Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Κοριτσια γεννησα την τεταρτη το μεσημερι με καισαρικη 2πανεμορφα μικρουτσικα αγορακια,ολα καλα αλλα ειναι στην θερμοκοιτιδα γιατι γεννηθηκαν μικρουλια ο ενας βγηκε 1400γραμμαρια και ο αλλος 1180...

Ααααααααααααααααααααααα!!!! Αρχίσαμεεεεεεεεε!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΖΟΥΝ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!! Να είναι γερά και υγιή τα αγοράκια σου και σύντομα να πάτε όλοι μαζί στο σπίτι!!!!!!!!

Τι έγινε; Έσπασαν τα νερά σου;;;;

ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!!!! Να προσεχεις!!!

:D:D:D:D:D:D


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Alex πολυχρονη κοπελα μου κ συλληπητηρια για την γιαγια σου!!!

Αγγελικη να σου ζησουν τα μικρα σου κοριτσι μου!!!:P

Με το καλο να τα παρεις στο σπιτι σας.....θελουμε λεπτομερειες οταν με το καλο μπορεσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

2Q==

Να και το κέρασμα, δεν εμφανίστηκε στο2Q== προηγούμενο μήνυμα! Φιλιά!

%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1+2.jpg

Σωστά!! Με αυτό που διάβασα ξεχάστηκα! Πώς να μην ξεχαστώ!!

Άλεξ χρόνια πολλά καλή μου! Ευχαριστούμε για το κέρασμα!!

Φεύγω για γιατρό!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα νέα από το γιατρό έχουν ως εξής! Τα μωρά είναι 1820 και 1850. Ο γιατρός υπολογίζει οτι αν γεννηθούν σε τρισύμησι βδομάδες περίπου θα φτάσουν τα 2450. Εγώ δεν το νομίζω, λέω γύρω στα 2200 για να είμαι μέσα. Το καλό νέο είναι ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα χρειαστούν θερμοκοιτίδα. Είπε ότι αυτό είναι θέμα πνευμονικής ωρίμανσης και όχι βάρους. Μακάρι και η κλινική να έχει βέβαια την ίδια πολιτική...

Ευτυχώς με έπιασε ένα πέτρωμα εκείνη την ώρα και τον φώναξα να έρθει να πιάσει την κοιλιά μου. Μου είπε ότι ευτυχώς είναι ήπιας μορφής και όχι πολύ δυνατό αλλιώς θα είχαμε και εξέλιξη των συσπάσεων αυτών προς τοκετό μετά από τόσο καιρό που τα έχω. Βέβαια μου αύξησε τα yutopar σε 3 φορές τη μέρα από 1/4 του χαπιού για να είμαστε σίγουροι.

Επίσης αγοράσαμε τα εσωρουχάκια-ρουχαλάκια τους απο το Mothercare και σουκου πλένουμε!!

Αυτά!!

ΥΓ. Πού είστε καλέ όλες σήμερα;;; Τώρα που έχουμε ευχάριστα;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Τα νέα από το γιατρό έχουν ως εξής! Τα μωρά είναι 1820 και 1850. Ο γιατρός υπολογίζει οτι αν γεννηθούν σε τρισύμησι βδομάδες περίπου θα φτάσουν τα 2450. Εγώ δεν το νομίζω, λέω γύρω στα 2200 για να είμαι μέσα. Το καλό νέο είναι ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα χρειαστούν θερμοκοιτίδα. Είπε ότι αυτό είναι θέμα πνευμονικής ωρίμανσης και όχι βάρους. Μακάρι και η κλινική να έχει βέβαια την ίδια πολιτική...

Ευτυχώς με έπιασε ένα πέτρωμα εκείνη την ώρα και τον φώναξα να έρθει να πιάσει την κοιλιά μου. Μου είπε ότι ευτυχώς είναι ήπιας μορφής και όχι πολύ δυνατό αλλιώς θα είχαμε και εξέλιξη των συσπάσεων αυτών προς τοκετό μετά από τόσο καιρό που τα έχω. Βέβαια μου αύξησε τα yutopar σε 3 φορές τη μέρα από 1/4 του χαπιού για να είμαστε σίγουροι.

Επίσης αγοράσαμε τα εσωρουχάκια-ρουχαλάκια τους απο το Mothercare και σουκου πλένουμε!!

Αυτά!!

ΥΓ. Πού είστε καλέ όλες σήμερα;;; Τώρα που έχουμε ευχάριστα;

Με το καλο Polixenia!!!

Κοντευεις κ εσυ..... μεγια τα ρουχαλακια τους κ καλα πλυσιματα!!!!

Εγω σιδερωνα σημερα κ ενω ηταν δουλεια μιας ωρας εκανα τουλαχιστον 2 με τα διαλειμματα!!!!

Καλο μεσημερι σε ολες!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας, όλη μέρα ήμασταν εκτός σπιτιού για δουλίτσες, με εξαίρεση ένα δίωρο το μεσημέρι που ξεραθήκαμε στον ύπνο!

Λοιπόν, κάναμε το ντόπλερ και το καρδιοτοκογράφημα και όλα πήγαν καλά!!!

Ο πλακούντας είναι σε καλή κατάσταση για την εβδομάδα που βρίσκομαι, τελικά η ξεκούραση ωφέλησε! Η μπέμπα ζυγίζει 1700 γραμμάρια, θα βγει μικρούλα όπως μας είπαν, γύρω στα 3 κιλά ίσως λίγο παραπάνω. Μας εξήγησαν ότι τρέφεται μια χαρά από τον πλακούντα, απλά θα είναι ένα αδύνατο μωράκι, σε αντίθεση με τον γιο μας που είχε γεννηθεί 3600! :shock::shock:

Θα κολυμπάει μέσα στα φορμάκια του αδερφού της, χιχι!!

Το nst έδειξε φυσιολογικούς καρδιακούς παλμούς και κάποιες συσπάσεις μέσα στα φυσιολογικά όρια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, αύριο θα επανέλθω να διαβάσω τα νέα σας!

Καληνύχτα!

Μπράβο Άλεξ, μια χαρά είναι η μπουμπού σου, δεν πειράζει αν βγει πιο αδυνατούλα απ'τον αδερφό της....οι γυναίκες πρέπει να διατηρούμε σιλουέτα :D:D:D

Επίσης να είσαι πολύχρονη κορίτσι μου για την γιορτή σου και με έναν πόνο!!!!!...Ευχαριστούμε για το κέρασμα,αλλά εγώ δεν θα πάρω γιατί ψιλοαποφεύγω τη ζάχαρη και γενικά τα γλυκά. Αυξήθηκε κι άλλο το αμνιακό υγρό και κατά συνέπεια και τα κιλά μου. Είμαι στα +17,5!!!!

καλημερα κοριτσια!

εχτες εγω εστειλα σε babylino kai pampers.

μετα ειχαμε δυσαρεστα νεα, εφυγε η γιαγια μου το μεσημερι και αυριο ειναι η εξω και μακρια κηδεια. ειμαστε σχετικα σε καλη κατασταση διοτι ξεκουραστηκε αλλα η μαμα μου το εχει παρει λιγο βαρια. την πηγαμε για καφε με την αδελφή μου για να ξεχαστει λιγακι, αλλα αυριο ειναι τα δυσκολα.

τελος παντων, και εγω και η μπεμπουλα ειμαστε καλα, σημερα παμε γιατρο στις 8 το βραδυ.

φιλακια σε ολες

Συλληπητήρια Γιώτα μου, να ζείτε να τη θυμάστε και υγεία στα σπίτια σας....λογικό να είναι έτσι η μανούλα σου κι εμένα έχασε τον μπαμπά της πριν 9 μήνες κι ακόμα όταν μιλάει για εκείνον κλαίει. Δεν είναι εύκολο πράγμα...
Κοριτσια γεννησα την τεταρτη το μεσημερι με καισαρικη 2πανεμορφα μικρουτσικα αγορακια,ολα καλα αλλα ειναι στην θερμοκοιτιδα γιατι γεννηθηκαν μικρουλια ο ενας βγηκε 1400γραμμαρια και ο αλλος 1180...
Βρε Αγγελικούλα!!!!!....Να σου ζήσουν κορίτσι μου, με το καλό να τα πάρεις σπιτάκι σας σύντομα!!!!!!Αν θυμάμαι καλά, είχαμε ίδια ΠΗΤ....με άγχωσες τώρα....να ετοιμάζομαι κι εγώ???....Ξεκίνησαν τα ευχάριστα για το καφέ μας!!!...Σειρά έχει η Polixenia αν δεν κάνω λάθος?:D:D:D
Αααχ συγκινήθηκα ρε στο καλό!! Έφτασε η ώρα μας!!

Κορίτσια μου όλα καλά να μας πάνε, εύχομαι σε όλες γερά μωρά και με έναν πόνο!!

Κλαψ!!!

Αυτά είναι τα ωραία...η αρχή έγινε...ετοιμάσου κυρία μου!!!...Με το καλό όλες μας να γεννήσουμε υγιή μωράκια!!!
Με το καλο Polixenia!!!

Κοντευεις κ εσυ..... μεγια τα ρουχαλακια τους κ καλα πλυσιματα!!!!

Εγω σιδερωνα σημερα κ ενω ηταν δουλεια μιας ωρας εκανα τουλαχιστον 2 με τα διαλειμματα!!!!

Καλο μεσημερι σε ολες!!!!!!:P

Τι κάνεις Σέβη?....Αχ, αυτά τα πλυσίματα και τα σιδερώματα....την έχω ταράξει τη μαμά μου. Κι ακόμα δεν ψώνισα ρουχαλάκι για τα μωρά. Την Παρασκευή θα πάω και το Σάββατο...

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας|!!!! χαμος εε? ευχαριστα δυσαρεστα...

αγγελικουλα!! αχ να σου ζησουν κ να τα δεις οπως επιθυμεις αλλα η αληθεια ειναι οτι (τουλαχιστον εμενα) με αγχωσες!! να αρχησουμε να συνειδητοποιουμε οτι κοντευουμε...

γιωτα μου τα συλλυπητηρια μου.. να ζησετε να την θυμοσαστε!!

εμεις τα ιδια.. πρησμενη πολυ αλλα καλα!! την τριτη φευγουμε αθηνα αλλα θα τα πουμε πριν φυγω..

Link to comment
Share on other sites

Η Σέβη έχει σειρά!!! Είναι 2 βδομάδες μπροστά από μένα!!!
Ααααα...Συγνώμη. Εγώ είδα το πινακάκι προχθες και θυμόμουν εσένα...

polixenia........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Σεβη...............................07/10/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι :tongue:

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι :tongue:

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! :-P

alex................................21/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Marigia ..........................30/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Αγγελικη-Ιωαννα..........31/10/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι :rolleyes::tongue:

natasa............................


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερααα!!! Καλο μηνα να εχουμε με πολλες αφιξεις!!!!

Κοριτσια σημασια δεν εχει ποια εχει σειρα στο πινακακι κ ειδικα εμεις με τα διδυμα,ολα ανατρεπονται!!!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε οοολες!!!!!

εχθες μου ηρθε πακετο απο την libero.. μπλε ομως αλλα δεν πειραζει.. ειχε ενα πακετο πανες, μωρομαντηλα με κουτι αποθηκευσης Johnson, ενα φακελακι απορρυπαντικο persil, δειγματακια κρεμες Johnson , 2σε1 σαμπουαν αφρολουτρο Johnson, και εκπτωτικα κουπονια Johnson, persil, libero.. ααα και ενα ματακι σε μια παραμανα!! ειναι τελειο.. βεβαια χτες τους ξαναπηρα (δεν ηξερα οτι θα μου εστελναν).. λες να τα ξαναπαρω σε ροζ???

με πηρε κ αλλη κουριερ οτι εχω πακετακι αλλα δεν ξερω ακομα τι θα σας πω αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε οοολες!!!!!

εχθες μου ηρθε πακετο απο την libero.. μπλε ομως αλλα δεν πειραζει.. ειχε ενα πακετο πανες, μωρομαντηλα με κουτι αποθηκευσης Johnson, ενα φακελακι απορρυπαντικο persil, δειγματακια κρεμες Johnson , 2σε1 σαμπουαν αφρολουτρο Johnson, και εκπτωτικα κουπονια Johnson, persil, libero.. ααα και ενα ματακι σε μια παραμανα!! ειναι τελειο.. βεβαια χτες τους ξαναπηρα (δεν ηξερα οτι θα μου εστελναν).. λες να τα ξαναπαρω σε ροζ???

με πηρε κ αλλη κουριερ οτι εχω πακετακι αλλα δεν ξερω ακομα τι θα σας πω αργοτερα...

Aπο που το παρηγγειλες το libero;;;; κ ποσο καιρο εκανε να ερθει;;;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

ευχαριστω για τα συλληπτήρια, ευτυχως ηταν καλυτερα τα πραγματα απο οτι τα περιμέναμε. παντως με πρηξανε ολοι αν ειμαι καλα! με ρωταγανε συνεχεια! αλλα εγω ημουν πολυ συνηδητοποιημενη εδω και μηνες για την γιαγια.

παμε σε ευχαριστα τωρα!

αγγελικη να σου ζησουν τα αγορακια σου! με το καλο να τα παρετε σπιτι!

εμεις πηγαμε σο γιατρο την τριτη, η μπεμπα ειναι 2,5 κιλα παρακαλω! ολα καλα, αργω ακομα απο οτι ειπε και θα ξαναπαμε σε 10 μερες, ανα 10ημερο θα με βλεπει τωρα. δεν μπορεσαμε να βγαλουμε φωτο γιατι ειχε και τα δυο της χερια μπροστα στο προσωπο. μου την υπολογιζει οτι θα γεννηθει τουλαχιστον 3.5 κιλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε; Εγώ περιμένω το γιο μου να ξυπνήσει να πάμε παιδίατρο για εμβόλιο... Τα τελευταία μεσημέρια χτυπάει κάτι 3ωρους και 4ωρους ύπνους κι έτσι ξεκουράζεται και η μανούλα!

Ξεκίνησαν τα γεννητούρια είδα! :-)

Αγγελικούλα, να σου ζήσουν τ' αγοράκια σου και με το καλό να τα πάρετε σπίτι σας!!! Να είναι γερά και καλότυχα! Όταν βρεις χρόνο πες μας για τη γέννα. Με το καλό και στις υπόλοιπες!!

Yotou, να ζήσετε να τη θυμάστε τη γιαγιά.

Σωστός κορίτσαρος η μπέμπα σου, φτου φτου!! Σας έκανε και νάζια, δε θέλει να αποκαλύψει ακόμα πού μοιάζει...! Και η δική μας τα ίδια!

Νατάσσα, ωραίο ακούγεται το πακέτο της libero, θα το ζητήσω κι εγώ! Προς το παρόν μόνο σε babylino έχω στείλει.

Polixenia, είδες που αγχώνεσαι για το βάρος τους; Μια χαρά είναι τα ζουζουνάκια σου! Κάνατε και τις αγορές σας, μια χαρά! Καλά πλυσίματα λοιπόν!

Nadimor, καλές αγορές και σε σας! Να ΄ναι καλά και οι μαμάδες που βοηθάνε... Όσο για τα κιλά, μην αγχώνεσαι, θα φύγουν στην ώρα τους... Δυο παιδιά κουβαλάς!

Σας ευχαριστώ και για τις ευχούλες σας για τη γιορτή μου! :-)

Καλό μήνα είπα; Δεν είπα!

Καλό μήνα να έχουμε λοιπόν και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...