Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σας κι από μένα! Εϊμαστε καλά νομίζω, ο Γιώργος πήγε σχολείο και θα ξυπνήσω τη μικρή να την παω βολτούλα όσο προλαβαίνουμε! Παρεπιμπτόντως ο ΓΙώργος μου παραπονιέται ότι τον πονάει η μέση τελευταία! Άλλο αυτό ή με δουλεύει? Μάθαμε τώρα πονάει το ένα, πονάει το άλλο! Για να μην του βουρτσίσω τα δόντια το πρωί μου έλεγε πονάει δόντι!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλη την κομπανία. Τι κάνετε μανούλες -γιαγούλες;

Διάβασα κάτι λίγα απο επροχθές και στεναχωρήθηκα με την αποχώρηση της Λαζαρένιας, ελπίζω να είναι καλά η κοπέλα και εκείνη και η οικογένειά της.

Μαρινάκι πολύ ωραίο το παράδειγμα που έθεσες σχετικά με το δεύτερο παιδάκι, μακάρι τα πράγματα να βελτιωθούν στην πορεία.

Αρμάκι μην αγχώνεσαι για το θυρεοειδή , με την κατάλληλη θεραπεία όλα διορθώνονται.

Να πω περαστικά σε όλα τα αρρωστούλικα ,εμείς είμαστε σχετικά καλά, το τρέξιμο συνεχίζεται ακάθεκτο αλλά μέρα με την ημέρα το αντιμετωπίζω με περισσότερη αισιοδοξία.

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια για τον ίκτερο αν έχετε αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο. Ο μικρός μου βγήκε με λίγο ίκτερο αλλά ακόμα βλέπω τα ματάκια του κίτρινα δεν πρέπει να το έχω ξεπεράσει, ξέρετε κάτι που μπορεί να βοηθήσει πέρα απο το φως της μέρας γιατί με ανησυχεί ιδιαίτερα, ή μήπως τι μπορεί να συμβεί αν δεν το ξεπεράσει σύντομα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κικο ,μαρινα!!!

Κικο μου χαιρομαι που μερα με την μερα πανε καλυτερα τα πραγματα!!!για τον ικτερο δεν παιρνεις ενα τηλ τον παιδιατρο να σε συμβουλεψει ???

Μαρινακι και εμας ο χρηστος κανει τετοια !!!πχ δεν κοβει τα νυχια γιατι λεει οτι ποναει ...κοροιδευουν τα σκατουλικα...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!

Κικο μου εγω ξερω οτι θελει ηλιο.Να το βγαζεις τυλιγμενο σε μια κουβερτουλα στο μπαλκονι οταν εχει ηλιο και επισης ξερω οτι θελει αρκετα υγρα(δλδ θηλασμους)για να φυγει η χωλεριθρινη απο το αιμα...

Αλλα ρωτα και το γιατρο γιατι ειμεις ειχαμε ελαχιστο οταν βγηκαμε και δε ξερω καλα τι αλλο χρειαζεται.Δε σας ειπαν να ξαναπατε για μετρηση?Μηπως πρεπει αν τον βλεπεις κιτρινουλη?

Χιαρομαι που στρωνουν σιγα σιγα τα πραγματα.Μπραβο!

Φιλια σε ολες διοτι τρεχω .


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Τι κάνετε κοριτσάκια μου;

Η κουμπαρούλα μου είναι καλύτερα, μετά από όλο αυτό που έζησε, και σήμερα βγήκε από την εντατική και είναι με τον μπέμπη της :P:p:p:p:p:p. Ακόμα όμως δεν ξέρει ότι έγινε ολικλή αφαίρεση μήτρας. :cry::cry: Να δούμε τώρα πώς θα το παλέψουμε και αυτό........ Να ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί είμαι άσχετη; Θέλει να θηλάσει το μωράκι της. Θα έχει γάλα τώρα; Έχει πάρει και πολλά φάρμακα, ακόμα και μορφίνη, κάνει;; :confused::confused:

Μαράκι μου χρόνια σας πολλά.....έστω και καθυστερημένα :oops::oops::oops::oops: και εύχομαι η Εύα πάντα να σας εκπλήσσει έτσι ευχάριστα. :P:p:p:p Να μεταφέρεις και στην Πικουλίνα τις ευχές μου για τα γενέθλιά της.

Μαρίνα μου περαστικά στο Γιώργο σου. Ο ομοιοπαθητικός δεν σας έχει δώσει ή πει να αγοράσετε τίποτα για τα αυτιά; Εγώ έχω κάτι ματζούνια και έχω δει ότι τη βοηθάνε. Επειδή η Αλεξάνδρα έχει θέμα της δίνω και κάτι άλλα προληπτικά. Μακάρι ο Γιώργος να το ξεπέρασε και να μην υποτροπιάσει. Ο εμετός μπορεί να προκλήθηκε και από τα αυτιά γιατί να ξέρεις ότι η ωτίτιδες κάνουν ιλίγγους. Αν όμως δεν τον βλέπεις νωχελικό και ζαλισμένο είναι ο.κ.

Ιωάννα ψάξτο λίγο το θέμα με τον Παιδικό. Δεν μπορεί το παιδί από εκεί που δεν έβλεπε την ώρα να παέι τώρα να κλαίει. Παίζει όμως να ζηλεύει και με τον ερχομό του νέου μπεμπέ.

Συμπεθέρα άντε τον πάντρεψες και τον 2ο γιο :P:p:p:p Πώς είναι ο Αναστάσης; Ο μικρούλης σου; Μην ανησυχείς και δεν θα σου αρρωστήσει αφού τον θηλάζεις. Τα μπουκωματάκια πρόσεχε λίγο.

Ααααα ξέχασα να σας πω. Οι ευχές σας για ξεκούραση έπιασαν. Χτες την ώρα που φεύγαμε από το Νοσοκομείο παραπάτησα σε ένα πεζοδρόμιο, έπεσα και γύρισε το πόδι μου. Έπαθα βαριά κάκωση και έχω τρεις μέρες αναρρωτική......είναι για γέλια και για κλάμματα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε γιοβαννα...πω πω.....περαστικα κουκλα!Και αυτο το επαθα περισυ θμασαι?Σε νιωθω...

Για το θηλασμο δεν εχω ιδεα ισως να επαιρνε τη γνωμη μια συμβουλου θηλασμου.

Ιωαννιτσα ειδες που ειναι καλυτερα που τον πηγατε εσεις?Το πιστευω οτι θα παει καλυτερα .Θα δεις.Καλα κανατε και του ταξατε κατι .Θα ξεκολλησει λιγο το μυαλο του απο αυτη την αντιδραση αν το εκανε φυσικα επιτηδες.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε γιοβαννα...πω πω.....περαστικα κουκλα!Και αυτο το επαθα περισυ θμασαι?Σε νιωθω...

Εσένα σκεφτόμουνα, το πιστεύεις; Ευτυχώς που και εγώ δεν είχα την Αλεξάνδρα μαζί.

Για το θηλασμο δεν εχω ιδεα ισως να επαιρνε τη γνωμη μια συμβουλου θηλασμου.

Να τη ρωτήσει........αλλά τι να πούμε που ακόμα δεν ξέρει τίποτα η ίδια; Γάλα θα έχει άραγε; ΗΛΙΑΝΝΝΑΑΑΑΑΑ


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ δε ξερω δεν εχω ιδεα...εχει σχεση το γαλα με τη μητρα φανταζομαι ετσι δεν ειναι?Ειλικρινα δε ξερω...

Η φαση με το ποδι ηταν μαρτυρικη ασε που ευτυχως δεν μου εφυγε το παιδι σε κανα δρομο...και ημασταν και πανω σε λεωφορο.....

Για να σηκωθω το επομενο πρωι απο το κρεβατι μονο που δεν εκλαιγα...(η δευτερη μερα ειναι χειροτερη).

Παγο να βαζεις και ακομα καλυτερα κατω απο το κρυο νερο στο ντουςμεχρι να ντο νιωθεις πολυ κρυο...ανακουφιζει πολυ και βοηθαει να φτιαξει πιο γρηγορα αν και τις θελει τις μερες του.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστώ βρε κορίτσια, ο παιδίατρος πού ήρθε την Τρίτη μας είπε ότι θα τον ξαναδει αυτή τη βδομάδα, απλά εγώ ήλπιζα ότι μέχρι τότε θα έχει βγει και δεν θα χρειαστεί να μας ξαναδεί. Την Παρασκευή βέβαια κλείνουμε 2 βδομάδες και ίσως είναι νωρίς για να φύγει τελείως ο ίκτερος. Τέσπα θα δούμε. Γιοβάννα μου καλησπέρα , περαστικά κοπέλα μου , για την ξαδέρφη σου δεν ξέρω τι συνέβη αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά απο 'δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα μου περαστικα !!!ευχομαι να πανε ολα καλα με την κουμπαρα σου!!!οσο για τον θηλασμο δηλωνω παντελως ασχετη...παντως οταν γεννηθηκα εγω που η μαμα μου κοντεψε να πεθανει απο αιμοραγια δεν την ειχαν αφησει να θηλασει ..εν ετει βεβαια 1977..

Ριτακι τον κακομαθαινουμε αλλα αν πιασει και το ξεχασει ..ο σκοπος αγιαζει τα μεσα..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι!!!Μπραβο!!!Τελεια!!Συστηματικα μπορεις να τον βοηθησεις εσυ να το κανει.Να ελεγχεις διακριτικα με το χερι εξωτερικα την πανα να δεις αν ειναι ακατουρητη και αν ναι να τον βαζεις στο 2ωρο τα απογευματα ή μετα απ ομιση ωρα αν εχει πιει υγρα αφου πρωτα τον ρωτησεις ''Χρηστο μηπως θες τσισακια?''Οχι θα σου πει αλλα μην πτοηθεις.

Μετα καλο θα ειναι να του λες ..μπραβο Χρηστο ''καλη πανα,καθαρη'' .

Επισης αν εχεις χρονο μπορεις να τον βαζεις μολις ξυπναει και πριν κοιμηθει το βραδυ.

Παντως ειμαι σιγουρη οτι το παιδι ειναι ετοιμο.Μολις καταλαβει τη διαφορα στεγνης απο βρεγμενης πανα θα δεις οτι θα το επιδιωκει.Εμεις λιγο πριν τη βγαλουμε οριστικα, η πανα παρεμενε στεγνη ολη μερα.Και ετσι δεν ειχαμε και ατυχηματα μετα.Χαλαρααα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...