Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ


Recommended Posts

δεν ειχα κανεναν κοντα μου.

ερχεται η αδερφη μου ομως.μετακομιζει εδω κοντα.

απλα δεν εχω ορεξη να περιποιηθω καθολου.

και νοιωθω ασχημη ενω δεν ειμαι.

σημειωση δεν ειμαι ψωναρα αλλα ολη μερα με πυτζαμες η φορμες το μαλλι πιασμενο πανω ψιλοτζιβα ε.....δε θελει και πολυ.

και ενω θελω να ομορφυνω ξανα δεν εχω κουραγιο και τα θεωρω ματαια ασε που δε προλαβαινω απο τον μικρο.

ουτε μια απλη κρεμα δεν εχω ορεξη να βαλω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαζομάρες λες (συγνώμη για το θάρρος).

Κούραση είναι αυτό και τίποτα παραπάνω! Σε λίγο καιρό ο μικρός θα αλλάξει πολύ και τότε θα ηρεμήσεις και εσύ.

By the way, νομίζω ότι όλες μας είμαστε με την φόρμα (μη σου πω και πυτζάμες καμιά φορα) και το μαλλί τζιβα...

Τώρα που θα έχεις και την αδερφή σου θα έχεις και έναν άνθρωπο να πεις μια κουβέντα και θα αλλάζεις παραστασεις

Link to comment
Share on other sites

αχ μακαρι

δε λεω και πριν ημουν με πυτζαμες και φορμα αλλα ....δε ξερω ενοιωθα διαφορετικα....

τελος παντων μπορει απλα να ειναι ορμονικες βλακειες με πολυ....κουραση.

σε καληνυχτιζω.

τα λεμε αυριο.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωωωω....τελεια!!!εμεις πηγαμε σκλαβενιτη το απογευμα...

ευτυχως δεν ειχε πολυ κοσμο.

στο μαγαζι με τους λουκουμαδες και τις βαφλες στη τσαλδαρη εχετε παει?

ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κοριτσια, ειμαι απο Σαλαμινα προσπάθησα να βρω καποια μανουλα απο εδω αλλα δεν τα καταφερα ειδα μια κινητικότητα στο Κερατσινι οποτε ειπα να γραψω εδω. Εχω μια κορούλα 9 μηνών που πλεον ασχολούμαι μαζι της ολη μερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Εφη! Χαιρομαι πολυ που απάντησες! & εγω ελπιζω να τα λεμε εχω ανάγκη απο επικοινωνία με καποια μανουλα. Ποσο ειναι το νινι σου τωρα;; Πως τα πατε;;

Και εγώ χαίρομαι και έχω ανάγκη να μιλάω με κάποια μανουλα.

Είναι 7 μηνών ο μικρουλης μου.

Γενικά καλά τα παμε αν εξαιρεσεις τον ύπνο.

Εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το μπεμπακι σου. & εμείς ευτυχως καλα τα παμε σε γενικές γραμμές ειναι ήσυχη & κοιμάται αρκετα. Τρωμε ολα τα φαγητά εχουμε μπει & στο ψάρι αλλα σε μικρές ποσότητες, ειναι αδυνατουλα ο αντρας μου την λεει μπρελοκακι. Τον θηλαζεις; Εγω σταμάτησα στον 6ο δεν με βοήθησε καθολου με τον θηλασμο & κουράστηκα πολυ με το θηλαστρο. Τι προβλημα εχετε με τον υπνο;; Μηπως μπορω εμπειρικά να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Θηλαζουμε ακόμα.όταν είναι να κοιμηθεί εκνευρίζεται και αρχίζει γκρίνια.

Πολλές φορές πετάγεται στον ύπνο του.

Γκρινιάζει και ενώ είναι κοιμισμένος γυρίζει μπρούμυτα για να μπουσουλισει.

Το καινούργιο είναι ότι ξυπνάει γκρινιαζοντας στις 4 το πρωί και θέλει παιχνίδια μέχρι τις 5 όπου και ξανά κοιμάται.αυτά.

Από φαγητό κλασικά μοσχαράκι και κρέμες.

Στην αρχή δεν έτρωγε και του εκοψα την πατάτα και τρώει αρκετά.

Να σου ζήσει ή μικρή σου και να την χαίρεσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...