Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ρούχα για θηλάζουσες;


riniw

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...

Να σας ρωτήσω...μέρες που έρχονται όλο και κάπου θα πάμε είτε ως καλεσμένοι,είτε θα δεχτούμε στο σπίτι κόσμο ως οικοδεσπότες... όλο και κάπου θα βγάλουμε και την μπουμπού η οποία έκλεισε τους 2 μήνες στις 11/12!

Εγω φοράω φόρμες ή πυτζάμες στο σπίτι όλη μέρα,αρκετά άνετες και εξυπηρετικές στο θέμα θηλασμού..

τα κιλά της εγκυμοσύνης δεν έχουν "πάρει δρόμο" κι ας ξεπρήστηκα!Μου έρχονται πολύ καλά φαρδιά φορέματα και μπλουζάκια τα οποία όμως δεν εξυπηρετούν και πολύ στον θηλασμό!Εκτός απο πουκαμισάκι με καμια ζακετούλα ή κάνα ζελεδάκι τα υπόλοιπα πρέπει να τα βγάλω τελείως για να βγάλω το στήθος έξω να θηλάσω.

Εσείς πως την "βγάλατε" κατα την περίοδο θηλασμού;Γιατί εκτός απο μαμάδες είμαστε και γυναίκες!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ φοράω μπλούζες με ανοιχτό V λαιμό και τιραντάκι από μέσα, πουλόβερ με πολύ φαρδύ λαιμό (σαν τεράστιο ζιβάγκο), μπλούζες με κουμπάκια ή μπλούζες με λαιμό τύπου χαμόγελο ελαστικές για να μπορώ να θηλάσω. Το ίδιο και με φορέματα με λαιμούς σαν αυτούς που ανέφερα πιό πάνω.


jxhyp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τα πουκαμισα βολευουν αρκετα, με ενα τιραντακι απο μεσα!!

Εγω φοραω τις κλασικες μπλουζες μου και απλα εχω και ενα φουλαρι μαζι ετσι ωστε να καλυπτω τις ''εκτεθειμενες περιοχες'' οταν χρειαστει να θηλασουμε καπου εξω :tongue::tongue:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Τα πουκαμισα βολευουν αρκετα, με ενα τιραντακι απο μεσα!!

Εγω φοραω τις κλασικες μπλουζες μου και απλα εχω και ενα φουλαρι μαζι ετσι ωστε να καλυπτω τις ''εκτεθειμενες περιοχες'' οταν χρειαστει να θηλασουμε καπου εξω :tongue::tongue:

ωραία ιδέα αυτή!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λϊγο πολύ το χειμώνα ο θηλασμός είναι πιο εύκολή υπόθεση, κάνεις layering και καλύπτεσαι.

Το καλοκαίρι που βράζει ο τόπος τι γίνεται;

Ειδικά όταν είσαι καλεσμένη σε γάμο και πρέπει να φορέσεις κάτι επίσημο;

Τι σας έχει βολέψει; Τιραντάκια, στράπλες, halter necks;

Με στηθόδεσμο, χωρίς στηθόδεσμο, με μαγιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Φορέματα που στο μπούστο είναι με λάστιχο "σφηκοφωλιά" είναι πολύ καλή λύση για καλοκαίρι. Επίσης βαθιά ντεκολτέ, χαλαρά τοπ με τιραντάκια, κρουαζέ αν βρεις είναι επίσης τέλεια λύση...

Και φυσικά, οποιοδήποτε τοπ με κουμπάκια μπροστά.

Και τα πουκάμισα εννοείται.


fgFzp3.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 7 months later...

Παλιό το θέμα, αλλά είπα να σας πω κι εγώ τι έκανα, γιατί θυμάμαι πόσο δυσκολεύτηκα. Λοιπόν... Χειμώνα - Καλοκαίρι φορούσαν φανελάκι από μέσα & από επάνω φαρδιά μπλούζα. Σήκωμα τη φαρδιά μπλούζα & κατέβασα το φανελάκι... Ψήθηκα βέβαια το καλοκαίρι & τώρα έχω καταργήσει τα στενά μου πουλόβερ.

Η μεγαλύτερη δυσκολία μου ήταν όταν η μικρή μου ήταν 3 μηνών & παντρευόταν ο κουνιάδος μου... Τότε θήλαζα κάθε 2,5 ώρες (όλο το 24ωρο!!!).

Το κόλπο φανελάκι -φαρδιά μπλούζα δεν έπαιζε & τη λύση έδωσε ένα μακρύ τύπου κρουαζέ φόρεμα...

Υπομονή κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

παλιο οντως το θεμα αλλα δε πειραζει.. εγω ειμαι καινουργια μανουλα αλλα πιστευω πως μπορω να χω αποψη απτο λιγο διαστημα που θηλαζω. λοιπον για χειμωνα μιλαμε παντα διοτι δεν ξερω πως θα με βολεψει το καλοκαιρι.. μεχρι τωρα με χουν βολεψει τα μπουστακια-τιραντακια αντι για σουτιεν θηλασμου τα οποια με κουραζουν τα κουμπωνε ξεκουμπωνε τα κλιψακια. με το μπουστακι απλα το τραβας κ τελος. απο μπλουζες με χουν βολεψει οι ελαστικες με ανοιχτο ντεκολτε ωστε να τραβιεται ευκολα. και για υπνο για οταν θηλαζω ξαπλωμενη με χουν βολεψει φανελακια-τιραντακια.


FmXtp2.png

Uu6Zp2.png

Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΖΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ♡

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...