Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

IUGR-Χάνω το μωρό μου....;


Recommended Posts

Κορίτσια μου μετά απο τις τόσες μου περιπέτειες, μετά από 4 χαμένα μωράκια και ενα γερό 19 μηνων στην αγκαλίτσα μου (η ιστορία μας εχει τίτλο "Δίδυμα - Αποβολή 2ου Τριμήνου...) να'μαι παλι εδω να γραφω για ενα προβλημα που ποτε δεν ειχα φανταστει οτι θα μας τύχαινε και που δεν γνώριζα την υπαρξη του.

Αποφασισαμε να ολοκληρώσουμε την οικογενεια μας και να χαρισουμε ενα αδερφακι στον πολυαγαπημενο μας μπεμπακο που ειναι ολη μας η ευτυχια. Και το μωρακι αυτο ηρθε γρήγορα απο οταν το αποφασισαμε. Τρελη χαρά εννοείται. Μεχρι την αυχενικη διαφάνεια που βγηκε επισης πολυ καλή ολα πηγαιναν υπεροχα, υπηρχε μια μικρή αποκλιση στις μετρησεις το πολυ 3-4 ημερων (πισω στην αναπτυξη) και δεν εδωσε κανεις σημασια γιατι δεν ειναι μεγαλη διαφορα. Απο εκει και περα ξεκινησε η κατηφορα και δεν ξερουμε που θα μας βγαλει. Καθε φορα που πηγαινα η αποκλιση μεγαλωνε το μωρο εμενε πιο πισω μεχρι που τωρα η μετρηση στο κεφαλακι του το δειχνει 2 εβδομαδες πισω και οι μετρησεις στα ακρα και στην κοιλιτσα του το δειχνουν 4 εβδομαδες πισω. Ειναι μονο 390 γραμμαρια.Μια πανεμορφη μπεμπουλα που με τοση αγαπη περιμενουμε. Την τελευταια φορα που πηγα για ελεγχο πριν 2 ημερες και ενω μεχρι τωρα ηταν εστω στην κατωτερη φυσιολογικη καμπύλη, εφυγε πλεον και απο αυτη και εκατοστιαια θεση δειχνει 0...Τα μονα "θετικα" σημαδια ειναι οτι το αμνιακο υγρο ειναι καλο και οτι ειναι αρκετα κινητικη. Κατα τα αλλα ο εμβρυολογος που με παρακολουθει εδειχνε πολυ μαγκωμενος και μου εκανε συζητηση και για διακοπη κυησης αν δεν παρει βαρος σε 2 εβδομαδες. Ο λογος που συμβαινει αυτο δεν εχει βρεθει. Οι γιατροι συνηθως αναφερουν πιθανοτητες χρωμοσωμικης ανωμαλιας του μωρου, ανεπαρκεια πλακουντα, προβλημα πηκτικότητας του αιματος, λοιμωξεις της μητρας και αλλους παραγοντες που δεν εχουν ακομα διαπιστωθει και πληρως. Ως προς την πηκτικοτητα του αιματος με παρακολουθει κορυφαια αιματολογος και ρυθμιζουμε συνεχως την δοση των αντιπηκτικων απο την αρχη σχεδον αλλα χωρις να εχουμε δει ακομα αποτελεσμα. Ως προς την πιθανότητα χρωμοσωμικης ανωμαλιας η αυχενικη και η β επιπεδου δεν εδειξαν τιποτα. Ο γιατρος προτεινε αμνιοκεντηση αλλα εγω αρνηθηκα αφενος γιατι υπαρχει το ρισκο αποβολης ειδικα στην κατασταση μου (επιβαρυμενη κατασταση του μωρου και αντιπηκτικες που εντεινουν την πιθανοτητα αιματωματος απο την εξεταση) και αφετερου γιατι δεν θελω να διακοψω την κυηση οτι και αν εχει το μωρο. Δεν θεωρω οτι ειναι δικη μου επιλογη, ο Θεός εχει τον λογο του που μου την εστειλε οπως και αν μου την εστειλε και εγω πρεπει να φανω ανταξια και οχι μονο πρεπει αλλα το θελω κιολας. Την αγαπαω ηδη οπως και να ειναι και θα γυρισω τον κοσμο αναποδα για να ειναι παντα καλα αν τα καταφερει. Επισης καναμε προληπτικα υπερηχο καρδιας εμβρυου σε ειδικη εμβρυοκαρδιολογο (γιατι συνηθως οταν υπαρχει χρωμοσωμικη ανωμαλια, υπαρχει και καποια ενδειξη στην καρδια) αλλα βγηκε και αυτη η εξεταση καλή.

Και τώρα τι κανουμε;;;

Το δωματιο του μπεμπη εχει ηδη διαμορφωθει και εχουμε ηδη βαψει ροζ τον τοιχο της μπεμπας και τον εχουμε διακοσμησει. Τα ρουχαλακια της την περιμενουν στην ντουλαπα της...Τι θα κανουμε αν το 6,5 μηνων μωρο μας δεν τα καταφερει; Τι θα πω στον μπεμπακο μου που χαιδευει την κοιλιτσα μου κανωντας ωωωωω και φωναζει "μπα" την μπεμπα μας...Πως θα ζησουμε και με αυτον τον πονο;

Κανουμε οτι περναει απο το χερι μας και οσο η καρδουλα της χτυπαει και το παλευει με τοση μεγαλη δυναμη η μικρη μας μαχητρια θα το παλευουμε και εμεις με αλλη τοση.

Θα εκτιμουσα πολυ αν μας βαζατε στις προσευχουλες σας... Αν οποιαδηποτε μανουλα εχει ακουσει παρομοια περιπτωση η της εχει συμβει κατι παρομοιο και θελει να μοιραστει μαζι μας την εμπειρια και την γνωμη της θα χαρουμε πολυ, καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη.

Θα γραφω τα νεα μας και ελπιζω να αλλαξει η κατασταση και να εχω κατι καλυτερο να σας μεταφερω...

Πολλά φιλια σε ολες σας ξεχωριστα και θα κλεισω με την ευχη ολες οι γυναικες να κανουν γερα μωρακια και κανενα μωρακι να μην υποφερει η να χανεται.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβασα την ιστορια σου, και εχω ενα μονο να σου πω- εισαι πολυ σπανιος ανθρωπος! Δεν θα αναλωθω στο ποσο με συγκινησαν ολα αυτα....

Ουτε ξερω να σου απαντησω γιατι συμβαινει ιατρικα. Εχω δυο αποβολες, πρωτου τριμηνου, καθολου παιδακια, και πολλα προβληματα.

Θα σου πω μονο, οτι τετοιου ειδους πιστη, με καποιον τροπο, θα ανταμειφθει απο τον Θεο κοριτσι μου, οπως Εκεινος πιστευει οτι θα ειναι το καλυτερο για εσενα. Το να το αφηνουμε στα χερια Του, οταν καθε τι ανθρωπινο μεσα μας φωναζει απογνωση, ειναι τεραστια αρετη. Καποτε η θεια μου γεννησε ενα παιδακι με καθυστερηση. Δεκα χρονια μετα, ειδε στον υπνο της την Παναγια να κραταει ενα μωρο. Τον επομενο μηνα ηταν εγκυος. Το μωρακι, δεν μεγαλωνε το κεφαλι του. Της ειπαν να το ριξει. Κοντεψε να χωρισει με τον αντρα της. Αυτη ομως σθεναρα, κι ενω ηδη ειχε ενα παιδακι για το οποιο κοπιαζε καθημερινα, αρνηθηκε, κρατωντας το ονειρο που ειδε, σαν μοναδικη ελπιδα. Εμεινε ξαπλα σε ολη την εγκυμοσυνη της, και γεννησε ενα φυσιολογικοτατο, πανεξυπνο κοριτσακι!

Δεν ειμαι αρμοδια να σου πω τι να κανεις! Παρακαλεσε ομως τον Θεο, κι Εκεινος, με καποιον τροπο θα σε φωτισει.

Εγω, σου υποσχομαι, πως απο σημερα θα εισαι ανελλιπως στην προσευχη μου!

Καλη δυναμη και να μας λες τα νεα σου!!!!


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ζητούσες γνώμη και από άλλο γυναικολόγο? Ο δικός σου τι λέει?

Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά στο ντόπλερ το μικρό μου το έβγαζαν πολύ μικρό (όχι πίσω στην ανάπτυξη) και γεννήθηκε 3 κιλά στις 38 εβδομάδες.

Γιθα το άλλο κομμάτι δεν ξέρω τι να σου πω. Είναι δύσκολες καταστάσεις και δύσκολες αποφάσεις και ειλικρινά δεν ξέρω τι θα έκανα αν με προέτρεπαν να κάνω διακοπή κύησης, δεδομένου ότι οι εγκυμοσύνες μου ήταν υψηλού κινδύνου καταρχάς για μένα, λόγω θεμάτων υγείας, αλλά και για τα μωρά μου λόγω αποκόλλησης.Στο ίδιο πνεύμα, είχα διαβάσει και ένα άλλο ποστ από κορίτσια που έκαναν διακοπή κύησης λόγω προβλημάτων του εμβρύου και πραγματικά είχα συγκλονιστεί...Τελικά είναι με τι αντέχει να συνεχίσει να ζει κανείς...Με το ότι έθεσε τέλος στη ζωή ενός οργανισμού που είναι κομμάτι του, για όλα αυτά τα θέματα υγείας που έχει/θα έχει στη μετέπειτα ζωή του, όση κ αν είναι αυτή, ή με ένα μωρό με τεράστια προβλήματα-τα οποία βέβαια δεν μπορεί να προεξοφλήσει κανείς πώς θα εξελιχθούν ή δεν θα εξελιχθούν...

Από την άλλη, η επιστήμη κάνει άλματα. Αν όμως υπάρχει κ άλλο παιδί στην οικογένεια?Κ τι θα γίνει αν το μωρό τα καταφέρει αλλά χρειάζεται συνεχή φροντίδα?Κ τι θα γίνει , όταν, ακολουθώντας τους νόμους τη φύσης χάσει τους γονείς του?

Κ πάλι το κουβάρι συνεχίζεται...Θέτεις τέλος στη ζωή ενός μωρού...είναι μεγάλο το φορτίο...κ αν βασανίζεται κανείς μετά για το αν είχε πιθανότητες να επιβιώσει, να ιαθεί?

Απάντηση δεν έχω...Το μόνο που μπορώ να πω, είναι πως ό,τι κ αν αποφασίσεις, να είναι μετά από σκέψη και κάτι για το οποίο δεν θα μετανιώσεις. Είτε τον ένα δρόμο πάρεις, είτε τον άλλο, δεν υπάρχει πισωγύρισμα.

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι, το κουράγιο σου και η ελπίδα σου.

Θα μπορούσα να σου στείλω με πμ το όνομα του γυναικολόγου μου, αν σε ενδιαφέρει, απλά για μια δεύτερη γνώμη.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο

Γράφε μας νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Εχω διαβάσει την ιστορία σου και εχω συγκινηθεί πολύ....εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και να πάρεις στην αγκαλιά σου το κοριτσάκι σου. Προσεύχομαι να είναι καλά το δικό μου παιδάκι αλλά τώρα θα προσεύχομαι και για το δικό σου ! Καλό κουράγιο Firefly μου.


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας.

peny! μου σε ευχαριστώ για το κουραγιο, τα καλά σου λόγια και που μοιραστηκες μαζι μου την δική σου ιστορία. Λυπαμαι πολυ για τα οσα περασες και ευχομαι να μοιραστεις το συντομοτερο μαζι μας τα υπεροχα νεα σου για μια νεα, ξενοιαστη και τελειόμηνη εγκυμοσυνη με ενα γερό μωρακι.

elin μου σε ευχαριστω για την απαντηση, εχω παρει πολλες γνωμες απο διαφορους γιατρους καθώς εχω χασει προ καιρου την εμπιστοσύνη μου με οσα εχω περασει. Αυτα τα διλλήματα που αναφερεις ειναι συνεχώς στο πισω μερος του μυαλου μου αλλα πιστευω οτι εκει θα παραμεινουν γιατι προσωπικα σαν ανθρωπος δεν θεωρω οτι εχω το "δικαιωμα" αφαίρεσης της ζωης ενος πλασματος του Θεου παιζοντας με τις πιθανοτητες επιβίωσης ή προβλημάτων που ισως εμφανιστουν ισως οχι. Εκεινος ξερει για ποιον λογο μου την έστειλε, ποσος χρονος της απομένει και πως θα ειναι φτιαγμένη. Ο καθενας απο εμας εχει ενα προορισμο και ενα στοχο σε αυτον τον πλανητη. Οι περισσότεροι απο εμας δεν τον βρισκουν και ποτε. Αν τα ματια της ψυχης μας ειναι ανοιχτα βλεπουμε οτι ανθρωποι γύρω μας με πολύ σοβαρα προβλήματα τον εχουν ηδη βρει και ειναι πιο ευτυχισμενοι απο εμας. Οπότε δεν θα επέμβω εγω στο εργο του Θεου, δεν ειμαι ουτε κατα πιθανοτητα αρμοδια για κατι τετοιο.

titiko μου σε ευχαριστω πολυ για τις προσευχούλες και εγω σου ευχομαι με το καλο το παιδακι σου να ειναι ολόγερο και ευτυχισμενο παντα στην αγκαλίτσα σου.

Τα δικα μας σημερινα νεα δεν ειναι και τοσο ενθαρρυντικα. Το ντοπλερ εχει ηδη αρχισει να δειχνει ανησυχητικα σημαδια και ο γιατρος που το εκανε ειπε οτι αν φτασει τα 900 γρ θα ειναι θαυμα. Θα το κοιταμε πολυ συχνα, ελπιζουμε με ολη την δυναμη μας να τα καταφερει και να ερθει γερη στην αγκαλιτσα μας.

Εκει που πιστευεις οτι έζησες αρκετά....εχε τον νου σου να εισαι απολυτα ευγνώμων για οσα δεν έζησες ακόμη....


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο χαίρομαι που ακούω τέτοια λόγια. Το μπράβο είναι λίγο. Θέλει περισσότερη δύναμη ψυχής να κρατήσεις ενα παιδί που δεν είσαι σίγουρη αν είναι απόλυτα υγιές. Εύχομαι η πίστη σου να ειναι πάντα ετσι και ο Θεός να σας δίνει δύναμη σε εσένα και στον άντρα σου γιατί και αυτοί περνάνε τα ίδια με εμάς, θα είστε στην προσευχή μου. Είμαι και εγώ εγκυος μαζί σου στην 26 εβδομαδα, περιμένουμε το πρωτο μας παιδι.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα διλλήματα που αναφερεις ειναι συνεχώς στο πισω μερος του μυαλου μου αλλα πιστευω οτι εκει θα παραμεινουν γιατι προσωπικα σαν ανθρωπος δεν θεωρω οτι εχω το "δικαιωμα" αφαίρεσης της ζωης ενος πλασματος του Θεου παιζοντας με τις πιθανοτητες επιβίωσης ή προβλημάτων που ισως εμφανιστουν ισως οχι. Εκεινος ξερει για ποιον λογο μου την έστειλε, ποσος χρονος της απομένει και πως θα ειναι φτιαγμένη. Ο καθενας απο εμας εχει ενα προορισμο και ενα στοχο σε αυτον τον πλανητη. Οι περισσότεροι απο εμας δεν τον βρισκουν και ποτε. Αν τα ματια της ψυχης μας ειναι ανοιχτα βλεπουμε οτι ανθρωποι γύρω μας με πολύ σοβαρα προβλήματα τον εχουν ηδη βρει και ειναι πιο ευτυχισμενοι απο εμας. Οπότε δεν θα επέμβω εγω στο εργο του Θεου, δεν ειμαι ουτε κατα πιθανοτητα αρμοδια για κατι τετοιο.

Σε ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χαίρομαι που ακούω τέτοια λόγια. Το μπράβο είναι λίγο. Θέλει περισσότερη δύναμη ψυχής να κρατήσεις ενα παιδί που δεν είσαι σίγουρη αν είναι απόλυτα υγιές. Εύχομαι η πίστη σου να ειναι πάντα ετσι και ο Θεός να σας δίνει δύναμη σε εσένα και στον άντρα σου γιατί και αυτοί περνάνε τα ίδια με εμάς, θα είστε στην προσευχή μου. Είμαι και εγώ εγκυος μαζί σου στην 26 εβδομαδα, περιμένουμε το πρωτο μας παιδι.

Με το καλό να το σφίξεις γερό και δυνατό στην αγκαλίτσα σου κοριτσι μου γλυκο και να μεγαλώσει η ομορφη οικογενεια σας. Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου και για τις ευχές σου. Κάθε μέρα που περναει ειναι για μας πολύτιμη, η μπεμπουλα μας ειναι μονο 455 γραμμαρια αλλα ειναι τοσο μαχήτρια που το παλευει και εκεινη οσο μπορει. Μαζι της και εμεις με ολες μας τις δυναμεις...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κανεις θέλει μεγάλη δυναμη!

Και δεν έχω καμμία αμφιβολία πια οτι ο Θεός στέλνει αυτά τα μωρακια σε ανθρώπους που μπορούν να αντιμετωπίσουν αυτές τις δύσκολες καταστασεις!! Θα προσεύχομαι για εσάς!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου,γιατί να ταλαιπωρείσαι τόσο?Έχεις περάσει τόσα και τώρα αυτό..Πόσο στενοχωριέμαι και πόσο σε θαυμάζω...Εγώ σε βάζω στις προσευχές μου καλή μου και εσένα και το μωράκι σου..και εύχομαι το παιδάκι να αρχίσει να αναπτύσσεται άμεσα και να διαψέυσει όλες τις μετρήσεις όλες τις διαγνώσεις και τις επιστήμες!Πάνω σε όλα αυτά θέλω να θριαμβεύσει η Πίστη σου,να νικήσει η ζωή!!Θα νικήσεις!Θα δεις!Μαζί με το παιδάκι σου θα νικήσετε!!

  • Μου αρέσει 1

Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η μεγαλη μου κορη ειχε iugr, ξεκινησε γυρω στον 5ο μηνα και συνεχισε , ειχαμε μονηρη ομφαλικη αρτηρια ειχαμε κανει αμνιο και υπερηχο καρδιας και ολα, ηταν και πρωτο παιδι , πηγαινςμε καθε 3 μερες για υπερηχο και ντοπλερ, ειχα και λιγο αμνιακο, επινα 3 λιτρα νερο την ημερα, καιντην παρακολουθουσαμε στενα, ωστε μολις επεφταν οι αντιστασεις στο ντοπλερ να γεννουσαμε, τελικα φτασαμε τις 37! εβδομαδες και βαρος 1900γρ, εμεινε 5 μερες θερμοκοιτιδα, ειχαμε κανει ενεσεις για πνευμονια και δεν χρειαστηκε καμια υποστηριξη, ολα καλα.ακομα και σημερα ειναι μικροκαμωμενη, εντος φυσιολογικων οριων, αλλα φυσιολογικη σε ολα και πανεξυπνη. Τοτε που το ειχα ψαξει, δεν ειναι και τοσο σπανιο και εδω στο φορουμ ειχα βρει αρκετες κοπελες, και τα περισσοτερα μεσα σε 2 χρονια πιανουν σε αναπτυξη τα συνομηλικα τους , και ειναι καθολα φυσιολογικα παιδια. Ο γυναικολογος μου ηθελε να γεννησουμε πολυ νωρις, αλλαξα γυναικολογο και πηγα στον Α. Κοραντζη, που με καθοδηγησε, και δοξα τω Θεω πηγαν πλα κατευχην.Το ιδιο θα συμβει ξκαι στη δικια σου κορη! Υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε νιώθω βρε κορίτσι μου. Πέρασα ακριβώς τα ιδια με σενα πριν 4 χρόνια. Είχα ήδη ένα αγόρι 1,5 χρονών. Από τον 4ο μήνα διαγνώστηκε πρόβλημα στην καρδιά και υπολειπόμμενη ανάπτυξη. Ο γιατρός μου πρότεινε διακοπή της κύησης καθώς δεν έδινε πάνω από 15 μέρες ζωής του εμβρύου. Δεν το έκανα γιατί ένιωθα ακριβώς όπως εσύ. Μου ήταν αδιανόητο να σκοτώσω ένα ζωντανό πλάσμα και δέχτηκα ότι ήταν θέλημα Θεού να μου συμβεί όλο αυτό. Οι δεκαπέντε μέρες έγιναν 4 μήνες μέχρι που η καρδούλα της σταμάτησε να χτυπά. Όμως αυτοί ακριβώς οι 4 μήνες άλλαξαν όλη μου τη ζωή. Σα να ξύπνησα από λήθαργο! Άλλαξε όλη μου η κοσμοθεωρία, αισθάνθηκα όσο ποτέ την παρουσία του Θεού. Σήμερα έχω άλλα 2 παιδάκια, ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι. Όμως πάντα αισθάνομαι ότι έιμαι μαμά 4 παιδιών, με το κοριτσάκι μου να μας κοιτά από εκεί ψηλά! Ό,τι και να συμβεί να θυμάσαι ότι για κάποιο λόγο συμβάινουν όλα. Και ποτέ μα ποτέ μη σταματάς να ελπίζεις στα θαύματα γιατί ό,τι φαίνετα ακατόρθωτο για τους ανθρώπους είναι παιχνιδάκι για τον Θεό. Σου στέλνω μια ζεστη αγκαλιά και θα προσεύχομαι για σένα.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά έχω συγκλονιστεί...δεν έχω ακούσει πάλι για κάτι παρόμοιο...μια προσευχή κι απο μένα για το κοριτσάκι σας και εύχομαι να γίνει το καλύτερο...

σε θαυμάζω για την ψυχική σου "ηρεμία"...κάνε αυτό που νιώθεις βαθιά μέσα σου και εσύ θα νιώθεις πως είναι το "σωστό" για να κοιμάσαι ήσυχη τα βράδια...κουράγιο και στους 3 σας!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...