Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ Βάσω μου. Οι εμετοι εχουν ηρεμήσει λιγο. Εχω φοβερές αναγουλες ακόμα αλλα δεν τα βγάζω ολα πια. Ε σιγά σιγά λέει ο γιατρος θα μειωθούν κι αυτά. Εσυ πως είσαι? τωρα λόγω της καθυστέρησης μπορει να άλλαξε ο κύκλος σου οπότε Βούρ στο ψητό γιατι θα ειναι δύσκολο να εκτοπίσεις τις γόνιμες.αντε κούκλα κι εσυ με το καλό εγκυουλα. Ποσο καιρό προσπαθείτε για δεύτερο?

Ευχαριστώ! Το Σάββατο που θα μου τελειώσει η περίοδος ξεκινάω μέρα παρά μέρα! Εννοείται ότι δεν έχω ιδέα πότε θα είναι οι γόνιμές μου!

Στην ουσία αυτός θα είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών γιατί τον προηγούμενο κάναμε ελεύθερα μόνο 9η και από 27η μέρα κάθε μέρα.. δηλαδή όχι γόνιμες! Απλά είχα αρχίσει να ελπίζω λόγω της μεγάλης καθυστέρησης!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες καλησπερα!

Φανη τι ωραιο συναισθημα πρεπει να ειναι!!! Αντε να ησυχασεις και με τους εμετους, με το καλο να ρθει η ωρα να το κρατησεις και στην αγκαλια σου!!!,

Βασουλα βουρ στο ψητο!!!!! Δεν εχω τιποτα αλλο να σου πω !!!

Λινα καλη επιτυχια περιμενουμε νεα σου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο μενα...θελω την βοήθεια σας!πηγα σημερα 5β κ 3ημ κ δν είδε τιποτα στην μήτρα...μου είπε για εξωμητριο,παλλινδρομη κ τέτοια κ με έστειλε για χοριακη..εκανα τωρα το βραδυ κ μου λέει περιμενω να μου πεις αποτέλεσμα μεχρι 2000-2500 περίπου!η χοριακη μου απο την προηγούμενη Τετάρτη που ηταν 391,20 σημερα ηταν 3137...πολυ καλο νούμερο...κ μου είπε για εξωμητριο κ να κανω παλι χοριακη..!αυτα απο την γιατρό Θεσσαλονίκη...τηλεφωνικά που μίλησα με τον γιατρό στην Αθήνα μου είπε οτι ειναι τέλεια η χοριακη κ επειδή εχω μικρο κύκλο 26 ημερών να μην τρελαίνομαι,να περιμενω 2βδομάδες κ να πάω για υπέρηχο ξανα...μπορεί η σύλληψη να έγινε αργά!τι λετε;


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααααααααααααααααα,

Σας βρήκα.....!!!!!!!!!!!!!!!!!! Επιτέλους!!!!!!!!!!!! Μου λείψατε βρε.....

Τώρα δε θα απαντήσω σε μια - μια...είμαι τεμπελόσκυλο ναι, ναι, ναι....

Λίνα, έχω ακούσει τέρατα από γιατρούς, γι' αυτό θα σου έλεγα κι εγώ να εμπιστευτείς το γιατρό στην Αθήνα και να περιμένεις ακόμα.... Καλή επιτυχία σου εύχομαι με οοοοοοοολη μου την καρδιά!!!!!!!!!!!!!

Τώρα στα δικά μου....Περιμένω στις 07/08. Λοιπόν, συμπτώματα που φανταζόμουν όπως τον προηγούμενο μήνα δεν έχω. Τι έχω: από την Κυριακή αρκετά κολπικά υγρά που ώρες - ώρες γίνονται πιο πηχτά, στήθος τούμπανο και που ψιλοπονάει (περισσότερο την Κυριακή μέχρι χθες, σήμερα πιο ανεκτά), και τρομερή όσφρηση....μιλάμε χθες το βράδυ τι ομελέτες που έφτιαχναν στη γειτονιά τι και κάτι άλλα τηγανητά, όλα τα μοίρισα, αλλά έχω κάτι πονάκια στην κοιλιά, όχι συνέχεια κατά ώρες που είναι σαν πόνοι περιόδου....Οπότε μάλλον θα με επισκευτεί η κακούργα και μάλιστα, για να μην προλάβω να ελπίζω.....με προειδοποιεί νωρίτερα....(Μη με ρωτήσετε τι είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη, δε θυμάμαι τίποτα, γιατί νόμιζα ότι δεν πρόκειται με την καμία να είμαι έγκυος, παρόλο που είχαμε ελεύθερες επαφές, απλά ήταν 2 και μάλιστα μη στοχευμένες....:oops:).

Βασούλα....ναι κι εγώ έχω δει 2 όνειρα ότι είμαι έγκυος. Συγκεκριμένα το 1ο που δεν το πολυθυμάμαι νομίζω γέννησα κιόλας και το 2ο χθες που είδα είχα λέει spotting εμφύτευσης και λέω στον άντρα μου, άντε μπαγασάκο πάλι θα γίνεις μπαμπάς......

Αυτά. Από μιχι - μιχι, γενικά καλά τα πάμε. Βέβαια, τώρα έχουμε να το κάνουμε από την Κυριακή κι έχω ξενερώσει λιγουλάκι.....και σήμερα πάλι θα μου γυρίσει αργά το βράδυ....θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααααααααααααααααα,

Σας βρήκα.....!!!!!!!!!!!!!!!!!! Επιτέλους!!!!!!!!!!!! Μου λείψατε βρε.....

Τώρα δε θα απαντήσω σε μια - μια...είμαι τεμπελόσκυλο ναι, ναι, ναι....

Λίνα, έχω ακούσει τέρατα από γιατρούς, γι' αυτό θα σου έλεγα κι εγώ να εμπιστευτείς το γιατρό στην Αθήνα και να περιμένεις ακόμα.... Καλή επιτυχία σου εύχομαι με οοοοοοοολη μου την καρδιά!!!!!!!!!!!!!

Τώρα στα δικά μου....Περιμένω στις 07/08. Λοιπόν, συμπτώματα που φανταζόμουν όπως τον προηγούμενο μήνα δεν έχω. Τι έχω: από την Κυριακή αρκετά κολπικά υγρά που ώρες - ώρες γίνονται πιο πηχτά, στήθος τούμπανο και που ψιλοπονάει (περισσότερο την Κυριακή μέχρι χθες, σήμερα πιο ανεκτά), και τρομερή όσφρηση....μιλάμε χθες το βράδυ τι ομελέτες που έφτιαχναν στη γειτονιά τι και κάτι άλλα τηγανητά, όλα τα μοίρισα, αλλά έχω κάτι πονάκια στην κοιλιά, όχι συνέχεια κατά ώρες που είναι σαν πόνοι περιόδου....Οπότε μάλλον θα με επισκευτεί η κακούργα και μάλιστα, για να μην προλάβω να ελπίζω.....με προειδοποιεί νωρίτερα....(Μη με ρωτήσετε τι είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη, δε θυμάμαι τίποτα, γιατί νόμιζα ότι δεν πρόκειται με την καμία να είμαι έγκυος, παρόλο που είχαμε ελεύθερες επαφές, απλά ήταν 2 και μάλιστα μη στοχευμένες....:oops:).

Βασούλα....ναι κι εγώ έχω δει 2 όνειρα ότι είμαι έγκυος. Συγκεκριμένα το 1ο που δεν το πολυθυμάμαι νομίζω γέννησα κιόλας και το 2ο χθες που είδα είχα λέει spotting εμφύτευσης και λέω στον άντρα μου, άντε μπαγασάκο πάλι θα γίνεις μπαμπάς......

Αυτά. Από μιχι - μιχι, γενικά καλά τα πάμε. Βέβαια, τώρα έχουμε να το κάνουμε από την Κυριακή κι έχω ξενερώσει λιγουλάκι.....και σήμερα πάλι θα μου γυρίσει αργά το βράδυ....θα δούμε....

Επιτέλους μας βρήκες!!!

Καλά, μη βιάζεσαι να βγάζεις συμπεράσματα. Θα δεις τι μέλλει γενέσθαι.. Δεν αργούν πολύ οι μέρες. Μην το σκέφτεσαι καν και συνέχισε να το απολαμβάνεις! ;)


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα απο μενα...θελω την βοήθεια σας!πηγα σημερα 5β κ 3ημ κ δν είδε τιποτα στην μήτρα...μου είπε για εξωμητριο,παλλινδρομη κ τέτοια κ με έστειλε για χοριακη..εκανα τωρα το βραδυ κ μου λέει περιμενω να μου πεις αποτέλεσμα μεχρι 2000-2500 περίπου!η χοριακη μου απο την προηγούμενη Τετάρτη που ηταν 391,20 σημερα ηταν 3137...πολυ καλο νούμερο...κ μου είπε για εξωμητριο κ να κανω παλι χοριακη..!αυτα απο την γιατρό Θεσσαλονίκη...τηλεφωνικά που μίλησα με τον γιατρό στην Αθήνα μου είπε οτι ειναι τέλεια η χοριακη κ επειδή εχω μικρο κύκλο 26 ημερών να μην τρελαίνομαι,να περιμενω 2βδομάδες κ να πάω για υπέρηχο ξανα...μπορεί η σύλληψη να έγινε αργά!τι λετε;

Κοίτα Λίνα μου, ειδική δεν είμαι (όπως και καμία άλλη εδώ μέσα φαντάζομαι) αλλά η χοριακή σου σύμφωνα με τα λεγόμενα και των δύο γιατρών είναι τέλεια! Οπότε για ποιο λόγο να ανησυχείς; Είναι λίγο μπέρδεμα να έχεις δύο γιατρούς, ο καθένας λέει τα δικά του και δεν ξέρεις ποιον να πρωτοακούσεις! Εγώ θα έλεγα να εμπιστευτείς αυτόν που θα σε ξεγεννήσει και να ηρεμήσεις αφού σε καθησυχάζει. Ξέρω είναι δύσκολο, αλλά κάνε λίγο καιρό ακόμα υπομονούλα και θα το δεις το σποράκι σου!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται ότι θα το απολαύσω στο έπακρο!!!!!!!!!! Άλλωστε στις διακοπές που θα πάμε στους παπούδες θα κοιμόμαστε στο ίδιο δωμάτιο με το παιδί, οπότε οι επαφές θα είναι λίγο κάπως..... Φοβάβαι μην ξυπνήσει καμιά νύχτα και αρχίσει τα: "Τι κάνετε εσείς εζώ πέλα"..... (προσφιλείς φράση τώρα τελευταία).

Αχ, αυτή η κοιλιά μου με έχει πεθάνει νιώθω σαν να μου 'ρχετε η περίοδος από στιγμή σε στιγμή. Έχει γούστο να αδιαθετήσω νωρίτερα......

Link to comment
Share on other sites

Α, Βασούλα....κι εσύ βουρ στο ψητό......Αλλαξέ του τον αδόξαστο.... Εμένα ο δικός μου ένα Σάββατο, δε θυμάμαι ποιο, είχε κανονίσει να βγει με κάτι φίλους του. Βγαίνει από το μπάνιο, πάει προς κρεβατοκάμερα, "επ, του λέω, για που το βάλαμε;" "να ντυθώ αγάπη μου, γυμνός θα πάω;" "καλά του λέω, πέρνα μια βόλτα από δω απ' το ταμείο και μετά ντύνεσαι"..... Φυσικά και πλέρωσε για να βγει βόλτα....σε είδος.....μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βάσω μου η γιατρός Θεσσαλονίκη πιστεύει οτι ειναι εξωμητριο...αλλα απο την στιγμή που η χοριακη ανεβαίνει κανονικά δν χρειάζεται να με τρομάζει...αν ηταν εξωμητριο δν ανεβαίνει η χοριακη φυσιολογικά..τι άγχος παλι!!!


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Λίνα, το "πιστεύει ότι είναι εξομήτριο" εμένα δε μου λέει κάτι. Δηλαδή δεν είδε από τον υπέρηχο; Εκεί φαίνεται αν είναι ενδομήτριο ή εξωμήτριο, γι' αυτό άλλωστε γίνεται ο πρώτος υπέρηχος πριν δούμε καρδιά για να προσδιοριστεί αυτό. Το θυμάμαι στη μικρή μου. Ήμουν 6 βδομάδων, καρδιά δεν ακούσαμε, κάναμε υπέρηχο - όχι κολπικό - για να προσδιοριστεί ακριβώς η θέση του γονιμοποιημένου ωαρίου..... Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται περίεργη η γνωμάτευση. Ή είναι ή δεν είναι. Κάνε υπομονή και όταν κατέβεις Αθήνα πήγαινε στο γιατρό σου ή αν δεν αντέχεις βρες έναν άλλο γιατρό στη Θεσσαλονίκη για να σου πει τι και πως......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λινάκι μην μου αγχώνεσαι!

Αν ρίξεις μια ματιά σε αυτό τον πίνακα (εμένα μου φάνηκε πολύ χρήσιμος) θα διαπιστώσεις ότι ο σάκος είναι εμφανής από τη στιγμή που θα πιάσεις τιμή χοριακής κάπου μεταξύ 5680 και 13660. Άρα ορθά δεν είδατε τίποτα ακόμα. Ωστόσο, η χοριακή σου ανεβαίνει τέλεια!

Οι γιατροί οφείλουν να σου εξηγήσουν όλες τι πιθανότητες, ίσως και γι'αυτό να σου είπε για εξωμήτριο. Αν όμως δεν έχεις ιστορικό ή κάποιο άλλο πρόβλημα, οι πιθανότητες για εξωμήτριο είναι πολύ μικρές.

Πρακτικά, δεν μπορείς και να κάνεις πολλά πράγματα εκτός από το να περιμένεις. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά συνέχισε κανονικά τη ζωή σου προσπαθώντας να μη το σκέφτεσαι και υπεραναλύεις, και ανάλογα με τα αποτελέσματα κάθε εξέτασης προχωράς.

Όλα καλά θα πάνε!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσυ με τελευταία περιοδο 21/6 ποσο με βγάζεις;που με βάζεις;χοριακη χθες 3137..

Εγώ δε σε βγάζω πουθενά :D Ο πίνακας δίνει αποτελέσματα βάσει 2 μετρήσεων

α. σύμφωνα με την τελευταία περίοδο

β. σύμφωνα με την ημερομηνία σύλληψης

Το θέμα είναι ότι στη περίπτωση "α" ο πίνακας έχει εφαρμογή μόνο όταν ο κύκλος είναι απόλυτα σταθερός.

Στις περιπτώσεις όμως που δεν είναι σταθερός ο κύκλος και ουσιαστικά δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη και η εμφύτευση τότε σύμφωνα με τον πίνακα και γνωρίζοντας τη χοριακή σου, μπορείς να διαπιστώσεις αν εξελίσεται σωστά η εγκυμοσύνη σου. Διαβάζεις δηλαλή ανάποδα τον πίνακα.

Τα πραγματικά δεδομένα έχουν ως εξής. Έχεις μία χοριακή που ανεβαίνει κανονικά και όπως πρέπει. Σύμφωνα με τις τιμές της χοριακής σου είναι απόλυτα αναμενόμενο να μην εντοπίζει ο γιατρός σάκο ακόμα (σου είπε άλλωστε ότι οντως μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη).

Κοινώς, όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά :D απλά θα πρέπει να κάνεις υπομονή να περάσουν μερικές ημέρες για να μπορέσει να δει ο γιατρός σου αυτά που πρέπει στον υπέρηχο.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λινα μου γλυκιά ηρεμία καταρχάς. Δεν είδατε ούτε σάκο? τι υπέρηχο έκανες τελικα?κολπικο?δεν ξέρω δεν ειμαι ειδική σε καμία περίπτωση. Η χοριακη σου φαίνεται καλη δεν ξέρω τι να πω. Έλεος πια με τους γυναικολόγους.φανταζομαι την αγωνία σου. Δεν ξέρω τι να πω. Υπομονή. Η πήγαινε σε άλλο γιατρό τωωωωωωρα!!!! Εγω αυτό θα εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εγω μια εβδομαδα περίπου πριν πάω στο γιατρό είχα χοριακη 4000. Οπότε φαντάσου ποσο θα είχα οταν πήγα κ είδαμε σπορακι. Ειναι νωρίς μάλλον. Το ενδομήτριο σου πως ήταν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...