Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γειά σας κι από εμένα,

zounitsa ευχαριστούμε για την πληροφορία και τα άλλα κορίτσια που μας ενημέρωσαν για τις εκπτώσεις του prenatal.

Και πάνω που έλεγα ότι θέλω να πάω να ψωνίσω κανένα ρούχο πιο φθηνοπωρινό, γιατί καλά την έβγαλα το καλοκαίρι με τα φορεματάκια, τώρα που δροσίζει να δω τι θα κάνω. Αφήστε που διαπίστωσα ότι το πόδι μου μεγάλωσε ένα νούμερο (πράγμα που δεν με πείραζε με τα ανοιχτά παπούτσια). Πήγα και πήρα κάτι ωραιότατες μπαλαρινούλες σε ένα νούμερο μεγαλύτερο και με χτυπήσανε πάντού όταν τις φόρεσα πρώτη μέρα:( Δύο νούμερα μεγαλύτερα να πάρω δεν παίζει, γιατί το κανονικό μου είναι 40 και μπαλαρίνες δεν βγαίνουν σε 42 νομίζω...

Εσάς τα πόδια σας έχουν μεγαλώσει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γύρισα από το σούπερ μάρκετ κομμάτια....

Πονάω πολύ χαμηλά όταν περπατάω για ώρα.

Σα να χω φρέσκια τομή καισαρικής ένα πράμα...δε καταλαβαίνω, τόσο βαριά είναι η μήτρα μου...τι στο καλό. Η το σώμα μου δε τη παλεύει άλλο όπως είπε ο ντόκτορ!

Στα πρενατάλ είχα πάει κ γω στο μάθημα με τη μαία.

Φρίκη, σκυλοπιάστηκα και βασικά άκουσα τι μπορώ να αγοράσω από το πρενατάλ για το μωρό. Και κάτι σάχλες περί τοκετού....κααααααααλά.

Αυτή τη πιπίλα την είχα και γω, τη μισούσε η Ζωή, γενικά δε τις γουστάρει, ευτυχώς! Μεγάααααλος μπελάς οι πιπίλες!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Velissaki και εμένα έχουν μεγαλώσει τα πόδια μου αλλά ευτυχώς έχω προμηθευτεί από πέρσι ωραιότατα σπορτεξάκια τύπου all-star δερμάτινα και θα τα φοράω με λυτά κορδόνια.... trendy εγκυούλα!!! χαχαχαχα

Μελάκι η αδερφή μου μου είχε πει οτι τα τελευταία ήταν τα πιο ωραία. όχι από την αρχή. δεν ξέρω γιατί δεν τα έχω δει ούτε προκειται γιατί δεν με βολεύει. Πρέπει κοριτσάκι μου να ξεκουράζεσαι περισσότερο!!! πρόσεχε γιατί αρχίζουν τα δύσκολα απο'δω και πέρα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από το σούπερ μάρκετ κομμάτια....

Πονάω πολύ χαμηλά όταν περπατάω για ώρα.

Σα να χω φρέσκια τομή καισαρικής ένα πράμα...δε καταλαβαίνω, τόσο βαριά είναι η μήτρα μου...τι στο καλό. Η το σώμα μου δε τη παλεύει άλλο όπως είπε ο ντόκτορ!

Ξεκουραση καλο μου!!! Δεν μας εμεινε και παρα πολύ...


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

honey μου να ξεκουραζεσαι! και καθολου βαρος!!

ειναι δυσκολος μηνας αλλα ειμαστε κοντα!!

οσο για πιπιλες παρτε για παν ενδεχομενο κανα 2 και βλεπετε πως θα παει η κορη μου δεν πηρε καθολου ισα νομιζω για 3-4 φορες...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είμαστε και τόοοοσο κοντά.

Εχουμε ακόμα!

Από βάρος δε σηκώνω κάτι άλλο εκτός απτο σχεδόν 10κιλο κορίτσι μου:rolleyes:

Τι να κάνω, προσέχω, αλλά και πέρσι που ήμουν αραλίκι μία απο τα ίδια ήμουν. Και νωρίτερα απότι φέτος! Οπότε καλά πάω! Απλά είμαι φτιαγμένη έτσι μάλλον.

Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα, να χτυπήσει το κουδούνι να έρθουν τα έπιπλα. Αντεεεεεεεεε.

Ευτυχώς κοιμάται η μικρή, κλαουρίζοντας αρκετά βέβαια (βλεπε δόντια), και εγώ ψάχνω στο νετ τρόπους να φάει το αβγό της.

Καμιά ιδέα?

Οι αυγοφέτες πως γίνονται? Αυτό με το ψωμί του τοστ.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν τα έπιπλα οεοεοε!

Είναι πάρα πολύ όμορφα! Μυρίζουν πολύ όμως γμτ...μας είπαν να τα περάσουμε με νερό και ξίδι.

Και έχουμε και ένα πρόβλημα!

Η συρταριέρα έχει αυτές τις βλακείες γύρω γύρω, τα ξύλα που και καλά τη κάνουν αλλαξιέρα, ενώ είχα πει ότι δε τα θέλω αυτά, με χαλάνε πολύ. Οπότε αύριο πρέπει να πάρω τηλ, και πιθανότατα να τσακωθώ, γιατί αυτά δε βγαίνουν, πρέπει να φτιαχτεί πάλι απότι καταλαβαίνω.

Χε.... και γω. Πρόβλημά τους! Αν τυχόν μου κάνουν κόνξες θα γίνει πανικός!

Καλά κάνω εγώ και δε παραγγέλνω ποτέ από βιοτεχνίες γμτ....

Πάντα κάνουν μ@μ@κίες...

Ικέα και μάδερκεαρ φορ έβερ!

Ο,τι βλέπεις παίρνεις!

Τεσπά....

Κατά τ'άλλα είναι πάρα πολύ ωραία πάντως!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

με γεια τα επιπλα!!!!!

οταν ηρθαν στα συναρμολογησαν?

να παρεις τηλ και να διεκδικησεις οτι ηθελες απο την αρχη...

ε τοσα λεφτα εχεις δωσει..

εγω παλι εγιναι ανθρωπος επιτελους πηγα κομμωτηριο!!

κουρεμα και χτενισμα βεβαια αλλα αλλαξε η διαθεση μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!

μελάκι με γεια!!!!!! καλορίζικα.... άντε με το καλό και το μωράκι σας να τα χρησιμοποιήσει....

όλες καλά??? εμείς μια χαρά αν και αυτός ο καιρός με κάνει και βαριέμαι.

κορίτσια η Αγγελικούλα που είναι???


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

αντε ωραια τσαμπα το αγχος δηλ!!

ελα ντε που ειναι η Αγγελικη μας?!! Προεδρε μας ελλειψες!!

ζουνιτσα εσυ καλα?

καλα και εγω βαριεμαι απιστευτα αυτες τις μερες δεν θελω να κανω τιποτα ομως...

Link to comment
Share on other sites

καλά ρε Μαράκι, δεν έχω καθόλου όρεξη για τίποτα... μάλλον είναι η αλλαγή του καιρού, η αναμονή, η σκέψη οτι λίγο έμεινε... τι να πω???!!!!!

Ζουνιτσα μου ειναι ο καιρος και η προσμονη!!! σε λιγο καιρο που θα προσαρμοστουμε στην αλλαγη του καιρου θα δεις που δεν θα νιωθουμε ετσι!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...