Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χοχλιδάκια το λέγανε το μαγαζί. Αλλά το είδα κι αυτό που λες...την Πιπεριά. Πολύ κοντά μας.

Αν έχουν οι άντρες λιγούρες λέειιιιιιιιιιι....εμένα όχι μόνο λιγούρες έχει, αλλά και τα υπόλοιπα συμπτώματα...αναγούλες, νεύρα, τυμπανισμό :tongue:

Συμπονετική εγκυμοσύνη λέγεται...το'χω ψάξει!!!:P

χαχχαχαχ συμπονετικη εγκυμοσυνη αληθεια???? και εμενα ο αντρας μου το ιδιο εχει αφου τον κοροιδευω και του λεω οτι αυτος ειναι εγκυος και οχι εγω....εχει πιο πολλες λιγουρες και απο εμενα!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχχαχαχ συμπονετικη εγκυμοσυνη αληθεια???? και εμενα ο αντρας μου το ιδιο εχει αφου τον κοροιδευω και του λεω οτι αυτος ειναι εγκυος και οχι εγω....εχει πιο πολλες λιγουρες και απο εμενα!!!!

Καλέ ναι αυτοί δεν περνάνε νομίζετε;:P


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοιλίτσες!!!

Πέρασε το ΣΚ και επιστρέφει το αγόρι μου!!!Έχει όμως μου λέει κακοκαιρία...καλό ταξίδι να έχει!!!

Καλά περάσαμε με το μικρούλη μου όλο το ΣΚ αγκαλίτσες και χουχουλιάσματα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα και από το βορρά!!!:)

Με ήλιο μεν αλλά το κρύο...κρύο!!!

Κορίτσια, εσείς που θα πάρετε δανεικά καρότσια, ριλάξ κλπ ξέρετε αν πλένονται-καθαρίζονται; Kαι μένα μου πρότειναν ένα ριλάξ αλλά επειδή είναι 2 χρόνια στο πατάρι αναρωτιέμαι δεν πρέπει να το καθαρίσω κάπως;

Eπίσης, ξαναρώτησα βέβαια, τα αυτοαποστειρώμενα μπιμπερό έχουν πέσει στην αντίληψη σας;

Ενδιαφέροντα αυτά τα μπιμπερό


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 26 εβδομάδων!!!Πώς περνάει ο καιρός!!!!

Καλέ έπεσα κάτω απο το 100 στις μέρες!!!!

Μπήκες στον έβδομο άντε με το καλό πλέον είσαι σε τροχιά καθόδου έχεις σχεδόν φάει τα δυο τρίτα είναι μια ανακούφιση με το καλό και οι υπόλοιπες.


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Ελλάδα, Κύπρο και Γερμανία! Ξυπνήστε έχω τα νεύρα μου!

Κάποιος προσπαθησε χθες να μας ανοίξει το αυτοκίνητο και το είχαμε και μέσα στο γκαράζ αλλα όχι κλειδωμένο. Αν μας το κλέψουν, οικονομικά θα μας καταστρέψουν, καθώς πριν 2 μήνες βάλαμε σχεδόν όλες τις οικονομίες τόσων χρόνων για να το πάρουμε αφού το άλλο αποσύρθηκε γιατι με τράκαραν. Ναι μεν είναι ασφαλισμένο, απο την άλλη δε εκεί που νιώθαμε μια ασφάλεια βρε παιδί μου τσουπ σκάει αυτό. Μας καταγρατζούνισαν τις πόρτες γύρω απο τις κλειδαριές και την τάπα βενζίνης προσπαθώντας να πάρουν τι; Δεν καταλαβαίνω. Βενζίνη; Ήταν και άδειο το ντεπόζιτο. Το ίδιο το αυτοκίνητο; Να βουτήξουν ότι είχε μέσα; Δεν αφήνουμε και τίποτα πέρα απο βιβλία.

Σήμερα 26 εβδομάδων!!!Πώς περνάει ο καιρός!!!!

Καλέ έπεσα κάτω απο το 100 στις μέρες!!!!

Αχ... μην το λες έτσι απότομα!! Με πιάνει ένα άγχος! :?

Από την άλλη σήμερα πήγα με μια φίλη μου για φαγητό και έφερε και το 3 εβδομαδών μωράκι της μαζί. Ξετρελλάθηκα. Ανυπομονώ να δω τον δικό μου, να τον κρατήσω αγκαλίτσα και να τον χαζεύω ανενόχλητη ΌΟΟΟΟΟΛΗΗΗΗΗ μέρα!!!!! Μετά πήγα μια βόλτα στα μαγαζια. Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω εξόρμηση να του τα πάρω όλα! Να χαλάσω και το τελευταίο δολλάριο που είχα πάνω μου! :-D

Από την άλλη η φίλη μου, μου είπε ότι θα μου δώσει όλα τα ρούχα για νεογέννητα που φοράει τώρα ο γιος της γιατι ήδη είναι πάνω απο 4 κιλά και δεν του κάνουν μερικά. Πρέπει να δείξω αυτοσυγκράτηση. Μου φαίνεται θα παραδώσω το πορτοφόλι στον άντρα μου γιατί την βλέπω να χάνεται όσο περνάει ο καιρός. χαχαχαχαχα.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μέρα να έχουμε και καλή εβδομάδα για όλες μας!!!

Μπήκαμε και εμείς στους καθημερινούς ρυθμούς μας και πάλι!

Κατι ψιλοπονάκια έχω δεξιά και αριστερά στην κοιλιά ή στο πόδι δεν μπορώ να καταλάβω!

Λέω να βάλω λίγο σκούπα και κάνα ξεσκόνισμα για σήμερα και τέλος γιατί φαγητό έχω...αύριο τα υπόλοιπα...έτσι τα μοιράζω όλα!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ελλάδα, Κύπρο και Γερμανία! Ξυπνήστε έχω τα νεύρα μου!

Κάποιος προσπαθησε χθες να μας ανοίξει το αυτοκίνητο και το είχαμε και μέσα στο γκαράζ αλλα όχι κλειδωμένο. Αν μας το κλέψουν, οικονομικά θα μας καταστρέψουν, καθώς πριν 2 μήνες βάλαμε σχεδόν όλες τις οικονομίες τόσων χρόνων για να το πάρουμε αφού το άλλο αποσύρθηκε γιατι με τράκαραν. Ναι μεν είναι ασφαλισμένο, απο την άλλη δε εκεί που νιώθαμε μια ασφάλεια βρε παιδί μου τσουπ σκάει αυτό. Μας καταγρατζούνισαν τις πόρτες γύρω απο τις κλειδαριές και την τάπα βενζίνης προσπαθώντας να πάρουν τι; Δεν καταλαβαίνω. Βενζίνη; Ήταν και άδειο το ντεπόζιτο. Το ίδιο το αυτοκίνητο; Να βουτήξουν ότι είχε μέσα; Δεν αφήνουμε και τίποτα πέρα απο βιβλία.

Αχ... μην το λες έτσι απότομα!! Με πιάνει ένα άγχος! :?

Από την άλλη σήμερα πήγα με μια φίλη μου για φαγητό και έφερε και το 3 εβδομαδών μωράκι της μαζί. Ξετρελλάθηκα. Ανυπομονώ να δω τον δικό μου, να τον κρατήσω αγκαλίτσα και να τον χαζεύω ανενόχλητη ΌΟΟΟΟΟΛΗΗΗΗΗ μέρα!!!!! Μετά πήγα μια βόλτα στα μαγαζια. Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω εξόρμηση να του τα πάρω όλα! Να χαλάσω και το τελευταίο δολλάριο που είχα πάνω μου! :-D

Από την άλλη η φίλη μου, μου είπε ότι θα μου δώσει όλα τα ρούχα για νεογέννητα που φοράει τώρα ο γιος της γιατι ήδη είναι πάνω απο 4 κιλά και δεν του κάνουν μερικά. Πρέπει να δείξω αυτοσυγκράτηση. Μου φαίνεται θα παραδώσω το πορτοφόλι στον άντρα μου γιατί την βλέπω να χάνεται όσο περνάει ο καιρός. χαχαχαχαχα.

Βρε κοριτσάκι τι είναι αυτό που πάθατε?Μπήκαν δηλ στο γκαράζ?Πέρα απο το οικονομικό θέμα που είναι σοβαρό είναι και οτι κάποιος άγνωστος εισβάλει στον προσωπικό σου χώρο..η Μελβούρνη πάντως λένε οτι έχει την μικρότερη εγκληματικότητα.

Όσο για τον καιρό που πλησιάζει να μην αγχώνεσαι!!!Θα πάρει το αντράκι σου αγκαλιά και αυτό είναι πάνω απο όλα!!!Εγώ ανυπομωνώ!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες στον έβδομο άντε με το καλό πλέον είσαι σε τροχιά καθόδου έχεις σχεδόν φάει τα δυο τρίτα είναι μια ανακούφιση με το καλό και οι υπόλοιπες.

Καλημέρα κοριτσάκι!

Νομίζω στο τέλος της εβδομάδας μπαίνω στον 7ο αλλά επειδή μπερδεύομαι δεν είμαι σίγουρη!

Όπως και να έχει όμως σίγουρα μία ανακούφιση υπάρχει...και είμαι ένα βηματάκι πιο μπροστά στο να πάρω το κοριτσάκι μου αγκαλιά!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...