Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια !!!!!!

Elzu, δεν νομιζω οτι ειναι χωρις συντηρητικά το βαζακι , γιατι αλλιως πως διατηρειται ?προσωπικά πιστευω οτι ειναι φουλ στα συντηρητικά, θα το τσεκαρω αυριο στο σουπερ μαρκετ

κιττυ μου εχουν μεσα το λεμονι για να διατηρουνται αφου τα ανοιξεις και ειναι αεροστεγως κλεισμενα και δεν χαλανε...

Με μεγαλα γραμματα γραφει...

Χωρις προσθετα σακχαρα

χωρις συντηρητικα

χωρις γλουτενη

αεροστεγως κλεισμενα

Συστατικα

μηλο 44%, μπανανα 30%, αχλαδι 17,9%, συμπυκνωμενος χυμος πορτοκαλιου 2%, συμπυκνωμενος χυμος ανανα 2%, βερικοκο 2%, συμπυκνωμενος χυμος σταφυλιου 1,7%, συμπυκνωμενος χυμος λεμονιου 0,3%, βιταμινη C.

Γνωμη μου ειναι οτι απο το τιποτα (γιατι εμεις τρωμε ηδη δυο μηνες φρουτα δηλαδη το παλευω να φαμε εχω δοκιμασει τα παντα ) καλυτερα ειναι αυτα που τα τρωει με λιγο παιχνιδι και καραγκιοζιλίκια:P

Την τριτη παω στην παιδιατρο και θα το συζητησω και μαζι της...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και από εμένα!

Άρμα ξεκινήσαμε τις κρέμες 11 Οκτ.Την τρώει αλλά με αργούς ρυθμούς.Από χτες άρχισε να την τρώει πιο γρήγορα.Ελπίζω να την μάθει όπως έμαθε το γάλα,το οποίο το πίνει μέσα σε 10 λ.Ακόμη τρώει 75γρ.κρέμα.Ο Βασιλάκης σου 1α χαρά είναι στα κιλά και στο ύψος.Με το καρότο και την πατάτα πως τα πήγε?

Della ωραία ημερομηνία για βάφτιση και γάμο διαλέξατε.Με το καλό να κάνετε και τις υπόλοιπες ετοιμασίες!Τι ωραία!Έβγαλε και το πρώτο του δοντάκι ο μπεμπούλης σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ελζού δεν το ήξερα ότι η γιατρός σας είναι ξένη.

Κίττυ πανύψηλος ο μπέμπης σου!Τι ωραία που τα τρώει όλα με τόση ευκολία και δεν σε παιδεύει.Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Καλό βράδυ μανούλες και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ναι dimista ειναι ξενη παλι καλα γιατι και εγω την πιεζω λιγο με τα φαγητα η αληθεια ειναι...την ρωταω πριν μου τα πει..και σαν μιση γερμανιδα ετσι εχω μαθει με τις αδερφες μου...εχω διαβασει και πολλα βιβλια...και εμεις ειδαμε σημερα τα δυο πρωτα μας δοντακια...βγηκαν μαζι...τα εννοιωσα στο κουταλακι...και τα ειδαμε...πολυ χαρα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

κιττυ μου εχουν μεσα το λεμονι για να διατηρουνται αφου τα ανοιξεις και ειναι αεροστεγως κλεισμενα και δεν χαλανε...

Με μεγαλα γραμματα γραφει...

Χωρις προσθετα σακχαρα

χωρις συντηρητικα

χωρις γλουτενη

αεροστεγως κλεισμενα

Συστατικα

μηλο 44%, μπανανα 30%, αχλαδι 17,9%, συμπυκνωμενος χυμος πορτοκαλιου 2%, συμπυκνωμενος χυμος ανανα 2%, βερικοκο 2%, συμπυκνωμενος χυμος σταφυλιου 1,7%, συμπυκνωμενος χυμος λεμονιου 0,3%, βιταμινη C.

Γνωμη μου ειναι οτι απο το τιποτα (γιατι εμεις τρωμε ηδη δυο μηνες φρουτα δηλαδη το παλευω να φαμε εχω δοκιμασει τα παντα ) καλυτερα ειναι αυτα που τα τρωει με λιγο παιχνιδι και καραγκιοζιλίκια:P

Την τριτη παω στην παιδιατρο και θα το συζητησω και μαζι της...

α, ΟΚ τοτε. Δεν ηξερα , δεν τα εχω διαβασει. Η αδερφη μου ετρωγε τετοια φαγητό οχι , με βαζακια μεγάλωσε:P

σημερα ο μπεμπης εφαγε πρωτη φορα χορτοσουπα, πατατα , κολοκυθι, καροτο. εγω δουλευα , αλλα ο αντρας μου ειπε μια χαρα την καταβροχθισε:P:p


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι dimista ειναι ξενη παλι καλα γιατι και εγω την πιεζω λιγο με τα φαγητα η αληθεια ειναι...την ρωταω πριν μου τα πει..και σαν μιση γερμανιδα ετσι εχω μαθει με τις αδερφες μου...εχω διαβασει και πολλα βιβλια...και εμεις ειδαμε σημερα τα δυο πρωτα μας δοντακια...βγηκαν μαζι...τα εννοιωσα στο κουταλακι...και τα ειδαμε...πολυ χαρα...

Καλορίζικα , τα δοντάκια σας!!!!!

αχ, ναι εχουν πολυ πλάκα ...κι οταν γελανε και βγαινουν τα δοντακια:P


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ελζού δεν το ήξερα ότι η γιατρός σας είναι ξένη.

Κίττυ πανύψηλος ο μπέμπης σου!Τι ωραία που τα τρώει όλα με τόση ευκολία και δεν σε παιδεύει.Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Καλό βράδυ μανούλες και μωράκια!

Ευχαριστώ πολυ !!!! καλος ειναι, βαρος δεν πηρε πολυ , αλλα αφου ο γιατρος λεει ΟΚ. αλλωστε δεν θα παιρνουν πολυ καθε μηνα απο εδω και περα.

ναι,ναι ευτυχως τα τρωει...........σκεφτομαι τι θα μου ζηταει αργοτερα:P


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφη μου ετρωγε τετοια φαγητό οχι , με βαζακια μεγάλωσε:P

Και εγω κιττυ μου με αυτα μεγαλωσα...στην Γερμανια που γεννηθηκα τα φρουτα ειναι απλησιαστα....ακομα και τωρα...και οταν ηρθαμε εδω τα συνεχισε η μαμα μου γιατι τα ηξερε...δεν επαθα κατι...δεν λεω τα φρουτα ειναι το καλυτερο αλλα απο το τιποτα θα δωσω αυτα...και οταν μεγαλωσει θα φαει...αν βεβαια δεν εχει παρει απο εμας.,...γιατι ουτε εγω ουτε ο ανδρας μου τρωμε φρουτα...ΚΑΘΟΛΟΥ...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια.Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας.

Εμεις ειμαστε καλα.Καθε μερα και μια καινουρια σκανταλια.Απο χθες εχει βαλει στο ματι τις καρεκλες στην τραπεζαρια και θελει να χωθει απο κατω.Τραβουσε και ενα παντελονι του αντρα μου που ειχε επανω μια καρεκλα και ηθελε να το κατεβασει.Στο παρκο του μεσα λυσσομαναει.Ατακτουλικο ειναι το μπεμπακι μου.Οταν του λες βεβαια ''μπραβο'' τρελαινεται και κανει περισσοτερα.

Dimista,πως σου φαινεται το ταισμα με το κουταλι;εγω ζοριζομαι ακομα λιγακι.Εχει αρχισει και μου δαγκωνει το κουταλι και δεν με αφηνει να το βγαλω.

Elzu,απο γευση πως ειναι τα βαζακια;πως και δεν επελεξες τη φρουτοκρεμα σε σκονη;μου εχουν πει οτι ειναι πολυ νοστιμη.Καλα κανεις παντως και της δινεις βαζακι.Προκειμενου να μη φαει καθολου καλυτερα ετσι.Εμεις το παλευουμε ακομα,τρωει 100γρ.οχι με χαρα βεβαια αλλα κατι κανουμε.

Kitty,μπραβο στο μπεμπακι που του αρεσε η χορτοσουπα.Εμεις μαλλον αυτη την εβδομαδα θα ξεκινησουμε.Ελπιζω να τα φαμε κι εμεις καλα σαν κι εσας γιατι αν ειναι σαν τα φρουτα καηκα.Το κρεατακι ποτε αρχιζει;

Να περασετε ενα ομορφο Κυριακατικο απογευμα φιλεναδες,φιλακια πολλα.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

della μου καλα ειναι απο γευση εμενα βεβαια μου φαινονται λιγο ξινά...γιατι εχει λιγο λεμονακι...την σκονη ουτε καν την σκεφτηκα...γιατι τι βιταμινες μπορει να εχει μια σκονη????Ενω στο βαζακι λες κατι θα εχει κρατησει απο τις βιταμινες...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κοριτσάκια,

ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας!!!

Τελικά περάσαμε τέλεια στη βάφτιση, ήταν όλα όπως τα έιχα σχεδιάσει!

Πριν το μυστήριο είχα λίγο άγχος γιατι είχα ετοιμάσει μόνη μου το στολισμό κ έπρεπε εκει να προλάβω να τα στήσω, να βγάλουμε φωτογραφίες, να χαιρετάω τον κόσμο , να προσέχω τα μωρά , ένας χαμός...

ομως όπως είπες arma (να σου ζήσει κ η ανηψούλα σου!) ο καιρός ήταν τέλειος, κ έτσι όπως σωστά θυμάσαι Δήμητρα όλα πήγαν πολυ καλα στη βάφτιση του Ανδρεα . Ανδρέα - Μάριο τον είπαμε, το δεύτερο για την Παναγίτσα γιατι δυστυχως η νονα μας περνάει αυτες τις μέρες δύσκολα, η μαμα της θα μπει για χειρουργειο στον εγκεφαλο. Ετσι η καημένη δεν το χάρηκε όσο θα ήθελε αλλα πιστευουμε ότι όλα θα πάνε καλα.

Βγάλαμε κ εμεις το πρωτο μας δοντάκι ομως δεν τρώμε, αναγούλιαζει όταν μπαίνει το φαγητο στο στόμα του, οταν το καταπίνει του έρχεται εμετος. Αλλα δεν ανησυχώ σιγα σιγα θα συνηθίσει, αρχή είναι ακόμα.

Προσωπικα διαφωνω με τις τροφές σε βαζάκια ή σκόνη, προτιμώ τις φυσικες τροφές κ ας είνια από λίγο. Καμια φορα δεν ειναι η γευση που δεν τους αρέσει αλλα η υφη πόσο δηλαδη έχει λιώσει στο μιξερ, το κουταλάκι κ πολλα άλλα. Εμεις ακόμα πειραματιζομαστε.

Οσο για το αν περιέχει ζάχαρη ή συντηρητικά, το βαζάκι, αναρωτιέμαι τι περιέχει ο συμπυκνωμένος χυμός που αναφέρεται:rolleyes:

Πιστευω οτι οι βάσεις για υγιεινες διατροφικες συνήθειες δίνονται από την αρχή... κ η διατροφή είνια το αλφα κ το ωμέγα για την υγεία των ανθρώπων.

Αυτα σας κούρασα , συγνώμη. φιλάκια σε όλες τις μανούλες


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια...

Εμείς πήγαμε στον ορθοπεδικό την Παρασκευή και κάναμε υέρηχο στα ισχυα. Μια χαρά είναι τα ποδαράκια της. Τα οστά της πολύ δεμένα και η ανάπτυξη φυσιολογική. Οπότε ησυχάσαμε και από αυτό. Ο γιατρός μας είπε να μην την βάλουμε καθόλου σε στράτα.

Κατά τα άλλα η μπουμπού μου θα μας φάει κι εμάς σε λίγο. Είναι φαγανό παιδάκι. Αλλάξαμε γάλα. Την πρώτη μέρα της έδωσα μισό από το παλιό και μισό από το καινούριο σε όλα τα γεύματα και την επόμενη κανονικά το καινούριο γάλα. Της έπεσε λίγο βαρύ και έβγαζε γουλίτσες όλη μέρα αλλά από την τρίτη μέρα όλα καλά. Σήμερα της έδωσα μήλο με το οποίο ξυνιζόταν αλλά της άρεσε πολύ. Κατάπινε, ξύνιζε το μουτράκι, γέλαγε και άνοιγε το στόμα και μου έκανε νιαμ νιαμ νιαμ. Πολύ γέλιο έριξα.

Για τις κρέμες στα βαζάκια εμένα μου είπε η παιδίατρος όχι. Μόνο σε περίπτωση που είμαι στον δρόμο και δεν μπορώ να της δώσω φρέσκα αλλά και πάλι όχι συχνά.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω και εγω αυριο την δικια μου να δω τι θα μου πει...καλυτερα το τιποτα ή τα βαζακια...γιατι να κλαιει το μωρο δεν θελω...δεν θα θελει μετα ουτε το φαγητο...αλλα θα σας πω αυριο τι μου ειπε...παντως εγω με αυτα μεγαλωσα τωρα δεν ξερω...δεν εχω κατι και ουτε αρρωσταινω πολυ συχνα....


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!Τι κάνουν τα μωράκια σας?Εμείς είμαστε 1α χαρά αλλά δεν μπορούμε να βγάλουμε τον μπέμπη έξω με αυτόν τον καιρό.Ο κακομοίρης κλείστηκε έξω το ΣΚ.Από εχτές το βράδυ του φοράω υπνόσακο όταν κοιμάται.Έχει αρχίσει και μιμείται ο μπεμπάκος.Κάνει τα χεράκια του κουπεπέ και χτυπάει παλαμάκια.Είχε αρχίσει από 5,5 μηνών.Αυτά τα νέα μας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Tzamin χαίρομαι πολύ που τα ποδαράκια της μπέμπας σου είναι 1α χαρά!

Άνια και Ελζού τι ωραία που τα μωράκια σας βγάλανε τα πρώτα τους δοντάκια!

Κοντεύουν όλα τα μωράκια του cafe να βγάλουν τα πρώτα τους δοντάκια.

Della δεν μου είναι δύσκολο το τάισμα με το κουτάλι.Στην αρχή αργούσε λίγο αλλά από χτες τρώει την κρέμα πιο γρήγορα.Della όλο ενέργεια είναι ο μπέμπης σου.Φαντάζεσαι τι θα γίνεται όταν περπατήσει?

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...