Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Sabrina_ είπε:

      @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ 2011 ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ


Ευα_

Recommended Posts

γεια σας μανουλες

εγω ειμαι μανουλα 2006 και 2008 :D ειμαι απο χωριο της Λαρισας αλλα παντρεμενη σε χωριο στα Φαρσαλα.

και τα 2 παιδακια μου τα γεννησα στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο


line_flow_blue_beg_17_time_1227675600_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

line_flow3_beg_16_time_1162616400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα μανουλα!

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Σεβη μου ολο πλησιαζω και ολο εκει ειναι ο σκατουλης :tongue:

Δε λεει να βγει παιδι μου!!

Καλα ειμαστε απ οτι λεει ο γιατρος μας,λιγο μεγαλοι βεβαια,οποτε εαν δε βγει μεχρι και την τριτη που ξαναεχουμε ραντεβου,ισως σκεφτουμε να παμε με προκληση!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σεβη μου ολο πλησιαζω και ολο εκει ειναι ο σκατουλης :tongue:

Δε λεει να βγει παιδι μου!!

Καλα ειμαστε απ οτι λεει ο γιατρος μας,λιγο μεγαλοι βεβαια,οποτε εαν δε βγει μεχρι και την τριτη που ξαναεχουμε ραντεβου,ισως σκεφτουμε να παμε με προκληση!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ξέρει ο μικρός Λιάνα πότε θα σου κάνει τζα για να λιώσεις από χαρά και καμάρι!;):tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα Σεβη μου, λεω να τον αφησω μεχρι Τριτη που εχουμε ραντεβου με τον γιατρο!Αμα δε βγει και τοτε λεω να κανονισω τεταρτη να παω με προκληση..

ό,τι σου πει ο γιατρός Λιάνα μου. με το καλό!

περιμένω νέα σας!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Σεβη μου τι κανεις???

Εμεις καλα ειμαστε αν και προσπαθουμε ακομα να βρουμε το ρυθμο μας με τον υπνο και το φαγητουλι..

Ευτυχως ο μπεμπακος ειναι ησυχος προς το παρον και γκρινιαζει μονο οταν πηναει!

Την ωρα που με επαιρνες τηλ γεννουσα!!!!

Τι τηλεπαθεια!!!χιχι!!

Γεννησα 24/1 με κ.τ. ωρα 15:20 ενα μπεμπαρο 3.770 κιλα και 52 εκ υψος!

Μου χει κλεψει την καρδια:P


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σεβη μου τι κανεις???

Εμεις καλα ειμαστε αν και προσπαθουμε ακομα να βρουμε το ρυθμο μας με τον υπνο και το φαγητουλι..

Ευτυχως ο μπεμπακος ειναι ησυχος προς το παρον και γκρινιαζει μονο οταν πηναει!

Την ωρα που με επαιρνες τηλ γεννουσα!!!!

Τι τηλεπαθεια!!!χιχι!!

Γεννησα 24/1 με κ.τ. ωρα 15:20 ενα μπεμπαρο 3.770 κιλα και 52 εκ υψος!

Μου χει κλεψει την καρδια:P

:o:D:D:D:D:D:D:D:D:D

καλή μου, έχω συγκινηθεί τόοοοοσοο!:D

όλες οι ευχές μου να είστε γεροί κ οι τρεις να απολαμβάνετε τη ζωή με αγάπη!!!!!!!!!!:D

ό,τι καλύτερο για τον μπέμπαρο!!!!!!!:D

συγνώμη που σε ενόχλησα ψυχή μου:oops:. κάτι με έτρωγε να σε ακούσω:P.

το 'χω αυτό.;):rolleyes:

φιλιά πολλά κ καλό σαραντισμό!:D

να προσέχεις τον εαυτό σου!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαρηστω παρα πολυ!!!

Σε ετρωγε γιατι καταλαβαινες μαλλον τι γινοταν!!χιχι :tongue:

Κι εσυ ο,τι επιθυμεις γλυκια μου...

Να χαιρεσαι την ομορφη μπουμπου σου και τον αντρουλη σου...:D


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, ειχα μερες να μπω παλι....θελω να σας ρωτησω κατι γιατι ειμαι νυφη στην πολη σας....μετα το πασχα και οταν θα ειμαι 7 μηνων εχω βαφτισια, η κουνιαδα μου βαφτιζει και ισως το βαφτισουμε εμεις κιολας απο που μπορω να παρω ενα φορεματακι;Α!και οταν γεννησω και ισαπου θα εχω σαραντησει παντρευεται η κολλητη μου αρα θα πρεπει να το βαλω και εκει το φορεμα.απο τωρα το σκεφτομαι απο που θα βρω...:(:(

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βρεις στα μωρουδίστικα πρενατάλ, μόδερκέαρ, μπένετον... δύσκολο το κόβω να βρεις καλό ρούχο εκεί...

θα βρεις στα κανονικά μαγαζιά. απλά θα ψάχνεις μεγάλα νούμερα.

έτσι είχα αγοράσει εγώ από το μαγαζί ένθεν στον πεζόδρομο της Παπαναστασίου ένα πολύ ωραίο φόρεμα, ρηχτό, αλλά πολύ κομψό με ωραία χρώματα. αυτό το μαγαζί το αναφέρω γιατί έκλεισε, οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος για διαφήμιση.

ανάλογα το στυλ του ντυσίματός σου πήγαινε σε μαγαζιά, όπου θα ψώνιζες και πριν. θα εκπλαγείς με τα μεγέθη που πουλούν.

και μια ξαδέρφη μου όταν ήταν έγκυος βρήκε καλό φόρεμα στο sarah.

μην αγχώνεσαι. έχεις χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...