυτά που σου είπαν στο Έλενα είναι όντως πολύ αγχωτικά και καταλαβαίνω απολύτως πως νιώθεις..

Εμένα ο διαβητολόγος ως όριο για το ζάχαρο νηστείας μου έχει δώσει το 92 και για το ζάχαρο που μετράω μια ώρα μετά το φαγητό το 136. Σχεδόν όλα μου τα νηστείας είναι αρκετά τσιμπημένα αλλά δεν τον απασχολεί καθόλου μιας και οι μεσημεριανές μετρήσεις είναι μια χαρά, το μωρό παίρνει φυσιολογικό βάρος και το αμνιακό είναι καλό!

Εμείς κάναμε το doppler στις 18/2 και το μωρό ήταν 1.905 γραμμάρια. Την προηγούμενη Τρίτη που πήγαμε στο γιατρό ήταν 2.100.. Οπότε παίρνει φυσιολογικότατο βάρος.. Θα περιμένουμε με αγωνία να μας πεις τα νέα σου.. Ελπίζω να μη σε βάλανε εκτάκτως για γέννα!

Be happy καλώς τον υποδέχτηκες τον κούκλο σου.. Περιμένουμε και τη δική σου ιστορία με αγωνία μιας και οι περισσότερες είμαστε πρωτάρες και θέλουμε να μαζεύουμε εμπειρίες..!

Μου φαίνεται ότι πρέπει να αρχίσω να οργανώνονομαι σιγά σιγά.. Έχω φτάσει στην 35η βδομάδα και δεν έχω ψωνίσει τίποτε.. Αν αποφασίσει ο μπέμπης να κάνει ηρωϊκή έξοδο τώρα κοντά θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!! ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!

Και τώρα είμαστε σπιτάκι μας με το ζουζουνακο μας!!!

Τι να σας πω... όλα πήγαν καλά και την Τρίτη γεννήθηκε ο μικρός μας 3500 και 55 εκατοστά! Θα μπω αύριο να σας γράψω λεπτομέρειες...

Να ευχηθώ σε όλες τα καλύτερα... βλέπω πλησιάζει η ώρα να έρθουν κι άλλα μπεμπάκια ... τέλεια!

Chrimai μην ανησυχείς κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε... δεν ξέρω βέβαια τι σημαίνει να έχεις πολύ αμνιακό υγρό... αλλά εγώ είχα στα κατώτερα φυσιολογικά... και τώρα ο μπεμπούλης μου είναι γερός στην αγκαλίτσα μου.

Κορίτσια μην αγχώνεστε, όλα καλά θα πάνε. Θα σας γράψω αύριο την εμπειρία μας... πολλά φιλιά σε σας και στις κοιλίτσες σας!!!

:) Να σας ζήσει, behappy!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι πάντα γερό και δυνατό το μωράκι σας κι εσείς επίσης ώστε να το χαρείτε!!!!!!!!!!!!!!!! Εύχομαι με το καλό και στις υπόλοιπες, να έχουμε έναν καλό κι εύκολο τοκετό και υγιή μωράκια!!!!!!!!!!!!!

Εγώ μπαίνω για καισαρική μεθαύριο Πέμπτη...

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!


vPREp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Βρήκα λίγο χρόνο τώρα που ο μπέμπης κοιμάται να σας γραψω την ιστορία μας :)

Εμείς πήγαμε την προηγούμενη Δευτέρα στο γιατρό μας και εκεί μου ήρθε το σοκ! Είχα διαστολή 4, το αμνιακό υγρό ήταν πολύ λίγο και ο μπέμπης δεν είχε πάρει βάρος την τελευταία εβδομάδα... οπότε ο γιατρός δεν ήθελε να περιμένουμε άλλο και μας λέει ραντεβού αύριο το πρωί στις 6.

Καταλαβαίνετε αγχος που είχα... για την ακρίβεια δεν κοιμήθηκα πάνω από μια ώρα...

Το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ότι σε λίγες ώρες θα είχα το μωρό μου αγκαλιά, και μια γλυκιά προσμονή εμφανίστηκε...

Το πρωί λοιπόν ήμαστε πιστοί στο ραντεβού μας και αφού με ετοίμασαν, κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις και με είδε καρδιολόγος προχωρήσαμε στο χώρο των ωδινών. Εκεί μου έκαναν τεχνητούς πόνους γιατί το παιδί ήταν ακόμη ψηλά και γενικά δεν είχα συσπάσεις. Η αλήθεια είναι ότι πόνεσα πολύ μα πάρα πολύ γιατί άργησαν να μου κάνουν επισκληρίδιο αλλά μετά έγιναν όλα τόσο γρήγορα... μπήκαμε στην αίθουσα τοκετών και με δύο σπρωξίματα ένιωσα κάτι σαν άδειασμα... και ακούω το γλυκό μου... το βλέπω να το κρατά ο γιατρός και να το δίνει στη μαία... κι ο μικρός να κλαίει. Εγώ να προσπαθώ να τον δω όσο τον καθαρίζει αλλά μόνο την πλατούλα του βλέπω... αχ πόσο πολύ θέλω να τον δω, να τον αγγίξω... να τον γνωρίσω σχεδόν μου έρχεται να της φωνάξω άντε γρήγορα!!! Και τότε μου τον βάζουν στην αγκαλιά μου και ξαφνικά νιώθω τέλεια, κλαίω κλαίω πολύ ίσως για πρώτη φορά στη ζωή μου κλαίω από χαρά! Μετά από λίγη ώρα μου τον παίρνουν να τον δείξουν στους συγγενείς, αλλά δε θέλω να τον αφήσω... Μετά από αυτή την αγκαλιά έχω ξεχάσει τους πόνους και το μόνο που θέλω είναι να βλέπω το μικρό μου!

Γενικά ο τοκετός μου δεν κράτησε πολύ και από ότι μου είπαν η μαία και ο γιατρός ήταν πολύ εύκολος. Από την ώρα που μου έσπασαν τα νερά σε 2 ώρες είχα γεννήσει!

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και τώρα πηγαίνω και κοιτάω τον μικρό την ώρα που κοιμάται να δω αν αναπνέει!!! Καταλαβαίνω ότι αυτό είναι στα όρια της υπερβολής αλλά δεν μπορώ να το καταπιέσω.... Ο μικρός γενικά είναι ήσυχος μόνο όταν πεινάει γίνεται ανυπόμονος... αλλά και πάλι είναι ένας γλύκας!

Κορίτσια με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια σας και μην φοβάστε για τίποτα... εκείνη την ώρα γίνονται όλα τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς... και στο τέλος έχεις το καλύτερο δώρο στην αγκαλιά σου!

Σας φιλώ γλυκά...


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Be happy να σας ζήσει... Πολύ ωραία ιστορία ... Κι εμένα έτσι γρήγορα πήγε ο πρώτος τοκετος...μόλις μου έσπασε τα νερά ο γιατρός μέσα σε δυο ώρες γέννησα.

Εγώ τα ίδια το αμνιακό συνεχίζει να είναι υψηλό... Την Παρασκευή θα πάω και σε εξωτερικό ιατρείο να τον κάνω...γιατί ο γιατρός μου με έστειλε πάλι στο Έλενα και με ξεπετεξαν.

Δομνινα κι εγώ τώρα αρχίζω να ετοιμάζομαι...δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα...

Arcobaleno με το καλό να το υποδεχτειτε το μωράκι σας


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Βρήκα λίγο χρόνο τώρα που ο μπέμπης κοιμάται να σας γραψω την ιστορία μας :)

Εμείς πήγαμε την προηγούμενη Δευτέρα στο γιατρό μας και εκεί μου ήρθε το σοκ! Είχα διαστολή 4, το αμνιακό υγρό ήταν πολύ λίγο και ο μπέμπης δεν είχε πάρει βάρος την τελευταία εβδομάδα... οπότε ο γιατρός δεν ήθελε να περιμένουμε άλλο και μας λέει ραντεβού αύριο το πρωί στις 6.

Καταλαβαίνετε αγχος που είχα... για την ακρίβεια δεν κοιμήθηκα πάνω από μια ώρα...

Το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ότι σε λίγες ώρες θα είχα το μωρό μου αγκαλιά, και μια γλυκιά προσμονή εμφανίστηκε...

Το πρωί λοιπόν ήμαστε πιστοί στο ραντεβού μας και αφού με ετοίμασαν, κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις και με είδε καρδιολόγος προχωρήσαμε στο χώρο των ωδινών. Εκεί μου έκαναν τεχνητούς πόνους γιατί το παιδί ήταν ακόμη ψηλά και γενικά δεν είχα συσπάσεις. Η αλήθεια είναι ότι πόνεσα πολύ μα πάρα πολύ γιατί άργησαν να μου κάνουν επισκληρίδιο αλλά μετά έγιναν όλα τόσο γρήγορα... μπήκαμε στην αίθουσα τοκετών και με δύο σπρωξίματα ένιωσα κάτι σαν άδειασμα... και ακούω το γλυκό μου... το βλέπω να το κρατά ο γιατρός και να το δίνει στη μαία... κι ο μικρός να κλαίει. Εγώ να προσπαθώ να τον δω όσο τον καθαρίζει αλλά μόνο την πλατούλα του βλέπω... αχ πόσο πολύ θέλω να τον δω, να τον αγγίξω... να τον γνωρίσω σχεδόν μου έρχεται να της φωνάξω άντε γρήγορα!!! Και τότε μου τον βάζουν στην αγκαλιά μου και ξαφνικά νιώθω τέλεια, κλαίω κλαίω πολύ ίσως για πρώτη φορά στη ζωή μου κλαίω από χαρά! Μετά από λίγη ώρα μου τον παίρνουν να τον δείξουν στους συγγενείς, αλλά δε θέλω να τον αφήσω... Μετά από αυτή την αγκαλιά έχω ξεχάσει τους πόνους και το μόνο που θέλω είναι να βλέπω το μικρό μου!

Γενικά ο τοκετός μου δεν κράτησε πολύ και από ότι μου είπαν η μαία και ο γιατρός ήταν πολύ εύκολος. Από την ώρα που μου έσπασαν τα νερά σε 2 ώρες είχα γεννήσει!

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και τώρα πηγαίνω και κοιτάω τον μικρό την ώρα που κοιμάται να δω αν αναπνέει!!! Καταλαβαίνω ότι αυτό είναι στα όρια της υπερβολής αλλά δεν μπορώ να το καταπιέσω.... Ο μικρός γενικά είναι ήσυχος μόνο όταν πεινάει γίνεται ανυπόμονος... αλλά και πάλι είναι ένας γλύκας!

Κορίτσια με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια σας και μην φοβάστε για τίποτα... εκείνη την ώρα γίνονται όλα τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς... και στο τέλος έχεις το καλύτερο δώρο στην αγκαλιά σου!

Σας φιλώ γλυκά...

πω πω οντως τι ωραια ιστορια...δηλαδη τι ωρα γεννησες απο την στιγμη που πηγες στο νοσοκομειο?τι ωραια που ολα πηγαν καλα απο δω και περα θα εισαι για παντα μαζι με τον γιο σου να τον χορτασεις....αντε να δουμε και εμεις το σαββατο γενναμε και η αληθεια ειναι οτι δεν κοιμαμαι καλα τα βραδυα απο τωρα απο το ανγχος μου μακαρι να γεννησω και εγω γρηγορα σαν εσενα...και εμενα μου εχει πει ο γιατρος οτι θα κανω επισκληριδιο....φανταζομαι καιι εγω τον εαυτο μου θα καθομαι σαν και εσενα και θα την χαζευω με τις ωρες....να τον χαιρεσαι ειναι η χαρα της ζωης μας τα μωρακια μας....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...