Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

πως να παρει πιπιλα??????


swity

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Αχ θα σου πω κάτι να γελάσεις μέχρι ταινία μονωτική του έβαλε ο άντρας μου ένα βραδύ του δικού μας χιιχιχιχ

ώστε να κράτηση την πιπιλά δεν την έφαγε δεν την έφαγε ποτεεεεεεεεεεεεεεεε

Κουράγιο και κόψε σιγά σιγά την πιπιλά στήθος να μην το μάθει να ξέρει ότι εκει είναι φαγητό και όχι ξεχαστακι


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ευχαριστω αλλα δε πιανει τιποτα...μελανιαζει απ το κλαμα και δε κοιμαται με τιποτα αλλο...προσπαθω να βαλω λιγο προγραμμα 1 μερα καλουτσικα 4 χαλια.... και αυτο με το στηθος το δοκιμασα και νευριαζει πολυ οταν το παιρνει πρεφα... ειμαι πολυ εξαντλημενη χθες επι 3 ωρες και... εκλαιγε και δε κοιμοταν.... αν δε παρει πιπιλα πως θα κοιμαται? τι θα κανω????


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ θα σου πω κάτι να γελάσεις μέχρι ταινία μονωτική του έβαλε ο άντρας μου ένα βραδύ του δικού μας χιιχιχιχ

ώστε να κράτηση την πιπιλά δεν την έφαγε δεν την έφαγε ποτεεεεεεεεεεεεεεεε

Κουράγιο και κόψε σιγά σιγά την πιπιλά στήθος να μην το μάθει να ξέρει ότι εκει είναι φαγητό και όχι ξεχαστακι

και τι κανατε?? πως κοιμοταν ?


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια ευχαριστω αλλα δε πιανει τιποτα...μελανιαζει απ το κλαμα και δε κοιμαται με τιποτα αλλο...προσπαθω να βαλω λιγο προγραμμα 1 μερα καλουτσικα 4 χαλια.... και αυτο με το στηθος το δοκιμασα και νευριαζει πολυ οταν το παιρνει πρεφα... ειμαι πολυ εξαντλημενη χθες επι 3 ωρες και... εκλαιγε και δε κοιμοταν.... αν δε παρει πιπιλα πως θα κοιμαται? τι θα κανω????

το μωρο σου ειναι πολυ μικρο και η σταση του ειναι δικιαολογημενη.

Συγνωμη, ιδιο ειναι το στηθος σου με τη γευση απο ενα λατεξ/σιλικονη/καουτσουκ...δεν ξερω τι?

Μην επιμενεις σε κατι που το μωρο αντιδρα τοσο πολυ...γνωμη μου...:P

Link to comment
Share on other sites

το μωρο σου ειναι πολυ μικρο και η σταση του ειναι δικιαολογημενη.

Συγνωμη, ιδιο ειναι το στηθος σου με τη γευση απο ενα λατεξ/σιλικονη/καουτσουκ...δεν ξερω τι?

Μην επιμενεις σε κατι που το μωρο αντιδρα τοσο πολυ...γνωμη μου...:P

συμφωνω...στηθος ,δεν σημαινει μονο γαλα,αλλα γενικα καθησυχαζει τα μωρακια!ειναι η ζεστασια,ειναι η μυρωδια της μανουλας!

καλο κουραγιο σου ευχομαι,κι εγω συντομα θα εχω το δευτερο μωρακι και ξερω απο τωρα,πως ο υπνος θα γινει τρελη πολυτελεια,αλλα ειναι η ραχη δυσκολη ,μετα θα φτιαξουν τα πραγματα ξανα!!!!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

σορι μπορει να ακουστει καπως αλλα απο τη στιγμη που δε τη θελει να μη τη δωσεις....οποως σου ειπανε και οι κοπελιες το στηθος δεν ειναι μονο φφαγητο...ειναι και ολα τα αλλα...γιατι ντε και καλα να παρει πιπιλα???ειναι καομη μωρο και τωρα προσπαθεις να εδραιωσεις γαλουχια...με τη πιπιλα μπορει να χασεις γευματα.....στηθος κοπελα μου ....και μη παιδευεις το παιδι (ακου χαντζαπλαστ )....τα μωρα κλαινε για πολλους λογους...επισης ν αξερεις οτι τα μωρα που θηλαζουν σπανια περνουν πιπιλα....εχουν την φυσικη τους πιπιλα το στηθος...η πιπιλα ειναι για τα παιδακια που δε θηλαζουν και δε μπορουν να ηρεμησουν γιατι δεν εχουν αυτα που τους προσφερει ο θηλασμος....


2U03p3.png

SxMvp2.png nPqtp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο αλλα που να βρω τετοια αντοχη ? ολο το 24ωρο ? ο γιος μου ζηλευει το μωρο και θελει την προσοχη μου...γινεται χαμος και γω ειμαι συνεχεια με ενα βυζι εξω και αγκαλια το μωρο...πονανε οι θηλες μου και με εχει κουρασει πολυ η ολη κατασταση..

ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

σορι μπορει να ακουστει καπως αλλα απο τη στιγμη που δε τη θελει να μη τη δωσεις....οποως σου ειπανε και οι κοπελιες το στηθος δεν ειναι μονο φφαγητο...ειναι και ολα τα αλλα...γιατι ντε και καλα να παρει πιπιλα???ειναι καομη μωρο και τωρα προσπαθεις να εδραιωσεις γαλουχια...με τη πιπιλα μπορει να χασεις γευματα.....στηθος κοπελα μου ....και μη παιδευεις το παιδι (ακου χαντζαπλαστ )....τα μωρα κλαινε για πολλους λογους...επισης ν αξερεις οτι τα μωρα που θηλαζουν σπανια περνουν πιπιλα....εχουν την φυσικη τους πιπιλα το στηθος...η πιπιλα ειναι για τα παιδακια που δε θηλαζουν και δε μπορουν να ηρεμησουν γιατι δεν εχουν αυτα που τους προσφερει ο θηλασμος....

δεν εδραιωθηκε ακομα η γαλουχια ???


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και τι κανατε?? πως κοιμοταν ?

Τι εννοείς τι κάναμε πως κοιμόταν ? φυσικά για πλακά την έβαλε την ταινία μην νομίζεις ότι το είχαμε για σύστημα

Υπάρχουν χιλιάδες μωρά που δεν περνούν πιπιλά δεν είναι απαραίτητο να πάρει πιπιλά για να κοιμηθεί


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

σορι μπορει να ακουστει καπως αλλα απο τη στιγμη που δε τη θελει να μη τη δωσεις....οποως σου ειπανε και οι κοπελιες το στηθος δεν ειναι μονο φφαγητο...ειναι και ολα τα αλλα...γιατι ντε και καλα να παρει πιπιλα???ειναι καομη μωρο και τωρα προσπαθεις να εδραιωσεις γαλουχια...με τη πιπιλα μπορει να χασεις γευματα.....στηθος κοπελα μου ....και μη παιδευεις το παιδι (ακου χαντζαπλαστ )....τα μωρα κλαινε για πολλους λογους...επισης ν αξερεις οτι τα μωρα που θηλαζουν σπανια περνουν πιπιλα....εχουν την φυσικη τους πιπιλα το στηθος...η πιπιλα ειναι για τα παιδακια που δε θηλαζουν και δε μπορουν να ηρεμησουν γιατι δεν εχουν αυτα που τους προσφερει ο θηλασμος....

Για πλακά το έκανε ο αντρασ ,μου.

έχω κάνει μαραθώνιους θηλασμούς πιστέψαμε και θηλάζω ακόμη των 22 μηνών γιο μου το είπα για να γελάσει η κοπέλα ότι όλες περάσαμε από δύσκολο στάδιο


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Για πλακά το έκανε ο αντρασ ,μου.

έχω κάνει μαραθώνιους θηλασμούς πιστέψαμε και θηλάζω ακόμη των 22 μηνών γιο μου το είπα για να γελάσει η κοπέλα ότι όλες περάσαμε από δύσκολο στάδιο

sori to diabasa γρηγορα αλλα επειδη εχω ακουσει ατομα που το εχουν κανει σοβαρα......

η γαλουχια εσραιωνεται τις πρωτες 40 μερες......προς τη κοπελα που ρωτησρ...ολες περασαμε το σταδιο αυτο και εγω οντας με δυο παιδια σε καταλαβαινω....οταν θηλαζεις απασχολησε και τον μεγαλο....στην ηλικια που ειναι το μωρο τωρα δε το καει για πιπιλα...τρωει και οσο κανει τις θηλαστικες κινησεις σου παραγεται το γαλα....η πιπιλα μονο αντιθετα αποτελεσματα θα σου φερει τωρα...αφου δε τη θελει...λογικοοοοοοοο η μαμα ειναι μαμα και η πιπιλα μπλιαξ:)


2U03p3.png

SxMvp2.png nPqtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα λεγόμενα των ψυχολόγων, η πιπίλα αποτελεί ένα πολύ σημαντικό αξεσουάρ για το μωρό: εκτός του ότι είναι το μόνο μέσο που του εξασφαλίζει την σίτιση του, το κάνει και να αισθάνεται πολύ όμορφα. Οταν ένα μωρό πιπιλάει την πιπίλα του, εκκρίνονται στον οργανισμό του ενδορφίνες, ορμόνες που δημιουργούν έντονη ευφορία. Αποτέλεσμα; Το μικρό αυτό πλασματάκι αισθάνεται αμέσως μια αγαλλίαση, μια ηρεμία και ένα αίσθημα καθησυχασμού, που ξεχνάει τον πόνο του, παρηγοριέται και αποκοιμιέται χωρίς δεύτερη σκέψη. Να λοιπόν το πρώτο μεγάλο πλεονέκτημα για τις μαμάδες, που δεν αντέχουν να ακούνε το μωρό τους να κλαίει από το πρωί έως το βράδυ.

κι εγω θα το πω και εσεις ξερω θα αρχισετε τα μη και τι ειναι αυτα και δεν πρεπει!λοιπον βαλτου πολυ πολυ λιγο ζαχαρη στην ακρη της πιπιλας με μια επαναληψη 2-3 φορες παραπανω δεν θα χρειαστει και θα την μαθει την πιπιλιτσα.και ναι το εκανα στην κορη μου και σας πληρωφορω οτι δεν εχουμε κανενα προβλημα με τα δοντια μας και ειναι 14χρ.αν και το θεμα των δοντιων ειναι ενα αλλο θεμα στο οποιο εχω κανει πολυ σωστα βηματα και βλεπω τα αποτελεσματα στα παιδια μου ο μεγαλος ειναι 16 και επεισης δεν εχει κανενα χαλασμενο!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Swity!Κάπου τον 1ο μήνα πήρε και ο μικρός μου πιπίλα και δεν θεωρώ ότι έκανα κάποιο λάθος αφού θήλαζα κανονικά και για αρκετούς μήνες μετά! Καταλαβαίνω ότι είναι κουραστικό να έχεις τη μικρή όλη την ώρα στο στήθος ειδικά όταν έχεις 2 μικρά. Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις πιπίλες από διάφορες μάρκες κάποια θα της αρέσει. Εμένα η μαία μου είχε πεί 10 λεπτά θηλασμός στην κάθε πλευρά και ο μικρός χόρταινε...επίσης μου είχε πεί ότι ο χρόνος αυτός αρκεί και αν κάθονται περισσότερο απλά χαζεύουν και δεν πίνουν! Και αν πίνει το βραδυνό της γεύμα θα κοιμάται και με τη βοήθεια της πιπίλας κάποιες ώρες παραπάνω και θα ηρεμεί και αυτή και εσείς που είναι πολύ σημαντικό κατά την άποψή μου!Αυτό με τη ζάχαρη δεν θα το έκανα γιατί αν όντως δεν θέλει με τίποτα πιπίλα δεν θα της την έδινα...και μένα ο μικρός υπήρχαν κάποιες πιπίλες που δεν τις ήθελε ήταν εκείνες οι σταγόνες (η θηλή η στρογγυλή). Για δοκίμασε της NUK της καουτσούκ που είναι και ορθοδοντικές και τις χρησιμοποιήσαμε ως το 3 νούμερο.Καλή επιτυχία!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...