Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

      2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Λόγω δίδυμης κύησης επιβαρύνεται πιο πολύ η μήτρα. Όλα πάνε x2 πλακουντες, σακοι, αμνιακό υγρά.. επίσης το βάρος ανά μέρα αυξάνεται x2  οπότε μην αγχώνεσαι είμαι άλλη περίπτωση....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

αχ ναι μπραβο αυτο ακριβως θελω και απο μενα οτι φαγητο-γλυκο θελεις ενα θα σου πω χωρις να το πενευτω η ψωναρα;) εχτες φαγαμε 2 ταψια γαλαμπουρεκο 6 ατομα το ειχα πετυχει ομως το ατιμο:D:D:D

Σκοτοδίνη... υπογλυκαιμία.... μαύρη λύσσα.... :tongue::tongue:

2 ταψιά και τα φάγατε??? Μα τι άνθρωποι είστε εσείς!!! Φτου! Πεινάω λέμε!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειμαι ψωναρα το ξερω αλλα ειμαι η τελεια μαγειρισσα και δε το λεω εγω ολοι οι υπολοιπη μου το λενε που τρωνε χιχιχιχ

Οχι παιδί μου!

Ακου ψωνάρα!

Απλώς ξέρεις καλά, που είσαι καλή! Και μπράβο γι αυτό!

Και γω για τον εαυτό μου, το λέω, πως είμαι η γκουρού της οργάνωσης (αν ήμουν και πλούσια θα έκανα "παπάδες"... το λέω :rolleyes:) και αυτό δεν σημαίνει πως είμαι ψώνιο. Αλιμονο!

Μπράβο μαγειρισσα μου!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

με τι μαγειρικη καλα τα παω να δω ποτε θα γινω και οργανωτικη τα σκεφτομαι ολα ωραια και καλα λεω θα κανω αυτο θα κανω εκεινο το προβλημα ειναι ποτε θα βρω διαθεση αυτο που εχω καταφερει μεχρι τωρα και αυτο χαρη σ εσενα ειναι να διατηρω το σπιτι τακτοποιημενο με μερικα απλα τρικ που μας εχει πει ηταν τοσο ευκολο που εγω εκανα μονη μου τι ζωη μου δυσκολη


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη περστικά στο μικρούλη σου και χρόνια πολλά nirma για τα γεννέθλια σου.

Εγώ σήμερα έπλυνα τις κουβέρτες του καναπέ έκανα το μπάνιο και τα καλάθια. Εχω και σίδερο και ακόμα ένα πλυντηριο που περιμένει.

Το μπάνιο κάθε πότε το κάνετε;

Επίσης το χαρτί υγείας που το αποθηκεύετε;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια απορία θα πάμε:lol::lol:

Αν μαζευτούμε όλες οι απορημένες της χώρας σίγουρα θα κάνουμε μια πολύ καλή συμμορία να αλλάξει η νοοτροπία των σιδερωμένων ρούχων . Ήθελα να 'ξερα ποιος ανακάλυψε το σίδερο .... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη περστικά στο μικρούλη σου και χρόνια πολλά nirma για τα γεννέθλια σου.

Εγώ σήμερα έπλυνα τις κουβέρτες του καναπέ έκανα το μπάνιο και τα καλάθια. Εχω και σίδερο και ακόμα ένα πλυντηριο που περιμένει.

Το μπάνιο κάθε πότε το κάνετε;

Επίσης το χαρτί υγείας που το αποθηκεύετε;

Xρονια πολλά και από εμένα Nirma!

Με τα ρούχα ποτέ δεν βρισκω άκρη αλλά το έχω αποδεχτεί,παντα θα είναι γεμάτα τα καλαθια με τα απλυτα και τα ασιδέρωτα!Την περασμένη εβδομάδα έβαλα 4 πλυντήρια μόνο για σκούρα εκτός απο τα υπόλοιπα.

Το μπάνιο το σαπουνίζω δύο φορες τη βδομάδα και ενδιάμεσα με σπρέυ dettol και χλωρίνη μέσα στη λεκάνη.

Οι εμμονες μου ειναι να έχω καθαρο μπάνιο και νεροχύτη!Παλαιότερα τα κατάφερνα ,τώρα όχι πάντα.:mad:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ μάλλον μόνο εγώ λερώνω τις πετσετούλες μου με μασκαρα και δεν μου βγαίνει.... όπως και να έχει όμως για οποιαδήποτε συμπάσχουσα βάζω στις βρωμιές πάνω ένα διάλυμα απο 3 μερη νερό και 1 μέρος αμμωνία φαγητού και τα βάζω στο πλυντήριο, το αποτέλεσμα του είναι υπέροχη αστραφτερή καθαριότητα δοκιμάστε το...

Κι εμένα δεν ξεβάφονται εντελώς τα μάτια μου κι ας τα κάνω με ντεμακιγιάζ ματιών , τσούζουν τα μάτια μου . Αλλά βγαίνει από τις πετσέτες η μάσκαρα . Ααα και μου αρέσει το στυλ "πρεζόνι" το πρωί που ξυπνάω , μου αρέσει που τονίζονται τα μάτια μου ... :D:D:D:D Ειρηνάκι που είσαι να με κράξεις...?

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη περστικά στο μικρούλη σου και χρόνια πολλά nirma για τα γεννέθλια σου.

Εγώ σήμερα έπλυνα τις κουβέρτες του καναπέ έκανα το μπάνιο και τα καλάθια. Εχω και σίδερο και ακόμα ένα πλυντηριο που περιμένει.

Το μπάνιο κάθε πότε το κάνετε;

Επίσης το χαρτί υγείας που το αποθηκεύετε;

Εγώ τα βάζω σε ραφάκια που έχω σε μια γωνία στο wc .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο για το χαρτί υγείας, έχω ευτυχώς μια ντουλάπα δίπλα στο μπανιο,στο διαδρομο, και εκεί βάζω όλα τα χαρτικά και τα απορυπαντικά καθ'οτι δεν έχω ντουλάπι στο μπάνιο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν μαζευτούμε όλες οι απορημένες της χώρας σίγουρα θα κάνουμε μια πολύ καλή συμμορία να αλλάξει η νοοτροπία των σιδερωμένων ρούχων . Ήθελα να 'ξερα ποιος ανακάλυψε το σίδερο .... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Εμένα πάλι το σίδερο δεν με ενοχλεί, αρκεί να έχω τελειώσει με τις υπόλοιπες δουλειές του σπιτιού.Αναβω το τζάκι,φιαχνω το καφεδάκι μου και ξεκινάω.

Αυτο που με ενοχλεί είναι να βλέπω τα ασιδέρωτα καθώς και να τακτοποιώ τα σιδερωμένα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

με τι μαγειρικη καλα τα παω να δω ποτε θα γινω και οργανωτικη τα σκεφτομαι ολα ωραια και καλα λεω θα κανω αυτο θα κανω εκεινο το προβλημα ειναι ποτε θα βρω διαθεση αυτο που εχω καταφερει μεχρι τωρα και αυτο χαρη σ εσενα ειναι να διατηρω το σπιτι τακτοποιημενο με μερικα απλα τρικ που μας εχει πει ηταν τοσο ευκολο που εγω εκανα μονη μου τι ζωη μου δυσκολη

Σ' ευχαριστώ ΠΟΛΥ! Κάποιες τέτοιες κουβέντες σας μου δίνουν πολυ χαρά! :P ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη περστικά στο μικρούλη σου και χρόνια πολλά nirma για τα γεννέθλια σου.

Εγώ σήμερα έπλυνα τις κουβέρτες του καναπέ έκανα το μπάνιο και τα καλάθια. Εχω και σίδερο και ακόμα ένα πλυντηριο που περιμένει.

Το μπάνιο κάθε πότε το κάνετε;

Επίσης το χαρτί υγείας που το αποθηκεύετε;

Ευχαριστώ ματάκια μου! :P

Στο τελευταίο κομμάτι των ντουλαπιών που χρησιμοποιώ πιο συχνά! Είναι εύχρηστα γιατί είναι σε "εύκολο" κομμάτι των ντουλαπιών μου και εκεί έχω και το υγρό για την σαπουνοθήκη και ένα ανοιχτό, πλαστικό κουτάκι με χωρίσματα που βάζω σακουλίτσες σε 3 μεγέθη (για τοστ και αποθηκευση τροφίμων) :P .


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...