Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμένα.

Κάτι ενδιαφέρον για τις Αθηναίες....αν και άργησα να το πετύχω...

Δωρεάν μαστογραφίες στο Αλεξάνδρα έως 26/10/2014.

http://aktinologiaradiologia.blogspot.gr/2014/10/blog-post_10.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα..

Καταρχάς Ραβτάκι χίλια μπράβο!!!

Γιώτα μου είναι μικρούλα γι αυτό. Θα μάθει σιγά σιγά θα συνηθίσει

Ωχ Μυρτούλα τα ξαναέπλυνες ε

Μανούλα έφτιαξα τη σύνθεση με τα κουκουνάρια και το κερι και άλλαξε η διάθεση μου. Θα το ανάψω όταν θα στολίσω :)

Το σπίτι εμένα είναι χάλια.. δεν καταλαβαίνω πως έγινε έτσι. Πήγα δουλειά και το σ/κ και δεν έκανα τπτ. Ευτυχώς που έφτιαξα τα ρούχα του παιδιού και τα κοσμήματα μου που είχαν γίνει... Χαλιά θα τα δώσω εξω καθότι δεν εχω ούτε το χωρο να τα πλύνω και μου το απαγορεύει ο γιατρός λογω προβλήματος με τη μέση αλλά το μόνο που έκανα έπλυνα κουβέρτα και πάπλωμα. Το Σαββατο με περιμένει πολλη δουλεια στο σπίτι και ήρθαν και οη, βροχές και ήθελα να κάνω τόσα. Θα δούμε.

Απόψε γυρίσαμε έφτιαξα τοστάκια φάγαμε, ετοίμασα το παιδι μπάνιο δόντια πυτζάμες, βρήκα τα ρούχα του για αυριο ετοίμασα την τσάντα του, αυριο θα πάρουμε κρουασαν μαζι μας στη δουλειά ετοίμασα τα φρούτα μας και τώρα θα καθαρίσω τον μπουφέ μας. Eνα ενα μέχρι να στολίσουμε να είναι έτοιμα

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για το δωμάτιο. Ελπίζω να του αρέσει μέχρι τουλάχιστόν στη δευτέρα δημοτικού.

Καληνύχτα χ χ

Link to comment
Share on other sites

Τέλος με τον μπουφέ. Έφυγα και 2-3 πραγματακια που είναι διακοσμητικά να τα παω αλλου. Τον είχα ξανακάνει πριν 6 μηνες οπότε μου πηρε πιο λίγη ώρα. Πάω να ξεραθώ. Καληνύχτα και πάλι χ χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς με την καινούρια δουλειά δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω και να γράφω καθημερινά. Σήμερα όμως που πίνω καφέ με την ησυχία μου βρήκα λίγο χρόνο γιατί μου αρέσει πολύ να συμμετέχω.

Το σπιτάκι μου είναι καθαρό αλλά ακόμη καλοκαιρινό! Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να κάνω κάτι επιπλέον από τα καθημερινά οπότε να δω πότε θα χειμωνιάσουμε κι εμείς. Θα με προλάβουν τα Χριστούγεννα! Σκέφτομαι να βάλω ένα πρόγραμμα ώστε να μπορέσω να είμαι έτοιμη και αρχές Δεκέμβρη να στολίσω.

Έκανα μια αναδιοργάνωση στα ντουλάπια της κουζίνας με βάση τι είναι επίκίνδυνο για το παιδί και άφησα΄χαμηλά μόνο τάπε, σουρωτήρια κτλ.

Εμένα δε με πολυβολεύουν αλλά ήθελα να είναι ασφαλής η κουζίνα για τον μικρούλη μου.

Έχω τόσα πολλά ασιδέρωτα που θα με πνίξουν! Και το σκ έχουμε και τους δημήτρηδες με τις γιορτές τους οπότε να δω τι θα κάνω.

Σας φιλώ γλυκά! Μου λείπει που δε μπορώ να γράφω την καθημερινότητα μου εδώ!


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Τι κακός χαμός από βροχή ήταν αυτός-φυσικά από τις 07.50 και ως τις 08.15 που πάνε τα παιδιά σχολείο :evil:.....

Σήμερα μου έτυχε και το εξής: μπαμπάς που ήθελε να αφήσει το παιδί του έξω από την πόρτα του σχολείου με το αυτοκίνητο (οκ το κάνω κι εγώ όταν φεύγουμε από το σπίτι μετά τις 08.05 αλλά ανοίγω την πόρτα του αυτοκινήτου, μπαίνει στην αυλή και φεύγω εννοείται-δεν μπαίνω στο κυλικείο ή να μιλήσω με τον δάσκαλο με το αυτοκίνητο έξω από το σχολείο λες και είναι δικός μου ο δρόμος) μπήκε αντίθετα στον δρόμο του σχολείου με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ουρά από 15 αυτοκίνητα και φυσικά αναγκάστηκε να κάνει όπισθεν γιατί θα έπεφτε λιντσάρισμα.....

Μπορώ να γίνω τροχόμπατσος για μια μέρα;;;; Θα μαζέψω πολλά λεφτά από κλήσεις γονιών που πάνε τα παιδιά τους στο σχολείο με ΙΧΕ ή μηχανάκι (χωρίς ασφάλεια):twisted::twisted::twisted::twisted: με αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου κάθε μέρα......πολύ κρίμα στην εποχή μας να συμπεριφέρονται τόσο ανεύθυνα οι γονείς.

Θυμάστε που θα πήγαινει η μικρή μου οδοντίατρο; Λοιπόν την εξέτασε και έκρινε πως πρέπει να κάνει πανοραμική. Δεν θέλω να της κάνω γιατί πέρυσι έκανε 1 ακτινογραφία στο κεφάλι όταν έπεσε το καλοκαίρι και 4 ακτινογραφίες στο χέρι/αγκώνα τα Χριστούγεννα που χτύπησε. Σκέφτομαι να την πάρω τηλέφωνο και να της εξηγήσω τον προβληματισμό μου, γιατί ούτως ή άλλως έκρινε και χωρίς την πανοραμική πως η μικρή χρειάζεται 2 σφραγισματάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!Βρίσκομαι σε οργασμό μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής έμπνευσης και τρέχω σαν την τρελή.Ευτυχώς θα βοηθήσουν η μαμά και ο άντρας μου γιατί μόνη μου δεν υπάρχει περίπτωση να τα προλάβω όλα,μ'έχει πιάσει και η μέση μου από χθες τώρα βρήκε κι αυτή...

Η μικρή μου έχει σταματήσει εδώ και 3 μέρες να κοιμάται το μεσημέρι αλλά κοιμάται νωρίτερα το βράδυ...Τα δικά σας κοιμούνται???

Χτες ήθελα να μπω αλλά δεν πρόλαβα.Έφτιαξα την Πέππα την γουρουνίτσα με ζαχαρόπαστα,με γουρουνίτσα μοιάζει με την Πέππα όχι τελείως.Τέλος πάντων ήταν η πρώτη φορά οπότε μια χαρά βγήκε,θα την δείξω στη μικρή κι αν δεν της αρέσει θα βάλω πάνω στην τούρτα πέππα παιχνίδι και θα τελειώνει η υπόθεση...!

Σας φιλώ γλυκά...!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια χ χ

Αφροδιτάκι την πανοραμική γιατι την θέλει? Υπάρχει κάποιο θέμα και θέλετε να το διορθώσετε στο μελλον ή απλα για τα σφραγίσματα? Αν είναι για τα σφραγίσματα εγώ δεν θα την εκανα στο παιδι

Ιrene το παρτάκι σας είναι σήμερα? Τι ωραία να την χαίρεστε! Υπέροχη θα ναι γιατι την εφκιαξες εσύ! Αυτό μετρα. Σήμερα θα ήταν και το φιογκοπάρτυ?

Εγω ξεκίνησα απο το πρωι δουλειες και δεν με βλέπω να τελειώνω με τίποτα.. πραγματικά Ξ Ε Π Α Τ Ω Θ Η Κ Α!

Καλά να περνάτε. Λίστα το βράδυ μετα που θα κάνω μποτέ.

Πάω να συνεχίσω. Φιλιά χ χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.. ησυχία.. ελπίζω να περάσατε όλες καλα. Εγω κατακουράστηκα αλλα άξιζε!!! το σπιτάκι μου επιτέλους είναι οπως το ήξερα.. άντε γιατι είχα μείνει πολύ πίσω..

Λοιπόν ακολουθεί τεράστια λίστα.

1.Ξυπνήσαμε κάναμε αγαπούλες οικογενειακώς φάγαμε πρωινό

2. Έκανα μπάνιο και έντυσα το παιδί και μάζεψα οτι βγήκε

3. Πήγαν με τον σύζυγο στα πεθερικά

4. Πήρα την μπογιά και έβαψα κάποια σημεία στο σπίτι που το χρειάζονταν

5. Καθάρισα όλα τα φωτιστικά του σπιτιού, κλιματιστικά και ψηλές επιφάνειες

6. Τα τζάμια μου ήταν περιέργως πολύ καθαρά οπότε κουρτίνες και τζάμια θα γίνουν μετα το ξεστόλισμα, ξεσκόνισα τα κουρτινόξυλα

7. Καθάρισα ότι μαζεύτηκε κάτω απο τα μαξιλάρια των καναπέδων με το σκουπάκι

8. Έπλυνα σεντόνια και ριχτάρια τα οποία οταν στέγνωσαν ξαναέστρωσα και στο κρεβάτι έβαλα πάπλωμα και κουβέρτα, φύλαξα το σκέπασμα που είχα πριν

9. Καθάρισα εσωτερικά και εξωτερικά την κουζίνα, έπλυνα διάφορα, 2 ταψιά

10. Καθάρισα ψυγείο, φούρνο, μικροκύματα, αποσμητήρα, συρταράκι πλυντηρίου

11. Καθάρισα τις εσωτερικές πόρτες και την πόρτα εισόδου, έπλυνα το χαλάκι

12. Πότισα τα φυτά μου, καθάρισα τα πάντα στο μπαλκόνι πολύ καλα,τακτοποίησα και καθάρισα εσωτερικά και εξωτερικά την αποθηκούλα, το σφουγγάρισα

13. Έβαλα ένα πλυντήριο παιδικά και το άπλωσα

14. Καθάρισα εσωτερικά και εξωτερικα ντουλάπες, συρταριέρες, κομοδίνα, έπιπλο διαδρόμου που το έχουμε για τα περι μπάνιου και παπούτσια

15. Μετακίνησα όλα τα έπιπλα και καθαρισα απο πίσω, έπαθα σοκ με το τι έβγαζε

16. Έκανα πριν στρώσω το κρεβάτι μας απο κάτω γιατι είναι κλειστο

17. Καθάρισα απο κάτω απο το στρώμα του παιδιού

18. καθάρισα και τακτοποίησα εσωτερικά τον μπουφέ που έχω μέσα αλπουμ και διάφορα αλλα

19. Καθάρισα και τακτοποίησα το έπιπλο της τηλεόρασης

20. Καθάρισα την βιτρίνα μας πολύ καλά

21. Καθάρισα και άστραψα το μπάνιο και όλα τα πλακάκια

22. Έπλυνα κουρτίνα μπάνιου και πατάκι και τα κρέμασα ξανα

23. Καθάρισα όλους τους καθρέφτες, πίνακες, κάδρα στους τοίχους

24. απόλες τις επιφάνειες που έχω γυαλι το σηκωσα και ξεσκόνισα απο κάτω

25. Μαζεψα όλα τα σκουπίδια

26. Τακτοποίσα 2 κουτιά με παιχνίδια και καθάρισα τα πάντα στο παιδικο

27.πέρασα με αντισηπτικό όλες τις παιδικές επιφάνειες

28. Ξεαράχνιασα παντού

29. Πέρασα με οινοπνευμα τηλεχειριστήρια και μπρίζες

30. μετακίνησα καναπέδες και κεντρικό τραπεζάκι και σφουγγάρισα

31. Σκούπισα, ξεσκόνισα καλά παντού

32. Ξεσκόνισα το εικονοστάσι και τα ξαναέβαλα όλα πίσω

33. Σφουγγάρισα πολύ καλα

34. Ήρθαν πίσω σύζυγος και παιδί που τους είχα εξορία στον παιδότοπο και στους άλλους παππούδες

35. Ετοίμασα το παιδι για ύπνο και γάλα κοιμήθηκαν

36. Έκανα μπάνιο έκανα τα μποτέ μου έβαλα πυτζάμες, έφτιαξα φρύδια και μαλλιά και ξάπλωσα να σας γράψω

Το μόνο που δεν μετακίνησα ήταν το πλυντήριο, κάπου ενδιάμεσα σταμάτησα και έφαγα μακαρόνια που είχα, και αύριο θα μαζέψω τα ρούχα που θα στεγνώσουν, θα βάλω 2 πλυντήρια θα τα απλώσω, θα πλύνω ότι βγει απο τα πρωινά θα τακτοποιήσω θα ετοιμαστούμε και θα φύγουμε για το χωριό. Έχει γενέθλια και γιορτη ο αγαπημένος μας θείος και θα περάσουμε σούπερ όλοι. Ευτυχως δώρο πήραμε χθες. Το βράδυ θα επιστρέψουμε και θα τακτοποιηθούμε και θα σιδερώσω οτι βγηκε απο τα πλυντήρια. Επεκθδή όλα ήταν σε σχετικά καλή κατάσταση τα τελείωνα με ευκολία μπορώ να πω. Με εξαίρεση την σκόνη και τις τρίχες..

Την άλλη εβδομάδα θα στρώσω χαλια και την μεθάλλη θα στολίσουμε :) διαλύθηκα σήμερα πρίστηκα και τα πόδια μου αλλα θα κάνω απλα την εβδομαδιαία μου καθαριότητα και τα καθημερινά και θα είμαι άνετη να στρώσω και να στολίσω!

Καληνύχτα χ χ βρέχει πολύ οπότε για εκκλησια αύριο θα παει ο συζυγος γιατι το καμάρι μου θα θέλει να τρέχει έξω και θα αρρωστήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.

Πήγα το πρωί στην γιορτή του δημοτικού, καμάρωσα την κόρη μου που έλεγε ποίημα αλλά και όλα τα παιδάκια γενικά είχαν την χάρη τους, άλλα ντροπαλά και άλλα με θάρρος και βροντερή φωνή :-P:razz::-P:razz: συγκινήθηκα να πω την αλήθεια.

Μετά τρέξιμο γρήγορα να φτάσω γρήγορα στην δουλειά και τώρα ανυπομονώ να σχολάσω σε 5 ώρες για να πάω σπιτάκι μου.

Το Σάββατο στρώσαμε με τον αντρούλη μου το σαλόνι και το χωλ (αφού έκανα πάλι ένα καλό καθάρισμα) και χουχουλιάσαμε στα χαλιά όλο το Σ/Κ.

Το επόμενο Σ/Κ σειρά έχει το παιδικό δωμάτιο,στο οποίο έχουμε προς το παρόν ένα μικρότερο χαλάκι για να παίζουν.

Εχθές πήγαμε μια μεγάλη βόλτα εκτός Αθήνας με φίλους, φάγαμε, ήπιαμε, τα παιδιά έπαιξαν με τις ώρες, επιστρέψαμε αργά το απόγευμα, κάναμε τα μπάνια μας και ετοιμάσαμε τα ρούχα που ήθελαν να φορέσουν στις γιορτές τους.

Το βράδυ έβρασα μοσχάρι κοκκινιστό και σήμερα το πρωί έψησα και το γιουβετσάκι μου στον φούρνο μαζί με τυροπιτάκια για κολατσιό.

Σας αφήνω, έχω πολύ δουλειά......

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααα!!!!

εχουν συμβει πολλα αυτες τις μερες κ το χειροτερο οτι ο αντρας μου ξανα τρακαρε με την μηχανη (περυσι ακριβως ενα χρονο πριν ειχε τρακαρει κ ειχε σπασει το ποδι του αν θυμαστε....) ευτυχως δεν επαθε τιποτα, τον τρακαραν απο πισω κ τον ριξαν σε ενα αλλο αυτοκινητο μπροστα:(. η μηχανη μεγαλη ζημια, αλλα αυτο ειναι το τελευταιο, θα φτιαχτει κ τελος! ευτυχως που δεν επαθε τιποτα.... πηγαμε στην εκκλησια κ αναψαμε λαμπαδα.... πολυ μουτζα ρε παιδακι μου...:evil::evil::evil::evil:

στα δικα μας τωρα, το σπιτι καθαρο μεν, ασυμμαζευτο δε, θα βαλω τον αυτοματο πιλοτο το μεσημερι για να ξαναγινει σπιτι!!! πολλα απλυτα, εχω βαλει ηδη ενα πλυντηριο, κ ερχονται κιαλλα. ασιδερωτα στο φουλ!

φαγητο εχω, για 2 μερες μακαρονια με κιμα κ χοιρινο με πορτοκαλι κ πατατες.

μανουλιτα μπραβο για τις δουλειες κ για τα μποτε βεβαιως βεβαιως! κ εγω εβαψα μαλλι, ειχε φτασει η ριζα στα αυτια....:cool:

ιρενε πως πηγε το παρτυ σας??? να την χαιρεσαι την κουκλιτσα κ με το καλο το νινι!!

αληθεια ειρηνη που βρισκεσαι??? το φιογκοπαρτυ εγινε η ειναι την αλλη εβδομαδα?

σας φιλω κοριτσια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες και καλή εβδομάδα! Βρε Γιώτα τι να πω; Ευτυχώς δεν χτύπησε ο άνθρωπος. Και ο δικός μου είναι του δίτροχου και θεωρείται προσεκτικός αλλά έλα που στο δρόμο δεν εξαρτάσαι απ τον εαυτό σου αλλά κι απ τους άλλους οδηγούς...

Εγώ μόλις κάθισα!

Πρωί πρωί (κυριολεκτικά μας ξύπνησε) ήρθε άνθρωπος να καθαρίσει την καμινάδα. Έχουμε ήδη ανάψει τζάκι το ΣΚ καθώς η θερμοκρασία πλέον είναι πολύ χαμηλή (16 βαθμοί εντός σπιτιού) και ήθελα να γίνει αυτή η δουλειά πριν στρώσουμε τον κάτω όροφο.

Έπειτα έβγαλα ένα διπλό πάπλωμα και μαξιλάρια να αεριστούν καθώς περιμένω τους γονείς μου απόψε για λίγες μέρες.

Άνοιξα και τα δωμάτια να αεριστούν

Έστρωσα τα κρεβάτια

Σιδέρωσα λίγα ρούχα που είχαν βγει από δυο πλυντήρια ώστε να μαζέψω και την σιδερώστρα για να ανοίξω τον καναπέ - κρεβάτι

Τακτοποίησα κάποια πράγματα εκτός θέσης

Ξεσκόνισα τον πάνω όροφο

Καθάρισα καλά το πάνω μπάνιο και άλλαξα πετσέτες

Ξαράχνιασα τον κάτω όροφο

Ξεσκόνισα καλά κάτω

Τίναξα και έστρωσα τα ριχτάρια

Σκούπισα τον κάτω όροφο

Καθάρισα το τζάκι εξωτερικά που είχε γίνει όλο στάχτες

Καθάρισα το κάτω μπάνιο πολύ καλά και το άφησα με τη χλωρίνη μέχρι να έρθει η μικρή

Έπλυνα κάτι barbie της κόρης μου με τις οποίες έπαιζε όλο το καλοκαίρι στο μπάνιο σε νερά για να στεγνώσουν και να πάνε παρέα με τις υπόλοιπες

Τίναξα τα πατάκια και τα άφησα να αεριστούν

Έβαλα τα πιατικά απ τα πρωινά μας στο πλυντήριο πιάτων

Άδειασα τα σκουπίδια απ όλα τα καλαθάκια

Έβαλα την κανάτα της καφετιέρας να μουλιάζει για να την πλύνω.

Ξεκουράζομαι λίγο και θα ετοιμάσω μια μακαρονάδα για το μεσημέρι

Χθες καθάρισα τα υπόλοιπα ντουλάπια και συρτάρια της κουζίνας και μένει η εξωτερική επιφάνειά τους πριν στρώσουμε.

Τώρα που έρχονται οι γονείς μου, θα μας βοηθήσουν να στρώσουμε κάτω που είναι βαριά τα χαλιά αλλά και τα έπιπλα, θα τακτοποιήσουμε επιτέλους το υπόγειο και θα πλύνουμε τα ρούχα για το μωρό. Θεωρώ πως είναι νωρίς (2 μήνες πριν) αλλά απ την άλλη είναι πααααααρα πολλά για να σιδερώνω μόνη μου.

Φυσικά στο πρόγραμμα είναι βόλτες και πολλή κουβέντα μιας και έχουμε 2 μήνες να τους δούμε! Η κόρη μου περιμένει πως και πως!

Σας χαιρετώ! Καλό απόγευμα να έχουμε!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Υοτου πάλι καλά που δεν χτύπησε ο άνθρωπος, τι να πω;;;:confused::confused::confused:

ravt πόσα έκανες πάλι κοπελιά;;;;;; Με το καλό να τους δεχτείτε, να σε βοηθήσουν στις ετοιμασίες και να περάσετε καλά γενικά σε χειμωνιάτικη πλέον ατμόσφαιρα ;);). Να ξεκουραστείς όσο γίνεται περισσότερο :P μπροστά στο τζάκι!

Υ.Γ. το ξέρετε άλλωστε πως έχω μεγάλη αγάπη στον χειμώνα ;);).......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Υοtou ευτυχώς που δεν έπαθε κάτι ο άνθρωπος πάντως όντως πολύ καντεμιά βρε παιδί μου και εμείς και εσείς δεν ξέρω έλεγα ότι το 13 είναι γκαντέμικο αλλά και το 14 δεν πάει πίσω,εμείς πάντως κάναμε έναν αγιασμό και ένα ευχέλαιο που είχε έρθει ο πεθερός μου αλλά για να δούμε θα αλλάξει η ρότα;

Από δουλείες έχω κάνει λίγο κράτει μιας και από Πέμπτη αρχίζω γενικό μπάς και την άλλη βδομάδα ξεκινήσουμε το στρώσιμο νωρίς νωρίς φέτος αλλά παραψύχρηνε αυτές τις μέρες.

Σήμερα αφού πήγαμε στην γιορτή του μικρού στο νήπιο,έκανα μόνο ξεσκόνισμα,σκούπισμα,σφουγγάρισμα και πήγα στην τράπεζα για την δόση του δανείου μιας και τον ΕΝΦΙΑ τον κατέθεσα εχτές μέσω web (με επιασε μια απελπισία με τις πληρωμές μιας και δεν βγαίνουνε δεν βγαίνουνε τα έρμα αλλά ευελπιστώ να το ξεπεράσω σύντομα),έβαλα ένα πλυντήριο και τώρα έχει έρθει η δασκάλα των αγγλικών για τα μικρά.Αύριο τί καλά που δεν έχουμε μάθημα,σούπερ και ευτυχώς δεν έχουν πολλά για διάβασμα για την Τετάρτη ακόμα πιο σούπερ.

Ειρήνη μου να είναι χιλιόχρονη η μικρή σου και να την βλέπεις πάντα ευτυχισμένη και με ανθρώπους που θα την αγαπούν γύρω της.

Το φιογκάκι αν δεν κάνω λάθος έχει γενέλθια τέλος Οκτώβρη οπότε μάλλον το ΣΚ που έρχεται θα είναι το πάρτυ,πιστεύω η Ειρήνη να μας ανεβάσει φωτο για να δούμε τα αριστουργήματα που έχει φτιάξει πάντως οι προσκλήσεις έσκιζαν οπότε φανταστείτε και τα υπόλοιπα.

Αυτά τα ολίγα από εμένα άντε να έρθουν τα Χριστούγεννα να φτιάξει η διάθεσή μας.

Link to comment
Share on other sites

εκανα κατι λιγα:

  1. τηγανισα πατατες για την μικρη, ειχα βρασει ψαρι πιο νωρις, την εβαλα να φαει κ μετα για υπνο
  2. συμμαζεψα (οχι οπως ηθελα, αλλα τελοσπαντων)
  3. κρεμασα την σημαια μας
  4. εστρωσα τα ριχταρια
  5. εστρωσα το κρεβατι μας
  6. επλυνα τα της λαικης, εκανα εκκαθαριση κ τακτοποιηση ψυγειου
  7. εβαλα κατι λιγα στο πλυντηριο πιατων
  8. ζεστανα μακαρονια με κιμα κ εστρωσα τραπεζι
  9. το πρωι εφτιαξα ψωμι

σε λιγο ερχετε ο συζηγος να φαμε κ στις 5.30 ξυπναω το μπουμπουκι για μπαλετο.

το απογευμα εχω μαγειρεμα, απλωμα, πλυντηριο, ξανα απλωμα κ σιδερο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...