Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμένα...

Σήμερα κοιμήθηκε λίγο καλύτερα η Έλενα. Άντε να βγουν αυτά τα δόντια να ησυχάσουμε.

Lila's mom εμείς έχουμε 4 δοντάκια και τώρα μου φαίνεται ότι βγαίνουν άλλα 4 ταυτόχρονα. Τα δύο είναι σίγουρα αλλα νομίζω οτι ακολουθούν και τα άλλα δύο. Δεν μ'αφήνει κι όλας το άτιμο να δω. Και βέβαια μασάει τα πάντα.

Τζιτζινα πλάκα θα είχε να μένουμε απέναντι. Χτες ξενοικιάστηκε πάντως ένα διαμέρισμα απέναντί μας :tongue:. Το μωράκι μου κι εμενα όταν μπαίνω στον σταθμό αρχίζει να γελάει και έρχεται τρέχοντας με τα χέρια ψηλά :rolleyes:.

Della και η Έλενα το έκανε αυτό όταν δεν της κάναμε το χατήρι (έπεφτε κάτω και χτύπαγε το κεφάλι της στο πάτωμα), μέχρι που δεν αντιδράσαμε 2-3 φορές και το έκοψε.

Νινα νανα κάνε 6 μέρες θα περάσουν γρήγορα. Κάνε πρόγραμμα καθημερινό και θα δεις που δεν θα τις καταλάβεις τις μέρες. Δηλαδή την μια μέρα βόλτα στα μαγαζιά. Την άλλη στο πάρκο. Την άλλη στην πλατεία για καφέ (εγώ πάω μόνη με την Έλενα). Απασχολείται πολύ με τα άλλα παιδάκια στην πλατεία. Την επόμενη σουπερ μαρκετ & jumbo. Εγώ αυτό κάνω και περνάνε γρήγορα οι μέρες. Δεν μένω σχεδόν ποτέ όλη μέρα σπίτι, γιατί δεν περνάει η ώρα και η μικρή τρελένεται (κι εγώ μαζί της). Στείλε μου το κινητό σου σε πμ, αν τελικά δεν φύγουμε το ΣΚ θα σε πάρω να κανονίσουμε βόλτα.

Δήμητρα έφτασαν οι μέρες ε? Έχεις αγωνία?

Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές, σήμερα είναι η επέτειος. Βέβαια ο άντρας μου θα φτάσει κατά τις 12 το βράδυ στο σπίτι, οπότε μάλλον θα αφήσω το δείπνο για αύριο. Σήμερα με βλέπω να γιορτάζω μόνη μου με το κρασάκι μου. Αλκοολική θα γίνω στο τέλος.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσακια μου.Περασαμε ενα πολυ ασχημο βραδυ με δεκατα και απιστευτη γκρινια.Εκανε 37.7 χθες βραδυ.Κι ενω τα ξημερωματα επεσε και χαρηκα και σκεφτηκα:αυτο ηταν τελειωσε,ξυπνησε το πρωι με 38.7.Το εδωσα depon και ευτυχως επεσε.Ειναι πολυ κακοκεφος και γκρινιαζει συνεχως.Τωρα ευτυχως λιγακι κοιμηθηκε.Οι γονεις μου εφευγαν σημερα για Θεσσαλονικη αλλα δεν τους αφησα και τους κρατησα εδω γιατι αυριο και μεθαυριο δουλευω.

Dimista,δουλευω ενα Σαββατο η μια Κυριακη το μηνα.Συνηθως τα παμε εναλλαξ.

Lila's mom,εγω αλοιφη του βαζω τη bexident αλλα δεν κανει τρελα πραγματα.

Nina-Nana,ευτυχως θα εχεις παρεουλα που ηρθαν τα πεθερικα σου.

Tzamin,σημερα το δειπνο της επετειου ε;θα κανεις ζυμαρικα με θαλασσινα;να προσθεσεις λιγο ουζο μεσα!

Καλο μεσημερι κοριτσια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς.... Lila's mom..καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Να χάιρεσαι το παιδάκι σου και να έιναιπάντα γερό... οι μέρες στην μονάδα είναι δύσκολές κι εμείς νοσηλευτήκαμε για λίγο στο ΙΑΣΩ είναι μια γλυκόπικρη εμπειρία ...

Εφτιαξες τα μαρτυρικά της βάφτισης, μπράβο σου!!!Εμένα μου είπε ότι θα τα αγοράσει η νονά... μηπως πρέπει να τα πάρω εγώ; Επισης χρησιμοποιώ για τα δόντια την φρεσιδερμ και την βοηθάει αρκετά νομίζω αλλα για μικρό χρονικό διάστημα..δεν έχει διάρκεια!

tzitzina καλή αρχή στην δουλειά σου... κορίτσια εγώ δούλευα 2 μέρες ως αργά και δεν την έχω δει καθόλου σχεδόν, όταν γύρισα μου κρατούσε μούτρα και δεν ερχόταν να την αγκαλιάσω σήμερα θα σχολάσω στις 14:00 και θα περάσουμε μαζί το απόγευμα με παιχνίδια κι δραστηριότητες. Φεύγω και το Σάββατο για Νάξο... θα είναι η πρώτη φορά που θα πάει η μικρή στο χωρίο και είμαι ενθουσιασμένη!!! Ειναι και ο γάμος της φιλης μου... θα είναι τέλεια ότι καιρό και να κάνει!!!

Νινα - νανά, μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου.. εχεις εμάς... να μας γράφεις και θα είμαστε εδώ για σένα... !!!Δεν είμαστε σαν μια μεγάλη "διαδικτυακή " οικογένεια...με τις κοπέλες που είστε πιο κοντά μπορείτε να συναντηθείτε κι όλας το ΣΚ... μην μένεις μόνη και σε παίρνει από κάτω...

Θέλετε να φτιάξουμε ενα playgroup και να συναντιώμαστε συγκεκριμένες μέρες απογέυματα; Αν θέλετε εγώ βάζω και τον χώρο... στον παιδικό σταθμό τα παιδιά μας θα παίζουν όμορφα σε ένα ασφαλές περιβάλλον κι εμείς θα πίνουμε ησυχες το καφεδάκι μας και θα κουβεντιάζουμε...πως σας φαίνεται η ιδέα... απογευματα όμως ή ΣΚ πρωινά!

Tzamin χρονια σας πολλά!!! Να ζήσετε... τι καλό θα μαγειρέψεις; εμείς στην επέτειό μας κάθε χρόνο πάμε στο ξενοδοχείο που κάναμε την δεξίωση του γάμου, στο ρεστοράν, με θέα την ακρόπολη και τρώμε ένα πλήρες μενού... και το γλυκό (για εμάς που κάνουμε δίάιτα είναι παράδεισος...ε ΒΙβή;;;)

della περαστικά σας ευχομαι, ευτυχώς που είναι οι παππούδες και οι γιαγιάδες!!! κι εμένα με βοηθούν πολύ... ειναι δύσκολα για την εργαζόμενη μητέρα!!!

Αυτά.... σχολασα... πάω στο παιδί μου θα τα πούμε το βραδυ - αν δεν με βγάλει νοκ αουτ!!!:D:tongue:


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

και κάτι τελευταίο μανούλες...

αυτό το βιβλίο το σύστησε η ψυχολόγος του σχολείου μας στους γονείς που της ζήτησαν να προτείνει βιβλιογραφία για να διαβάσουν...

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.article&id=6359

θα το παραγγείλω για το καλοκαίρι νωρίτερα δεν προλαβάινω...

petroulyios1-thumb-medium.jpg


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου!

Tzamin να ζησετε!!!!!! Πάντα ευτυχισμένοι να είστε! Εχεις δίκιο για το προγράμμα κι η αλήθεια ειναι οτι στα μαγαζιά περνάει γρήγορα η ώρα, αλλα η Πεντέλης πέφτει ελαφρώς μακριά. Θα το προσπαθήσω αν συνεργάζεται η μικρη στο καρότσι αλλιώς θα σταματήσω στο πάρκο. Θα σου στείλω το τηλέφωνο.

Βρε κορίτσια πλάκα πλάκα ας κανονισουμε καμία συνάντηση Βριλήσσια αυτές τις μέρες. Χαχα!!!:P

Brooke καταπληκτική ιδεα έδωσες!!!!!!!!! Εγω θέλω πολυ! Που ειναι ο σταθμός σου;

Della περαστικα! Αχ γιατι δε θυμάμαι τι δουλεια κανεις;;; Τα πεθερικα μου επίσκεψη ήταν για λίγο. Αθήνα ειναι όμως ακόμα.

Απο το πρωι που έφυγε ο άντρας μου, πήγα στην κοπέλα απο κάτω και μου είπε οτι θα λείπει ο άντρας της Κίνα 4-5 μέρες οπότε να μην ανησυχώ καθόλου. Επίσης με πήρε η καλύτερη φίλη μου (και κουμπαρα μου ειναι) και σκέφτεται να κατέβει με τον φίλο της. Την είπα να μείνουν εδω αν θέλουν αλλα προτιμούν σε ξενοδοχείο (κι εγω αυτο θα προτιμούσα η αλήθεια ειναι). Επίσης μίλησα με την αδερφη μου και ψάχνει εισιτήρια να έρθει με την μαμα μου και τα παιδια της μάλλον αν δεν τα κρατήσει η πεθερα της (έχει δυο αγόρια 4 και 5,5 ετών). Δεν ειναι υπέροχο; Και να μην έρθει κανεις απο αυτούς και μόνο που το σκέφτηκαν συγκινήθηκα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

και κάτι τελευταίο μανούλες...

αυτό το βιβλίο το σύστησε η ψυχολόγος του σχολείου μας στους γονείς που της ζήτησαν να προτείνει βιβλιογραφία για να διαβάσουν...

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.article&id=6359

θα το παραγγείλω για το καλοκαίρι νωρίτερα δεν προλαβάινω...

petroulyios1-thumb-medium.jpg

Ειναι καλο γενικώς αλλα έχει κάποια "σκληρα" σημεία.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Q900.205.jpg

Εκλεισα προσκλητήριο για την βάπτιση.... 0.70 λεπτά!!!

Πως σας φάινεται;:confused:

Την Τρίτη θα τα πάρω και ξεκινάω μοιρασμα!!!!

Μου αρέσει. Απλο, όμορφο και μωβ που ειναι πολυ ωραίο!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να την κοιμησω μαζι μου σήμερα ή να τη βάλω στο κρεβάτι της;

Στο δικο μας κρεβάτι δεν βολεύεται πολυ, στο δικο της κοιμάται πιο καλα, αλλα απο την άλλη εγω φοβάμαι μην ξυπνήσει την νύχτα και φοβάμαι να πάω να την πάρω απο το δωμάτιο της. Η αλήθεια ειναι για έναν περίεργο λόγο αισθάνομαι όταν κοιμάμαι μαζι της οτι αλληλοπροστατευομαστε!

Brooke πόσες μέρες θα λείπεις;

Νάξο λέμε να πάμε για ένα τριήμερο με ένα ακόμα ζευγάρι τέλη Ιουνίου. Στο Naxos Magic Village. Το ξέρεις;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della περαστικά σας...

Brooke ωραίο το προσκλητήριο. Όσο για το να βγούμε με τον άντρα μου, δεν έχουμε δυνατότητα. Οι γονείς μας είναι όλοι στην επαρχία και δεν έχουμε στην Αθήνα κάποια βοήθεια. Επίσης δεν συναντιώμαστε συχνά οπότε η μικρή δεν μένει μαζί τους με τίποτα. Την τελευταία φορά που την άφησα με τον παππού και γιαγιά για 2 ώρες (το Πάσχα) έπαθε σοκ. Από την ημέρα εκείνη καθόταν μόνο στην αγκαλιά μου και γκρίνιαζε ασταμάτητα. Ακόμη κι όταν ήμασταν μόνες μας. Έκανε 3 εβδομάδες να συνέλθει. Οπότε μέχρι να μεγαλώσει λίγο ακόμη θα είμαστε αυτοκόλητες.

Νινα νανα εγώ θα σου έλεγα να την βάλεις στην κούνια της. 2-3 φορές την έχω πάρει κι εγώ την Έλενα στο κρεβάτι όταν λείπει ο μπαμπάς της και καταλήγουμε να μην κοιμηθεί καμιά μας. Δεν βολεύεται καθόλου. Στριφογυρίζει συνέχεια. Είναι που ο χώρος είναι καινούριος και δεν τον έχεις ακόμη αισθανθεί δικό σου γι' αυτό φοβάσαι. Κι εγώ όταν πρωτομετακομίσαμε αισθανόμουν χάλια όταν έλειπε ο άντρας μου. Βέβαια αν αισθάνεσαι καλύτερα με το παιδί μαζί σου, να την πάρεις.

Ευχαριστώ για τις ευχές...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


dimista, καλώς σε βρήκα, με το καλό η βάφτιση σας και εύχομαι να έχετε πάντα χαρές!!!!

brooke, καλώς σε βρήκα και σένα, το προσκλητήριο σας πολύ ωραίο και η τιμή ακόμη καλύτερη, πότε με το καλό είναι η βάφτιση σας? τα μαρτυρικά τα παίρνει κανονικά η νονά αλλά επειδή πρώτον δεν έχουμε αποφασίσει για νονά και δεύτερον ήθελα να τα φτιάξω εγώ, το αποφάσισα και με βοήθεια βέβαια τα τελείωσαμε, τώρα μένει να φτιαχτούν τα μαξιλαράκια και να αγοράσω καρφιτσούλες για να τα τοποθετήσω!!!

Tzamin, ευτυχισμένη επέτειο να έχετε και να είστε πάντα ενωμένοι, για το πρόγραμμα που λές έχει δίκιο και εγώ τις ημέρες που δεν δουλεύω πάντα την πάω βόλτα, γιατί εαν είμαστε συνέχεια σπίτι γκρινιάζει, την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε στο εκπτωτικό χωριό στα Σπάτα ήταν πολύ ωραία.

Della, άσχημο να είναι αδιάθετα, εγώ όποτε της δίνω depon ηρεμεί αμέσως, βέβαια της το δίνω σπάνια!

Νιna-Nana, τελικά μπορεί να περάσεις καλύτερα απο οτι περίμενες αυτές τις 6 ημέρες.

Εγω απο την ημέρα που την πήρα σπίτι και ένω ο άντρας μου έλεγε οτι θα την βάζει να κοιμάται ανάμεσα μας, δεν μπόρεσε να γίνει γιατι έχουμε το κλιματιστικό στο δωμάτιο μας, έτσι κοιμάται πάντα στο δωμάτιο της στο κρεβάτι της, όποτε την παίρνω στο κρεβάτι μαζί μου σηκώνετε στο κεφαλάρι και ανοιγοκλείνει το φώς, κάποιοι γνωστοί μας που κοιμόντουσαν με τα παιδιά τους κατάφεραν να τα πάνε στο δωμάτιο τους στα 5-6 χρόνια!!!!

Σήμερα που έκανα γενική στο σπίτι και την άφησα ελεύθερη να μπουσουλήση μου σηκώνεται απο οπου μπορείτε να φανταστείτε, σήμερα την βρήκα μπροστά στην βιτρίνα και φοβάμαι για τα ατυχήματα, όποτε κάνω δουλειές και δεν έιναι στο οπτικό μου πεδίο την βάζω ή στο κρεβάτι της ή στο καρότσι!!!

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε ένα ωραίο απόγευμα!!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Σήμερα ο άντρας μου πήγε και πήρε τις μπομπον.και είναι πολύ ωραίες!

Αύριο πάω κομμωτήριο και για μανικιούρ-πεντικιούρ.Είμαστε στην τελική ευθεία.

Lila's mom και εγώ από δω και πέρα μόνο χαρές θέλω.Το 2012 ήταν για μένα η χειρότερη χρονολογία.

Ντέλλα περαστικά στο αγοράκι σου.

Brooke ,ωραίο το προσκλητήριο,απλό και οικονομικό.

Καλό ταξίδι για Νάξο και να περάσετε τέλεια!

Τζαμίν να τα εκατοστήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι.Μην το πιεις όλο το κρασί .Να αφήσεις και για τον άντρα σου!Τζαμίν έχω λίγη αγωνία γιατί θένε να πάνε όλα καλά.Άγχος δεν έχω,δεν ξέρω αν θα έχω την ημέρα της βάπτισης.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Νίνα Νάνα εσείς πότε έχετε επέτειο?Για το ξενοδοχείο δες στο Ίντερνετ.Είμαι από Νάξο αλλά δεν το ξέρω αυτό το ξενοδοχείο.Αν θέλεις να σου στείλω σε π.μ. που να πάτε για βάφλα και για φαγητό.Έχει ωραίες παραλίες αλλά τα νερά είναι κρύσταλλο.

Αν βολεύεται η μικρή στο κρεββάτι της να την βάλεις εκεί να κοιμηθεί.Μόνο αν φοβάσαι να την πάρεις μαζί σου.

Αύριο το απόγευμα θα έρθουν τα πεθερικά μου για την βάπτιση.Θα φέρουν και δίπλες.Το έχουν έθιμο.Και στον γάμο μας και όταν δώσαμε λόγο έφεραν δίπλες.Τρελαίνομαι για δίπλες.

Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Dimista,καλη επιτυχια με τον καλλωπισμο αυριο!

Brooke,ωραια η ιδεα σου,θα ειναι πολυ καλα να το οργανωσουμε.

Το προσκληρηριο μ'αρεσε κι εμενα,νομιζω παιρνεις το ΟΚ απ'ολες.

Νινα-Νανα,θα ειναι ωραια να ερθει η αδελφη σου με τους γιους της.Θα περασετε ωραια κι εσυ και η μικρουλα.

Tzamin,πως περασατε με τον αντρα σου;

Lila's mom,θελουν συνεχεια καποιον απο πισω τους.Μονο δουλειες δεν μπορω να κανω ετσι,σπανε τα νευρα μου!!"

Καληνυχτα κουκλες.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Brooke πόσες μέρες θα λείπεις;

Νάξο λέμε να πάμε για ένα τριήμερο με ένα ακόμα ζευγάρι τέλη Ιουνίου. Στο Naxos Magic Village. Το ξέρεις;

την Δευτέρα επιστρέφω γιατί την Τρίτη δουλεύω... δεν ξέρω ξενοδοχεία στην Νάξο γιατί πάντα έμενα στο χωριο.. το οποίο είναι ορινό και μακρια από την χώρα όπότε δεν μπορώ να βοηθήσω .... παντως το νησί είναι πολύ όμορφο κι έχει πολλές επιλογες...

Ντιμιστα.. να γίνεις μια κούκλα !!! να μας βάλεις καμια φωτο να σας δούμε...

Lila's mom χρυσοχέρα .. δωσε καλέ καμιά ιδέα που έχω πελαγώσει με την βάφτιση... μετα τα προσκλητήρια θα πρέπει να δω μπομπονιέρες και τι θα κάνω με το τραπέζι αν θα κάνω και που.. σκέφτομαι catering στο σπίτι νομίζω είναι το πιο οικονομικό α... και τα γλυκά!!!

κορίτσια μόλις γυρίσω από Νάξο θα κανονίσω να συναντηθει το playgroup... τι σας βολεύει Κυριακή πρωί ή Σάββατο; ο βρεφονηπιακός σταθμός είναι στον Κολωνό... πολύ μακριά από όλες σας όμως έχει ευκολη προσβαση με μετρο...δειτε εδώ

http://www.protovadismata.gr/protovadismata/EPIKOINONIA.html

Ελπίζω να προλάβω να μπω αυριο να σας διαβάσω...

καληνύχτα σας και φιλάκια!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...