Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Αυτή την άγια μέρα περιμένω...πάω στοίχημα ότι ο Κωνσταντίνος θα 'χει πάει και για μπανάκι κι απ'όλα...εν τω μεταξύ επειδή είμαι όλη μέρα στο σπίτι ξαπλωμένη, τρώω ό,τι βρίσκω μπροστά μου (τόνους παγωτού, τυριά, ψωμιά, γλυκά). Ευτυχώς έχω πάρει μόνο 2 κιλά (να κι ένα καλό).

Θα τους πω να πάνε σε ένα παθολόγο λοιπόν! ΕΟΠΠΥ είναι το παλιό ΙΚΑ (αυτή την ασφάλιση έχουν), ελπίζω να μπορεί να τους γράψει ορμονικές και υπέρηχο και να μην τους πει να πάνε σε ενδοκρινολόγο.

NikiXa πως πας με τη διατροφή;

Η Κάθυ τι να έγινε άραγε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

προς το παρον ολα καλα,με εχει πιασει βεβαια μια ατονια απο το μεσημερι και μετα περισσοτερο...απο φαγητο σαλατα αναλατη και επειδη χτες πηγα στην αγ.μαρινα εφαγα αρτο...μετα φρουτα και κρεατακι στο αντικολλητικο.οπως και να το κανεις,το αλατακι κανει σημαντικη δουλεια αλλα αφου ετσι πρεπει ...10 μερες ειναι κα θα περασουν. τα λεμε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Μια ΚΑΛΗΜΕΡΑ απο μενα και η Αγια Μαρινα ας βοηθησει ολους τους ταλαιπωρουντες να τελειωσουν με τις διαδικασιες θεραπειας και ιασης.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα στην όμορφη παρέα,Χρόνια Πολλά στις-τους εορτάζουσες-ζοντες:)και σε όσους βρίσκονται σε θεραπεία,ας κάνει η χάρη Της το θαύμα Της.Τουλάχιστον έχουμε τον καιρό σύμμαχο,ευτυχώς:)Σχετικά τώρα με τον υπό-,γενικά καλά κρατεί με αναλαμπές..Και νόμιζα στην αρχή ότι ο γιατρός μου έδωσε μεγάλη δόση!Μάλλον θα χρειαστώ μεγαλύτερη!Από δουλειά μου έδωσαν κι άλλη άδεια,στο άκουσμα της λέξης καρκίνος βλέπεις αμέσως μιά συγκατάβαση,ένα καλυμμένο φόβο κλπ.Ας είναι,έτσι μέχρι 27-8 διακοπές στα πέριξ αφού ως γνωστόν το ταμείο είναι μείον.Βολτούλες,φίλοι στα δύο μέτρα,ποδήλατο και βουτιές ,όλα χαλαρά.Και πολύς ύπνος,κοιμάμαι και 9 ώρες!Αυτά από μένα εύχομαι σε όλους τα καλύτερα και σχετικά με τις συμπεριφορές των γιατρών που εξαφανίζονται ,μην τα παρατάτε με τίποτα,είναι υποχρεωμένοι γιατί είναι και οι μόνοι υπεύθυνοι.Καλή συνέχεια
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!Χαιρομαι Konstantinπου εισαι λιγο καλυτερα!!Οσο για την αδεια που σου εδωσαν και ολα αυτα για τον καρκινο,εγω ειχα περασει επιτροπη μετα το χειρουργειο και με εβγαλαν με 67% αναπηρια για 2 χρονια.Εκεινο το διαστημα δεν δουλευα και πηρα και το επιδομα προνοιας,οπως δικαιουνται ολα αυτα τα ατομα (600 ευρω το διμηνο).Αυτο με βοηθησε παρα πολυ,ειδικα οταν επρεπε για 1,5 χρονο να βρισκομαι σε βαρυ υπο-θ ,συν την θεραπεια!!

Οσο με την λεξη "καρκινος" που αναφερεις,υπαρχει μεγαλη φοβια και αρκετοι σε κοιτανε "καπως"!!Ακομα κι αν τους λες οτι ειναι ιασιμος ο δικος μας!!Δεν πειραζει ανθρωπινα ειναι ολα αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Χαιρομαι Konstantinπου εισαι λιγο καλυτερα!!Οσο για την αδεια που σου εδωσαν και ολα αυτα για τον καρκινο,εγω ειχα περασει επιτροπη μετα το χειρουργειο και με εβγαλαν με 67% αναπηρια για 2 χρονια.Εκεινο το διαστημα δεν δουλευα και πηρα και το επιδομα προνοιας,οπως δικαιουνται ολα αυτα τα ατομα (600 ευρω το διμηνο).Αυτο με βοηθησε παρα πολυ,ειδικα οταν επρεπε για 1,5 χρονο να βρισκομαι σε βαρυ υπο-θ ,συν την θεραπεια!!

Οσο με την λεξη "καρκινος" που αναφερεις,υπαρχει μεγαλη φοβια και αρκετοι σε κοιτανε "καπως"!!Ακομα κι αν τους λες οτι ειναι ιασιμος ο δικος μας!!Δεν πειραζει ανθρωπινα ειναι ολα αυτα!!

Ολα τα ατομα που περνουν τη θεραπεια με ιωδιο κλπ, βγαινουν σε αναρωτικη αδεια και τυγχανουν το προνομια (αν μπορουν να χαρακτηρισθουν ετσι) του ποσοστου αναπηριας 67%. Συνηθως για 2 χρονια, λαμβανουν καποιο βοηθητικο ποσο, βγαζουν καρτα μειωμενων εισητηριων και εκπτωσεων σε χωρους αναψυχης (θεατρα, παροχες βιβλιων κλπ)

Ψαξτε το!!!!

Οι εχοντες περασει αυτο το σταδιο, αν εχετε την καλοσυνη, βοηθηστε τους νεοτερους. Ειναι κριμα να χανονται στον αερα αυτα που μπορουν να κερδισουν. Φυσικα σαν την υγεια τιποτα καλυτερο αλλα στη φαση της θεραπειας που ολα κλονιζονται, ας υπαρχει τουλαχιστο αυτη η παροχη βοηθειας που θα απαλυνει καπως ο πορτοφολι.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ars και Georgiamamiτωρα δεν βγαινουν τα ατομα αυτα με αναπηρια 67% κ ανω και ειναι αδικο,γιατι για πολυ μεγαλο διαστημα δεν ειναι ικανα για εργασια!!Και να μην πουμε και για την ακτινοβολια και την απομονωση!Εγω κυριολεκτικα "σερνομουν" και δεν μπορουσα να δουλεψω καθολου!!Ο υπο-θ μου εκανε καθημερινες ημικρανιες κ ημουν στο κρεβατι!

Οι επιτροπες τωρα πρεπει να δουν καποιον να ειναι ανημπορος τελειως και οχι ορθιος για να παρει αυτο το ποσοστο!Μπορει να δωσουν μονο 40% η 50%,ισα-ισα για να μην παρουν το επιδομα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν αλλάξει τα ποσοστά αναπηρίας,μετά το ιώδιο είναι μόνο 20%,με μία μετάσταση 40% με δύο 80% κλπ.Ας είμαστε καλά και δεν πειράζει.Το έχουν ψηφίσει και το έχουν δημοσιεύσει και στο ΦΕΚ οι μουλωχτοί,μόνο στα δικά τους προνόμια καθυστερούν λόγω φόρτου εργασίας!;):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παίδες δεν είναι μόνο το ζήτημα του επιδόματος. Θέλω να μάθω εάν υπάρχουν και άλλου τύπου παροχές. Πχ μπορεί να μοριοδοτούμαστε επιπλέον σε περίπτωση διαγωνισμών ή προσλήψεων (για κάποιους από εμάς που είμαστε άνεργοι θα μέτραγε κάτι τέτοιο) ή μπορεί να έχουμε μειώσεις σε εισιτήρια ή πολιτιστικές δραστηριότητες...ή οτιδήποτε. Ό,τι κι αν είναι αυτό αν είναι δικαίωμά μας θα πρέπει να το διεκδικήσουμε...οπότε κάπως πρέπει να ενημερωθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπειτε στο ταμειο ανεργιας των ατομων με ειδικες αναγκες ,θελει ποσοστο 50%.Ολα αυτα τα ποσοστα ομως ειναι για 1-2 χρονια.

Το μονο που μου εμεινε ειναι η ταυτοτητα καρκινοπαθους,που για να την παρεις θελει χαρτι απο επιτροπη (67% και ανω αναπηρια ) και δεν ληγει ποτε.

Μονο στα μουσεια την χρησιμοποιεις για δωρεαν εισοδο εσενα και του συνοδου.Τα καλοκαιρια βλεπω ενα σωρο αξιοθεατα ετσι!Δεν ξερω αν ισχυει και για θεατρα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! βΣτα δύο παραπάνω links που παρέθεσα έχει αναλυτικές πληροφορίες. Ειδικά στο site dikaiomamou έχει τις οδηγίες βήμα-βήμα. Το κακό είναι πως πρέπει να υπάρχει απιστευτη ταλαιπωρία στα ΚΕΠΑ (Κέντρα Πιστοποίησης Αναπηρίας) σύμφωνα με αυτό το άρθρο που δημοσιεύτηκε φέτος τον Μάρτιο--> http://www.tanea.gr/news/greece/article/5009057/den-me-briskoyn-sto-systhma/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Χαλασε το κομπιουτερ μου για δυο μερες και αν και δεν ειμαι καιρο στην παρεα σας μου ελειψαν τα νεα σας.Πολυ ενδιαφεροντα αυτα για τα επιδοματα αλλα νομιζω πως σπανε τα νευρα του κοσμου τωρα πια για να τους κανουν να τα παρατησουν.Οταν ειναι να παρουν λεφτα σου κανουν και ρυθμισεις και διακανονισμους.Οταν ερχεται η ωρα που αυτα τα λεφτα που εδινες τοσα χρονια θα τα χρειαστεις(και οχι ολα) για ενα διαστημα κανουν σα να ειναι δικα τους και εσυ νιωθεις ζητιανος!

Τωρα ηθελα να ρωτησω μηπως καποιος απο τους παλιους θυμαται ποσες μερες χρειαστηκαν για να εχετε κανονικη γευση;Επισης εχω τωρα και αρκετες μερες φοβερη ξυροτητα στη μυτη με αποτελεσμα να κανω εσωτερικες πληγες.Ο οριλας μου εδωσε μια κρεμα και εχω καποια βελτιωση αλλα το θεμα δεν φαινεται μετα απο 3 μερες να λυνεται.Εχει καποιος αναλογη εμπειρια;Η ενδοκρινολογος μου λεει δεν της εχει ξανατυχει και ο οριλας το στηριζει στον υποθυρ.Μου ειπε μαλιστα πως παραλιγο να εχω αιμοραγια απο το βαθος φθορας του βλενογονου.Ελπιζω να μην ειμαι με κρεμες συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...