Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

επιπλεον σκεψου πως και εσυ εισαι εντελως μονη σου καθε μερα, ολημερα με την Βαλ! εμενα αυτο μου φαινεται βουνο και σε θαυμαζω και σενακαι τη Ζωη και οποιια αλλη μανα το κανει αυτο! εγω εχω και βοηθεια από τη μαμα μου και από τον Αρη όταν ερχεται και παλι βγαινω εκτος εαυτου! τι λες τωρα; ηρωιδες ειστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ αν τον βρεις πες τον μου γιατι ειμαι να σκασω.....

τα βραδια αργω να κοιμηθω απο τις τυψεις....

ειμαι και άνθρωπος που πολύ σπάνια υψωνω τη φωνη....ή πιο σωστα...σπάνια ΥΨΩΝΑ τη φωνη....

άσε που θεωρω οτι έχω απαιτησεις απο τη Βαλ. που ίσως δε θα έπρεπε λόγω πρότερου εντιμου βιου της....

με ειχε καλομαθει που ηταν ησυχη και τωρα...

μάλλον απλά πρέπει να πάρω απόφαση οτι είναι ένα φυσιολογικό διχρονο....

άντε αν γινει καλά να ξεκινησουμε το εργαστηρι για να ζητησω και συμβουλές απο τη δασκάλα της....ψυχολογος ειναι....πολυτιμη βοηθεια μάλλον!!!!

και αχσετο....ανάμεσα σε μερικά πραγματάκια που θα της πάρω απο μαντκο, λέω να πάρω κι αυτο:

http://www.mandco.com/accessories/bunny-ear-muffs/invt/3319458white/

τέλειο?????????????????????


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

επιπλεον σκεψου πως και εσυ εισαι εντελως μονη σου καθε μερα, ολημερα με την Βαλ! εμενα αυτο μου φαινεται βουνο και σε θαυμαζω και σενακαι τη Ζωη και οποιια αλλη μανα το κανει αυτο! εγω εχω και βοηθεια από τη μαμα μου και από τον Αρη όταν ερχεται και παλι βγαινω εκτος εαυτου! τι λες τωρα; ηρωιδες ειστε!

καλά ηρωιδες δεν είμαστε....

αλλά αυτο το καθε μερα όλη μερα επιβαρυνει την κατασταση.....όντως....

αφου πάω κάτι μεσημερια που κοιμαται η Βαλ. στο σουπερ μαρκετ και είναι λες και έχω πάει εκδρομη!!!!:D:D:D


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ζηλευω που θα την στειλεις σε αυτο το εργαστηρι. μακαρι να υπηρχε και εδω ενα τετοιο!

καλε και σταματα ναεχεις τυψεις! και αυτη ειναι φυσιολογικη και εσυ! εγω αν σκεφτω τι ξυλο ετρωγα από τη μανα μου 2 ετων και πως αντιμετωπιζω τον Κων/νο εγω σαν μανα ε τοτε.... ειμαι μακραν πολύ καλυτερη!

Link to comment
Share on other sites

ασχετο: η αντιβιωση για την ουρολομωξη μου εκανε κολπιτιδα. εβαλα εχθες υπόθετο αλλα ακομα υποφερω λεμε! όλο το ουρογεννητικο μου συστημα ειναι για κλωτσιες! αμαν!

Link to comment
Share on other sites

ξυλο δεν εχω φάει ποτέ και γιαυτό πιστευω δεν έχω καν σκεφτει να σηκωσω το χερι μου!!!

ο άντρας μου πάλι που η μανα του του έσπαγε τις ξυλινες κουτάλες στην πλάτη, θεωρει οτι θα έπρεπε να της ριχνουμε καμία...

του έχω πει βέβαια οτι αν το κανει ποτέ αυτό, αυτόματα θα φάει κι απο μένα τις αντιστοιχες και μετα να φυγει απο το σπίτι....:twisted:

άντε να γινει καλλα επιτέλους να πάμε στο εργαστηρι!!!

πιστευω θα της κάνει καλό και στην ομιλία που έχει μεινει στασιμη σχετικά νομίζω....

και θα πω στον παιδιατρο να μου πει τη γνωμη του για το εμβόλιο της γριπης....εχει ευαισθητο αναπνευστικό η Βαλ. και ίσως να χρειαζεται....:rolleyes:

εν τω μεταξυ ακομα κοιμαται......:tongue::tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ασχετο: η αντιβιωση για την ουρολομωξη μου εκανε κολπιτιδα. εβαλα εχθες υπόθετο αλλα ακομα υποφερω λεμε! όλο το ουρογεννητικο μου συστημα ειναι για κλωτσιες! αμαν!

ωχ.....σπαστικό....

επειδη υποθετω οτι η Βαλ ξυπνησε επιτελους :tongue: σε αφηνω να κανω και εγω καμια δουλεια!

φιλακια!

κι όμως.....δεν ξυπνησε!!!

αλλά πάω να την ξυπνησω εγω!!!!

καλή δουλίτσα συμπι!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bonjour!!!

αχ χάλια ειμαι....

με έπιασε η προκοπή χθες και το πιάσιμο στην πλάτη χειροτέρεψε...

Το μεσημερι σιδερωνα κανενα 2ωρο και το απόγευμα πήγαν βόλτα στη γιαγιά:rolleyes: η Βαλ. με τον άντρα μου κι εγω έφτιαξα κανελόνια γεμιστά με κιμά και μπεσαμέλ πάνω και μετά έφτιαξα κουλουράκια με πολτό μηλου μέσα...ωραια βγηκαν!

ωστόσο εγω στο τέλος έκλαιγα απο τον πόνο στην πλατη....:(

αφού ερχόταν η Βαλ. να μου κάνει μασάζ ή μάλλον "πασάζ" όπως το λέει!!!

και μου έκανε και αγαπη αγάπη το κορίτσι μου...:)

ευτυχως δεν έχω μαγειρεμα για σημερα....

αγορασα και βρωμη χθες να δοκιμασω να της φτιάξω για να φαει μετα το γάλα αντί για γιαουρτι που το βαρεθηκε...μόνο που ξεχασα να πάρω σταφίδες...αλλά δεν πειράζει...ίσως βάλω λίγο μέλι και κανέλα...

πρέπει να πάρω και τηλ στο Χωρεμειο να ρωτησω πως θα γίνει να τους στείλω αίμα για εξεταση κυστικης ινωσης....το λέω απο το Μάιο κι ακόμα δεν έχω αξιωθεί....το θυμηθηκα που διάβασα οτι θα πάει η Βελ. για αυτη την εξεταση...

που ειστε όλες καλέεεε???????????????????????????????????????


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!!

αχ χάλια ειμαι....

με έπιασε η προκοπή χθες και το πιάσιμο στην πλάτη χειροτέρεψε...

Το μεσημερι σιδερωνα κανενα 2ωρο και το απόγευμα πήγαν βόλτα στη γιαγιά:rolleyes: η Βαλ. με τον άντρα μου κι εγω έφτιαξα κανελόνια γεμιστά με κιμά και μπεσαμέλ πάνω και μετά έφτιαξα κουλουράκια με πολτό μηλου μέσα...ωραια βγηκαν!

ωστόσο εγω στο τέλος έκλαιγα απο τον πόνο στην πλατη....:(

αφού ερχόταν η Βαλ. να μου κάνει μασάζ ή μάλλον "πασάζ" όπως το λέει!!!

και μου έκανε και αγαπη αγάπη το κορίτσι μου...:)

ευτυχως δεν έχω μαγειρεμα για σημερα....

αγορασα και βρωμη χθες να δοκιμασω να της φτιάξω για να φαει μετα το γάλα αντί για γιαουρτι που το βαρεθηκε...μόνο που ξεχασα να πάρω σταφίδες...αλλά δεν πειράζει...ίσως βάλω λίγο μέλι και κανέλα...

πρέπει να πάρω και τηλ στο Χωρεμειο να ρωτησω πως θα γίνει να τους στείλω αίμα για εξεταση κυστικης ινωσης....το λέω απο το Μάιο κι ακόμα δεν έχω αξιωθεί....το θυμηθηκα που διάβασα οτι θα πάει η Βελ. για αυτη την εξεταση...

που ειστε όλες καλέεεε???????????????????????????????????????

καλημερα!

απεργιας συνεχεια εδω... τα δικαστηρια ματαιωνονται και το ΣΚ εχουν ολομελεια οι δικηγορικοι συλλογοι για να αποφασισουν αποχη διαρκειας! ειμαι στα μαυρα πανια, δεν ξερω πως θα επιβιωσουμε..... τεσπα....

τι εξεταση ειναι αυτη που λες προκομενη συμπι μου;

ακουω κυστικη ινωση και παθαινω τραλαλα....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

απεργιας συνεχεια εδω... τα δικαστηρια ματαιωνονται και το ΣΚ εχουν ολομελεια οι δικηγορικοι συλλογοι για να αποφασισουν αποχη διαρκειας! ειμαι στα μαυρα πανια, δεν ξερω πως θα επιβιωσουμε..... τεσπα....

τι εξεταση ειναι αυτη που λες προκομενη συμπι μου;

ακουω κυστικη ινωση και παθαινω τραλαλα....

αποχη διαρκειας και ο Θεός βοηθός, έτσι???

που θα φτασει όλο αυτό άραγε????:(:(:(

εξεταση αιματος ειναι συμπι μου για την κυστικη ινωση....

μια απο τις σοβαρότερες ασθένειες που προσβάλλουν τη λευκη φυλή....

νομιζω οτι είναι αμέσως μετά τη μεσογειακη αναιμια...

και κατα τη γνωμη μου θα έπρεπε οι γιατροί να μας στέλνουν να την κάνουμε πριν μεινουμε εγκυος...

εγω έχω διαβασει το σχετικό θέμα στο πάρεντς και έχω τρομοκρατηθεί...

ειναι πολύ σοβαρη ασθένεια για να την αγνοούν οι γιατροί έτσι απλά....

ειδα στο youtube την καθημερινότητα ενός παιδιού που πάσχει απο αυτη την ασθένεια, με τα μηχανηματα τι περνάει καθημερινά και έκλαψα πολύ....

οπότε σκέφτηκα παρα το μεγαλο κόστος να το κάνω....

όσες κι αν είναι οι πιθανότητες δεν παύουν να υπάρχουν....

Επίσης το οτι δεν γεννηθηκαν τα πρώτα μας παιδιά με αυτό, δεν αποκλειει τον κινδυνο για τα 2α....:?

σου έφτιαξα το κέφι πρωι πρωι ε?


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως επειδη και εγω εχω διαβασει και εχω δει σχετικα στο youtube γι αυτο και τρεμω! πως γινεται αυτη η εξεταση; ποσο κοστιζει; αν ειναι να στειλω τον αρη να την κανει στο ΓΝΑ γιατι εμας το ταμειο μας σταματησε να πληρωνει! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...