Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ναι, καλά, το ξέρω.... είμαι στη σελίδα 24...ακόμη:(:(:( τι να κάνω?

Ειρηνάκι μου καλό και εσείς όλα τα υπολοιπα νοικοκυροκόριτσα...για πέστε καμιά ιδέα για σκουλαρίκια. Θέλω να τα έχω όλα μαζί κάπου κρεμασμένα ( όπως τα έχουν στα μαγαζιά)...Καμιά ιδέα?

Σιγά-σιγά κουκλί μου (και το εννοώ τώρα που σε είδα κι όλας! ;):cool: ). Θα τα διαβάσεις, take your time!

Για τα σκουλαρίκια δες μερικές λύσεις εδώ. Σου κάνει κάτι?

Αγόρασε κάποιου είδους κρεμάστρα-κούκλα και τοποθέτησε τα ;)

DSC09206.jpg

Άλλη λύση είναι να πάρεις ένα βάζο ή φαρδύ ποτήρι που ήδη έχεις στο σπίτι σου και σου αρέσει εμφανισιακά και να τα κρεμάσεις στο χείλος του:

images.jpg

Η αλλη λύση είναι να αγοράσεις ένα τέτοιου είδους πλαστικό (ή να πάρεις αυγουλοθήκες από την λαϊκή, να τις βάψεις και να τις αξιοποιήσεις! ;) ) και να τα βάλεις σε κάποιο συρτάρι σου για εύκολη χρήση:

mpizou.jpg

Και τέλος να πάρεις αυτά τα πλαστικά που είναι για βίδες κλπ και να τα τοποθετήσεις μέσα ανά ζευγάρι:

skoularikia.jpg

Σου κάνει καμία λύση ή θέλεις να το ψάξω κι άλλο? :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα κορίτσια

Μου λείψατε πολύυυυυυυυυυυ !!!

Ειρήνη μου τι διαβάζω περαστικά:P

Ετρεχα και δεν μπόρεσα να μπω, το πρωί είχα αρκετή δουλειά στο γραφείο και το απόγευμα ποδόσφαιρα, συν το ότι κυριακή έγινα νονά και είχα διάφορα...

Εύχομαι να μην έμεινα πολύ πίσω και χρειαστώ πολλά ιδιαίτερα...

Dalia μου,

Ευχαριστώ. Ολα εντάξει μάλλον!

Έγινες νονούλα ε? Μπράβο! Πάντα άξια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ειρήνη μου! Αυτο θα κανω, τελικα!

Το εξωτερικο μερος του ψυγείου μου ειναι με επενδυση

ξύλου. Αυτο ειναι που με φρικαρει γιατι και τα ντουλαπια στην κουζίνα ειναι

με επενδυση ξύλου και για να τα καθαρίσω απο τις δακτυλιες μου βγαινει η πίστη.

Δεν ξερω αν εχεις καμμια ιδεα και για αυτο, ισως;;

Ωρε Ελενάκο... δεν καθαρίζει τότε!

Και γω αποφάσισα να τα "γράφω" επιδεικτικά τα ντουλάπια της κουζίνας μου από την έξω πλευρά γιατί είναι με επένδυση ξύλου και ομοίως οι δαχτυλιές πάνε και κι έρχονται!!!! :mad::mad::mad:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου καλό και εσείς όλα τα υπολοιπα νοικοκυροκόριτσα...για πέστε καμιά ιδέα για σκουλαρίκια. Θέλω να τα έχω όλα μαζί κάπου κρεμασμένα ( όπως τα έχουν στα μαγαζιά)...Καμιά ιδέα?

mama chryssa, το είχα δει κάπου και μου άρεσε αρκετά αρκεί, βέβαια, να πηγαίνει και με τη γενικότερη ατμόσφαιρα-στυλ του δωματίου. Η κοπέλα είχε κρεμάσει δίπλα στον καθρέφτη της ένα κομμάτι (ανάλογο σε μέγεθος με το πόσα ήταν τα σκουλαρίκια) ψιλή καλαμωτή και τα είχε εκεί διάσπαρτα κρεμασμένα. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ ωραίο, κάπως έθνικ, θύμιζε ιαπωνική διακόσμηση, αν το εξηγώ καλά.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσάκια μου σήμερα:

1) Πήγα για δουλίτσα

2) Επέστρεψα και είμαι μαζί με τον αντρούλη μου γιατί έχει ρεπό! :P

3) Έκανα ένα γλυκό κορμό για το μεσημέρι μετά το φαγάκι.

4) Πήγα σούπερ για λίγα πράγματα που ήθελα

5) Έβαλα πλυντήριο μία κουβέρτα μας που μόλις άπλωσα στον ήλιο

6) Τώρα ετοιμάζω άλλο πλυντήριο για την νύχτα

7) Μάζεψα τα καθημερινά του σπιτιού ;)

:cool: Και φυσικά σας έχω απαντήσει σε δεκάδες μηνύματα εδώ στο θέμα μας!!! :tongue:!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eιρήνη μου ερωτησούλα..

Τα του καλσόν εμένα δεν με βόλεψε διότι τελικά είναι πολλά και τα χρειάζομαι όλα...

Έχω φετίχ με δαύτα γμτ...

Είναι σε διάφορα χρώματα/σχέδια και τα χρησιμοποιώ...

Καμιά άλλη ιδέα που να χωράει περισσότερα, να τα βρισκω και ίσως να μη χρειάζομαι όλο το το συρτάρι ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ειρήνη μου! Αυτο θα κανω, τελικα!

Το εξωτερικο μερος του ψυγείου μου ειναι με επενδυση

ξύλου. Αυτο ειναι που με φρικαρει γιατι και τα ντουλαπια στην κουζίνα ειναι

με επενδυση ξύλου και για να τα καθαρίσω απο τις δακτυλιες μου βγαινει η πίστη.

Δεν ξερω αν εχεις καμμια ιδεα και για αυτο, ισως;;

Σουπερ αποτελεσματικο είναι το μαγικο σφουγκαράκι που το βρέχεις μονάχα, χωρίς σαπούνι,αφαιρεί δαχτυλιές και λίπη.Με αυτό κάνω καμιά φορα τα ντουλάπια της κουζίνας που είναι ξύλινα αλλιώς με ένα πανάκι με νερόξυδο.

Στη χειρότερη με λίγο προντο διαλυμένο και υστερα σκούπισμα με νωπό πανί.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια

Μου λείψατε πολύυυυυυυυυυυ !!!

Ειρήνη μου τι διαβάζω περαστικά:P

Ετρεχα και δεν μπόρεσα να μπω, το πρωί είχα αρκετή δουλειά στο γραφείο και το απόγευμα ποδόσφαιρα, συν το ότι κυριακή έγινα νονά και είχα διάφορα...

Εύχομαι να μην έμεινα πολύ πίσω και χρειαστώ πολλά ιδιαίτερα...

Πάντα άξια Ντάλια!Να χαίρεσαι το βαφτιστήρι σου!:-)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σουπερ αποτελεσματικο είναι το μαγικο σφουγκαράκι που το βρέχεις μονάχα, χωρίς σαπούνι,αφαιρεί δαχτυλιές και λίπη.Με αυτό κάνω καμιά φορα τα ντουλάπια της κουζίνας που είναι ξύλινα αλλιώς με ένα πανάκι με νερόξυδοί.

Ποιο σφουγγαράκι είναι αυτό κοριτσάκι μου? :?:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eιρήνη μου ερωτησούλα..

Τα του καλσόν εμένα δεν με βόλεψε διότι τελικά είναι πολλά και τα χρειάζομαι όλα...

Έχω φετίχ με δαύτα γμτ...

Είναι σε διάφορα χρώματα/σχέδια και τα χρησιμοποιώ...

Καμιά άλλη ιδέα που να χωράει περισσότερα, να τα βρισκω και ίσως να μη χρειάζομαι όλο το το συρτάρι ?

Οκ ματάκια μου. Θα το δω, να το σκεφτω λιγακι και θα σου πω! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο από όλα είναι ότι βρήκα ένα πρόγραμμα γυμναστικής στον υπολογιστή και ξεκίνησα εχθές κάνοντας μία ολόκληρη ώρα !!!:P

Γεια σας...γεια σας...

Ψιλο-βαριέμαι πλέον...οπότε ας κάνω τα σχόλια που ήθελα...

Nirma...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοριτσάκι...πλέον πρέπει να το τηρήσεις έτσι;

Εγώ γυμναστική κάνω κάθε μέρα....με "τρέχουν" τα μικρά μου...και Τρίτη - Πέμπτη έχει και baby swimming με τη μικρή...μέχρι το καλοκαίρι θα είμαι κορμάρα...αν σταματήσω να τρώω πάντα...

Γυμναστική έκανες σήμερα;;;


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ καλή εβδομάδα σε όλους!Χθες ήταν ημέρα με αρκετές δουλειές, σήμερα πιο χαλαρά. Κορίτσια με τους λογαριασμούς δεη, οτε κτλ τι κάνετέ? Εγώ, 2 χρόνια που είμαστε σε αυτό το σπίτι, τους έχω κρατήσει όλους. Τους αρχειοθετώ σε ένα κλασέρ με υποφακέλους μέσα, αλλά μου έχει γεμίσει κ δεν ξέρω αν μπω στην διαδικασία να ανοίξω άλλο ή να πετάξω τους παλιότερους. Σ αυτή τη χώρα, δεν είμαι σίγουρη για τίποτα!!Εσείς πόσο καιρό τους κρατάτε?

Λογαριασμούς τελευταίου 3μηνου..

Εφορία τελευταία 10ετία...όλα τα άλλα...άντε γεια!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ποιο σφουγγαράκι είναι αυτό κοριτσάκι μου? :?:

Ειναι το μαγικο σφουγκαρι της scotch brite,φαντάζομαι θα έχουν και άλλες εταιρίες αντίστοιχο,είναι άσπρο σαν γομα και έχει από την μια πλευρά μπλε χρώμα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια είναι παντού ή σχεδόν παντού γιατί τα μετακινεί ο άντρας μου και μετά δεν κάνει ενα κοπο να τα μαζεψει!!

Αυτός είναι ο μέγας ανακατωσούρης, όχι ο μικρός!!

Το σπίτι είναι μεζονέτα,οπότε αναγκαστικά,όπου έχω το παιδί,έχω και κάποια παιχνιδάκια για να απασχολείται όταν πχ μαγειρεύω.Νιώθω ανασφάλεια να το αφήσω στον όροφο κι εγώ να είμαι κάτω.Οσες καγκελόπορτες ειδικές κι αν είναι και στις δυο μεριές της σκάλας.

Παιχνίδια κυρίως "κυκλοφορούν"στο δωμάτιο του παιδιου και σε ενα μεγαλο χωλ έξω από τις κρεβατοκάμαρες που είναι ό,τι πρεπει για παιδότοπος.

Απλά εγώ τα μαζευω μετά το παιχνίδι και ο άντρας μου δεν τα μαζευει ποτε

Κι άμα κοιμηθεί ο μικρός δεν τα μαζεύουμε για να μην κανουμε θόρυβο,οπότε μένουν στη μέση και με εκνευρίζουν!

Συγνώμη κιόλας αλλά ο άντρας σου πρέπει να μπει σε πρόγραμμα...επειγόντως!!!

Συμφωνώ ότι ο μικρός πρέπει να είναι μαζί σου....αυτό όμως δεν σημαίνει ότι κάνουμε γωνιές παιχνιδιού παντού...τι θα έκανα στη θέση σου...

- στο σαλόνι/καθιστικό/playroom ή σε όποιο δωμάταιο περνάτε τον περισσότερο χρόνο σας τα περισσότερα και πιο ογκώδη παιχνίδια

- στο δωμάτιο του...μερικά βιβλιαράκια ή 1-2 puzzle ή 1-2 παιχνίδια δεξιοτήτων

- στην κουζίνα...1-2 μουσικά...στυλ τηλεφωνάκι...και από κει και πέρα ή μαλακά παιχνίδια στυλ λαχανικών και φρούτων...τα μαζεύεις και τα κάνεις ντεκόρ...ή ταπεράκια με φασόλια και κουτάλες...

Φρόντισε να έχεις διαδρόμους καθαρούς από παιχνίδια γιατί αλλιώς θα είσαι μονίμως με νεύρα...νομίζω ότι αυτό είναι το μεγάλο σου πρόβλημα...

Επίσης, αν θέλεις παιχνίδια σε κάθε δωμάτιο για να απασχολείται ο μικρός πάρε κουτάκια με καπάκι για να τα βάζεις μετά κατευθείαν μέσα...πριν αλλάξετε δωμάτιο μαζεύουμε τα παιχνίδια...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...