Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Να σας ρωτησω κατι φανταστικες μου φιλεναδες, το Σαββατο θα παω για καμπυλη ζαχαρου - μπλιαχχχ-- δεν θυμαμαι πρεπει να προσεξω αυτες τις μερες κατι στην διατροφη για να μην βγει το ζαχαρο κουκουρουκου ?

Eμένα ο πρώτος μου γυναικολόγος μου είχε πει να χτυπήσω κανένα γλυκό το προηγούμενο βράδυ (ειδικά σιροπιαστό είχε πει ο δόκτωρ)

ζήλεψα από τη γριά και χοντρή, πλην όμως ευαίσθητη Μυρτώ και βάζω κι εγώ τραγουδάκι!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε Jen, τωρα γιατι δεν τρως? Εγω θυμαμαι με εκανε να νιωθω πιο καλα οταν ετρωγα. βεβαια κρατουσε για λιγα λεπτα... Αλλα αν ημουν νηστική υπέφερα πολυ χειροτερα. Αλλα ζορια εσυ, ε?

από φόβο! φοβάμαι το μετά...που είναι ώρες ατέλειωτες πόνου και καούρας...φυσικά κάποιες φορές τρώω αλλά μετά μόνο με coca-cola στρώνω...(ναι ναι ντρέπομαι αλλά το ομολόγησα :oops::oops: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια την 3ωρη καμπυλη θα κανω. Αυτη που σου παιρνουν αιμα νηστικη μετα πινεις την αηδια 100 μλ κ μετα για 3 ωρες ανα ωρα σου παιρνουν ξανα αιμα. Στον Μητσο δεν ειχα καθολου ζαχαρο ισα ισα στην τελευταια ληψη ειχα κ υπογλυκαιμια, τωρα ειχα κανει στον 4ο αν θυμαμαι την μικρη καμπυλη με 50 μλ γλυκοζη κ απο μια ληψη πριν κ μετα κ παλι δεν ειχα αλλα ποτε δεν ξερεις. Τοσα που μου εχουν τυχει δεν θα απορησω αν εχω κ ζαχαρο. Φοβαμαι γιατι ανα 3 βδομαδες που παω στο γιατρο παιρνω κ 3 κιλο ( 2 φορες εχει γινει) με ολα αναλατα που με εχει κ τρωω φανταστειτε τι τρωω λιμοκτονω κ τα κιλα κιλα . Αλλιως κ εγω δεν νομιζω αφου γλυκα σαν ζητημα να εχω φαει 5 μεχρι τωρα κ ζυμαρικα πατατες πολυ σπανια να φαω.

Τζενακι εχω ακουσει πως στις καουρες κ γενικα σε δυσπεψια κανει πολυ καλο το μηλο το ξινο το πρασινο. Εμενα ασχετα απο εγκυμοσυνη οσες φορες εχω στομαχικες διαταραχες ( ανακατοσουρες, καουρες, φουσκωμα κλπ) με εχει βοηθησει. Αν θες δοκιμασε το δεν εχεις τιποτα να χασεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!Ειμαι καινουρια στο cafe αλλα πιο παλια στο parents.Μηπως ξερει καμμια να μου διευκρινησει το κοστος της καμπυλης σακχαρου;Προκειται να την κανω σε μια εβδομαδα, μαλλον στο ΛΗΤΩ.


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μυρτώωωω!!!!! Χρόνια σου Πολλά!!!!! και μην τους ακούς τους "καλοθελητές" που σου λένε περι εγκυμοσύνης, μια χαρά κούκλα είσαι κορίτσι μου!:D

Αχ τι ωραία που ήταν χθες που σας είδα που είχα να σας δω από πριν από το Πάσχα...:-P (το περσινό; χμμμ...):)

Ευτυχώς ο Ιάσονας μια που τα έμαθε τα γαλλικά, μια που τα ξέχασε κιόλας...

Αθηνούλα να χαίρεσαι την κούκλα σου!!!

Σήμερα γιορτάζει και η μανούλα μου!

Ρόζι Χρόνια Πολλά και σε σένα μικρή κρητικοπούλα!

Αφροδίτη καλά κουράγια με τη διάιτα!

Ελένη μα καλά σουτζουκάκια στα κάρβουνα...;;; ωραία πρέπει να ήταν

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!Ειμαι καινουρια στο cafe αλλα πιο παλια στο parents.Μηπως ξερει καμμια να μου διευκρινησει το κοστος της καμπυλης σακχαρου;Προκειται να την κανω σε μια εβδομαδα, μαλλον στο ΛΗΤΩ.

Καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου!

Το κοστος της καμπυλης εξαρταται απο το μικροβιολογικο κεντρο που θα πας να την κανεις.

Εγω το Σαββατο θα κανω την "μεγαλη" με 100 μλ γλυκοζης κ πηρα στο ΙΑΣΩ κ μου ειπαν 60 ευρω. Πηρα κ στην διαγνωση κ μου ειπαν 25 ευρω. Οποτε στο Λητω που ειναι λιγο φτηνοτερο απο το ΙΑΣΩ να υποθεσω γυρω στα 50 . Καλυτερα ομως ειναι να παρεις να ρωτησεις για το κοστος για να εχεις υποψιν σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου!

Το κοστος της καμπυλης εξαρταται απο το μικροβιολογικο κεντρο που θα πας να την κανεις.

Εγω το Σαββατο θα κανω την "μεγαλη" με 100 μλ γλυκοζης κ πηρα στο ΙΑΣΩ κ μου ειπαν 60 ευρω. Πηρα κ στην διαγνωση κ μου ειπαν 25 ευρω. Οποτε στο Λητω που ειναι λιγο φτηνοτερο απο το ΙΑΣΩ να υποθεσω γυρω στα 50 . Καλυτερα ομως ειναι να παρεις να ρωτησεις για το κοστος για να εχεις υποψιν σου.

Εχεις δικιο..σου ευχομαι καλα αποτελεσματα για τη δικη σου εξεταση!βασικα εχω πολλες αποριες γιατι ειμαι πολυ νεα και γινομαι πρωτη φορα μαμα..ισως μερικες να φαινονται αστειες και αυτονοητες αλλα για μενα επικρατει σκοταδι σχετικα με το νεο μελος της οικογενειας μας..εχω και πολυ αγχος..ασ'τα να πανε!


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μέρα!!!!!

Γύρισα κοριτσάκια μου!!!

Πήγα ανέλπιστα καλά και άκουσα πολύ καλά σχόλια! Έχω πολύ ωραίο μπόντι λάνγκουατζ η άτιμη και τους καθήλωσα... τι άλλο θα ακούσουμε! Και από γυναίκες κιόλας! Τέλος πάντως ελπίζω κάτι να τους μπήκε στο κεφάλι και να γίνει η δουλειά μας λίγο πιο εύκολη!

Λοιπόν δίαιτα αρχίζουμε ¨Αφρο μου, από Δευτέρα μαζί! Και αυτό γιατί δεν έχω πάει σούπερ να προμηθευτώ. Από ξύδια εμένα μου είπε ένα ποτήρι λευκό κρασί άντε και δύο αλλά όχι κάθε μέρα... Οπότε το σκ θα τα πίνουμε μαζεμένα... Χαχαχα!

Τί κάνουμε σκ? Κανονίσατε κάτι?

Πάμε κάπου Σάββατο απόγευμα?


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο..σου ευχομαι καλα αποτελεσματα για τη δικη σου εξεταση!βασικα εχω πολλες αποριες γιατι ειμαι πολυ νεα και γινομαι πρωτη φορα μαμα..ισως μερικες να φαινονται αστειες και αυτονοητες αλλα για μενα επικρατει σκοταδι σχετικα με το νεο μελος της οικογενειας μας..εχω και πολυ αγχος..ασ'τα να πανε!

Μην αγχωνεσαι καθολου ολες το περασμαε η το περναμε. Τιποτα δεν ειναι χαζο,οτι θες ρωτα!

Καλημερα! Παρασκευουλα σημερα αλλα δυστυχως με χαλια καιρο.

Πηγα χτες γιατρο ολα καλα κ εγω κ ο μπεμπης μια χαρα. Παλι καλα μου ανεβαλε για λιγο την καμπυλη μου ειπε να την κανω αφου σταματησω την δουλεια σε 2 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Μυρτώ και Ρόζι εγώ πώς είχα μείνει ότι ήταν 6 Μαϊου τα γενέθλιά σας?

Χρόνια Πολλά κοριτσάκια! Να είστε πάντα ευτυχισμένες!

Και στο γλυκό Ειρηνάκι πολλά χρόνια πολλά! Και πολλά φιλιά!

πωπω απαράδεκτη είμαι!

Ποτάκι πότε???

Πέρσι είχαμε πάει με τη Φίφη και το Νικόλα θυμάστε? Φέτος μπορούμε άνευ συνοδίας!


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Ευχαριστώ Ελένη!!

Πάλι κάτι με περιτριγυρίζει... ουφ... μ'αρέσει που δεν έρχονται φίλοι για επίσκεψη για να μην κολλήσουν το μικρό και τελικά το κολλάμε εμείς....


Nrmgp3.pngiHU0p2.png9etwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...