Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα και καλη βδομαδα! Το Σαββατο φαγαμε κοτομπουκιες με πατατες κι εχτες εκανα κοκκινιστο με κοφτο μακαρονακι και λιγο κριθαρακι για γιουβετσι του παιδιου, φασολια χαντρες και το γλυκο της Τζενης και λιγα τυροπιτακια. Απο αυτα θα φαμε και σημερα.

Εγω ειμαι με πυρετο απο χτες και να δω πως θα βγαλω τη μερα στη δουλεια

Νινα για συνοδευτικο εννοεις? Και που δεν κανατε μπαρμπεκιου μια χαρα εγινε κι ετσι το φαγητο

Εβιρι μας κρυφτηκες αλλα σε βρηκαμε ε? το γονατο ειναι μια χαρα. Τι καιρο εχετε εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Κρυο εβαλε! Πως ειναι ο καιρος στα μερη σας;

Ιωαννα μου περαστικά! Σε εριξε κι εσενα ε; Πηγες στη δουλεια σημερα; Κι εσυ εφτιαξες πολλα αυτο το ΣΚ.

Τζενακι τι ωραια που ξερεις απο τωρα ποτε θα παρεις αδεια! Ευκαιρια για ξεκουραση! Σ'εμας πεταξαν οι "καλοι" συναδελφοι οτι τα δυο ατομα που ειμαστε απο μακρια μαλλον δεν μπορουμε να παρουμε μαζι αδεια. Και μετα θελουν συμπαρασταση...

Νινα κοιμηθηκατε τελικα το ΣΚ οπως θελατε;

Εβιρακι εμφανιστηκες!!!! Δεν μας ειπες που ησουν κρυμμενη; Πως τα περνατε στη χωρα του σκοτους;

Σμουρφιτα πως παει; Αντεχεις; Για τα δωρακια συμφωνω μαζι σου. Σε οποιον αρεσει.

Ξεκινησαμε τις Χριστουγεννιατικες κατασκευες με την κορη. Ελπιζω να τα καταφερω γιατι δεν το πολυεχω με την καλλιτεχνια.

Το Σαββατο εφτιαξα μια σπανακοπιτα και μια τυροπιτα (για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι) και τηγανισαμε και σνιτσελ κοτοπουλου που η μικρη ουτε που αγγιξε. Χτες εφτιαξα πανσετες με πατατες στο φουρνο με τζατζικακι. Εφαγε μιση πανσετα (γιουπιιι). Για σημερα εχουμε διαφορα περισσευματα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Κρυο εβαλε! Πως ειναι ο καιρος στα μερη σας;

Ιωαννα μου περαστικά! Σε εριξε κι εσενα ε; Πηγες στη δουλεια σημερα; Κι εσυ εφτιαξες πολλα αυτο το ΣΚ.

Τζενακι τι ωραια που ξερεις απο τωρα ποτε θα παρεις αδεια! Ευκαιρια για ξεκουραση! Σ'εμας πεταξαν οι "καλοι" συναδελφοι οτι τα δυο ατομα που ειμαστε απο μακρια μαλλον δεν μπορουμε να παρουμε μαζι αδεια. Και μετα θελουν συμπαρασταση...

Νινα κοιμηθηκατε τελικα το ΣΚ οπως θελατε;

Εβιρακι εμφανιστηκες!!!! Δεν μας ειπες που ησουν κρυμμενη; Πως τα περνατε στη χωρα του σκοτους;

Σμουρφιτα πως παει; Αντεχεις; Για τα δωρακια συμφωνω μαζι σου. Σε οποιον αρεσει.

Ξεκινησαμε τις Χριστουγεννιατικες κατασκευες με την κορη. Ελπιζω να τα καταφερω γιατι δεν το πολυεχω με την καλλιτεχνια.

Το Σαββατο εφτιαξα μια σπανακοπιτα και μια τυροπιτα (για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι) και τηγανισαμε και σνιτσελ κοτοπουλου που η μικρη ουτε που αγγιξε. Χτες εφτιαξα πανσετες με πατατες στο φουρνο με τζατζικακι. Εφαγε μιση πανσετα (γιουπιιι). Για σημερα εχουμε διαφορα περισσευματα.

Φιλια

ωραιοι συναδελφοι αλλα τι περιμενεις ο καθενας κοιταει την παρτη του γι αυτο δεν αλλαζει τιποτα σε αυτη τη χωρα.

Στη δουλεια ειμαι, δεν εχω και καθολου υπολοιπο αδειας.

Δεν εχω παρει ποτε αναρρωτικη ποια ειναι η διαδικασια? πρεπει να παω στο ικα? θελουν το τριπτυχο χαρτι στη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Καλή εβδομάδα!!!

Εβιρι πως τα πάτε στη χώρα του σκότους; Θα έρθετε καθόλου στην Ελλάδα για τις γιορτές; Μ'αρέσει πολύ η πατζαροσαλάτα!!!

Νίνα δεν πειράζει που δεν κάνατε μπαρμπεκιου και στον φούρνο μια χαρά νόστιμα είναι! Για τα μπουτάκια θες συνοδευτικό ή να τα μετατρέψεις σε άλλο φαγάκι;

Ιωάννα πήρε φωτιά η κουζίνα σου! Περαστικούλια σου! Ελπίζω να μην ανέβει πολύ ο πυρετός. Κι εγώ ψηφίζω αναρρωτική...Αν δεν κάνω λάθος για αρχή μπορείς να κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση, αλλά δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου. Πιστεύω πως τα άλλα κορίτσια ξέρουν περισσότερα και θα σε καατοπίσουν.

Τζένη τι ωραία που ξέρεις από τώρα για την άδειά σου!

Η Αγγελική λέτε να έφυγε; Μακάρι να περάσει καλά και να ξεκουραστεί κι εκείνη!

Φωτεινή μου τι συνάδελφοι και αυτοί....απαπαπα.... Τι κατασκευές κάνατε με την μικρή;;;; Αν θες βοήθεια ή ιδέες πες μου.

Λοιπόν, εγώ κατάφερα και την πήρα την άδεια την Παρασκευή! Γιούπι!!!! Έκατσα σπιτάκι μου με μπαμπά και κόρη δούλεψα τρεις φορές παραπάνω αλλά σίγουρα ξεκουράστηκα. Την Παρασκευή το φραδάκι πήγαμε στους γονείς μου καθώς γιόρταζε η μαμά μου και της πήγα μια πάστα φλόρα που τη λατρεύει. Είχα πολύ καιρό να φτιάξω, αλλά μου πέτυχε και ήταν πεντανόστιμη. Επίσης έφτιαξα παστίτσιο και είχαμε και για το Σάββατο. Το Σάββατο συνέχισα τη δουλειά, σιδέρωσα της μικρής κάτι πραγματάκια και ξαναστήσαμε το πάρκο μήπως και το εκτιμήσει περισσότερο και μέχρι στιγμής το πήρε με καλό μάτι για 2 φορές που τη βάλαμε. Την Κυριακή κάναμε μια πολύ σύντομη βολτούλα στην Πλάκα και μετά πίσω στο σπίτι, όπου ο άντρας μου έφτιαξε ψωμάκι κι εγώ χάντρες κοκκινιστές και γαλατόπιτα.

Αυτά προς το παρόν. Ελπίζω να ξαναμπώ και αργότερα. Φιλιά σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Κορίτσια δεν ξέρω τι θέλω!:tongue: σκέφτομαι για συνοδευτικό ρύζι και τη σάλτσα που έχω, να την πήξω με κορν φλάουερ... από την άλλη λέω μήπως το αλλάξω και κάνω άλλο φαγητό... αλλά δεν έχω αποφασίσει τι θέλω... έχω λαλήσει τελικά! ότι θέλετε προτείνετε...σίγουρα θα με βγάλετε από τη δύσκολη θέση:P

Τα λέμε σε λίγο, που θα μπορώ. φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νίνα είναι ωραία η ιδέα σου για τη σάλτσα και το ρύζι η με πουρέ. Αν τώρα θες να κάνεις κάτι διαφορετικό, θα πρότεινα σαλάτα του Καίσαρα, μακαρονοσαλάτα με κοτόπουλο, κουσκους με κοτόπουλο, κοτοκροκέτες, πίτα-τάρτα με κοτόπουλο-μανιτάρια-τυρί-μαϊντανό σε φύλλο σφολιάτας ή σε δικό σου, λαζάνια με κοτόπουλο-σπανάκι-γραβιέρα, στραπατσάδα, να το βάλεις σε σάλτσα με μακαρόνια ή τορτελίνια τύπου αλα κρεμ ή ακόμη και πίτσα.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε;

Καλα Φωτεινη πιο ακυρη δικαιολογια δεν μπορουσα να ακοθσω.Γιατι δηλαδη να μην παρετε μαζι αφδεια επειδη ειστε απο μακρυα;Ισα ισα επειδη ειστε απο μακρυα θα επρεπε να εχετε πρωτεραιοτητα ετσι δεν ειναι; Αλλο αν δουλευετε στο ιδιο ποστο κ ειστε μονο δυο ατομα κ δεν πρεπει να μενει η θεση κενη ετσι το καταλαβαινω να μην λειπετε μαζι αλλα αυτο που λενε ΟΧΙ!!!

Ιωαννακι μου περαστικα κ ελπιζω να ειναι κατι που θα περασει γρηγορα!

Βρε Εβιρακι στην ντουλαπα κρυβοσουν κ δεν σε βρισκαμε!! Ξενοιασαμε γιατι νομιζαμε πως ηταν εκει η Νινα αλλα μας την εσκασες!!! Ωραιο το φαγακι σου!!

Νινακι ολες εχουμε ξεφυγει αστα ... κ γιουβετσι μπορεις να κανεις με τα μπουτακια, αν κ τωρα που το γραφω θα τα εχετε φαει μαλλον.

Σμουρφιτακι τι καλα που εκατσες σπιτακι!!! Να την χαιρεσαι την μαμα σου!! Ωραι ατα καλουδια που φτιαξατε!

Η Αγγελικη θα ειναι χωριο τωρα , τι καλα!!

Ρικολα ακουει;

Εγω εκαν ατην γενικη μου ξεπατωθηακ αλλα ξενοιασα κ το σπιτακι μου λαμπει!!

Χτες οπως καθε Κυριακη ασχοληθηκ κ με το μαγειρεμα της βδομαδας.Εφτιαξα παστιτσιο κ γεμιστα αλλα δεν μας βγαζουν ολη την βδομαδα θελει κατι ακομα θα δω τι κ ποτε.... Εφτιαξα κ γαλατοπιτα για σημερα για πρωινοδεκατιανο ,εχουν μεινει μονο δυο κομματια κ ενα ψωμακι γιατι ξεχασα να παρω αφου ημουν μονη κ που να εβρισκα χτες το απογευμα....

Link to comment
Share on other sites

Ηello ξανά!

Σμουρφιτα μου σ'ευχαριστω για την προσφορα σου. Ειδα διπλα στο χριστουγεννιατικο θεμα αυτην την κατασκευη με το ημερολόγιο αντίστροφης μέτρησης που γινεται με τα χαρτονια απο τα ρολά υγειας και το ξεκινησα. Αφου εχει αναλυτικες οδηγιες θα το καταφερω (πιστευω)- στην εμπνευση κολλάω. Να χαιρεσαι και τη μαμα σου! Μπραβο που κατορθωσες να κατσεις σπιτι.

Τζενακι ελιωσες παλι το ΣΚ. Δεν ξεκουραστηκες καθολου;

Νινα οτι και να πω τωρα μαλλον ειναι αργα. Παντως η Σμουρφιτα σου εδωσε πολλες ιδεες.

Ιωαννα πας στο ΙΚΑ και σου γραφει άδεια στο τριπτυχο χαρτι. Το πας στη δουλεια σου και το σφραγιζουν και μετα ξαναπας στο ΙΚΑ για να πληρωθεις απο εκει - στα κανουν καταθεση σε λογαριασμο. Για τις τρεις πρωτες μερες του ετους δεν παιρνεις τιποτα, για τις υπολοιπες (υπαρχει οριο αναλογα με τα ετη εργασιας στην επιχειρηση) παιρνεις ενα ποσο απο το ΙΚΑ και τα υπολοιπα που αντιστοιχουν στο μισθο σου απο την εταιρια.

Αυτο που λετε για την αδεια προκυπτει απο το ελαχιστο προσωπικο που πρεπει να ειναι στην υπηρεσια. Με την αλλη κοπελα δεν ειμαστε ουτε στην ιδια θεση ουτε τιποτε αλλο αλλά επειδη εγω προσπαθω να φυγω με οποιαδηποτε ευκαιρια - οπως και η αλλη κοπελα- προσπαθουν να μας σπασουν τα νευρα. Το καλό ειναι οτι τα δικά μου ειναι αθραυστα-χιχιχιχι. Απλά παρατηρω πλεον τη συμπεριφορα του κοσμου και καταληγω στο ιδιο συμπερασμα με την Ιωαννα.

Bye


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τι έγινε βρε παιδιά? είπα ότι θα μπω σήμερα και δεν θα προλαβαίνω να σας διαβάσω, αλλά βλέπω πολλήηηηη ησυχία:o... κρυώνουμε και δεν καθόμαστε ούτε στον υπολογιστή?! Πάντως δεν έχετε παράπονο... 7-8 βαθμούς έφτασε χτες και σήμερα η θερμοκρασία... σαν κρεμμύδι ντύνομαι για έξω:P

Ευχαριστώ για τις ιδέες, κυρίως την Smurfita! τελικά έφτιαξα ρύζι με τη σάλτσα που έλεγα... σήμερα έκανα κουνουπίδι γιαχνί με πατάτες και έβαλα λίγο σύγκλινο μέσα... του έδωσε φοβερή γεύση.

Φωτεινή το βρίσκω και εγώ αδιανόητο αυτό με τις άδειες... ειδικά αφού δεν είστε στο ίδιο πόστο με την άλλη κοπέλα...στραβόξυλο εντελώς πρέπει να είναι αυτός που διαχειρίζεται το θέμα:mad:

Τζένη είδες τι ωραία αίσθηση που σου δίνει όταν είναι το σπίτι καθαρό! άντε σιγά σιγά να στολίσετε κιόλας... εγώ είπα φέτος να βγάζω λίγα λίγα τα στολίδια, με αποκορύφωμα το δέντρο.

Ιωάννα πώς είσαι? ελπίζω καλύτερα και εύχομαι να είσαι σπίτι:D

Ρικόλα μας ξέχασες, αλλά εμείς όχι:tongue:... θα μας διαβάζεις προφανώς, αλλά ο μικρός θα σε έχει πάρει αποκλειστική! και έτσι πρέπει:P

Μη ξεχάσω τα χρόνια μου πολλά σε όλες τις Κατερίνες!

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Χρόνια πολλά στις Κατερίνες.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν πατάτες τηγανητές που συμπληρώθηκαν από αυγά και λουκάνικα για τους άλλους εκτός από μένα. Χτες φάγαμε φακές.

Εβίρι πού ήσουν τελικά? άρχισα να κοιτάω και στον κήπο, αλλά δε σε έβλεπα:)...

Μέσα στο ψυγείο κρύφτηκα τελικά.

είσαι καλά ή να αρχίσω να φωνάζω? ...ωραία τα μακαρόνια στο φούρνο... πώς πάτε από κρύο εκεί?

Μια χαρά είμαι, αν εξαιρέσεις τον πονοκέφαλο από τη βιολογία, τη φυσική και την ιστορία κατά τ' άλλα καλά.

Ο καιρός είναι καλός για τα δεδομένα του τέλους Νοεμβρίου. Έχουμε 9 βαθμούς ανώτερη θερμοκρασία και ομιχλώδη ουρανό τις δυο αυτές μέρες. Πού και πού έβρεχε τις προηγούμενες, αλλά όχι σημαντικά και όχι κάθε μέρα. Κι αύριο έτσι θα είναι.

Το Σαββατο φαγαμε κοτομπουκιες με πατατες κι εχτες εκανα κοκκινιστο με κοφτο μακαρονακι και λιγο κριθαρακι για γιουβετσι του παιδιου, φασολια χαντρες και το γλυκο της Τζενης και λιγα τυροπιτακια. Απο αυτα θα φαμε και σημερα.

Αχ, όλα πολύ ωραία όσα έφτιαξες.!!!!!!

Εγω ειμαι με πυρετο απο χτες και να δω πως θα βγαλω τη μερα στη δουλεια

Περαστικά σου Ιωάννα μου. Σήμερα πώς είσαι;

Εβιρι μας κρυφτηκες αλλα σε βρηκαμε ε? το γονατο ειναι μια χαρα. Τι καιρο εχετε εκει?

Είναι ότι ανοίξατε το ψυγείο για να φάτε και με βρήκατε, αλλιώς δε θα με βλέπατε.

Ομιχλώδη καιρό και με θερμοκρασία 9 βαθμών. Έχει μικρύνει και η μέρα αρκετά. Σήμερα που ήμουν έξω για σούπερ μάρκετ παρατήρησα ότι στις 16:15 η ώρα είχε σουρουπώσει αρκετά. Όσο αργά νυχτώνει το καλοκαίρι τόσο νωρίς νυχτώνει το χειμώνα.

Εβιρακι εμφανιστηκες!!!! Δεν μας ειπες που ησουν κρυμμενη;

Στο ψυγείο μέσα, πού αλλού!!!

Πως τα περνατε στη χωρα του σκοτους;

Σε γενικές γραμμές ήσυχα Φωτεινή μου. Αυτές τις μέρες έχουμε πολλά διαβάσματα λόγω διαγωνισμάτων και για ατελείωτες ώρες η Εβιρίνα μου λέει απ' έξω τη βιολογία, τη φυσική, την ιστορία, τη γλώσσα όταν τους βάζει να μάθουν κανόνες κλπ. Μπάφιασα στα σχολικά μαθήματα.

Εβιρι πως τα πάτε στη χώρα του σκότους; Θα έρθετε καθόλου στην Ελλάδα για τις γιορτές; Μ'αρέσει πολύ η πατζαροσαλάτα!!!

Καλά τα πάμε Στρουμφίτα μου. Τα Χριστούγεννα θα έρθει η μεγάλη μας Εβιρίνα στη Στουτγκάρδη. Ο Έβιρος δεν έχει άλλη άδεια για να φύγουμε εμείς για Ελλάδα. Έτσι όπως κάθε χρόνο μας επισκέπτεται η μεγάλη μας κόρη.

Λοιπόν, εγώ κατάφερα και την πήρα την άδεια την Παρασκευή! Γιούπι!!!! Έκατσα σπιτάκι μου με μπαμπά και κόρη δούλεψα τρεις φορές παραπάνω αλλά σίγουρα ξεκουράστηκα.

Πολύ ευχάριστο αυτό Στρουμφίτα μου. Το είχες ανάγκη έτσι όπως κουράστηκες τον τελευταίο καιρό. Επιπλέον, σε χόρτασε λίγο παραπάνω η μπέμπα που σίγουρα της λείπεις.

Την Παρασκευή το φραδάκι πήγαμε στους γονείς μου καθώς γιόρταζε η μαμά μου και της πήγα μια πάστα φλόρα που τη λατρεύει.

Χρόνια της πολλά να τη χαίρεσαι.

Είχα πολύ καιρό να φτιάξω, αλλά μου πέτυχε και ήταν πεντανόστιμη. Επίσης έφτιαξα παστίτσιο και είχαμε και για το Σάββατο. ........Την Κυριακή κάναμε μια πολύ σύντομη βολτούλα στην Πλάκα και μετά πίσω στο σπίτι, όπου ο άντρας μου έφτιαξε ψωμάκι κι εγώ χάντρες κοκκινιστές και γαλατόπιτα.

Γεια στα χέρια σας και στους δυο.

Βρε Εβιρακι στην ντουλαπα κρυβοσουν κ δεν σε βρισκαμε!! Ξενοιασαμε γιατι νομιζαμε πως ηταν εκει η Νινα αλλα μας την εσκασες!!! Ωραιο το φαγακι σου!!

Άλλαξα κρυψώνα για να μη με βρίσκεται με την πρώτη.

Εφτιαξα κ γαλατοπιτα για σημερα για πρωινοδεκατιανο ,εχουν μεινει μονο δυο κομματια κ ενα ψωμακι γιατι ξεχασα να παρω αφου ημουν μονη κ που να εβρισκα χτες το απογευμα....

Μπράβο Τζένη για το γλυκό και το ψωμάκι. Αυτό με το ψωμί το έχω κάνει κι εγώ όταν βαριόμουν να ντυθώ και να πάρω το τραμ να πάω στο φούρνο. Βλέπεις εδώ που μένουμε δεν έχει μαγαζιά τριγύρω και πρέπει να πάω 3 στάσεις πιο πέρα για να βρεθώ στην αγορά της περιοχής. Έτσι προτίμησα κάποια φορά να ζυμώσω αντί να βγω.

Τι έγινε βρε παιδιά? είπα ότι θα μπω σήμερα και δεν θα προλαβαίνω να σας διαβάσω, αλλά βλέπω πολλήηηηη ησυχία:o... κρυώνουμε και δεν καθόμαστε ούτε στον υπολογιστή?! Πάντως δεν έχετε παράπονο... 7-8 βαθμούς έφτασε χτες και σήμερα η θερμοκρασία... σαν κρεμμύδι ντύνομαι για έξω:P

Καλέ :shock::shock: μόνο τόσο λίγο!!!! Έλα εδώ τότε να λες ότι είσαι και στο εξωτερικό. Την ίδια θερμοκρασία είχαμε.

Ευχαριστώ για τις ιδέες, κυρίως την Smurfita! τελικά έφτιαξα ρύζι με τη σάλτσα που έλεγα... σήμερα έκανα κουνουπίδι γιαχνί με πατάτες και έβαλα λίγο σύγκλινο μέσα... του έδωσε φοβερή γεύση.

Μπράβο βρε Νίνα έχεις πολύ ωραίες ιδέες. Το φαγητό πρέπει να έγινε πολύ νόστιμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Καλέ που χαθηκαμε ολες χτες;

Χρονια Πολλά στις Κατερινες, τους Στέλιους και τις Στελλες!

Σημερα σαν να μαλάκωσε ο καιρος εδω. Βεβαια λένε οτι θα βρέξει από το βράδυ. Παντως οντως έβαλε κρύο τις προηγούμενες μέρες.

Εβιρι το ψυγείο δεν το πολυανοίγω λόγω κρύου γιαυτο δεν σε είδα. Ξαναπηγαινεις σχολείο ε; Πως τα πάς; Παιρνεις καλούς βαθμούς; Με το καλό να δεχτείς τη μεγάλη Εβιρίνα και να περάσετε τις γιορτες μαζί ομορφα.

Νινα ωραια ιδέα αυτη με το σύγκλινο. Πρεπει να εγινε πολύ ωραιο το φαγητο.

Ιωαννα μου πως εισαι;

Τζενη αλήθεια εσεις με τα διαβασματα με το πρωτακι πως τα πατε;

Χτες ειχαμε φασολάδα. Για σημερα θα φτιαξει η γιαγια σουπα απο τράγιο κρεας. Το σηκώνει ο καιρος.

Για την άδεια που λέτε ολα αυτα δεν τα λεει ο υπευθυνος, τα λένε οι "καλοι" συναδελφοι που απλώς θελουν να δημιουργουν προβλήματα και να σπανε τα νευρα σου. Το μονο που δεν ξερω ακομη ειναι πόσο επηρεαζουν τον υπευθυνο καθώς ειναι λίγο καινουρια η κατάσταση. Αλλά οπως σας ειπα εγω εχω ατσαλινα νευρα. Κοριτσια δεν προκειτα να κατσω να σκασω. Την υγεια μας να εχουμε και ολα γινονται.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

χαθηκα παλι κ εγω αλλα οπως παντα τρεξιμο στο γραφειο, τελος του μηνα καταλαβαινετε...

Εβιρακι θα ξαναθυμηθεις τα νιατα σου με τοσα μαθηματα! Στο τελος θα γραφεις κ εσυ διαγωνισματα!!! Αντε σας φτασαμε σε θερμικρασια, 9 βαθμους εχει κ εδω!! Με το καλο να ερθει η Εβιρινα!!

Φωτεινη μου μια χαρα παμε με το διαβασμα προς το παρον, για να δουμε ομως πως θα εξελιχθει , προς το παρον κραταω μικρο καλαθι.

Νινακι θα στολισουμε το Σββατοκυριακο!! Τα μικρα το περιμενουν πως κ πως!!

Μαγειρικα σημερα τρωμε απλες κ ταπεινες φακουλες.

Για αυριο ελεγα αρακα αλλα ζηλεψα το κουνουπιδακι γιαχνι της Νινας κ ετσι ο αρακας μεταφερετε για την αλλη βδομαδα.Εχω κ κουνουπιδακι απο μαμα ωραιοτατο θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βροχερος ο καιρος σημερα στα μερη μας!

Καλέ τι ερημιες εχουν πεσει;

Τζενακι πηξιμο ε; Δυστυχως οι δουλειες πια δεν εχουν τελος μηνα, αρχες μηνα κλπ. Η πιεση ειναι συνεχης.

Ρικολα σε τρεχει ο μικρος;

Ιωαννα πως εισαι; Σκεφτεσαι για αναρρωτικη;

Σημερα ειμαι μονη μου στο γραφειο λόγω απεργίας. Χτες για να μην πληξουμε αποφασιστηκε εντελως ξαφνικά και πηγα αυτοψία. Περισσοτερες λεπτομερειες απο κοντα γιατι ηταν μια αξιομνημονευτη εμπειρια.

Χτες οπως σας ειπα ειχαμε σουπα. Για σημερα οτι αποφασισει η γιαγια γιατι χτες δεν εκανα τιποτα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βροχερός ο καιρός και σκοτεινιασμένος, αλλά μ'αρέσει!!! Βέβαια θα μ'άρεσε να ήμουν σπιτάκι μου και να χουχουλιάζω στο κρεβάτι με το παπλωματάκι μου...δεν βαριέστε...Πέμπτη σήμερα...πόσο έμεινε;;;; 1 μερούλα!!!

Φωτεινή ίσως είναι καλύτερα που είσαι μοναχούλα σου σήμερα στο γραφείο. Θα έχεις και την ησυχία σου.

Τζένη με το καλό να στολίσετε! Θα το ευχαριστηθούν τα μικρά!!! Φακές εμείς είχαμε Δευτέρα-Τρίτη.

Εβιρι καλά διαβάσματα και υπομονή! Επίσης με το καλό να δεχτείτε την Εβιρίνα σας!!! Είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε πολύ όμορφα!!!

Εδώ σ'εμάς συνεχίζει η κατάσταση όπως έχει πει η Αγγελική...κίντερ έκπληξη! Το τι δρομολόγια έχω κάνει δε λέγεται. Να φεύγω από τον ένα όροφο να πηγαίνω στον άλλο, να μετανιώνουν και να με ξαναμετακινούν. Και δεν φτάνει αυτό μου λένε κιόλας γιατί δεν τέλειωσα μια δουλειά νωρίτερα :mad: είναι καθαρά σπάσιμο νεύρων, αλλά δεν ξέρουν ότι έχω ατσάλινα νεύρα και δεν τσακίζουν τόσο εύκολα.

Μαγειρικά, Δευτέρα-Τρίτη είχαμε φακές, χθες έψησε ο άντρας μου μπιφτέκια και μας έμειναν και για σήμερα. Χθες ήρθαν οι γονείς μου στο σπίτι κι έφεραν γαλακτομπούρεκο, οπότε δεν έκανα άλλο γλυκάκι. Το κακό ήταν ότι ενώ είχα φαγητό έτοιμο εκείνοι ήθελαν σουβλάκια απ'έξω, οπότε προκειμένου να αρχίσουν (ή για την ακρίβεια να συνεχίσουν) τη μουρμούρα πήραμε απ'έξω. Έπεσαν βαριά στον άντρα μου και ο καψερός κατάφερε να κοιμηθεί κατά τις 2.

Αυτά προς το παρόν από εμένα. Τα λέμε και αργότερα! Φιλιά σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Εβίρι στο ψυγείο ήσουν τελικά?! :P... μήπως ήθελες να παγώσεις τον εγκέφαλο σου να γλυτώσεις λίγο διάβασμα?:D... δεν σε βλέπω να το γλυτώνεις για πολύ ακόμα! Το κρύο ήρθε απότομα εδώ και μας αιφνιδίασε... χτες φόραγα μάλλινη μπλούζα, κασκόλ, γάντια και μόνο το σκούφο δεν έβαλα, γιατί ηλεκτρίζει το μαλλί! Ωραία που θα έρθει η μεγάλη σου κόρη για Χριστούγεννα... καλώς να την δεχτείς!

Ιωάννα πού είσαι? είσαι καλά?

Τζένη το κουνουπίδι το έβαλα 5 λεπτά στη χύτρα και μετά στο γκριλ του φούρνου και έγινε πολύ γρήγορα...δεν θυμάμαι αν χρησιμοποιείς χύτρα και είπα να στο πω, γιατί θα σε διευκολύνει. τέλος του μήνα και έχεις τρέξιμο, μου θυμίζει όταν δούλευα βοηθός λογιστή... μήπως είσαι λογίστρια?:)

Smurfita κράτα γερά! δοκιμάζουν τα νεύρα σου και σένα, αλλά δεν θα τους περάσει.:mad:... άλλη μία μέρα και σπιτάκι με το ζουζούνι σου και τον χρυσοχέρη αντρούλη σου!:P

Για σήμερα έβγαλα λίγο μαγειρεμένο κυμά που είχα στην κατάψυξη και σκέφτομαι για μακαρόνια... αλλά ίσως το βάλω και στο φούρνο, ανακατεμένο με τυριά και κοφτό μακαρονάκι... θα δούμε... χτες έκανα και μικρά κεκάκια με σοκολάτα.

Φιλιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...