Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Mardo, δε νομιζω οτι υπαρχει γιατρεια... αμα κανουμε χαρες, γιατια θελουν εμας κ οχι αυτους, αμα φυλαγομαστε κ δεν κανουμε, ειμαστε ψυχρες, αδιαφορες,κτλ....

Οποτε μην στερεις το παιδακι σου ουτε κλασμα του δευτερολεπτου απο καθε εκδηλωση κ παρορμηση αγαπης..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θωκάκι καλά είμαστε κ εμείς...

συνεχίζουμε με μεικτή, δίνω 3 90άρια τη μέρα χωρίς να αφήνω να πολυπεινάσει, αν κ τελευταία τον κυνηγώ με το μπουκάλι γιατί δεν τρώει γενικώς... πάντως κ όλο να το πιει κάθε 1 ώρα θέλει στήθος κ τη νύχτα κάθε 1,5... να 'ναι τα ούλα που φαγουρίζουν; δεν ξέρω

εμείς ξεκαρδιζόμαστε στα γέλια με τον μπαμπά μας!

εγώ αποφεύγω να του κάνω χαρούλες μπροστά σε κόσμο γιατί έχω τη συνεχή μουρμούρα από τα πεθερικά "εμάς δε μας γελάει, δε μας κοιτάει, δε μας γνωρίζει", μιλάμε τους έχει γίνει έμμονη ιδέα, μέχρι κ σε όνειρο το είδαν ότι παίρναν το παιδί στο σπίτι τους κ αυτό τους τραβούσε το χέρι με κατεύθυνση προς το δικό μας! κ με συμπέρασμα; "δε θες τον παππού, τη μαμά θες ε;".... ψύχωση ή ζήλεια, όπως κ να 'χει αποφεύγω...

ελεος, γιατι ο γιος τους τη γιαγια και τον παππου ηθελε????


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελεος, γιατι ο γιος τους τη γιαγια και τον παππου ηθελε????

ο συγκεκριμένος θέλει ακόμα τη μαμά του!!! μάλλον εξ ιδίων κρίνει τα αλλότρια...

πολύ ωραίο το καινούριο σου τικεράκι :)

Link to comment
Share on other sites

Θωκακι, δε με αγχωσαν οι βλεννες απο μονες τους.. με αγχωσαν σε συνδυασμο με την παλλινδρομηση κ τις ραγαδες στον πωπουδακο.

οι ραγάδες είναι ένα θέμα, στους ενήλικες πονάνε πολύ, έχω κι εγώ...

μήπως γι αυτό σου γκρινιάζει, πονάει η καημενούλα;

σου έχει πει ο παιδίατρος να μην τρως όξινα;

εγώ ήπια λίγο χυμό πορτοκάλι κ κοκκίνησε το τσουτσουνάκι του!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Είχαμε ντοκ σήμερα...

6800 η μπεμπού 67 εκατοστά...... πήρε 4 εκατοστά πάλι σένα μήνα..... Η γιατρός ενθουσιάστηκε με το ύψος... το βάρος είπε είναι οκ..... Εμένα μου φαίνεται λίγο.......

Από τν άλλο μήνα ξεκινάμε ρυζάλευρο και φρούτα με πρώτο το ρυζάλευρο. Τη ρώτησα για εναλλακτικές της σκόνης κ μ είπε 1. ότι σκόνη θα φάει μόνο αυτό και για τόσο λίγο που δεν αξίζει να τρελαινόμαστε και 2. δεν έχουμε εναλλακτικές παρά μόνο να φτιάξουμε ρυζάλευρο στο σπίτι....

κόβουμε την αποστείρωση επίσης....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι ραγάδες είναι ένα θέμα, στους ενήλικες πονάνε πολύ, έχω κι εγώ...

μήπως γι αυτό σου γκρινιάζει, πονάει η καημενούλα;

σου έχει πει ο παιδίατρος να μην τρως όξινα;

εγώ ήπια λίγο χυμό πορτοκάλι κ κοκκίνησε το τσουτσουνάκι του!

Σιγουρα την ενοχλουσαν, απο τοτε που τις ειδαμε κ κανουμε αγωγη εχει ηρεμησει αρκετα. Παρ ολα αυτα κ παλι γκρινιαζει κ ξυπναει πολλες φορες τη νυχτα με κλαματα-πριν ΑΝ ξυπνουσε μια φορα...ισως ειναι κ τα ουλα... ι να πω..

Για οξινα δε μου πε τπτ.... οχι οτι τρωω οξινα δλδ :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις να κοψεις για λιγες μερες γαλακτοκομικά και οσπρια αν τρως και καποιους ξηρους καρπους και γλυκά (αν τρως οτι τρως) να δεις αν εχει διαφορα? Εγω παρατηρω οτι αν φαω πχ ψημενους ξηρους καρπους αμυγδαλα δηλαδη εχει αερια, αν τα φαω ωμα ειναι μια χαρα, αν φαω σοκολατα ειναι χαλια (αθλια οχι απλα χαλια). Και τα αναψυκτικα ειναι θεμα!

Εγω τις τρεις πρωτες μερες απο την στερηση κοντεψα να κοψω φλεβες! Αλλα ειναι ηρεμος τωρα και κοιμαται αρκετα και κανει πολλες φορες κακα μεσα στη μερα οποτε ανταπεδωσε απολυτα! Αλλα κατα τα αλλα οι δυο πρωτες παιδιατροι μου ελεγαν να τρωω οτι θελω, δεν επηρεαζεται το παιδι! Ε τι να πω!

εμενα μου χει πει τρωω τα παντα εκτος αν διαπιστωσω οτι κατι την πειραζει... οσο μεγαλωνουν ωριμαζει το εντερακι τους οποτε μπορουμε να φαμε πιο ανετα...πολυ λιγα ειχα διαπιστωσει οτι την πειραζαν.

Τωρα με τις ραγαδες μου ειπε να μην τρωω καποια τροφιμα..

Ξηρους καρπους τρωω σπανια, αναψυκτικα επισης σπανια ( καμια κοκα κολα αν βαρυστομαχιασω..), οσπρια αραια..γαλακτομιμα καθημερινα..

Αλλα αν κοψω ολα αυτα, τι θα τρωω; εσυ τι τρως; :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Είχαμε ντοκ σήμερα...

6800 η μπεμπού 67 εκατοστά...... πήρε 4 εκατοστά πάλι σένα μήνα..... Η γιατρός ενθουσιάστηκε με το ύψος... το βάρος είπε είναι οκ..... Εμένα μου φαίνεται λίγο.......

Από τν άλλο μήνα ξεκινάμε ρυζάλευρο και φρούτα με πρώτο το ρυζάλευρο. Τη ρώτησα για εναλλακτικές της σκόνης κ μ είπε 1. ότι σκόνη θα φάει μόνο αυτό και για τόσο λίγο που δεν αξίζει να τρελαινόμαστε και 2. δεν έχουμε εναλλακτικές παρά μόνο να φτιάξουμε ρυζάλευρο στο σπίτι....

κόβουμε την αποστείρωση επίσης....

Καλεεεεεε...δε θ μπορει.να βρει αντρα λεμεεε!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου χει πει τρωω τα παντα εκτος αν διαπιστωσω οτι κατι την πειραζει... οσο μεγαλωνουν ωριμαζει το εντερακι τους οποτε μπορουμε να φαμε πιο ανετα...πολυ λιγα ειχα διαπιστωσει οτι την πειραζαν.

Τωρα με τις ραγαδες μου ειπε να μην τρωω καποια τροφιμα..

Ξηρους καρπους τρωω σπανια, αναψυκτικα επισης σπανια ( καμια κοκα κολα αν βαρυστομαχιασω..), οσπρια αραια..γαλακτομιμα καθημερινα..

Αλλα αν κοψω ολα αυτα, τι θα τρωω; εσυ τι τρως; :/

χαχα, σε βλέπω με ψητοσαλάτα, όπως στην εγκυμοσύνη! σου εύχομαι να μη χρειαστεί :P

πάντως εγώ που τρώω καθημερινά μια γαβάθα να με δημητριακά κ κατσικίσιο δεν τον πειράζει, ενώ όταν τρώω παγωτό, φουλ στη λακτόζη κ το αγελαδινό, έχει θέματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπράβο σας!!! ψηλή κ αδύνατη, φωτομονδέλα δηλαδή!!!

την αποστείρωση την κόβετε από τώρα ή θα περιμένετε τον άλλο μήνα;

αχαχαχαχα ναι τρομάρα της!!!!

Την έκοψα ήδη!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα, σε βλέπω με ψητοσαλάτα, όπως στην εγκυμοσύνη! σου εύχομαι να μη χρειαστεί :P

πάντως εγώ που τρώω καθημερινά μια γαβάθα να με δημητριακά κ κατσικίσιο δεν τον πειράζει, ενώ όταν τρώω παγωτό, φουλ στη λακτόζη κ το αγελαδινό, έχει θέματα!

Αυτο φοβαμαι... μηπως η κορακλα θελει αμετι μωχαμετι να με κανει μοντελα!,,

Μωρε ειναι θεμα τα γαλακτομικα...δεν ειναι μονο το γαλα που θα πιεις αλλα κ το γαλα κ παραγωγα σε φαγητα κ γλυκα... φανταζεσαι πορτομαλοπιτα με προβειο γιαουρτι;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! πως τα πατε? εμεις μια ετσι μια αλλιως :tongue: αλλα μ ενα χαμογελο ξεχνιεται ολη η κουραση!!

χθες λοιπόν πήγαμε στον παιδίατρο,κάναμε το εμβολιάκι μας κ μετρηθήκαμε! ο μεγάλος μου είναι 6800 κ ο μικρός 7 κιλά. Μου είπε να προσθέσω πορτοκάλι στα φρούτα ή να τους το δίνω σε χυμό αν τους αρέσει! επίσης ξεκινάμε σήμερα χορτόσουπα κ σε 3 μερες βάζουμε κ μοσχάρι! κ το απόγευμα ξεκινάμε φαριν λακτέ! ξέχασα να τον ρωτήσω βέβαια αν μπορώ να τους κάνω κρέμα με σιμιγδάλι ή βρώμη αντί για την φαρίν λ.

τους έβαλε να "κάτσουν" κ είπε πως η στήριξη που κάνουν είναι για 7,5 μηνών :-D:grin: κ ψήλωσα 10 πόντους η μάνα κουκουβάγια χαχαχχαχ

για τον ύπνο μας είπε δεν υπάρχει τρόπος, θα στρώσουν μόνα κάποια στιγμή κ προφανώς τους ενοχλούν κ τα δόντια! κι όταν είπα ότι τρώνε όταν ξυπνάνε μου είπε, αφού ξυπνάνε κάτι πρέπει να κάνουν κι αυτά!!:tongue:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Πως τα πάτε; Εμείς έχουμε γκρινίτσες διάφορες... Πήγαμε και γιατρούλη χτες! Ξεκινάμε φρουτάκια κι εμείς και σε καμιά 15ρια μέρες και χορτόσουπα! Έχω λίγο αγωνία να δω πως θα πάει, είναι λίγο μικρούλης και δεν ξέρω πως θα τα δεχτεί αλλά δεν θα τον πιέσω, έχουμε πολύ χρόνο :)!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ, τι ωραία νέα διαβάζω!!!

εμείς την άλλη Πέμπτη έχουμε γιατρό κι ανυπομονώ να μας δώσει το ok για να ξεκινήσουμε τροφές!!! αλλά μιλάμε δε κρατιέεεεμαι! του έδωσα ένα κομμάτι μήλο αντί για το μασητικό, πλάκα είχε :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...