Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κοριτσια..

Χτες μας είδε η γιατρός μας και σήμερα κάναμε εμβόλιο. Η μπουμπού είναι 67 εκ. και 7400 γρ. Είναι στα ανώτερα όρια στις καμπύλες ύψους και βάρους. Επίσης η γιατρός μας είπε ότι οι πτυχές στα μπουτάκια της δεν είναι συμμετρικές και καλό είναι να την δει ορθοπαιδικός. Δεν θα την πάω όμως άμεσα γιατί ταλαιπωρήθηκε πολύ το τελευταίο διάστημα και όταν βλέπει ανθρώπους με άσπρα να την ξαπλώνουν πλαντάζει στο κλάμα. Θα την αφήσω να το ξεχάσει λίγο. Ας ελπίσυμε ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό.

Δήμητρα συμφωνώ μαζί σου ότι υπάρχουν πολύ άσχημες καταστάσεις (τις οποίες είδα στο νοσοκομείο) και μακάρι αυτά που περάσαμε εμείς να είναι τα πιο σοβαρά που θα αντιμετωπίσουμε.

Φιλιά ....

αααααααααααχχχχχχχ......μωρε το κοριτσακι ταλαιπωρηθηκε :(

παντως απο υψος κ βαρος βλεπω , όλα μια χαρα πανε !!!!!!!!!!!!!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια και μπεμπακια.Ελπιζω να ειστε ολοι καλα.Να ευχηθω στη Τzamin ενα τεραστιο ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ!!!Ευχομαι αυτο να ειναι ο,τι πιο σοβαρο θα αντιμετωπισει ποτε.Να ειναι το πρωτο και το τελευταιο και να περασετε εναν υπεροχο χειμωνα χωρις γιατρους!

Εμεις κοριτσια σημερα ηταν η 3η μερα που δοκιμασαμε το μηλο.Πηρα κοκκινα μηλα τελικα και οσο γινοταν ωριμο.Αποτελεσμα:Μηλο-Μπεμπακος:1-0.Του αρεσε και ανοιγε το στομα συνεχεια για να φαει.Αυριο και για τις 3επομενες μερες εχουμε αχλαδι.

Σημερα πηραμε καρεκλακι φαγητου.Στο μαγαζι που τον βαλαμε μεσα γελουσε και φανηκε να του αρεσει.Αυριο θα τον βαλω εκει να φαει κρεμουλα κι εχω περιεργεια να δω πως θα αντιδρασει.

Καλο βραδακι κοριτσια,φιλακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια και μωράκια τι κάνετε?

Εχτές το απόγευμα ο μπεμπούλης μου έκανε διάρροια που δεν είχα ξαναδεί.Ήταν μεγάλη ποσότητα.Λαιρώθηκε από την κορυφή μέχρι τα νύχια κυριολεκτικά.Τον κακομοίρη τον λυπήθηκα πολύ.Η αλήθεια είναι ότι με έπιασε και πανικός γιατί δεν ήξερα από που να ξεκινήσω να καθαρίζω.Το φανελάκι του και το σελτεδάκι είχαν γίνει κίτρινα.Τον καθάρισα όσο μπορούσα και μετά τον κάναμε μπάνιο.Το σελτεδάκι και το φανελάκι του τα έπλυνα στο χέρι και αφού στεγνώσανε τα έβαλα στο πλυντήριο για να πλυθούν ακόμα καλύτερα.Ευτυχώς σήμερα δεν έκανε και έτσι δεν χρειάστηκε να πάρουμε τηλ.τον παιδίατρο.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν καλά θα κάνεις που δεν θα την πας άμεσα ορθοπαιδικό γιατί αρκετά ταλαιπωρήθηκε η μπεμπούλα σου.Πάντως από ύψος και βάρος 1α χαρά είναι.

Della καλορίζικο το καρεκλάκι φαγητού του μπεμπούλη σου.Περιμένουμε να μας πεις τις αντιδράσεις του.Τι τιμές έχουνε περίπου τα καρεκλάκια?

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς λίγο στο τρέξιμο αλλά αυτό το τρέξιμο είναι ωραίο! Την Κυριακή με το καλό έχουμε την βάφτιση!

Αrma,μπραβο που θα ασχοληθεις εσυ προσωπικα με τις μπομπονιερες,θα βαλεις τη δικη σου πινελια και ειναι και μεγαλη ικανοποιηση να ξερεις οτι εσυ τα εφτιαξες.Καλο κουραγιο

Καλά μην φανταστείς ότι είναι κάτι φοβερό,μόνο τις παιδικές έφτιαξα, κουβαδάκια με καραμέλες και αυτά που κάνουν φούσκες μαζί με ένα μπαλονάκι. Των μεγάλων τις έκανα σε μαγαζί.Θα σας βάλω φωτο με την πρώτη ευκαιρία!

Καλορίζικο το καρεκλάκι σας! Του δικού μου του αρέσει και τον βάζω και πέρα απο το φαγητό αρκετά μέσα στη μέρα.

Arma πως τα πηγατε με την κρεμουλα σας???Εμεις εχουμε ξεκινησει απο την Τεταρτη φρουτοκρεμα αλλα σημερα κατι καταφεραμε!!!Μα και εγω στο τριτο παιδι πηγα να κανω "πειραματα":razz:!

Εντάξει με ρυθμούς χελώνας μεν αλλά καλά το πάει. Μια βδομάδα τώρα είμαστε στα 50μλ με μια μεζουρα κρέμα,την τρώει αλλά δεν θέλει παραπάνω. Επίσης όταν τρώει τον πέρνει η χαρά και αρχίζει και γελάει και μιλάει..μπας κι έχουν τίποτα περίεργο οι κρέμες μέσα..?:rolleyes::mrgreen:Εσείς εντάξει τώρα χωρίς το πεπόνι και το νεκταρίνι? :lol:

Arma, με το καλό να βαφτίσετε το μωράκι σας!!:P

Ευχαριστώ πολύ! Για το κολυμβητήριο που ρωτάς δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι στο Περιστέρι για μωρά.(κι εγώ Περιστέρι μένω!) Είχα σκεφτεί κι εγώ να πάω την μεγάλη μου όταν ήταν μωρό αλλά ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να το αποφύγω καλύτερα από άποψη υγιεινής μιας και τα κορίτσια είναι πιο ευαίσθητα για ουρολοιμώξεις κλπ..Απ'όσο ξέρω έχει στο οακα.

αααα.............βγαλαμε και 2 δοντάκια:P

Καλορίζικα!!!!Νωρίς νωρίς!Μπράβο!

Δήμητρα μου έχει τύχει αυτό που περιέγραψες τότε που ο μπέμπης ήταν δυσκοίλιος όταν έκανε να ενεργηθεί 3-4 μέρες μετά τα γέμιζε όλα! Δεν ήξερα τι να πρωτομαζέψω..ευτυχώς τουλάχιστον που ο δικός σου δεν συνέχισε τις δοιάρροιες.

Αρμα τί διάταση είχε ο μπέμπης σου? Στον υπέρηχο που κάναμε πριν την κυστεογραφία βρέθηκε διαταση στο αριστερό νεφρό 5.6 χιλιοστά. Βέβαια μας είπε η ακτινολόγος ότι συνήθως από 10 χιλιοστά και πάνω είναι παλινδρόμιση και τόσο μικρή διάταση είναι πολύ συνηθισμένη σε αυτές τις ηλικίες. Είχαμε χαρεί ιδιαιτέρως και θεωρήσαμε οτι δεν θα έχει παλινδρόμιση... είμαστε η εξαίρεση.

Αχ μωρέ πραγματικά είναι πολύ μικρή η διάταση..ο μπέμπης έχει 11 στο ένα και 7 στο άλλο. Φαντάσου ότι με αυτούς τους βαθμούς ο νεφρολόγος μας είπε ότι το πολύ να έχει 2ου βαθμού παλλινδρόμηση. Εσείς την είχατε δει την διάταση στην β επιπέδου ή έγινε τώρα? Εμείς το είχαμε δει από τότε, κάναμε υπέρηχο με το που γεννήθηκε για να το επιβεβεώσουμε και πέρνουμε αντιβίωση από την ημέρα που γεννήθηκε για να προφυλαχτούμε από ουρολοίμωξη και απ'ότι μας έχει πει ο γιατρός αν η διάταση μικρύνει θα την κόψουμε..τώρα θα ξανακάνουμε τον Δεκέμβρη υπέρηχο.

Όσο για την εμπειρία του νοσοκομείου, δυστυχώς την έζησα κι εγώ με την μεγάλη μου και μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα. Εμένα πέρασε ίωση όταν ήταν 18 ημερών και είχε πολύ πυρετό κι έτσι μπήκαμε και την κράτησαν σε θερμοκοιτίδα..ακόμα εκείνες τις μέρες τις θυμάμαι σαν τώρα..μακάρι κανένα μωράκι να μην ταλαιπωρείται και όλα να είναι περαστικά!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια!

Καλό μήνα σε όλες τις μανούλες και μωράκια!!!:D:D:D

Άρμα σου εύχομαι με το καλό να βαφτίσετε τον μπέμπη σας και να περάσετε τέλεια αύριο!Να μας πεις νέα!Καλό μεσημέρι και καλό υπόλοιπο Σ-Κ σε όλες τις μανούλες και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε;Ωραια μερα σημερα,θα περιμενω τον αντρουλη μου να ερθει αποδουλεια το απογευματακι να παμε για καφε.

Χθες φαγαμε αχλαδακι πρωτη μερα,του αρεσε του μπεμπακου μου παρα πολυ.Στο καρεκλακι εκατσε μια χαρα και εφαγε και μαλιστα οταν ετρωγα εγω με τον αντρα μου τον ειχαμε κι αυτον εκει και μας κοιτουσε.Οι τιμες στα καρεκλακια κυμαινονται απο 50ευρω εως και 280 ορισμενα.Ενα πολυ ωραιο που σκεφτομουν αν δεν επαιρνα αυτο που πηρα ηταν της chicco πο εχει 139.Ηθελα ομως να παρω ξυλινο,το ειχα δει σε καποιο φυλλαδιο και μου ειχε αρεσει.Ηταν της stoke αλλα ειχε περιπου 290 ευρω γιατι πουλανε χωριστα το μαξιλαρακι,χωριστα τους ιμαντες που δενεται το παιδι και χωριστα την μπροστινη μπαρα.Τοσα λεφτα για ενα καρεκλακι δεν ημουν διατεθειμενη να δωσω.Ψαχνοντας λοιπον βρηκα ενα παρα πολυ ομορφο στα prenatal που μολις τα εφεραν και το πηρα 89 μαζι με το μαξιλαρακι και τη ζωνιτσα που δενεις το μωρο.

Arma,ελπιζω να περασετε αξεχαστα στη βαφτιση.Να σου ζησει το νεοφωτιστο μπεμπακι!

Dimista,περαστικουλια σας μωρε.Μια φορα μου ετυχε κι εμενα,μεχρι τα μαλλια του ειχαν φτασει.Παλι καλα που ησασταν σπιτι,σκεφτεσαι να ησασταν για καφε;

Καλο μεσημερι κοριτσια,φιλακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

Άρμα να σας ζήσει ο μπεμπούλης σας!Πως περάσατε?Πως τον βγάλατε?

Della ευτυχώς δεν ξανάκανε και ευτυχώς που δεν είμασταν έξω.Εύχομαι να μην ξανακάνει.

Τι ωραία που τρώγατε και οι 3 μαζί!Ωραίες οικογενειακές στιγμές είναι αυτές!

Κι εγώ με τον αντρούλη μου σκεφτόμαστε της stokke αλλά κολλάω στην τιμή αλλά μου είπε ο αντρούλης μου πως μετατρέπονται σε κανονικές καρέκλες και κρατάνε χρόνια.

Το Σάββατο ήρθαν σπίτι μας ένα φιλικό ζευγάρι.Όταν ήρθε η ώρα που έπρεπε ο μπέμπης να κοιμηθεί για βράδυ τον βάλαμε για ύπνο αλλά δεν κοιμόταν με τίποτα.Τον ξαναπήραμε στο σαλόνι και χάρηκε πολύ.Του αρέσει η παρέα.Ξενύχτησε και ο μπέμπης.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κομήθηκε μετά τις 00.00 και ξύπνησε στις 11.30.Την Κυριακή πήγαμε στους γονείς μου και φάγαμε εκεί.Δεν είχα και τίποτα από δουλειές γιατί τις έκανα όλες το Σάββατο και περάσαμε 1α ξεκούραστη Κυριακή.Το πρωί πήγα τον μπέμπη βόλτα με το καρότσι.

Αυτά από μένα!Καλό μεσημέρι σε όλες τις μανούλες και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Βαφτίσαμε τον Βασίλη μας και περάσαμε υπέροχα! Στην εκκλησία ήταν πολύ καλός, αλλά λίγο πριν την ''βουτιά'' τον πήρε ο ύπνος. Έτσι του χαλάσαμε τον ύπνο και την ώρα της κολυμπήθρας έκλαψε αρκετά. Μετά κοιμήθηκε πάλι και ξύπνησε στις φωτογραφίες που μοίρασε πολλά χαμόγελα! Στο κέντρο μόλις μπήκαμε τρόμαξε από την μουσική και έκλαιγε και φοβήθηκα ότι θα φύγουμε άρον αρον αλλά ευτυχώς δεν κράτησε πολύ. Την περισσότερη ώρα κοιμόταν και όσο δεν κοιμόταν χόρτασε αγκαλιές, πήγαινε σε όλους και γνωστούς και αγνώστους.Συγκινήθηκα πάρα πολύ γενικά και το χάρηκα απίστευτα. Τώρα επικρατεί γενικά ένα χάος στο σπίτι από δώρα τα οποία πρέπει να αλλάξω και ακόμα δεν έχω προλάβει. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρμα εμείς δεν είχαμε δει κάτι στην Β επιπέδου. Το ψάξαμε μετά την ουρολοίμωξη. Μακάρι να το είχαμε δει κι εμείς και να ακολουθούσαμε τον δικό σας τρόπο αντιμετώπισης. Γλύτωσε το μωράκι σου πολύ ταλαιπωρία.

Τέλος καλό όλα καλά.... Να σου ζήσει ο Βασιλάκης σου, να είναι πάντα καλά και ευτυχισμένος. Το ίδιο και η Ευούλα σου.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Arma μου να σου ζησει ο Βασιλης σου, να ειναι καλοτυχα και τα 2 και να τα καμαρωσεις οπως επιθημεις...

Υπεροχο το ονομα, ειναι το αγαπημενο μου.....

Τι κανετε μανουλες? πως πατε?

Εμεις εδω , διαβαζουμε παρεα με τον Μπεμπη, ποτε ανοιγει η σχολη ποτε κλεινει και γενηκως ψαχνομαστε...

ο νινουλης μου τρωει κρεμουλες και περημενουμε να κλεισουμε τον εκτο για να αρχισουμε να τρωμε και φρουτακια.....

Αυτα απο μας,

Να εισται και να περνατε ολες οι μαμαδες και ολα τα νινακια οσο πιο τελεια γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!Λίγο αργά γράφω σήμερα γιατί έβλεπα τηλεόραση.

Άρμα να σας ζήσει ο Βασιλάκης σας!Χαίρομαι που περάσατε υπέροχα!

Μαρίνα ξεκινάς τρέξιμο!Σε ποιο έτος είσαι?Θα είσαι και φοιτήτρια και μητέρα και νοικοκυρά!

Εχτές πήγα με τον μπεμπούλη μου και του πήρα το πρώτο του μπωλάκι,το πρώτο του κουταλάκι και την πρώτη του σαλιάρα φαγητού.

Σε λίγες μέρες θα ξεκινήσει κρεμούλες.Περιμένω πως και πως.

Αυτά από μας! Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, το χαμένο πρόβατο!

Διαβάζω τα νέα σας συχνά όμως δεν προλαβαίνω να γράψω...

Ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για την βάφτισή μας την Κυριακή που όπως θα έχετε ίσως δει θα είναι η μόνη μέρα του τελευταίου κ ίσως του επόμενου τριμήνου που θα ρίχνει καρακλοπόδαρα :evil:, έχω στεναχωρηθεί πολύ αλλα ακόμα περισσότερο με κάτι πολυ σοβαρό που προέκυψε στη μαμα της νονάς μας κ έτσι το κλίμα είνια λίγο μελαγχολικό...

Εχω κουραστεί αρκετα γιατι έφαγα πολλα ξενύχτια στο ιντερνετ να ψάχνω πραγματακια για μπομπονιερες κ στολισμο που έφτιαξα μόνη μου . Βγήκαν όλα πολυ όμορφα αλλα δεν μας αφηνουν οι συνθηκες να τα χαρούμε.

Arma , elzu και άλλο ένα κορίτσι, αλλα ας με συγχερέσει, το μυαλο μου δεν λειτουργει κ δεν μπορω να θυμηθώ όνομα, να χαίρεσται τα νεοφώτιστα μωρακια σας, πάντα υγιη κ χαρούμενα να είναι .

Mammy , tzamin κ μαρινα διαβαζα τις περιπέτειες σας με τα μωράκια σας κ πραγματικα εύχομαι όλα να είνια καλα κ να μην σας λαχταρίσουν ποτε ξανα.

Dimista, della , kitty , tzitzina , maria-elena, κ όποια κοπέλα ξεχνάω την καλησπέρα μου !

Από φαγητάκι βλέπω τα πάτε όλες μια χαρά, εμεις ξεκινήσαμε δειλα με λίγο φρουτάκι αλλα ο μπαγάσας ούτε να το φτύσει. Δεν του αρεσει καθόλου η διαδικασια , το στοματάκι σφραγισμένο κ αν επιμείνω λιγάκι φωνάζει. Τις προάλλες που τον κουρασα με την επιμονη μου, έπιασε το κουτάλι κ μου το πέταξε κάτω :tongue:

Αυτα τα λίγα απο εμας , απο εβδομάδα που θα χαλαρώσω λιγάκι θα μπαίνω πιο συχνά.

φιλακια


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες...

Δεν εχω πολυ χρονο να σας διαβασω,εδεησαν να ανοιξουν τη σχολη και γραφουμε ακομα και τα Σαββατα....

Ελπιζω να ειστε ολες οι μαμαδες και ολα τα νινακια καλα και να περνατε ακομα καλλυτερα.....

Katval να χαιρεσαι το κοριτσακι σου, αν δεν κανω λαθος εχει τα γεννεθλειακια του σημερα.... Να τα καμαρωσεις και τα δυο οπως επιθυμεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...