Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

εμεις απο την αλλη το αγχος για την εγκυμοσυνη παραμενει σταθερο!!!η μεγαλη μου η αγωνια ειναι αν το μπεμπακι ειναι ζωντανο!!!δν μπορω να πω οτι τα συμπτωματα μου εχουν υποχωρησει επιπλεον προστεθηκε η πεινα....ngn και εγω αγχωνομαι για τα παντα ακομα και για τα πιο χαζα!!!ακομα εχεις εμετους???εγω εχω εμετους μονο αν ξεφυγω στη ποσοτητα του φαγητου!!!ο γιατρος σου τι λεει??

στη 1η μου εγκυμοσυνη οταν μπηκα στο 2ο τριμηνο πετουσα!!!δν ειχα απολυτως τπτ!!!

μν αγχωνεσαι μαρακι το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα κλεινες τον 4ο οπου να'ναι οποτε ειναι φυσιολογικο!!!

βρε κοριτσια με την οδηγηση πως πατε???μου εχει κολλησει στο μυαλο οτι σε οποια λακουβα πεσω θα παθει κατι το μωρο!!!!!με εχει πιασει υστερια!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εμεις απο την αλλη το αγχος για την εγκυμοσυνη παραμενει σταθερο!!!η μεγαλη μου η αγωνια ειναι αν το μπεμπακι ειναι ζωντανο!!!δν μπορω να πω οτι τα συμπτωματα μου εχουν υποχωρησει επιπλεον προστεθηκε η πεινα....ngn και εγω αγχωνομαι για τα παντα ακομα και για τα πιο χαζα!!!ακομα εχεις εμετους???εγω εχω εμετους μονο αν ξεφυγω στη ποσοτητα του φαγητου!!!ο γιατρος σου τι λεει??

στη 1η μου εγκυμοσυνη οταν μπηκα στο 2ο τριμηνο πετουσα!!!δν ειχα απολυτως τπτ!!!

μν αγχωνεσαι μαρακι το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα κλεινες τον 4ο οπου να'ναι οποτε ειναι φυσιολογικο!!!

βρε κοριτσια με την οδηγηση πως πατε???μου εχει κολλησει στο μυαλο οτι σε οποια λακουβα πεσω θα παθει κατι το μωρο!!!!!με εχει πιασει υστερια!!!

Άννα καλησπέρα!

Ναι έχω σταθερά εμετούς και ειδικά αν είμαι με εντελώς άδειο στομάχι για αρκετές ώρες. Ο γιατρός μου το θεωρεί φυσιολογικό αφού και στον γιο μου είχα μέχρι τον 6ο μήνα!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω ψιλοχασει γιατι εγινε η μετακομιση και φιλοξενουμαι στο μπαμπα μου μεχρι το σαββατο που πεταμε για πανωωω ...

γιαννα μου καλα κουραγια και ολα καλα θα ειναι!

παντως εγω κοριτσια το λεω και το ξαναλεω.δε παιρνω ποσοστα αλλα με το καρδουλομηχανημα ειμαι πολυ πιο ησυχη.τωρα πλεον.το ακουω και αμεσως δε ψαχνω μια ωρα.σε λιγο βεβαια θ αρχισουμε να τα νιωθουμε και αν το παραγγειλετε τωρα μεχρι να ερθει μπορει να κλωτσαει!χαχα!παντως με εχει γλιτωσει απο πολυ αγχος.περιμενω ακομα τα αποτελεσματα του παπΑ.ισως παρω αυριο τηλ παλι...την πεμπτη θα με ξαναδει να μου γραψει και χαρτι για το αεροπλανο...και φευγωωωω...

οποιες αγχωνεστε απλα πατε για υπερηχο κοριτσια!ειναι πολυ αγχωτικη η περιοδος αυτη που δε ξερεις τι γινεται μεσα σου.οσο για τα συμπτωματα κι εγω ειμαι.μια χαρουλα.ξεκινησα και σιδηρο και ειμαι λιγο καλυτερα απο αδυναμια.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Ψιλοχάθηκα πάλι.........λίγο οι εμετοί,λίγο το οτι δεν έχω πολλές αντοχές,πήγαμε και στους γονείς μας για λίγες μέρες οπότε......που χρόνος:rolleyes:

Gianna σίγουρα τα αποτελέσματα θα είναι τέλεια!!!

Ngn κι εγώ έχω ακόμα εμετούς αλλά παρατήρησα οτι έχω περισσότερους αν δεν πάω τουαλέτα:oops:

Χθες πήγα στο γιατρό και μου είπε να πάρω benefibra.Είναι φυτικές ίνες και είναι οκ για την εγκυμοσύνη.

Caramello με το καλό και το ταξίδι σας για πάνω!!!

Εγώ αν δεν είχα παραπάνω κιλά θα το είχα αγοράσει σίγουρα το μηχάνημα:tongue:

Το θετικό είναι οτι επιτέλους σταμάτησε η δυσπεψία και μπορώ να φαω σαν άνθρωπος!!

Το σπόρι στους υπέρηχους δίνει ρεσιταλ χορού!!:DΑσταμάτητο είναι!!!

Παω να κάνω καμιά δουλειά!!Εδώ γύρω θα είμαι;)


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια, τι κανετε?

βλεπω ολες λιγο πολυ μια ανησυχια την εχουμε ε? αααχχχ και μετα σου λενε η εγκυμοσυνη ειναι η πιο ευχαριστη περιοδος στη ζωη της γυναικας......!!!

ναι καλα...που αν δεν παθω κανενα καρδιακο ή εγκεφαλικο οσο ειμαι εγκυος εεεε δε θα το παθω ποτε.:evil:

υπομονη κοπελιες δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο.

εμεις απο την αλλη το αγχος για την εγκυμοσυνη παραμενει σταθερο!!!η μεγαλη μου η αγωνια ειναι αν το μπεμπακι ειναι ζωντανο!!!δν μπορω να πω οτι τα συμπτωματα μου εχουν υποχωρησει επιπλεον προστεθηκε η πεινα....ngn και εγω αγχωνομαι για τα παντα ακομα και για τα πιο χαζα!!!ακομα εχεις εμετους???εγω εχω εμετους μονο αν ξεφυγω στη ποσοτητα του φαγητου!!!ο γιατρος σου τι λεει??

στη 1η μου εγκυμοσυνη οταν μπηκα στο 2ο τριμηνο πετουσα!!!δν ειχα απολυτως τπτ!!!

μν αγχωνεσαι μαρακι το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα κλεινες τον 4ο οπου να'ναι οποτε ειναι φυσιολογικο!!!

βρε κοριτσια με την οδηγηση πως πατε???μου εχει κολλησει στο μυαλο οτι σε οποια λακουβα πεσω θα παθει κατι το μωρο!!!!!με εχει πιασει υστερια!!!

εγω οδηγαω κανονικα....απλα προσεχω πολυ περισσοτερο. δεν τρεχω οπως ετρεχα, προσεχω πολυ στο δρομο απο λακουβες και γενικα κανω μια ηρεμη οδηγηση.

Άννα καλησπέρα!

Ναι έχω σταθερά εμετούς και ειδικά αν είμαι με εντελώς άδειο στομάχι για αρκετές ώρες. Ο γιατρός μου το θεωρεί φυσιολογικό αφού και στον γιο μου είχα μέχρι τον 6ο μήνα!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(

μεχρι τον 6ο βρε παιδι μου? πο πο......

τουλαχιστον να μη σε παιδεψει και αυτο ετσι.

εμενα εχουν υποχωρησει παρα πολυ οι εμετοι. αλλα η δυσπεψια και η καουρες παραμενουν.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας εχω ψιλοχασει γιατι εγινε η μετακομιση και φιλοξενουμαι στο μπαμπα μου μεχρι το σαββατο που πεταμε για πανωωω ...

γιαννα μου καλα κουραγια και ολα καλα θα ειναι!

παντως εγω κοριτσια το λεω και το ξαναλεω.δε παιρνω ποσοστα αλλα με το καρδουλομηχανημα ειμαι πολυ πιο ησυχη.τωρα πλεον.το ακουω και αμεσως δε ψαχνω μια ωρα.σε λιγο βεβαια θ αρχισουμε να τα νιωθουμε και αν το παραγγειλετε τωρα μεχρι να ερθει μπορει να κλωτσαει!χαχα!παντως με εχει γλιτωσει απο πολυ αγχος.περιμενω ακομα τα αποτελεσματα του παπΑ.ισως παρω αυριο τηλ παλι...την πεμπτη θα με ξαναδει να μου γραψει και χαρτι για το αεροπλανο...και φευγωωωω...

οποιες αγχωνεστε απλα πατε για υπερηχο κοριτσια!ειναι πολυ αγχωτικη η περιοδος αυτη που δε ξερεις τι γινεται μεσα σου.οσο για τα συμπτωματα κι εγω ειμαι.μια χαρουλα.ξεκινησα και σιδηρο και ειμαι λιγο καλυτερα απο αδυναμια.

τι ειναι αυτο το μηχανημα????απο που το παραγγελνεις????ποσο εχει????


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Τι κανετε? Εμετους βλεπω ακομα.

Εμενα βγηκαν χθες και οι αιματολογικες μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ οποτε απο χθες νιωθω λιγο πιο ηρεμη.

Ξεκινησαμε να το ανακοινωνουμε γιατι απο προχθες περα απο τις αναγουλες που αρχισαν να εξαφανιζονται πεταξε αρκετα και η κοιλια μου.Δεν ημουν βεβαια και ποτε φετες... :tongue: Οποτε φοραω τα παντελονακια της εγκυμοσυνης και νιωθω αλλος ανθρωπος.

Μερικες φορες νομιζω οτι νιωθω το μωρο,αλλα μετα σκεφτομαι η επιθυμια σου το κανει...χαλαρωσε. :rolleyes:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

βγηκαν τα αποτελεσματα!!!!

ο κινδυνος για τρισωμια 21 υπολογιστηκε κατω απο το cut-off το οποιο δηλωνει μειωμενο κινδυνο εινια <1:100000

τι λετε????

Και σε μενα αυτο λεει για τρισωμια 13 κ 18 αλλα νομιζα οτι απλως ειναι μια γενικη παρατηρηση της ελαχιστης πιθανοτητας και οχι τα δικα μου αποτελεσματα. Δηλαδή οτι δεν υπαρχει ποσοστο 1: 101000. Τωρα καταλαβατε τι ειπα; Γιατι ουτε εγω δεν καταλαβα!:shock:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

nikx ωραια αποτελεσματα μπραβο!!μπορει και να το νιωθεις ομως σαν δευτερο μανουλα!

Αννα μια χαρα τα αποτελεσματα σου καλε καλυτερα δεν γινεται που λεμε!!

Με το καλο και οι υπολοιπες!

Στειλτε μπεμπεδοσκονη αρχισε η γυμναστικη!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στειλτε μπεμπεδοσκονη αρχισε η γυμναστικη!!!

Επειδη ειμαι σαββατογεννημενη σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μεινεις αμεσως και αυτη τη φορα να φτασει στο τελος...

Και μονο που εισαι αισιοδοξος ανθρωπος η τυχη αυτη τη φορα θα ειναι μαζι σου...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα αυτο λεει για τρισωμια 13 κ 18 αλλα νομιζα οτι απλως ειναι μια γενικη παρατηρηση της ελαχιστης πιθανοτητας και οχι τα δικα μου αποτελεσματα. Δηλαδή οτι δεν υπαρχει ποσοστο 1: 101000. Τωρα καταλαβατε τι ειπα; Γιατι ουτε εγω δεν καταλαβα!:shock:

απ'οσο καταλαβα (μιλησα με τον γιατρο)εχουμε πιθανοτητα 1 στις 10000 να γεννησουμε παιδι με συνδρομο...ελπιζω να σε βοηθησα...

κοριτσια πεταω....εφαγα κ ενα κομματι λαδενια απο τη χαρα μου αλλα δν το κοβω να καθεται για πολλη ωρα ακομα....


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

nikx ωραια αποτελεσματα μπραβο!!μπορει και να το νιωθεις ομως σαν δευτερο μανουλα!

Αννα μια χαρα τα αποτελεσματα σου καλε καλυτερα δεν γινεται που λεμε!!

Με το καλο και οι υπολοιπες!

Στειλτε μπεμπεδοσκονη αρχισε η γυμναστικη!!!

νομιζω οτι με τοση μπεμπεδοσκονη που θα σου στειλουμε ολες θα τα καταφερεις πολυ πολυ πολυ συντομα....καλο βολι!!!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

απ'οσο καταλαβα (μιλησα με τον γιατρο)εχουμε πιθανοτητα 1 στις 10000 να γεννησουμε παιδι με συνδρομο...ελπιζω να σε βοηθησα...

κοριτσια πεταω....εφαγα κ ενα κομματι λαδενια απο τη χαρα μου αλλα δν το κοβω να καθεται για πολλη ωρα ακομα....

Για συνδρομο Down το ποσοστό μου ειναι 1:9262!:| Αυριο θα παω στο γιατρο να δω τι θα μου πει..........


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Για τρισωμια 13 κ 18 (με αυχενικη διαφ.) υπολογιστηκε <1:100000 το οποιο ειναι ενδειξη μειωμενου κινδυνου.

Για τρισωμια 21 με αυχενικη υπολογιστηκε κατω απο το cut off το οποιο υποδηλωνει μειωμενο κινδυνο.

Λετε να μου πει τιποτα περιεργο;:confused:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...