Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Το ήξερα πως είμαστε πολλά Christmas-freaks και χαίρομαι icon_razz.gif

Χριστουγεννιάτικες λίστες:

(εδώ βοηθάμε όλες!!)

• Αναζήτηση / Δημιουργία Χριστουγεννιάτικης ευχετήριας κάρτας

• Δημιουργία Χριστουγεννιάτικης λίστας αποστολών ευχετήριων καρτών

• Δημιουργία λίστας Χριστουγεννιάτικων δώρων

• Αναζήτηση / Αγορά Χριστουγεννιάτικων δώρων

• Λίστα στολισμού: Είμαι ΟΚ από Χριστουγεννιάτικο στολισμό? Αν όχι, τι χρειάζομαι?

• Εκδηλώσεις που θέλουμε να παρακολουθήσουμε οικογενειακώς

• Θα κάνουμε ρεβεγιόν στο σπίτι μας φέτος???? (αν ναι… τότε θέλουμε χιλιάδες ακόμα λίστες!!! xaxaxaxa)

• Δημιουργία CD με Χριστουγεννιάτικα τραγούδια για ατμόσφαιρα αλλά και χορό / διασκέδαση με τα ζουζούνια μας.

Οι λίστες δεν είναι για να μας ταλαιπωρήσουν αλλά για να μας κάνουν την ζωή πιο εύκολη και απλή! Έτσι δεν ξεχνάμε τίποτα και κανέναν, είμαστε οργανωμένοι, χωρίς άγχος και … στην ώρα μας! Χρησιμοποιήστε απλές λίστες τύπου:

gift-list.gif

.. ή σ ένα χαρτί ή στο pc σας! ;)

{Υ.Γ. Παλιότερο ποστ}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπεραααααααα!

Καλοριζικο το θεματακι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτελους!!!!!Να σας πω κατι?με το ζορι κρατιεμαι να μην κατεβασω το δεντρο απο το παταρι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααααααα!

Καλοριζικο το θεματακι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτελους!!!!!Να σας πω κατι?με το ζορι κρατιεμαι να μην κατεβασω το δεντρο απο το παταρι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιατί κρατιέσαι παιδί μου? Ποιος σε κρατάει να τον τσακίσω??? :tongue:

Αμα το νιώθεις ξεκίνα!

Υ.Γ. Εγώ σε κανα 2 εβδομάδες ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Αχαχαχαχαχαχα!

Πως και πως το περίμενα! Εδώ και καιρό έχω αρχίσει να οργανώνομαι για τα Χριστούγεννα και ο σημαντικότερος λόγος είναι για να ξεφεύγω απ τις δυσκολίες της καθημερινότητας.

Χαίρομαι που και φέτος θα μοιραστούμε όλες μαζί φωτογραφίες, ιδέες, συνταγές και λινκς για οτιδήποτε "μυρίζει" Χριστούγεννα!

Μπορείτε να δείτε τι έχω φτιάξει ήδη στο μπλογκ μου apospitimeagapi.blogspot.com

Καλή μας αρχή! (Κυριακή, λίγες ώρες ενεργό και είμαστε 2η σελίδα! αχαχαχαχαχαχαχ)


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κρατιέσαι παιδί μου? Ποιος σε κρατάει να τον τσακίσω??? :tongue:

Αμα το νιώθεις ξεκίνα!

Υ.Γ. Εγώ σε κανα 2 εβδομάδες ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

χαχα!!!!Να φανταστεις οτι με την κουμπαρα μου που τα πιτσιρικια μας εχουν την ιδια ηλικια εχουμε οργανωθει απο τωρα για το τι θα κανουμε!!!!:D

Και εμεις καθε χρονο 20 Νοεμβριου στολιζουμε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω παρουσα!!!!!πωσ και πωσ τα περιμενουμε!θα ειναι τα πρωτα με τα διδυμακια μασ και τα τελευταια ελπιζουμε ωσ εξαμελησ οικογενοια!!τα μεγαλα ρωτανε εδω και μια εβδομαδα ποτε θα στολισουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Αχαχαχαχαχαχα!

Πως και πως το περίμενα! Εδώ και καιρό έχω αρχίσει να οργανώνομαι για τα Χριστούγεννα και ο σημαντικότερος λόγος είναι για να ξεφεύγω απ τις δυσκολίες της καθημερινότητας.

Χαίρομαι που και φέτος θα μοιραστούμε όλες μαζί φωτογραφίες, ιδέες, συνταγές και λινκς για οτιδήποτε "μυρίζει" Χριστούγεννα!

Μπορείτε να δείτε τι έχω φτιάξει ήδη στο μπλογκ μου apospitimeagapi.blogspot.com

Καλή μας αρχή! (Κυριακή, λίγες ώρες ενεργό και είμαστε 2η σελίδα! αχαχαχαχαχαχαχ)

Σε περίμενα, να το ξέρεις!!! ;);)

Καλώς ήρθες και... υπέροχες οι κάρτες! Ακριβώς αυτό εννοώ! Μόνοι μας θα κανουμε υπέροχα πράγματα φέτος!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχα!!!!Να φανταστεις οτι με την κουμπαρα μου που τα πιτσιρικια μας εχουν την ιδια ηλικια εχουμε οργανωθει απο τωρα για το τι θα κανουμε!!!!:D

Και εμεις καθε χρονο 20 Νοεμβριου στολιζουμε!!!!!!!!!

!!! Είστε δικές μου εσείς, βοηθοί του χοντρού με τα κόκκινα, σαν και του λόγου μου!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παρουσα!!!!!πωσ και πωσ τα περιμενουμε!θα ειναι τα πρωτα με τα διδυμακια μασ και τα τελευταια ελπιζουμε ωσ εξαμελησ οικογενοια!!τα μεγαλα ρωτανε εδω και μια εβδομαδα ποτε θα στολισουμε!!!

Πω-πω... χαρά στο κουράγιο και τις αντοχές σου, κοριτσάκι μου! Με το καλό!!!

Καλώς σε βρήκαμε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια.. θα σας διαβάζω και θα συμμετέχω με ιδέες όσο μπορώ.. χαίρομαι τόσο με αυτό το θέμα γιατί ξέρω πως η αύρα σας θα ομορφήνει τα Χριστούγεννά μας φέτος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά Χριστούγεννα κορίτσια.. θα σας διαβάζω και θα συμμετέχω με ιδέες όσο μπορώ.. χαίρομαι τόσο με αυτό το θέμα γιατί ξέρω πως η αύρα σας θα ομορφήνει τα Χριστούγεννά μας φέτος..

Λιονταρίνα μου όμορφη, όσο γι αυτό στο εγγυώμαι! Πάντα βοηθάει. Δεν ξέρω γιατί ή δεν ξέρω ακριβώς πως ακριβώς... οι εικόνες... η θετική ενέργεια... οι γλυκές στιγμές... πάντως αυτό το θέμα βοηθάει πολύ στην καλή ψυχολογία μου...~ !;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ταζ και Περιστερακι ειδα ξεκινησατε δυναμικα :P

Εχουμε και αλλη Ταζ ! Να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου!

Λοιπον εχουν φερει ηδη χριστουγεννιατικα τα τζαμπο και κατι λιγα τα λιντλ. Επσης τα εποχιακα μαγαζια ανοιξαν! Εχτες που καναμε τη βολτα μας καθομουν και τα χαζευα

Φετος δεν με βλεπω για καρτες , μαλλον θα στειλω καποια φωτογραφια μας με ευχες με email.

Να σας ρωτησω αυτο με το ημερολογιο μπορω να το κανω μονη μου ???


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ταζ και Περιστερακι ειδα ξεκινησατε δυναμικα :P

Εχουμε και αλλη Ταζ ! Να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου!

Λοιπον εχουν φερει ηδη χριστουγεννιατικα τα τζαμπο και κατι λιγα τα λιντλ. Επσης τα εποχιακα μαγαζια ανοιξαν! Εχτες που καναμε τη βολτα μας καθομουν και τα χαζευα

Φετος δεν με βλεπω για καρτες , μαλλον θα στειλω καποια φωτογραφια μας με ευχες με email.

Να σας ρωτησω αυτο με το ημερολογιο μπορω να το κανω μονη μου ???

Ω ναι! Ειδικά στο excel αν και στο word γίνεται {το έχω κάνει και στα 2 προγράμματα}. Θα βάλω αναλυτικές οδηγίες μια που το κάνω εδώ και 6 χρόνια, από την πρώτη χρονιά που το φιογκάκι ήταν 2 μηνών! ;)

Τι έφεραν τα lidle? Στα jumbo θα χαζέψετε... και καλές τιμες, κόρες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι, βάλε τις οδηγίες γιατί φέτος ειδικά δεν είμαστε να πετάμε λεφτά...

Εγώ έχω ψωνίσει τον μεγαλύτερο όγκο των παιδικών παιχνιδιών. Προσπάθησα να χωρίσω νοητά μια παραγγελία στα δυο ή τρία μέρη, ώστε να ψωνίζω κάθε μήνα από λίγα για να μη μου φανεί το ποσό.

Στους μεγάλους τώρα, εκτός από τα γούρια που κάνω κάθε χρόνο προς όλους, στους εορτάζοντες των ημερών θα δωρίσω όσο το δυνατόν οικονομικά και χρηστικά πραγματάκια.

Για παράδειγμα, στον κουμπάρο και την κουμπάρα μου που βρίσκονται πολύ συχνά σε χιονισμένα μέρη, θα πάρω ισοθερμικές κάλτσες, φυσικά αμπαλαρισμένες όμορφα. Ή στη μαμά μου θα πάρω ένα ζευγάρι παντόφλες που ξέρω πως θα εκτιμήσει καθώς δεν αγόρασε φέτος. Στους παππούδες θα φτιάξω από ένα ημερολόγιο με φωτογραφίες της μικρής.

Στα σπίτια που θα πάμε για επίσκεψη κατά τη διάρκεια των γιορτών, θα δωρίσω βαζάκι με mix για κεικ ή κουλουράκια αμπαλαρισμένο όμορφα!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...