Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Ποσο δίκιο εχεις Νίκη!!! Γιατι να ταλαιπωρούνται τα παιδάκια.. Κι εσύ όμως εχεις γίνει λάστιχο! Μπραβο ρε κοριτσι που την παλεύεις και φροντίζεις και για τον γιο σου ταυτόχρονα. Δεν ξέρω ακριβώς σε τι φάση εισαι αλλα θα σου πρότεινα αν δε αισθάνεσαι και πολύ καλα να ζητήσεις βοήθεια! Δεν περνάς και λίγα..!

Έχω ήδη δεχθεί βοήθεια καιρό τώρα γιατί δεν θα την πάλευα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νίκη μου με τις προσευχές μας και την υπομονη σας ολα θα πανε καλα για την κουκλιτσα σας!

Το ίδιο πιστεύω κι εγω Νίκη. Καλη δύναμη


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μου για το καροτσι θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Ειδικά στο θέμα καροτσι θα πρότεινα οτι κι αν διαλέξεις να το δεις κι απο κοντα και να προσπαθήσεις να ειναι οτι πιο λειτουργικό και πρακτικό γίνεται.

Τωρα για το ριλαξ εμενα μου είχανε φέρει αυτα με τη δόνηση που μπαίνουν τα μωρακια απο λίγο πιο μεγάλα (περιπου 4-5 μηνών) και μας βολεψανε πολυ. Ξέρω όμως και αλλα που δεν τους αρέσει καθόλου το ριλαξ και δεν κάθονται.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Νίκη Αντωνία μου τί κάνετε? Πώς είναι το κοριτσάκι σας? Πότε λέτε να φύγετε για Γαλλία? Σε ποια πόλη πηγαίνετε? Καλά έκανες και ζήτησες βοήθεια..φαντάζομαι θα έχεις βρει κάποιον-α καλό-η επαγγελματία? Είχα πάει κι εγώ για διάστημα 2 χρόνων σχεδόν, με είχε πάρει πολύ από κάτω όταν προσπαθούσαμε για μωρό και δεν ερχότανε, με βοήθησε αρκετά, ειδικά στην αρχή είχα ανακουφιστεί πολύ.

Εμείς πήγαμε παιδίατρο χθες και κάναμε το εμβόλιο για μηνιγγίτιδα τύπου c, το neisvac c. Εσείς κορίτσια μου έχετε κάνει στα παιδιά σας το εμβόλιο για μηνιγγίτιδα τύπου B, το bexsero? Είναι αυτό που το πληρώνουμε μόνοι μας και δεν έχει μπει στο υποχρεωτικό πρόγραμμα εμβολιασμού. Και αν το κάνατε σε τί ηλικία ήταν τα παιδάκια σας?

Καλό υπόλοιπο Κυριακής να έχετε!! Σας φιλώ όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βεσυ εχω κι εγω προβληματιστεί με το συγκεκριμένο εμβόλιο. Ο παιδιατρος μας πρότεινε να το κάνουμε η αδελφή του άντρα μου όμως που ειναι γιατρός μας ειπε το αντίθετο. Δεν ξέρω τι να κάνω. Οι άλλες κοπέλες τι λέτε;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς ο παιδίατρος προτείνει να το κάνουμε,απλά επειδή είναι ακριβό δεν μας πιέζει κιόλας..μπορούμε λέει να περιμένουμε ακόμη...μπας κ αρχίσουν να το γράφουν..λέμε τώρα...πάντως ειναι υπερ, αλλά χαλαρός στο πότε...δεν μας άγχωσε καθόλου..γενικά ο άνθρωπος ξέρει πόσο δύσκολες είναι οι εποχές...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου τί κάνεις? Πώς πάει η κοιλιά? Μεγαλώνει?

Για καρότσι κοίτα και σ'αυτό το site το mytwins.gr που σου έλεγα. Νομίζω ότι έχει στις αγγελίες ένα μεταχειρισμένο Maclaren twin techno. Κι εμείς αυτό το καρότσι είχαμε και μας βόλεψε πολυ. Το πήραμε κι εμείς μεταχειρισμένο εδώ από μία κοπέλα από την παρεούλα μας αλλά ήταν σε άριστη κατάσταση, καλύτερα από καινούριο. Τώρα σε αυτήν την αγγελία δεν ξέρω σε τί κατάσταση θα είναι.

Καλή επιτυχία πάντως με το ψάξιμο.

Κορίτσια τί κάνετε? Φιλιά πολλά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς ο παιδίατρος προτείνει να το κάνουμε,απλά επειδή είναι ακριβό δεν μας πιέζει κιόλας..μπορούμε λέει να περιμένουμε ακόμη...μπας κ αρχίσουν να το γράφουν..λέμε τώρα...πάντως ειναι υπερ, αλλά χαλαρός στο πότε...δεν μας άγχωσε καθόλου..γενικά ο άνθρωπος ξέρει πόσο δύσκολες είναι οι εποχές...

Έτσι ακριβώς και η δικιά μας!! ξέρω πως είναι υπερ αλλά και τα έξοδα επί τρία για κάθε δόση είναι σημαντικό ποσό! Οπότε ούτε εγώ ξαναρώτησα ούτε η ίδια το έθιξε μέχρι στιγμής!! Ο Θεός βοηθός μας γιατί αν ο μη γένοιτο νοσήσουν τα μωράκια μας από τη συγκεκριμένη ηπατίτιδα θα τραβάμε τα μαλλιά μας μετά!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Το εμβόλιο ειναι της μηνιγγίτιδας Β και ο παιδιατρος μας ειπε οτι δε θα μπει στον στα ταμεία το 16 και μαλλον ούτε το 17. Το θέμα δεν ειναι μονο η τιμη του αλλα κυριως το οτι ειναι σχετικά πρόσφατο οποτε και δεν εχει "δοκιμαστεί". Εμας αυτο μας αποτρέπει και πολυ πιθανό τελικά και να μην το κάνουμε.

Οσο για το καροτσι Μαρτη κι εγω το Maclaren είχα αλλα πλέον δεν το χρησιμοποιούμε. Αν σε ενδιαφέρει πιθανότατα να μπορουσα να στο δώσω.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το εμβόλιο ειναι της μηνιγγίτιδας Β και ο παιδιατρος μας ειπε οτι δε θα μπει στον στα ταμεία το 16 και μαλλον ούτε το 17. Το θέμα δεν ειναι μονο η τιμη του αλλα κυριως το οτι ειναι σχετικά πρόσφατο οποτε και δεν εχει "δοκιμαστεί". Εμας αυτο μας αποτρέπει και πολυ πιθανό τελικά και να μην το κάνουμε.

Οσο για το καροτσι Μαρτη κι εγω το Maclaren είχα αλλα πλέον δεν το χρησιμοποιούμε. Αν σε ενδιαφέρει πιθανότατα να μπορουσα να στο δώσω.

Κ εγώ αυτό είπα στην παιδίατρο μου ότι δλδ μήπως δεν έχει "δοκιμαστεί" ακόμα αλλά δε συμφώνησε! Είπε πως είναι ασφαλές! Τι να πω! Διίστανται οι αποπψεις ακόμα κ στον ιατρικό κόσμο (όπως πάντα άλλωστε 😊)!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα ήταν καλή μέρα για εμένα με το που γυρίσαμε από τη βόλτα και τους έδινα φαγητό στο καρότσι τον ένα το δύσκολο τον πήρε ο ύπνος στο καρότσι τρώγοντας και τον άλλο (τον πιο εύκολο) μόλις τον ακούμπησα στο κρεβάτι. προσεκτικά μετέφερα και τον άλλο στο κρεβατάκι του κι ευτυχώς δεν ξύπνησε!! Του βγήκε η κούραση φαίνεται από τις προηγούμενες δύο μέρες..Ουφφφ..ωραία!

Λοιπόν εμείς σήμερα πήγαμε βόλτα σε μία παιδική χαρά που είναι απέναντι από ένα δημοτικό σχολείο-νηπιαγωγείο. Μόλις ακούνε το κουδούνι και τα παιδάκια βγαίνουν έξω για διάλειμμα όλο προς τα εκεί κοιτάνε. Φεύγοντας λοιπόν τους πλησιάζω λίγο στο νηπιαγωγείο με το καρότσι από το πάρκινγκ και φτάνουμε κοντά στα κάγκελα. Ε τι κραυγούλες χαράς βγάζουνε δε φαντάζεστε!!! Πόσο χάρηκα.. Ήρθανε και κάτι μικρά παιδάκια κοντά και τους κοιτάζανε, μαζί και μια δασκάλα τους..(ε δεν τα αφήνουν μόνα τους τα παιδάκια και οι δικοί μου όλο χαμόγελα). Λέτε βρε κορίτσια να τους αρέσει και στον παιδικό σταθμό του χρόνου? Γιατί όταν βλέπουν παιδάκια μαζεμένα χαίρονται πολύ.

Μάρτη μου πολύ ωραίο μου φαίνεται το καρότσι και οικονομικό..μπράβο. Όσο για το αυτοκίνητο κι εμείς εδώ στην Κύπρο είμαστε χωρίς αυτοκίνητο και τα κουτσοκαταφέρνουμε..βέβαια εδώ που μένουμε έχει τα πάντα..μινιμάρκετ, φαρμακείο, κρεοπωλείο, μανάβικο, ενώ στην Αθήνα είναι πιο μεγάλες οι αποστάσεις. Εμείς έχουμε στην Ελλάδα δυο αυτοκίνητα παλιά, 15ετίας και βάλε και σκεφτόμαστε κι εμείς να αλλάξουμε το ένα, να πάρουμε τετράθυρο να βολεύει με τα παιδιά. Με δόσεις φυσικά θα το αγοράσουμε κι αυτό σε κανένα χρόνο το υπολογίζω. Γιατί από ένα σημείο και μετά γίνονται κι αυτά τα service των αυτοκινήτων πολύ ακριβά, αν είναι κάθε φορά να σου ζητάνε πάνω από 1.000 ευρώ καλύτερα να αγοράσεις καινούριο...

Κορίτσια μου έρχεται σαββατοκύριακο!! Παρόλο που δεν εργάζομαι τώρα ακόμα χαίρομαι από συνήθεια μάλλον.. Πείτε μου τα σχέδια σας.. Εμείς αύριο πρωί πρωί θα πάμε παιδίατρο, έχουμε μείνει πολύ πίσω με τα εμβόλια (θα κάνουμε το νεισβάχ)..μετά θα πάμε σπίτι να ξεκουραστούνε τα παιδιά και το μεσημεράκι λέμε να πάμε για τίποτα ψώνια. Είναι κι εκπτώσεις..Τώρα για την Κυριακή δεν έχουμε σχέδια αλλά όλο σε κανένα πάρκο ή παιδική χαρά θα βολτάρουμε.. Πείτε μου κι εσείς..

Φιλενάδες μου γλυκές σας χαιρετώ!! Θα τα πούμε σύντομα..

τι ωραια που τα πας στα καγκελα να βλεπουν τα παιδακια του νηπιαγωγειου!!!!!

σ'ευχαριστω για το καροτσι.... αλλα σκεφτομαι εκτος απο το οικονομικο καιαυτο που μου ειαν τα κοριτσα!!!! βαρυ και μονοκομματο ποδσακκο μπαρα.... επισης μικρες ροδες... θα το ξαναελεγξω!!!!

γι αυτο ειναι οι φιλες!!!!! ο αντρουλης δεν προλαβαινει..... κανει ενα προτζεκτ ολομοναχος για την ευρωπαικη ενωση για να το προτεινει τον μαιο που γενναω και ειναι διαθεσιμος μονο σαββατα και λιγο κυριακη μεχρι τοτε γιατι δουευει και σπιτι!!!!!!

εμεις το σαββατο βρηκαμε οσα ρουχα της κορης δεν ειχα χαρησει (ευτυχως ειχα χαρισει πολλα κοριτσιστικα). βρηκα λοιπον μεγεθη..... 0 και 1 και 2 εσωρουχακια κιτρινα.... φυστικι..... γκρι.....και δυο τρια μικρα φορμακια.... λαχανι...μπλε... κοκκινα....(μονοχρωμα σιελ δεν υπαρχουν) βρηκαμε και την νυχτικια της κορης να την εχει σαν πατρον για να ραψει (η κορη) δυο ιδιες σιελ αφου αγορασουμε βαμβακερο υφασμα..... βρηκαμε εναη δυο σεντονια κατωσεντονα με λαστιχο...... δυο πανες αγκαλιας.... μια πικε κουβερτουλα..... σελτε μεγαλο για το κρεββατι.... σαλιαρες.... ζακετες.... λαβετες....καλτσακια.... ψαλιδακια....αποστηρωτη για οκτω μπιμπερο (ελπιζω να μην χρειαστει)...υγραντηρα.... βρηκαμε το καθισματακι φαγητου-αυτα που μπαινουν στο τραπεζι (δυστυχως ενα).... την στρατα.... την μπανιερα και το σφινακι για μεσα..... λεκανακι για λιγο νερακι για τοπικο πλυσιμο..... επισης την παντα της κουνιας και την κουνουπιερα.... μαξιλαρακι κουνιας..... παπλωμα κουνιας.... τρεις υπνοσακους σε διαφορετικα μεγεθη και ολα αυτα δεν ειναι ροζ χιχι..... αυτο το σαββατο θα ξανακατεβει στην αποθηκη να ψαξει και την υπολοιπη....

στεισαμε φυσικα και το κρεββατι..... το μισο δλδ δεν εχει βρει τις ρδεςπδια του κρεβατιου και το προσκεφαλι και το κατω της κουνιας!!!! παντως κανει σκεετο-τελαρο..... καλα δεν μπορουσα ουτε να μισοσκυψω καθιστη σε καρεκλα...

πολυ πλυσιμο βγηκε τα βαλαμε σε τσαντες ανακυκλωσης καθαρες και περιμενουν πλυσιμο........ νομιζω ειναι νωρις ε????

πρεπει

τωρα σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για την βοηθεια σας!!!! (για το καροτσι)

λοιπον εχετε δικιο!!!!! α ρε καρδουλα ετσι ειναι με το καροτσι!!!!το ρηλαξ στην κορη με βολεψε παρα πολυ εμενα!!!!

δλδ εκει επαιζε οταν αρχισε να πιανει και να ειναι περισσοτερες ωρες ξυπνια!!! ηταν απλο και οταν κουναγε το ποδι της κουνιωταν πανω κατω.... το πιο απλο ηταν!!!! εκει την ταιζα γιατι ειχε θεσεις η πλατη αι στοπ στο κουνημα (σταθερο) εως οτου ηρθε ο καιρος που μπορουσε να κατσει στο καθισμα βρακι στο τραπεζι!!!! εκει της εβαζα και το γυμναστηριο που κρεμονταν παιχνιδια.... μεχρι την ωρα που εβγαινε μονη της γυριζε τοσωμα και πιανοταν να σηκωθει!!!! επισης τα σκεφτομαι για να τα βγαλουμε απο το μαιευτηριο μεχρι το σπιτι.... και για να τα παιρνω στην κουζινα οταν ειναι ξυπνια!!!!!

τωρα για το καροτσι........ ευχαριστω την μαριλιω παρα πολυ..... ειμαι ανοιχτη!!!!!

κοιταξα εκτος απο το Maclaren twin techno και για

αυτο

http://www.koudounistra.gr/el/chipolino-twix-paidiko-karotsi-didymon.html

και για αυτο να παρουμε δυο ξεχωρστα.....η οχι!!!!! γιατι εχει και καθισμα αυτοκινητου και γινεται και πορτ μπεμπε και να τα βγαλουμε απο το μαιευτηριο!!!! σκεφτομαι ρε κοριτσια οτι δεν θα μπορω να τα βγαζω ολομοναχη ουτε κουνιες... ουτε ψωνια.... ουτε βολτα!!!! μεχρι να περπατησουν εστω με βοηθεια απο το χερι!!!!

θελω σκεψεις και γνωμες!!!!!

υπαρχει κατι που ενωνει τα δυο καρτσια σε ενα εαν θελησεις??????

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαρτη μου το καρότσι δεν επείγει κ τόσο ούτε κ το ριλαξ.

Τα αγοράζεις κ μετα την γέννα. Στην αρχή τα μωρά τρώνε κ κοιμούνται.

Οι ρόδες του ειναι όντως μικρές, συμφωνώ με την φίλη my heart.

Οσο για το relax ο γιος μου ούτε να το έβλεπε δεν ήθελε.

Τα δικά μας νέα δεν ειναι κ τόσο καλά.

Δυστυχώς άνοιξε πάλι η "τρύπα" στον λαιμό της Εμμανουέλας οπότε πρέπει να πάμε Γαλλία νωρίτερα απο τέλη Μαρτίου κ συνεπώς δεν θα έρθει Κρήτη.

Ενός κακού μύρια έπονται όπως αποδεικνύεται.

Σας φιλώ, πάω να την δώ στις 6 εχει επισκεπτήριο.

νικουλινα μου γλυκεια!!!!!! κουραγιο...... καλα εκανες και ζητησες υποστηριξηαπο ειδικο!!!!!! δεν το θεωρω καθολου κακο και ταμπου...... δλδ πως ρωταμε αμεσως την γνωμη του γιατρου για ολα τα αλλα θεματα....

στο λεω εγω που και στον χωρισμο ζητησα βοηθεια για μενακαι γα την κορη τοτε δυομισυ ετων!!!!! και για το δευτερο γαμο (και εγω και η κορη παλι) γυρω απο τις ισορροπιες και τα ορια που τοτε η κορη ηταν εννεα χρονων!!!!! μπραβο σου κουκλα μου!!!!! οι συμβουλες ποτε δεν ειναι αχρηστες αρκει να φιλτραρονται απο την δικη μας κριση.... και επεξεργασα!!!!!

τωρα εκτος απο κουραγιο μεγαλο μανουλα..... σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

Μαρτη μου εγω ειχα το aria twins 9,4 κιλα και στενό χώραγε παντου 76,5χ80 περιπου τωρα κανει 280ε πολυ ευχαριστημενη εμεινα

ω ναι το ειδα!!!! πολυ καλο!!!! εχει ακομα 280 ευρω!!!!!

οταν θα το συζητησω και θα τα δει στο ιντερνετ και ο αντρουλης και θα σας πω μολις καταληξουμε!!!! ευχαριστω!!!

Μάρτη μου τί κάνεις? Πώς πάει η κοιλιά? Μεγαλώνει?

Για καρότσι κοίτα και σ'αυτό το site το mytwins.gr που σου έλεγα. Νομίζω ότι έχει στις αγγελίες ένα μεταχειρισμένο Maclaren twin techno. Κι εμείς αυτό το καρότσι είχαμε και μας βόλεψε πολυ. Το πήραμε κι εμείς μεταχειρισμένο εδώ από μία κοπέλα από την παρεούλα μας αλλά ήταν σε άριστη κατάσταση, καλύτερα από καινούριο. Τώρα σε αυτήν την αγγελία δεν ξέρω σε τί κατάσταση θα είναι.

Καλή επιτυχία πάντως με το ψάξιμο.

Κορίτσια τί κάνετε? Φιλιά πολλά σε όλες!

εννοειται οτι θα δουμε και τα μεταχειρισμενα!!!!!! ευχαριστω!!!!!

Το εμβόλιο ειναι της μηνιγγίτιδας Β και ο παιδιατρος μας ειπε οτι δε θα μπει στον στα ταμεία το 16 και μαλλον ούτε το 17. Το θέμα δεν ειναι μονο η τιμη του αλλα κυριως το οτι ειναι σχετικά πρόσφατο οποτε και δεν εχει "δοκιμαστεί". Εμας αυτο μας αποτρέπει και πολυ πιθανό τελικά και να μην το κάνουμε.

Οσο για το καροτσι Μαρτη κι εγω το Maclaren είχα αλλα πλέον δεν το χρησιμοποιούμε. Αν σε ενδιαφέρει πιθανότατα να μπορουσα να στο δώσω.

πωπω προβληματα και με τα εμβολια!!!!!

ποσο σε ευχαριστω μαριλιω μου!!!!! θα τα συζητησω με τον αντρουλη και θα σου πω!!!!!

κοριτσια μου ποναω πολυ στα κοκκαλα της λεκανης...... σταπλευρα.. στα παιδια...στην μεση..... και λιγο κατω χαμηλα..... εχω δυο -τρεις μερες... δεν μπορω αβολευτω στο κρεββατι για υπνο.... μονο ανασκελα.... τρεις τεσσαρεις ωρες ζητημα αν κοιμαμαι....... ειναι διατασεις?????? ανοιγει ο σκελετος μου????? πονανε και τα σπλαχνα συκωτι... στομαχι... καρδια....!!!!! εχετε καμια συμβουλη??????

το μαξιλαρι θηλασμου με τα μπιλακια ειχα στην κορη και ανακουφιζομουν στην μεση... μετα στερεωνα το μωρο.... και το ειχα και στον θηλασμο!!!!

το χαρισα!!!!! τωρα αραγε βολευει????? η μηπως να παρω το μαξιλαρι θηλασμου διδυμων για ναμου στηριζει την μεση αρχικακαι εταμακαρι να το χρησιμοποιησω στο θηλασμο ισως καποιες στιγμες η ζητηση γινει εντονη κι ταυτοχρονη!!!!!! ζηταω γνωμες μπας και βρω τροπους για τους πονους στην μεση!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μου εγω ειχα το aria twins 9,4 κιλα και στενό χώραγε παντου 76,5χ80 περιπου τωρα κανει 280ε πολυ ευχαριστημενη εμεινα

μπουγκο μου το βρηκα αλλα λεει απο 6 μηνων και μετα!!!!!

υπαρχει και αλλο μοντελο????

http://www.motherbaby.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%84%CF%83%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%AF%CE%B4%CF%85%CE%BC%CE%B1-c-54_33.html


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το πρόβλημα Marmin οτι διίστανται οι απόψεις. Ειναι προφανές οτι ενα εμβόλιο που ειναι καινούριο δεν ειναι δοκιμασμένο. Το θέμα ειναι να ζυγίζονται σωστα τα υπερ και κατα της κάθε περίπτωσης. Αν ενα παιδάκι εχω καλο επίπεδο υγείας ίσως τελικά να μη χρειάζεται να γίνει. Θα ξεχάσουμε τι εγινε και με το εμβόλιο που κυκλοφόρησε τα τελευταία χρόνια για τα κονδυλώματα; Εμεις τελικά αποφασίσαμε να μην τους το κάνουμε αφου έτσι μας συνέστησε και η αδελφή του άντρα μου που ειναι γιατρός. Ελπιζω να ειναι η σωστή επιλογη!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Δεν έγραψα καμιά δυο μέρες, ήμουνα πολύ εξαντλημένη και ψυχικά και σωματικά. Κουράστηκα να ακούω συνέχεια φωνές και κλάματα, τα παιδιά να κοιμούνται λίγο το μεσημέρι (μία μιάμιση ώρα το πολύ) και αυτό όχι πάντα ταυτόχρονα κι εγώ να σέρνομαι μετά και να μην μπορώ να κάνω ούτε μια δουλίτσα. Θέλω να μαγειρέψω, να βάλω τα ρούχα στο πλυντήριο ή τα πιάτα και αυτοί με τραβάνε και κλαίνε. Αποφάσισα τώρα να τους καθυστερώ κι άλλο το μεσημέρι να τους βάλω για ύπνο μήπως και κοιμηθούν λίγο παραπάνω. Αλλά είδικά ο ένας νυστάζει από το πρωί σχεδόν.Σήμερα τους πήρε ο ύπνος στο καρότσι από τις 11.30 το πρωί όταν πηγαίναμε παιδική χαρά. Γύρισα άρον άρον να τους βάλω να ξαπλώσουν αυτή τη μία ωρίτσα που κοιμούνται. Θα προσπαθήσω να βγούμε τώρα παιδική χαρά μέσα στο μεσημέρι. Τελοσπάντων αυτά συμβαίνουν,όχι κάτι τρομερό, απλά με είχε πάρε λίγο από κάτω. Καθόμουν ξάπλα σε έναν καναπέ και τους παρακολουθούσα λίγο μην χτυπήσουν, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο. Ούτε zumba πήγα, ούτε τίποτα. Σήμερα νιώθω λίγο πιο καλά. Θα προσπαθήσω το βράδυ να κοιμηθώ πιο νωρίς από τις 22.00 μήπως συνέλθω κι άλλο.

Εσείς τί κάνετε? Είστε όλες καλά?

Μάρτη μου θα μπορείς να βγάλεις τα παιδιά μόνη σου βόλτα με διπλό καρότσι. Δεν είναι τίποτα, ειδικά όταν είναι μικρά είναι πολύ εύκολο. Κι εγώ αυτό φοβόμουν όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος σε δίδυμα, ότι δεν θα μπορώ να πηγαίνω πουθενά. Τελικά γίνεται απλά θέλει καλή διάθεση..Θα τα καταφέρεις μια χαρά. Πάντως θα σου έλεγα να πάρεις καρότσι που είναι από νεογέννητα κι όχι από έξι μηνών, γιατί γεννάς σε ωραία εποχή και θα μπορείς να βγαίνεις βόλτα. Ούτε κρύο, ούτε ιώσεις, ούτε τίποτα..Και από προίκα, εξοπλισμό, ρούχα, μια χαρά είσαι, έχεις πολλά και θα μαζέψεις κι άλλα!

Σας φιλώ φιλενάδες, κλαίει το ένα το αγοράκι μου, άντε μήπως τα καταφέρουμε και βγούμε έξω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...