Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΝΕΟ ΛΕΙΖΕΡ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗΣ


marouso

Recommended Posts

Γεια σας! Ξερει μήπως κανεις σχετικά με την νεα λειζερ αποτριχωτικη μηχανη που κυκλοφορεί στο εμπόριο (κοτσόβολο)? την έχει πάρει κάποια κοπέλα ? έχει δει κάποια αποτελέσματα θετικά ? σκεφτομαι να την αγοράσω αλλα φοβάμαι μήπως δεν κάνει δουλειά και είναι πεταμένα λεφτά.


MAROUSO:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια αν ακουσα καλα στην διαφιμηση δεν κανει ριζικη αποτριχωση οπως κανουν στα ινστιτουτα, δηλαδη οτι καποια στιγμη δεν θα ξαναβγουν...πρεπει να κανει οτι και η αποτριχωση με κερι απλως καθιστερουν να βγουν, ...η κουμπαρα μου πηγε σε ινστιτουτο και εκανε ριζικη αποτριχωση με λειζερ...Καταπληκτικη δουλεια!!! ζηλεψα, και με πολυ ωραια τιμη...με 8 επισκεψεις ξεμπερδεψε!!! αντιο τριχες!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι, μπράβο marouso για το θέμα, κι εγώ αναρωτιόμουν αν δουλεύει..Έχω κάνει αρκετές φορές λέιζερ αλεξανδρίτη και μου έχουν μείνει κάτι τριχούλες τώρα, αλλά σκεφτόμουν μήπως το έπαιρνα και για τον άντρα μου ;)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι, μπράβο marouso για το θέμα, κι εγώ αναρωτιόμουν αν δουλεύει..Έχω κάνει αρκετές φορές λέιζερ αλεξανδρίτη και μου έχουν μείνει κάτι τριχούλες τώρα, αλλά σκεφτόμουν μήπως το έπαιρνα και για τον άντρα μου ;)

Εγω έκανα σχεδόν ένα χρόνο λέιζερ σε αισθητικό αλλα με το που σταμάτησα η τριχοφυία επανήλθε και μάλιστα όπως είχα παλιά μόνο με μία μικρή διαφορά στην περιοχή της μασχάλης. Κατ' άλλα στο πηγούνι δεν είδα καμία διαφορά. Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Το λέιζερ αλεξανδρίτη τι είναι???


MAROUSO:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το λέιζερ αλεξανδρίτη τι είναι???

Eίναι ο πιο διαδεδομένος τύπος λέιζερ για αποτρίχωση και πολύ αποτελεσματικός..Με τον αλεξανδρίτη δεν ξαναβγαίνουν τρίχες, ή άντε να βγουν ελάχιστες και λεπτές σαν χνούδι.

Κι εσύ βρε κοπέλα μου σε αισθητικό πήγες :| Καλύτερα να πήγαινες σε δερματολόγο..Για να σου επανήλθε η τριχοφυία, πάει να πει ότι δεν σου έκαναν κανονικό λέιζερ, ίσως φωτοαποτρίχωση, ποιος ξέρει..πεταμένα λεφτά, κρίμα..

Για δείτε κι αυτές τις συσκευές:

http://www.amazon.co.uk/Remington-IPL5000-i-LIGHT-Removal-System/dp/B002C1AYEC

http://www.amazon.co.uk/Philips-Precision-SC2002-01-Attachment/dp/B007CUV4HO/?qid=1337464426&s=drugstore&ref=sr_1_sc_1&ie=UTF8&sr=1-1-spell


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Εγω έκανα σχεδόν ένα χρόνο λέιζερ σε αισθητικό αλλα με το που σταμάτησα η τριχοφυία επανήλθε και μάλιστα όπως είχα παλιά μόνο με μία μικρή διαφορά στην περιοχή της μασχάλης. Κατ' άλλα στο πηγούνι δεν είδα καμία διαφορά. Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Το λέιζερ αλεξανδρίτη τι είναι???

σε ποιές περιοχές έκανες λειζερ? είχες πολλές τρίχες?η τρίχα σου είναι ξανθιά? το δέρμα σου? εγώ έκανα σε αρκετές περιοχές. στο πρόσωπο δεν θα συμβούλευα καμία κοπέλα να κάνει λειζερ, εκτός και αν έχει παααρα πολές τρίχες και πολύ χοντρές πράγμα σπάνιο, αλλιώς στό πρόσωπο καλύτερα να κάνεις ριζική με βελόνα(προσοχή σε ποιά θα πας να το κάνεις)

όλα τα λειζερ πάνω κάτω την ίδια δουλεια κάνουν και με τον ίδιο τρόπο αλλάζει η συχνότητα στην οποία λειτουργούν,απλά ο καθένας λέει το δικό μου είναι καλύτερο


zayl.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Το 2004 είχα πάει στα bodyline γιατί έπρεπε να κάνω οπωσδηποτε αποτρίχωση στο πρόσωπο.

Με τη ριζική απογοητεύτηκα.

Είχα πάρα πολλές στο πηγούνι, και ξεκίνησα να κάνω και γραμμή κοιλίτσας, μπικίνι (όλη την ευαίσθητη περιοχή) και έσω μηρούς!

Χειροβομβίδα έπεσε! Εφυγαν τα πάντα για πολύ πολύ καιρό. Βέβαια τα χρυσοπλήρωσα τότε 2,500 ευρω, αλλά μιλάμε για δέρμα μωρού!

Δυστυχώς όμως, όταν γέννησα το πρώτο μου κοριτσάκι το 2009, ξαναβγήκαν στο πρόσωπο, όχι όλες, κάπου το 50-60%. Βγήκαν επίσης και στο μπικίνι, αλλά πολύ λίγες.

Ανέτρεξα στους όρους του συμβολαίου, και είδα πως η εγγύηση που δίνουν είναι 4 χρονια, οπότε έπεσαν μέσα.

Σκέφτομαι να ξανακάνω τώρα που έπεσαν οι τιμές, αλλά σε επαγγελματία δερματολόγο, μιας και οι επισκέψεις είναι μια φορά το μήνα, το κόστος κάπου 60-80 ευρω, και μέχρι 5-6 επισκέψεις συνήθως τελειώνουμε!

(ΜΙΣΩ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ!:evil:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα σας. εγω το εχω αυτο το μηχανημα και το ξεκινησα πριν λιγους μηνες.

για να σας πω αποτελεσματα πρεπει να περασει λιγος καιρος ακομη αλλα εχω δει μειωση και κυριως στις μασχαλες.

αν θελετε κατι αλλα πειτε μου.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα και από μένα.Σκέφτομαι και εγώ να κάνω το μπικίνι,γιατί μέχρι τώρα έκανα αποτρίχωση με κερί, μένω Κατερίνη, η επίσκεψη κοστιζει γυρω στα 30 ευρώ και με 8-10 μου είπανε τελειώνεις.Πόσο υγιές και ασφαλές είναι όμως?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
κοριτσια αν ακουσα καλα στην διαφιμηση δεν κανει ριζικη αποτριχωση οπως κανουν στα ινστιτουτα, δηλαδη οτι καποια στιγμη δεν θα ξαναβγουν...πρεπει να κανει οτι και η αποτριχωση με κερι απλως καθιστερουν να βγουν, ...η κουμπαρα μου πηγε σε ινστιτουτο και εκανε ριζικη αποτριχωση με λειζερ...Καταπληκτικη δουλεια!!! ζηλεψα, και με πολυ ωραια τιμη...με 8 επισκεψεις ξεμπερδεψε!!! αντιο τριχες!!

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις λεπτομέρεις, άν όχι δημοσίως σε πμ, που απευθύνθηκε και πόσο κόστισε?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγω έκανα αποτρίχωση με λεηζερ σε μπικίνι και μασχάλες, πριν μια εβδομάδα. Ακόμη δεν έχουν πέσει. Περίμενα οτι θα πάω θα κάνω και τσουπ έτοιμη για διακοπές....αμ δε! Λανσάρω καινούργια μόδα...τρίχα κάγκελο!

Μου είπε η δερματολόγος να κάνω υπομονή 2 εβδομάδες και θα πέσουν. Ήδη βεβαια απο χθες υπάρχουν καραφλά σημεία στο μπικίνι. Ανυπομονώ ποτε θα πέσουν;Ή μήπως δε θα πέσουν και αυτο θα γίνει μετά τη τρίτη φορά;

Ειμαι παντελώς ασχετη!!!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
Eίναι ο πιο διαδεδομένος τύπος λέιζερ για αποτρίχωση και πολύ αποτελεσματικός..Με τον αλεξανδρίτη δεν ξαναβγαίνουν τρίχες, ή άντε να βγουν ελάχιστες και λεπτές σαν χνούδι.

Κι εσύ βρε κοπέλα μου σε αισθητικό πήγες :| Καλύτερα να πήγαινες σε δερματολόγο..Για να σου επανήλθε η τριχοφυία, πάει να πει ότι δεν σου έκαναν κανονικό λέιζερ, ίσως φωτοαποτρίχωση, ποιος ξέρει..πεταμένα λεφτά, κρίμα..

Για δείτε κι αυτές τις συσκευές:

http://www.amazon.co.uk/Remington-IPL5000-i-LIGHT-Removal-System/dp/B002C1AYEC

http://www.amazon.co.uk/Philips-Precision-SC2002-01-Attachment/dp/B007CUV4HO/?qid=1337464426&s=drugstore&ref=sr_1_sc_1&ie=UTF8&sr=1-1-spell

Και από πότε η αποτρίχωση είναι δουλειά δερματολόγου. Θέλουν να ασχολούνται με τρίχες και να λέγονται επιστήμονες; Ξέρετε πόσους πελάτες έχω που μου ήρθαν από δερματολόγους με εγκαύματα.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...