Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαργι η κολλητη μου εβαλε και ξαναειδε Καντυ Καντυ μετα απο χρονια και

συγκινηθηκε στη σκηνη που σκοτωνεται ο Αντονυ με το αλογο.:lol:

Το θυμασαι?

Φρου Φρου βλεπατε?

Τον θάνατο του Αντωνη δεν τον έχω ξεπεράσει ακόμη :-( :-(. Θυμάμαι όταν είχα δει το συγκεκριμένο επεισόδιο. Είχε τελειώσει με την πτώση του Αντονυ και την Κάντυ να φωνάζει και μετά...τίτλοι τέλους. Ετρεξα στις φιλενάδες μου που ήταν κι αυτές σοκαρισμένες. Περιμέναμε πώς και πώς το επόμενο επεισόδιο με την ελπίδα να έχει σωθεί ο αγαπημένος μας Αντονυ. αλλά......Κανείς δεν τον αντικατέστησε στην παιδική μου ψυχή.....κι όχι μόνο. Αχ, τι λέω η τρελή, κοτζαμ γριά γυναίκα, να θυμάμαι ακόμη τον Αντονυ......:lol:

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η χαιντυ πάλι μου έρεσε και ο Νηλς Χολγκερσον!Θα βάλω τον άντρα μου να μου κατεβάσει όλα τα επεισόδια της Κάντυ. Μόνο έτσι θα σταματήσω να του κρατάω μούτρα που με στενοχωρεί τελευταία με το θέμα εξωσωματικής......Και επίσης θα τον βάλω να το δει, για να.......τον εκδικηθώ, γιατί σίγουρα θα βαρεθεί.....άντρας γαρ....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, τον Κήπο με τα Αγάλματα τον θυμάται καμιά σας; Ήταν παιδική σειρά στην τηλεόραση.

Δε μου έρχονται παρά μόνο αόριστες και συγκεχυμένες εικόνες απ' αυτό, αλλά πρέπει να είχα δει κάποια επεισόδια.

Εβλεπα και το "Ιόλη,η νύχτα που ξεχείλησε το ποτάμι"Καλά το λέω;

Αυτό δεν το ξέρω.

Την Κάντυ την βλέπατε; Τι φοβερό παιδικό!!!

Όχι όλα τα επεισόδια, αλλά κάτι είχα δει κι απ' αυτό.

Φρου Φρου βλεπατε?

Και βέβαια.

Εμείς βλέπαμε Γκαλάκτικα, Ομάδα Τζι, Διαστημόπλοιο Αργώ, Αστυνόμο Σαΐνη....

Κι αυτά τα έβλεπα.

Τ Αχ, τι λέω η τρελή, κοτζαμ γριά γυναίκα, να θυμάμαι ακόμη τον Αντονυ......:lol:

χαχαχαχαχαχα

Η χαιντυ πάλι μου έρεσε και ο Νηλς Χολγκερσον!Θα βάλω τον άντρα μου να μου κατεβάσει όλα τα επεισόδια της Κάντυ. Μόνο έτσι θα σταματήσω να του κρατάω μούτρα που με στενοχωρεί τελευταία με το θέμα εξωσωματικής......Και επίσης θα τον βάλω να το δει, για να.......τον εκδικηθώ, γιατί σίγουρα θα βαρεθεί.....άντρας γαρ....

χαχαχαχαχαχα ή που θα σκάσει ο άνθρωπος ή που δε θα ξεκολλάει μετά.

Link to comment
Share on other sites

Τον θάνατο του Αντωνη δεν τον έχω ξεπεράσει ακόμη :-( :-(. Θυμάμαι όταν είχα δει το συγκεκριμένο επεισόδιο. Είχε τελειώσει με την πτώση του Αντονυ και την Κάντυ να φωνάζει και μετά...τίτλοι τέλους. Ετρεξα στις φιλενάδες μου που ήταν κι αυτές σοκαρισμένες. Περιμέναμε πώς και πώς το επόμενο επεισόδιο με την ελπίδα να έχει σωθεί ο αγαπημένος μας Αντονυ. αλλά......Κανείς δεν τον αντικατέστησε στην παιδική μου ψυχή.....κι όχι μόνο. Αχ, τι λέω η τρελή, κοτζαμ γριά γυναίκα, να θυμάμαι ακόμη τον Αντονυ......:lol:

Μα ηταν τραυματικο γεγονος! Ο πρωτος της ερωτας..Γκαντεμω και αυτη απο τις λιγες!

Μηπως θυμαστε πως τελειωνει η Καντυ? αν δεν κανω λαθος φευγει εθελοντρια νοσοκομα στον Α Παγκοσμιο Πολεμο αλλα τι ακριβως γινεται δε θυμαμαι.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλύπτει πως ο Αλμπερτ ήταν ο θειος που την υιοθέτησε και όχι μόνο αυτό! Είναι ο πρίγκηπας του ορφανοτροφείου. Αφήνει να εννοηθεί ότι θα μείνει μαζί του! Αυτό θυμάμαι εγώ.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξεχασα να επισυναψω :D

φιλενάδα έγραψες!

ο παραμυθάς έχει site. το βρήκα μια μέρα που κάτι με είχε πιάσει και έψαχνα για τη χιλιοποδαρούσα... ασε με έπιασε μια συγκίνηση... μιλάμε για κλάμα... εμένα μου άρεσε το "του κουτιού τα παραμύθια" το έβαλα στα πιτσιρίκια μου και ξετρελάθηκαν... ειδικά με τα τραγουδάκια των τίτλων! Σάγκμα βλέπατε; - το διαλύσαμε το θεματάκι της κρίσης ε;


HqoOp2.png?jSqtntKdSnqjp2.png?wUGyCEeq
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανακαλύπτει πως ο Αλμπερτ ήταν ο θειος που την υιοθέτησε και όχι μόνο αυτό! Είναι ο πρίγκηπας του ορφανοτροφείου. Αφήνει να εννοηθεί ότι θα μείνει μαζί του! Αυτό θυμάμαι εγώ.....

ναι έτσι νομίζω και εγώ... θυμάμαι πάντως που εγώ μέχρι το τέλος περίμενα ότι θα ξαναβρεί τον Άντονυ.


HqoOp2.png?jSqtntKdSnqjp2.png?wUGyCEeq
Link to comment
Share on other sites

το διαλύσαμε το θεματάκι της κρίσης ε;

χαχαχα αυτό έμπαινα να γράψω.άμα μπει κανένας χριστιανός να ενημερωθεί πως θα επιβιώσει και δει μόνο τις δυο τελευταίες σελίδες θα νομίζει πως μπήκε καταλάθος στο θέμα με τα παλιά παιδικά!

εκεί που οι άλλοι λένε για προμήθειες,τσιμέντα και όπλα:shock::confused::rolleyes: εμείς λέμε για κάντυ και φρου φρου!


Link to comment
Share on other sites

- το διαλύσαμε το θεματάκι της κρίσης ε;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και να φανταστείς ότι πρόσφατα άνοιξε ενα θεμα με σειρες που αγαπήσαμε στα παιδικά μας χρόνια και δεν έχει γράψει πολύς κόσμος!!!

Δεν πειράζει βρε κορίτσια!!!

Μη μας το κλείσουν μόνο...

Γράψτε και τίποτα εντός θέματος...

Ε και τα υπόλοιπα φυσικά...Εμένα πάντως μου αρέσουν όλα τα παιδικά που γράψατε

Κάνω like σε όλα!!

Link to comment
Share on other sites

Ας πιάσουμε ενα θεμα για παιδιά λοιπόν...

Σας έβαλα λινκ για παιδικά παιχνιδια που παιζαμε παλιά για να φρεσκάρουμε τη μνημη μας και να τους τα μάθουμε να τα παίζουν...

Δεν λέμε και κατιτίς για το θέμα της ενδυσης υπόδησης των παιδιών μας;

Πώς μπορούμε να κάνουμε σε αυτό το θεμα οικονομία;

Πότε πρεπει να ψωνίζουμε και τι;

Τι θα λεγαμε σε μια κοπελιά που περιμένει μωράκι να πάρει για την αρχή,ωστε να καλύπτει τις ανάγκες του μωρού,αλλά και να μην ξοδεψει μια περιουσία;

Τι προϊόντα έχετε δοκιμάσει για παιδιά που είναι ποιοτικά και οικονομικά ταυτόχρονα και δεν υστερούν σε τίποτα από τα επώνυμα;

Περιμενω ιδεες

Link to comment
Share on other sites

Τρόποι για να κάνουμε οικονομία

Υπάρχουν δυο τρόποι για να περνάτε καλά με τα οικονομικά σας, οι πολύ απλοί αυτοί τρόποι είναι οι εξής: Να βγάλεις περισσότερα χρήματα όπου είναι και ο πιο προφανής ή να σπαταλάς λιγότερα όπου είναι και ο πιο εύκολος. Εκτός από αυτούς τους τρόπους βεβαία κάνοντας οικονομία απολαμβάνετε πολλά θετικά σε πολλές πτυχές τις καθημερινότητας σας. Διαβάστε έξι πολύ απλούς τρόπους για να ξοδεύετε λιγότερα, απολαμβάνοντας φυσικά όλα τα οφέλη τα όποια θέλετε.

1) Χρησιμοποιείτε μετρητά

Χρησιμοποιώντας μετρητά ξοδεύετε πιο λίγα σε άσκοπες αγορές. Συμφώνα με έρευνες υπάρχει διάφορα 28% στα χρήματα τα όποια ξοδεύουμε με την χρήση κάποιας πιστωτικής κάρτας η παρομοίου τραπεζικού προϊόντος σε σχέση με τα μετρητά. Η χρήση των μετρητών δένει συναισθηματικά τον καταναλωτή και τον συνδέει ταυτόχρονα με τον τρόπο με τον όποιο κέρδισε αυτά τα χρήματα. Οπότε, έχει πολύ μεγαλύτερη εκτίμηση στα χρήματα τα όποια έχει από αυτά που δεν έχει και σημαντικότερο φυσικά είναι ότι όταν τελειώσουν τα μετρητά δεν υπάρχουν αλλά χρήματα για ξοδευτούν χωρίς λόγο.

2) Εντοπίστε και υπολογίστε τα έξοδα σας

Εντοπίζοντας τα μηνιαία έξοδα σας θα έχετε μια πλήρη εικόνα για αυτά και το σύνολο τους. Παραδείγματος χάριν, αν υπολογίσετε έξοδα όπως τον λογαριασμό ρεύματος, τηλέφωνου, νερού, γυμναστηρίου και διαφόρων άλλων συνδρομών, θα συνειδητοποιήσετε ότι κάποια από αυτά τα έξοδα δεν είναι δυνατόν να κοπούν αλλά είναι δυνατόν να ελαχιστοποιηθούν. Μπορεί ποσά όπως 20 ή 30 euro να σας φαίνονται λίγα αλλά σε ετήσια βάση είναι αρκετά.

3) Εντοπίστε τις σπατάλες σας

Υπάρχουν έξοδα στα όποια δεν δίνεται μεγάλη βάση η ακόμα και καθόλου, τα όποια όμως αν τα υπολογιστούν θα γίνει αντιληπτή η έκταση τους. Για παράδειγμα εάν παίρνετε έναν καφέ από μια καφετέρια κάθε πρωί και δίνετε 3 euro είναι 90 euro το μηνά και 1080 τον χρόνο. Εντοπίζοντας τέτοιες «μικρές» σπατάλες τα αποτελέσματα θα είναι πραγματικά εντυπωσιακά.

4) Αποκτήστε μηνιαίο προϋπολογισμό

Έχοντας μηνιαίο προϋπολογισμό μπορείτε να ξέρετε πόσα μπορείτε να αντέξετε και σε τι βαθμό μπορείτε να ανταπεξέλθετε σε διάφορα έξοδα. Έτσι, ξέροντας ακριβώς τα έσοδα σας και τα έξοδα σας, μπορείτε να ελέγξετε την σχέση έσοδα – έξοδα και να έχετε μια αποτελεσματική διαχείριση.

5) Ξεφορτωθείτε τα δάνεια χωρίς λόγο

Ένα αρκετά μεγάλο μέρος των εισοδημάτων σας μπορεί να πηγαίνει στη αποπληρωμή δάνειων. Φυσικά υπάρχουν δάνεια τα οποία δεν γίνεται να αποπληρωθούν αμέσως, αλλά σε πολλές περιπτώσεις υπάρχουν μικρά δάνεια τα όποια μπορούν να αποπληρωθούν μια και καλή. Αποπληρώστε λοιπόν, εφόσον μπορείτε, δάνεια από κάρτες ώστε να μην υπάρχει έστω αυτή η μηνιαία δόση και ασφαλώς τα επιτόκια που σε πολλές περιπτώσεις προκαλούν μεγάλο πονοκέφαλο.

6) Γίνεται ο οικονόμος του σπιτιού

Είναι σημαντικό να υπάρχει ένα άτομο στο σπίτι που να μπορεί να έχει την εποπτεία των οικονομικών και να ελέγχει τα έξοδα με τον καλύτερο και αποδοτικότερο τρόπο. Οπότε, μέσα στην οικογένεια ένα άτομο πρέπει να έχει τον έλεγχο όλων των δαπανών.

Βάζοντας σε τάξη διάφορες πτυχές της καθημερινότητάς σας θα λάβετε όλα τα οφέλη μιας καλύτερης οικονομίας. Ξεκινήστε σήμερα με μεγαλύτερη συνέπεια και πειθαρχεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...