Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλορίζικες και οι μανούλες του Μαρτίου!!!

Πού είστε καλέ; Μόνη μου θα μείνω;;;

Άλλη μανούλα ανοιξιάτικη;;;

Εγώ έχω ΠΗΤ 3/3/15 , είναι πολύυυυ νωρίς ακόμα για να χαρώ, η αλήθεια είναι οτι δεν το πιστεύω και πολύ ακόμα για να μην απογοητευτώ πάλι αλλά προς το παρόν όλα δείχνουν μια χαρά!


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Συγχαρητήρια! Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι να πανε ολα καλά:wink:. Εγω εκανα εξωσωματική και ειχα θετικο αποτελεσμα.:-D Αλλα είναι νωρις οπως λες και δεν ξερω πως θα πανε τα πραγματα.:roll: Τη Δευτερα εχω το πρωτο ραντεβου με τη γυναικολόγο να δουμε σακο. Μου είπαν οτι ειμαι 5 εβδομαδων. Εσεις ειδατε σακο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι και εγώ μία ακόμα μαμά Μαρτίου αλλά αν όλα πάνε κάλα θα γεννήσω Φλεβάρη μιας και έχω διδυμάκια!!! Είμαι ήδη μανούλα του καφέ Αυγούστου 2009 και έχω ένα κούκλο που τον άλλο μήνα κλείσει 5!! Εχουμε κάνει ήδη δύο υπέρηχους επειδή είναι δίδυμη κύηση κάνουμε υπερηχο προς το πάρον καθε εβδομάδα! Στον πρώτο είδαμε δύο σάκους μόνο και στο δεύτερο ακούσαμε και είδαμε μια καρδούλα να χτυπά δυνατά και μια δεύτερη να αναβοσβήνει αλλά πιο αδύναμα χωρίς να πιάνουμε τον ήχο...την άλλη Παρασκευή έχω πάλι υπέρηχο και ελπίζω, αν και τα διδυμα ήταν ένα μεγάλο σοκ για μας, να πάνε όλα καλά και να κρατήσω δύο υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μου! Εύχομαι πραγματικά σε όλες μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και φυσικά γέννα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι και εγώ μία ακόμα μαμά Μαρτίου αλλά αν όλα πάνε κάλα θα γεννήσω Φλεβάρη μιας και έχω διδυμάκια!!! Είμαι ήδη μανούλα του καφέ Αυγούστου 2009 και έχω ένα κούκλο που τον άλλο μήνα κλείσει 5!! Εχουμε κάνει ήδη δύο υπέρηχους επειδή είναι δίδυμη κύηση κάνουμε υπερηχο προς το πάρον καθε εβδομάδα! Στον πρώτο είδαμε δύο σάκους μόνο και στο δεύτερο ακούσαμε και είδαμε μια καρδούλα να χτυπά δυνατά και μια δεύτερη να αναβοσβήνει αλλά πιο αδύναμα χωρίς να πιάνουμε τον ήχο...την άλλη Παρασκευή έχω πάλι υπέρηχο και ελπίζω, αν και τα διδυμα ήταν ένα μεγάλο σοκ για μας, να πάνε όλα καλά και να κρατήσω δύο υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μου! Εύχομαι πραγματικά σε όλες μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και φυσικά γέννα!!!

καλησπέρα σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου 2 υγιέστατα και γερά μωράκια. έχει 4μήνες που γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι και στον 3 μήνα της εγκυμοσύνης μου είχα αιμοραγία και ακουγόταν πολύ αργά η καρδούλα του ίσα που την έπιανε αλλά δόξα το Θεό γεννήθηκα και είναι υγιέστατος. εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου 2 υγιέστατα και γερά μωράκια. έχει 4μήνες που γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι και στον 3 μήνα της εγκυμοσύνης μου είχα αιμοραγία και ακουγόταν πολύ αργά η καρδούλα του ίσα που την έπιανε αλλά δόξα το Θεό γεννήθηκα και είναι υγιέστατος. εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και να χαίρεσαι τον κούκλο σου!

Και ο γιατρός μου είπε πως αυτό συμβαίνει στα διδιμάκια και το ένα είναι λίγο πιο πίσω απο το άλλο και δεν ανησυχούμε.Ελπίζω όλα να πάνε καλά την Παρασκευή θα ξέρουμε!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες τις νην και μέλλουσες μανούλες!Με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια! Είμαι 5w 6d και πολύ χαρούμενη! Έχω μια κορούλα 2 χρονών και 7 μηνών και πάμε για το αδερφάκι της! Είχα μια περιπέτοια βέβαια το σκ που μας πέρασε που ελπίζω να είναι η πρώτη και η τελευταία. Έπαθα κατι σαν γαστρεντεριτιδα ή δηλητηρίαση και είχα συνεχώς διάρροια. Και τσουπ να και αίμα. Πέθανα απο την αγωνία μου! Ευτυχώς κράτησε μιάμιση μέρα μόνο και την Δευτέρα (στις 5w 4d) που κάναμε τον υπέρηχο όλα δείξανε καλά! Ένα μικρό εμβρυάκι σαν γραμμούλα που αχνοχτυπάει η καρδούλα του. Next week θα πάμε να ακούσουμε την καρδούλα του καθαρά ελπίζω αυτή τη φορά!! :D


5At8p2.png

IoSup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι και εγώ μία ακόμα μαμά Μαρτίου αλλά αν όλα πάνε κάλα θα γεννήσω Φλεβάρη μιας και έχω διδυμάκια!!! Είμαι ήδη μανούλα του καφέ Αυγούστου 2009 και έχω ένα κούκλο που τον άλλο μήνα κλείσει 5!! Εχουμε κάνει ήδη δύο υπέρηχους επειδή είναι δίδυμη κύηση κάνουμε υπερηχο προς το πάρον καθε εβδομάδα! Στον πρώτο είδαμε δύο σάκους μόνο και στο δεύτερο ακούσαμε και είδαμε μια καρδούλα να χτυπά δυνατά και μια δεύτερη να αναβοσβήνει αλλά πιο αδύναμα χωρίς να πιάνουμε τον ήχο...την άλλη Παρασκευή έχω πάλι υπέρηχο και ελπίζω, αν και τα διδυμα ήταν ένα μεγάλο σοκ για μας, να πάνε όλα καλά και να κρατήσω δύο υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μου! Εύχομαι πραγματικά σε όλες μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και φυσικά γέννα!!!

Γεια σας και απο μενα. Ειμαι νεα στο φορουμ και για πρωτη φορα μαμα. Ειμαι 6 + 3 εβδ. Πριν 3 μερες ειδαμε 2 σακους με εμβρυικα στοιχεια, ακουσαμε μονο ενα. Χθες ειχα αιμα και φοβηθηκα, πηγα στο γιατρο και παλιν το ενα φαινοταν καλα στο αλλο κατι πηγαινε να φανει αλλα τιποτα. Θα ξαναπαω πεμπτη. Με σενα τι εγινε την παρασκευη?? Θελω να σκεφτω θετικα αλλα δεν μπορω. Φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δυστυχώς εμείς ακούσαμε πάλι μία καρδούλα και ο δεύτερος σάκος έμεινε στάσιμος και δεν μεγάλωσε...στεναχωρεθήκαμε με τον άντρα μου αλλά όπως είπε και ο γιατρός μου ύπαρχει άλλο ένα μωράκι που πάει καλά και με έχει ανάγκη δυνατή οπότε κάνω το σταυρό μου να πάνε όλα καλά.

Ξεκουράζομαι πολύ (ευτυχώς έχω πολύ μεγάλη βοήθεια για το μικρό και για το σπίτι απο τους γονείς μας και απο την άλλη δεν δουλεύω)και ξεκίνησα ήδη προγεστερόνη μέχρι την 12 εβδομάδα.

Αυτή την εβδομάδα θα κάνω το προγεννητικό έλεχγο και στις 18-8 έκλεισα Αυχενική και εξέταση κ.ι.Ελπίζω να πάνε όλα καλά!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα. Ειμαι νεα στο φορουμ και για πρωτη φορα μαμα. Ειμαι 6 + 3 εβδ. Πριν 3 μερες ειδαμε 2 σακους με εμβρυικα στοιχεια, ακουσαμε μονο ενα. Χθες ειχα αιμα και φοβηθηκα, πηγα στο γιατρο και παλιν το ενα φαινοταν καλα στο αλλο κατι πηγαινε να φανει αλλα τιποτα. Θα ξαναπαω πεμπτη. Με σενα τι εγινε την παρασκευη?? Θελω να σκεφτω θετικα αλλα δεν μπορω. Φοβαμαι.

Είναι πολύ φυσικό στα διδυμάκια να υπάρχει μία διαφορά,έτσι μου είχε πεί ο γιατρός.Εύχομαι όλα να πάνε καλά και περιμένουμε νέα σου!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εύχομαι όλες σας να έχετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλες μας το Μάρτη να έχουμε υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας, είτε ένα είτε δύο!

Είμαι 6 εβδομαδών και 6 ημερών, σύμφωνα με την τελευταία ωορρηξία. Στις 30 Ιουλίου έχουμε το πρώτο ραντεβου μας για dating scan, να σιγουρέψουμε δηλαδή τις ημερομηνίες. Εδώ που ζούμε δεν γίνονται άλλοι υπέρηχοι νωρίτερα αν δεν υπάρχει κάποια ένδειξη για πρόβλημα στην εγκυμοσύνη.

Θα είναι το πρώτο μας μωράκι, παλέψαμε λιγο παραπάνω σε χρόνο για να το συλλάβουμε το σποράκι μας, αλλα χαλάλι τελικα. Είχαμε ήδη ξεκινήσει τις πρώτες εξετάσεις για υπογονιμότητα και είχαμε κλείσει ραντεβου σε ειδικο κέντρο αφου είχαν γίνει οι πρώτες νύξεις για εξωσωματική.

Ξέρω ότι είναι νωρίς να ρωτήσω, αλλα επειδή μεταξύ 11-13ης εβδομάδας θα βρίσκομαι Ελλαδα, πως μπορώ να βρω εναν πιστοποιημενο γιατρό για να κάνω τον υπέρηχο και τις εξετάσεις αυχενικης διαφάνειας και να πάρω τα αποτελέσματα μαζί μου μετά.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λυπαμαι και καταλαμβαινω πως νιωθεις. Δεν εχω ουτε κ εγω πολλες ελπιδες αφου αυτο το αιμα δε λεει να παψει. Δε λεω καλοδεχουμενο και το ενα, αλλα στεναχωριεμε. Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα για το αλλο μωρακι. Θα περιμενω μεχρι τη Πεμπτη. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα. Και σιγουρα ολα καλα θα πανε. Σ' ευχαριστω και για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι και καταλαμβαινω πως νιωθεις. Δεν εχω ουτε κ εγω πολλες ελπιδες αφου αυτο το αιμα δε λεει να παψει. Δε λεω καλοδεχουμενο και το ενα, αλλα στεναχωριεμε. Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα για το αλλο μωρακι. Θα περιμενω μεχρι τη Πεμπτη. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα. Και σιγουρα ολα καλα θα πανε. Σ' ευχαριστω και για την απαντηση.

το παράλογο θα ήταν να μη στεναχωριέσαι! Τα αγαπάμε αυτά τα μωρά πριν καν τα συλλάβουμε. Όμως ξέρω μία κοπέλα που ξεκινήσε την εγκυμοσύνη με ένα σποράκι και 20 μερες αιμοραγία και τώρα είναι 24 εβδομαδών ήδη. Ευχομαι τα καλύτερα για σένα και τα σποράκια σου! Να ξεκουράζεσαι και να προσεύχεσαι αν αυτό σε βοηθάει.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τι κάνετε; Κανένα νέο; Πως είστε; Πεινάτε, μυρίζετε, εχετε ναυτία;

Για την ώρα απλά καθε 3ωρο πρεπει να φάω, αλλιως με πιάνει ένας πόνος στο στομάχι λες και έχω έλκος. Εξ'αρχης δεν είχα κανένα σύμπτωμα, οπότε θέλω να πιστεύω ότι απλά είμαι απο τις τυχερές και εύχομαι να συνεχίσω έτσι γιατι ετοιμαζομαι και για διακοπές στα πάτρια εδάφη και δε θα την παλέψω τόσες ώρες στο αεροπλάνο σε συνδιασμό με ναυτία.

Κατι πονάκια ελαφρά στη μέση και στις γύρω αρθρώσεις, μια φορά στο τόσο για λίγο, αλλα από όσο διάβασα είναι φυσιολογικό.

Α... και ένα πρήξιμο, μα τι πρήξιμο. Είχα που είχα τον υποθυρεοειδισμό μου με όλα τα γαστρεντερικα συστήματα να δουλευουν σε αργή κίνηση, τώρα το θέμα έχει απογίνει. Όλημερις και ολονυχτίς με ένα ακτινίδιο αγκαλιά είμαι.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!

Εμείς εχθές πήγαμε στο γιατρό. Όλα καλά! Ακούσαμε καρδούλα. Κάναμε και τον προγεννετικό έλεγχο, επίσης όλα καλά!

Νιώθω περίπου το ίδιο!!Αν δεν φάω καθα 3 ωρίτσες...νιώθω σαν να ανακατεύομαι!!!Και με ενοχλούν πολύ οι μυρωδιές!Ιδίως απορριπαντικά με πρώτη τη χλωρίνη. Ανακατεύομαι....δυσφορώ!!

Και το πρήξιμο στην κοιλιά....όλο ψάχνω τι ρούχα να βάλω για να μην φαίνεται η κοιλιά που είναι σαν πεπόνι!!!! :P


5At8p2.png

IoSup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...