Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Α οκ!!!Δηλ δεν μπορεις π.χ να πας σε εφημερια να σε δει καποιος αποβαθτους ε;ΑΡα πολλες σοβαρες εξετασεις εως τοτε τις κανεις εξω...

Μπας κ πρεπει να κλεισω ραντεβου απο τωρα κ για τους αλλους μηνες μετα;χαχα!Με τοσο χαμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη το γελάς... Εγώ στο 1ο μου ραντεβού έκλεισα όλα τα επόμενα μέχρι τον τοκετό...

Η 1η σοβαρή εξέταση γίνεται την 14η εβδομάδα κ ο Κορκόντζελος είναι απ τους πιστοποιημένους στους μεγάλους υπερήχους, οπότε θα στην κάνει ο γιατρός σου.

Το πακέτο των πρώτων εξετάσεων καθώς και αυτές της παρακολούθησης κάθε μήνα, γράφονται και τις κάνεις μέσω ΕΟΠΥΥ οπότε πληρώνεις τη συμμετοχή. Παραπάνω απ το 0 του νοσοκομείου αλλά αυτό θα το κάνεις 2 μήνες μόνο.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Η εφημερία έχει να κάνει με τα επείγοντα. Τι το επείγον θα έχεις για να σε εξετάσουν; Επίσης στα επείγοντα εξετάζουν οι ειδικευόμενοι.

Καλή αρχή σου εύχομαι!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Αρα παώ στο πρωτο ραντεβού το Μαρτη και μετα θα πει ο γιατρος ποτε να βαλουμε τα άλλα λογικά.Δεν θαναι παλι τηλ κέντρο κτλ γιατι παλι 2 μηνες θα περασουν!Εως τότε ιδιωτικά.Εως το πρώτο ραντεβού φαντάζομαι δε χρειάζεται καποια τηλ επαφη μαζι του κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μανούλες καλησπέρα!!! Γνωρίζεται να μου πείτε τι αθλητικές δραστηριότητες μπορεί να παρακολούθήσει ο 6χρονος γιός μου στα Ιωάννινα; Ξεκινήσαμε μπάσκετ αλλά ήταν πολύ πίσω σε σχέση με τα υπόλοιπα παιδιά (που ήταν αρκετά μεγαλύτερα).


aSwap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιουλη με το καλο να έρθεις στα ιωαννινα. οι δυο γιατροί που αναφέρεις ειναι στο πανεπιστημιακό. Σκέψου το καλα γιατι το χατζηκωστα ειναι νουμερο ενα στη μαιευτικη.

Γέννησα πριν 3 εβδομαδες περίπου στο χατζηκωστα με γιατρο τον Κορκοτζελο.

Ο γιατρος ο καλύτερος. Δεν τον αλλάζω με τιποτα.. Ανυπομονώ να ξανά μεινω εγκυος ...

Οι μαίες στο χατζηκωστα φοβερές. Ολες πολυ καλές. Και η σύμβουλος θηλασμου το ίδιο.

Έφυγα απο το μαιευτηριο και για πολλες μερες εκλεινα τα ματιά μου και ονειρευομουν πως ειμαι ακομα εκεί...

Επισης στο χατζηκωστα ειναι και ο ακριβης, επισης πολυ καλός και η ζαγαλικη εξίσου καλη. Ολοι εχουν γνώσεις και μπορούν να αντιμετωπίσουν καθε περιστατικό. Μη φοβάσαι, αυτο που σου συνέβη ειναι πια παρελθόν. Τα καλύτερα έρχονται... Οτι χρειαστείς πες μου!

Kalispera koritsia gnwrizei kamia sas poso prepei na dwsw sto giatro gia tin genna sto Xatzikwsta gennaw se dyo evdomades

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Απ ότι διάβασα, περιμένεις το 1ο σου παιδί και είσαι 13 εβδομάδων έγκυος. Αφού σου ευχηθώ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι, θα ήθελα να μου τεκμηριώσεις το "απαίσιος" καθώς απ ότι φαίνεται είχες άσχημη εμπειρία από τον γιατρό που παρακολουθούσε εμένα στην εγκυμοσύνη μου και έκανε τον τοκετό μου (και πιθανότατα δεν θα τον ξαναδώ) αλλά έχω μια εντελώς διαφορετική άποψη. Και μιας και έχω περάσει 2 τοκετούς σε διαφορετικές πόλεις, με διαφορετικούς γιατρούς και σε διαφορετικής μορφής νοσοκομεία, θεωρώ τον συγκεκριμένο γιατρό πολύ προσεκτικό γιατρό. Τι σου έκανε λοιπόν (χωρίς να έχεις φτάσει καν στα μισά της εγκυμοσύνης σου) και τον χαρακτηρίζεις έτσι;

Τέλος, αν διαβάσεις το θέμα απ την αρχή (δεν είναι και τεράστιο) θα αποκτήσεις γνώση για άλλους μαιευτήρες.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Με έβαλε πολύ αργά για αυχενική.... Τελικά ην ημέρα που ήταν να ην κάνω με παίρνουν από το νοσοκομείο ότι δε θα μπορέσει να έρθει γιατί έτυχε κάτι να πάω έξω...δεν είχα πρόβλημα στο να πάω έξω,πάω έξω μου λέει ο γιατρός άργησες πολύ βγαίνει ανεβασμένη η αυχενικη... Παίρνω τον κορκοντζελο τηλ και μου δίνει για την επόμενη ραντεβού το πρωί τηλεφωνικά να μιλήσουμε για το τι θα κάνω με βιοψία τροφοβλάστη....την επόμενη το κινητό ήταν κλειστό συνέχεια... βρήκα μόνη μου έξω γιατρό εξαιρετικό, άνθρωπο πάνω από όλα και πήγα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα.

Πήγα σήμερα πρώτη φορά Χατζηκώστα.Με είδε ο Κορκόντζελος.Οταν λέμε με "είδε", εννούμε ότι μιλήσαμε 5 λεπτά,με έστειλε δίπλα να κάνω εναν υπέρηχο και τα λεμε όταν ξαναχω ραντεβου.Σε 2 μήνες το επόμενο ραντεβού.Είμαι 11 βδομάδα,αυχενική διαφάνεια?Κοιτάει τα χαρτιά του,λεει δεν έχω ραντεβού,να πάτε σε ιδιώτη.Αυτά.

Κάνω κάτι λάθος ή μου φάνηκε πολυ φλου όλο αυτο????

ΥΓ. Κ που να κανω αυχενική;Μακρυδήμας 150 ευρω λένε έξω.Αν θες Χατζηκώστα δηλ δε γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμβαίνει στα δημόσια νοσοκομεία. Αν είχες απορίες πάντως αποκλείεται να σε έδιωχνε. Αν δεν είχε ραντεβού, που να σε έβαζε; Εδώ εγώ είχα πρόωρες συσπάσεις και η μαία μου έλεγε δεν έχω ραντεβού για non stress. Έτσι λειτουργούν τα δημόσια νοσοκομεία, δυστυχώς. Εγώ τους μεγάλους υπερήχους (παρότι τους έκανα ΚΑΙ στο Χατζηκώστα με τον Κορκόντζελο) τους έκανα στον Τζιώρα. Είναι υπερηχογραφιστής ο άνθρωπος, με σύγχρονα μηχανήματα. Προτιμούσα να είναι αυτή η βασική μου επιλογή. Χρήματα δεν θυμάμαι, ίσως είναι τόσο και λίγο λιγότερα ο Β' επιπέδου. Πάντως τα μισά πάνε στην Papp-A, σε εξειδικευμένο μικροβιολογικό (παίρνεις δική τους απόδειξη για αυτή).

Έχω ξαναπεί πως έχοντας γεννήσει το 1ο παιδί σε μεγάλο ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας, με τοπ ιδιώτη γυναικολόγο να με παρακολουθεί κάθε μήνα, με τις εξετάσεις κάθε μήνα + τους μεγάλους υπερήχους ιδιωτικά, ΕΝ ΤΕΛΕΙ χαίρομαι που γέννησα το 2ο σε δημόσιο νοσοκομείο της επαρχίας γιατί παρά τις όποιες δυσκολίες (και διαφορές απ το να πληρώνεις στο να πληρώνεις λίγα), η πιο σωστή φροντίδα δόθηκε στη 2η εγκυμοσύνη.

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Οχι τις απορίες της απάντησε όλες ο ανθρωπος. Ειναι που δεν ειχα ξαναπάει σε δημόσιο!!

Εγω δεν λεχω καταλάβει αν έχει απογευματινά και εκείνη την ώρα φανηκε σαν να μην έχει. Αλλα μια κοπελα εδω 2 σελίδες πριν γραφει ότι εχει.ΓΙατι αν ειναι να παω ενα απογευμα!

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλέω, επειδή και εγώ δεν είχα εικόνα από δημόσιο, έμαθα από φίλες πως λειτουργούν και ήμουν υποψιασμένη. Επίσης το νοσοκομείο και τον γιατρό τους επέλεξα κατόπιν εμπειριών μέσα απ τις στενές μου φίλες και συγγενείς γι αυτό στο λέω. Είδες πόσα ραντεβού έχει, χώρια τα έκτακτα, χώρια κανένας τοκετός. Και έτσι είναι όλοι οι γιατροί. Για απογευματινά δεν ξέρω καθώς όπως έχω πει στο 1ο ραντεβού μου πήγα και έκλεισα όλα τα επόμενα μέχρι να γεννήσω οπότε κάθε μήνα είχα το ραντεβού μου.

Τι εννοείς εκείνη την ώρα; Ρώτησες αν λειτουργεί απογευματινό ιατρείο με τον συγκεκριμένο γιατρό και σου είπαν όχι;


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...