Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

sonia καλήσπερα,τι κανεις;;

εδω προσπαθουμε να ειμαστε καλα..

ο υποθυρεειδισμος καλα κρατει....

την πεμπτη θα παω στο γιατρο,για να παρω μια βεβαιωση για την υπηρεσια,θα του πω επ΄ευκαιρια και τα συμπτωματα μου...

το παλευουμε,ευτυχως η δουλεια ειναι πραγματικη ψυχοθεραπεια....

καλο βραδυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα σε όλους! ειμαι καινούρια εδώ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο οσα διαβασα! εμενα εχει αυτη την παθηση ο αδερφος μου! ειναι 20 χρονων, εκανε αφαιρεση θυρ και λεμφαδενων (καποιων) και ειχε θυλωδη καρκινων με μετασταση στους γειτονικους λεμφαδενες! ο χειρουργοσ αφησε υπολοιπο περιπου 9%!!!!!! πηρε ιωδιο 120 και ενα χρονο μετα το σπυνθ δεν εδειξε τπτ και η αιματος εδειξε θυρορμονη 10! εκανε υπερυχουσ και του βρηκαν μια κυστη στο μέρος της τομης! του ειπαν αλλοι να παρει ιωδιο δευτερη φορα και αλλοι να κανει παρακεντηση και ίσως χειρουργειο κ ιωδιο! ακομα ψαχνεται! το θεμα ειναι οτι του ζητησαν να κανει και μαγνητικη τραχήλου και θώρακος! αυτο το θωρακος με εχει φρικαρει! μας ειχαν πει οτι αυτος ο τυπος δεν κανει μεταστασεισ μακρια αλλα μονο στα γειτονικα! γνωριζει κανεις κατι σχετικα???:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! ειμαι καινούρια εδώ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο οσα διαβασα! εμενα εχει αυτη την παθηση ο αδερφος μου! ειναι 20 χρονων, εκανε αφαιρεση θυρ και λεμφαδενων (καποιων) και ειχε θυλωδη καρκινων με μετασταση στους γειτονικους λεμφαδενες! ο χειρουργοσ αφησε υπολοιπο περιπου 9%!!!!!! πηρε ιωδιο 120 και ενα χρονο μετα το σπυνθ δεν εδειξε τπτ και η αιματος εδειξε θυρορμονη 10! εκανε υπερυχουσ και του βρηκαν μια κυστη στο μέρος της τομης! του ειπαν αλλοι να παρει ιωδιο δευτερη φορα και αλλοι να κανει παρακεντηση και ίσως χειρουργειο κ ιωδιο! ακομα ψαχνεται! το θεμα ειναι οτι του ζητησαν να κανει και μαγνητικη τραχήλου και θώρακος! αυτο το θωρακος με εχει φρικαρει! μας ειχαν πει οτι αυτος ο τυπος δεν κανει μεταστασεισ μακρια αλλα μονο στα γειτονικα! γνωριζει κανεις κατι σχετικα???:(

η κυστη του ειναι περιπου εναμιση εκατοστο με υγρο μεσα! ετσι του ειπαν! και οτι οι γειτονικοι εχουν καθαριστει υπεροχα! ξεχασα να το γραψω αυτο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! ειμαι καινούρια εδώ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο οσα διαβασα! εμενα εχει αυτη την παθηση ο αδερφος μου! ειναι 20 χρονων, εκανε αφαιρεση θυρ και λεμφαδενων (καποιων) και ειχε θυλωδη καρκινων με μετασταση στους γειτονικους λεμφαδενες! ο χειρουργοσ αφησε υπολοιπο περιπου 9%!!!!!! πηρε ιωδιο 120 και ενα χρονο μετα το σπυνθ δεν εδειξε τπτ και η αιματος εδειξε θυρορμονη 10! εκανε υπερυχουσ και του βρηκαν μια κυστη στο μέρος της τομης! του ειπαν αλλοι να παρει ιωδιο δευτερη φορα και αλλοι να κανει παρακεντηση και ίσως χειρουργειο κ ιωδιο! ακομα ψαχνεται! το θεμα ειναι οτι του ζητησαν να κανει και μαγνητικη τραχήλου και θώρακος! αυτο το θωρακος με εχει φρικαρει! μας ειχαν πει οτι αυτος ο τυπος δεν κανει μεταστασεισ μακρια αλλα μονο στα γειτονικα! γνωριζει κανεις κατι σχετικα???:(

καλησπερα,ειμαι ο nikos21,λυπαμε πολυ για τον αδελφο σου,ειναι νεο παιδι...

εγω ειμαι 52 ετων και φρεσκοχειρουργημενος πριν 5 μηνες και μετα ιωδιο ι131 100σταρα δοση,ειχα θηλωδες ca ευτυχως χωρις μετασταση...

δυστυχως δεν ειμαστε γιατροι εγω κι οι φιλοι που γραφουμε εδω μεσα,και δεν μπορουμε να εκφερουμε επιστημονικη αποψη,ειμαστε ομως συνασθενης ολοι και λεμε τις εμπειριες μας..

απ΄οτι μου ελεγε ο χειρουργος κι ο ενδοκρινολογος,ο θυρεοειδης δεν κανει κετασταση στο θωρακα ,μονο στον τραχηλο,σιγουρα ενας καλος υπερηχος η μια μαγνητικη θα δειξουν καθαρα...

συμβουλη....δεν ξερω ποιος χειρουργος χειρουργησε τον αδελφο σου...αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ,ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ..

συναδελφου της γυναικας μου,ο αντρας,τον χειρουργησε αλμπανης γιατρος μεγαλου νοσ. του κεντρου ,χωρις να καθαρισει καθολου λεμφαδενες,πηγε δευτερο χειρουργειο σε καλο χειρουργο,τον καθαρισε δευτερη φορα και το παιδι,ειναι μια χαρα..

ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΛΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ,αυτη ειναι η αποψη ενας συνασθενη...

καλο βραδυ,ολα θα πανε καλα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι ο nikos21,λυπαμε πολυ για τον αδελφο σου,ειναι νεο παιδι...

εγω ειμαι 52 ετων και φρεσκοχειρουργημενος πριν 5 μηνες και μετα ιωδιο ι131 100σταρα δοση,ειχα θηλωδες ca ευτυχως χωρις μετασταση...

δυστυχως δεν ειμαστε γιατροι εγω κι οι φιλοι που γραφουμε εδω μεσα,και δεν μπορουμε να εκφερουμε επιστημονικη αποψη,ειμαστε ομως συνασθενης ολοι και λεμε τις εμπειριες μας..

απ΄οτι μου ελεγε ο χειρουργος κι ο ενδοκρινολογος,ο θυρεοειδης δεν κανει κετασταση στο θωρακα ,μονο στον τραχηλο,σιγουρα ενας καλος υπερηχος η μια μαγνητικη θα δειξουν καθαρα...

συμβουλη....δεν ξερω ποιος χειρουργος χειρουργησε τον αδελφο σου...αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ,ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ..

συναδελφου της γυναικας μου,ο αντρας,τον χειρουργησε αλμπανης γιατρος μεγαλου νοσ. του κεντρου ,χωρις να καθαρισει καθολου λεμφαδενες,πηγε δευτερο χειρουργειο σε καλο χειρουργο,τον καθαρισε δευτερη φορα και το παιδι,ειναι μια χαρα..

ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΛΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ,αυτη ειναι η αποψη ενας συνασθενη...

καλο βραδυ,ολα θα πανε καλα....

μας ειπαν οτι ειναι πολυ δυσκολο γιατροσ να αναλαβει να χειρουργησει κατι τοσο μικρο!εχω πελαγωσει κ γι αυτο μπηκα εδω! το ξερω οτι δεν ειστε γιατροι! ευχαριστω παντωσ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα σε ολες και ολους!Νικο καλα ειμαι και επειδη πεθυμησα ολη την παρεα θα προσπαθω να δινω απο εδω το παρον!Οσο για τον υπο-θ που λες οτι "καλα κρατει" ,το ειχα ξαναπει, επειδη περασα τρεις εως τωρα,θελει χρονο και υπομονη να παρει ο οργανισμος δυναμεις!!Να πω και στη καινουργια φιλη την liladam να ειναι ολα περαστικα για τον αδελφο σου!!Να ξερεις οτι ο θηλωδης Ca δεν εχει επιθετικη μορφη και εφοσον εκανε και δυνατη θεραπεια με 120 μιλικ. ο,τι υπηρξε, λογικα, στη περιοχη εχει καταστραφει!Αυτη η κυστη μπορει να δημιουργηθηκε απο κανενα εσωτερικο ραμμα η κατι παντως οχι κακο!Μην βαζεις τα χειροτερα με το μυαλο σου!Οι γιατροι θα κανουν ολους τους ελεγχους,γιατι ετσι πρεπει,αλλα μπορει και να μην ειναι τιποτα!Εξαλλου το σπινθηρογραφημα βγηκε καθαρο !Αν υπηρχε κακοηθεια δεν θα καθηλωνοταν ραδιενεργο ιωδιο στη περιοχη της κυστης??Γιατρος βεβαια δεν ειμαι,αλλα απο την εμπειρια μου και απο αυτα που εχω διαβασει απο ιατρικες σελιδες και συζητησεις που εχουμε κανει εδω με τους συνασθενεις μου,θα σου προτεινα να καθησυχασεις και να τα δειτε ολα πιο ηρεμα και προπαντως με σωστους επιστημονες,ξεκινωντας απο καλους ακτινολογους,ενδοκρινολογους κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολες και ολους!Νικο καλα ειμαι και επειδη πεθυμησα ολη την παρεα θα προσπαθω να δινω απο εδω το παρον!Οσο για τον υπο-θ που λες οτι "καλα κρατει" ,το ειχα ξαναπει, επειδη περασα τρεις εως τωρα,θελει χρονο και υπομονη να παρει ο οργανισμος δυναμεις!!Να πω και στη καινουργια φιλη την liladam να ειναι ολα περαστικα για τον αδελφο σου!!Να ξερεις οτι ο θηλωδης Ca δεν εχει επιθετικη μορφη και εφοσον εκανε και δυνατη θεραπεια με 120 μιλικ. ο,τι υπηρξε, λογικα, στη περιοχη εχει καταστραφει!Αυτη η κυστη μπορει να δημιουργηθηκε απο κανενα εσωτερικο ραμμα η κατι παντως οχι κακο!Μην βαζεις τα χειροτερα με το μυαλο σου!Οι γιατροι θα κανουν ολους τους ελεγχους,γιατι ετσι πρεπει,αλλα μπορει και να μην ειναι τιποτα!Εξαλλου το σπινθηρογραφημα βγηκε καθαρο !Αν υπηρχε κακοηθεια δεν θα καθηλωνοταν ραδιενεργο ιωδιο στη περιοχη της κυστης??Γιατρος βεβαια δεν ειμαι,αλλα απο την εμπειρια μου και απο αυτα που εχω διαβασει απο ιατρικες σελιδες και συζητησεις που εχουμε κανει εδω με τους συνασθενεις μου,θα σου προτεινα να καθησυχασεις και να τα δειτε ολα πιο ηρεμα και προπαντως με σωστους επιστημονες,ξεκινωντας απο καλους ακτινολογους,ενδοκρινολογους κ.ο.κ.

μια καλησπερα και σε σενα sonia.....παντα με τον καλο και γλυκο λογο.....

σιγουρα δεν ειμαστε γιατροι,συμπασχοντες ειμαστε,η φιλη σιγουρα πρεπει να αναζητηση το σωστο επιστημονα,η γνωμη μου ειναι να ξεκινηση με χειρουργο,αυτος θα την καθοδηγηση πιο σωστα....

καλο βραδυ.....

Link to comment
Share on other sites

μια καλησπερα και σε σενα sonia.....παντα με τον καλο και γλυκο λογο.....

σιγουρα δεν ειμαστε γιατροι,συμπασχοντες ειμαστε,η φιλη σιγουρα πρεπει να αναζητηση το σωστο επιστημονα,η γνωμη μου ειναι να ξεκινηση με χειρουργο,αυτος θα την καθοδηγηση πιο σωστα....

καλο βραδυ.....

ευχαριστω για την γνωμη σας! λενε οτι η κυστη εχει μεσα υπολοιπο γι αυτο και ανεβαινει στο 10 η τιμη της θυροσφαιρινης! και οτι δεν το καθυλωσε το ιωδιο γιατι ηταν κατι πολυ μικρο! κ αν υπαρχει κατι εξισου μικρο και οπουδηποτε αλλου?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν φαινοταν απο τις εξετασεις(υπερηχους,αιματολογικες)ηταν η κακοηθεια.....

συγνωμη βρε φιλοι,βρε sonia.....η κακοηθεια φαινετε,στη βιοψια της παρακεντησης...ειναι δυνατον να εχεις μεγαλους οζους πανω απο 10mm[που μπορουν να παρακεντηθουν]και να μην τους παρακεντησες..

ξερετε ,εδω παιζει κι ο παθολοανατομος,μην νομιζεται οτι αυτοι οι κκ γιατροι ,βρισκουν παντα την κακοηθεια..

ο ενδοκρινολογος μου,μου ελεγε,οχι στο ταδε νοσοκομειο τη βιοψια,δεν εχει καλο παθολογοανατομικο,ξερετε που κατεληξα,στο παθολογοανατομικο της ιατρικης σχολης αθηνων,βεβαια κι ο αγ,σαββας εχει πολυ καλο τμημα,ελα ομως που κανει 1 μηνα να βγαλει αποτελεσματα...

αυτα ,καλο βραδυ nikos....

Ο ΑΓ.ΣΑΒΒΑΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ?ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ!ΕΜΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΑΝ ΑΛΛΑ Η ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΗΡΙΧΘΩ ΣΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΑΥΤΗ!ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! ειμαι καινούρια εδώ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο οσα διαβασα! εμενα εχει αυτη την παθηση ο αδερφος μου! ειναι 20 χρονων, εκανε αφαιρεση θυρ και λεμφαδενων (καποιων) και ειχε θυλωδη καρκινων με μετασταση στους γειτονικους λεμφαδενες! ο χειρουργοσ αφησε υπολοιπο περιπου 9%!!!!!! πηρε ιωδιο 120 και ενα χρονο μετα το σπυνθ δεν εδειξε τπτ και η αιματος εδειξε θυρορμονη 10! εκανε υπερυχουσ και του βρηκαν μια κυστη στο μέρος της τομης! του ειπαν αλλοι να παρει ιωδιο δευτερη φορα και αλλοι να κανει παρακεντηση και ίσως χειρουργειο κ ιωδιο! ακομα ψαχνεται! το θεμα ειναι οτι του ζητησαν να κανει και μαγνητικη τραχήλου και θώρακος! αυτο το θωρακος με εχει φρικαρει! μας ειχαν πει οτι αυτος ο τυπος δεν κανει μεταστασεισ μακρια αλλα μονο στα γειτονικα! γνωριζει κανεις κατι σχετικα???:(
Ο ΘΥΛΩΔΗΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΣΤΑΤΙΚΟΣ!ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΙΩΔΙΟ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ?ΤΩΡΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 14%!!!!ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑΝ ΙΩΔΙΟ 20mci ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΜΑ!ΜΕ 9% ΥΠΟΛΟΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑΝ 120 ΙΩΔΙΟ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ???ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπερα σε ολες και ολους!Νικο καλα ειμαι και επειδη πεθυμησα ολη την παρεα θα προσπαθω να δινω απο εδω το παρον!Οσο για τον υπο-θ που λες οτι "καλα κρατει" ,το ειχα ξαναπει, επειδη περασα τρεις εως τωρα,θελει χρονο και υπομονη να παρει ο οργανισμος δυναμεις!!Να πω και στη καινουργια φιλη την liladam να ειναι ολα περαστικα για τον αδελφο σου!!Να ξερεις οτι ο θηλωδης Ca δεν εχει επιθετικη μορφη και εφοσον εκανε και δυνατη θεραπεια με 120 μιλικ. ο,τι υπηρξε, λογικα, στη περιοχη εχει καταστραφει!Αυτη η κυστη μπορει να δημιουργηθηκε απο κανενα εσωτερικο ραμμα η κατι παντως οχι κακο!Μην βαζεις τα χειροτερα με το μυαλο σου!Οι γιατροι θα κανουν ολους τους ελεγχους,γιατι ετσι πρεπει,αλλα μπορει και να μην ειναι τιποτα!Εξαλλου το σπινθηρογραφημα βγηκε καθαρο !Αν υπηρχε κακοηθεια δεν θα καθηλωνοταν ραδιενεργο ιωδιο στη περιοχη της κυστης??Γιατρος βεβαια δεν ειμαι,αλλα απο την εμπειρια μου και απο αυτα που εχω διαβασει απο ιατρικες σελιδες και συζητησεις που εχουμε κανει εδω με τους συνασθενεις μου,θα σου προτεινα να καθησυχασεις και να τα δειτε ολα πιο ηρεμα και προπαντως με σωστους επιστημονες,ξεκινωντας απο καλους ακτινολογους,ενδοκρινολογους κ.ο.κ.

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ!;)

Link to comment
Share on other sites

Ο ΘΥΛΩΔΗΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΣΤΑΤΙΚΟΣ!ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΙΩΔΙΟ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ?ΤΩΡΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 14%!!!!ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑΝ ΙΩΔΙΟ 20mci ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΜΑ!ΜΕ 9% ΥΠΟΛΟΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑΝ 120 ΙΩΔΙΟ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ???ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!

λενε οτι πανω απο εντεκα % δεν κανει τπτ το ιωδιο! θελει ξανα χειρουργειο! σε ιδιωτικο το πηρε ο αδερφος μου το ιωδιο,στο χαλανδρι! ενα χρονο μετα το σπινθυρογραφημα που εκανει βγηκε αρνητικο! αλλα μαλλον ψευδος αρνητικο!

Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΓ.ΣΑΒΒΑΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ?ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ!ΕΜΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΑΝ ΑΛΛΑ Η ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΗΡΙΧΘΩ ΣΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΑΥΤΗ!ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ!

Kαλη μου φιλη ,λαθος διατυπωση,στον αγ.σαββα κανουν ενα μηνα να σου κλεισουν ραντεβου για παρεκεντηση,σιγουρα εχει πολυ καλο παθολογοανατομικο,ομως εγω βιαζομουν και πηγα στη βιοιατρικη ιδιωτικα και εκανα παρακεντηση,εαν θελετε ονομα γιατρου,υπαρχει,ειναι κορυφαιος στις παρακεντησεις,αυτος εστειλε το δειγμα απο 2 οζους στην κ.. καθηγητρια πανεπιστημιου του παθαλογοανατομικου της ιατρικης σχολης αθηνων,τα αποτελεσματα της βιοψιας κατα 95 τοις εκατο ειναι αληθινα...

το να σου δωσουν παντως αμεσως αποτελεσματα και μαλιστα αρνητικα ,σιγουρα δεν δεν επιστημονικα τεκμηριωμενα,κανουν καποια τεστ που θελουν χρονο...

οσο για τη φιλη με τον συνασθενη αδελφο,τα ιδιωτικα,για λογους εκμεταλευσης,δεν δινουν την κανονικη δοση ι131,φαντασου εγω με uptake 0,06 4ωρες και 0,07 24 ωρες πηρα 100μιλικιουρι....

στο ξαναλεω μπορει τα πραγματα με τον αδελφο σου να μην ειναι τραγικα οπως τα παρουσιαζουν,ΒΡΕΣ ΚΑΛΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ,να δει μεσα απο εξετασεις τι γινεται στη περιοχη που εχει χειρουργηθει ο αδελφο σου και μετα ΚΑΛΟΣ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΣ ΙΔΙΩΤΗΣ...

Link to comment
Share on other sites

Kαλη μου φιλη ,λαθος διατυπωση,στον αγ.σαββα κανουν ενα μηνα να σου κλεισουν ραντεβου για παρεκεντηση,σιγουρα εχει πολυ καλο παθολογοανατομικο,ομως εγω βιαζομουν και πηγα στη βιοιατρικη ιδιωτικα και εκανα παρακεντηση,εαν θελετε ονομα γιατρου,υπαρχει,ειναι κορυφαιος στις παρακεντησεις,αυτος εστειλε το δειγμα απο 2 οζους στην κ.. καθηγητρια πανεπιστημιου του παθαλογοανατομικου της ιατρικης σχολης αθηνων,τα αποτελεσματα της βιοψιας κατα 95 τοις εκατο ειναι αληθινα...

το να σου δωσουν παντως αμεσως αποτελεσματα και μαλιστα αρνητικα ,σιγουρα δεν δεν επιστημονικα τεκμηριωμενα,κανουν καποια τεστ που θελουν χρονο...

οσο για τη φιλη με τον συνασθενη αδελφο,τα ιδιωτικα,για λογους εκμεταλευσης,δεν δινουν την κανονικη δοση ι131,φαντασου εγω με uptake 0,06 4ωρες και 0,07 24 ωρες πηρα 100μιλικιουρι....

στο ξαναλεω μπορει τα πραγματα με τον αδελφο σου να μην ειναι τραγικα οπως τα παρουσιαζουν,ΒΡΕΣ ΚΑΛΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ,να δει μεσα απο εξετασεις τι γινεται στη περιοχη που εχει χειρουργηθει ο αδελφο σου και μετα ΚΑΛΟΣ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΣ ΙΔΙΩΤΗΣ...

οι περισσοτεροι ασθενεις 100 ειναι σωστο να παρουν! στον αδερφο μου εδωσαν 120 γιατι ειχε μεγαλο υπολοιπο uptake 8.7! αλλα του ειπαν οτι ειναι το μεγαλυτερο που μπορει να παρει σε δόση για την ηλικια του κτλ! κ οτι αν χρειαστει θα επαναλαβει! βγηκε παντως η μαγνητικη του! η ενδοκρινολογος ειπε οτι η εξεταση ειναι καλη, και τον παραπεμπει να τον δει μια γιατρος στον ευαγγελισμο για να του κανονισει κ ιωδιο εκει! μηπως εχει ακουστα αν υπαρχει καποια εξειδικευμενη εκει ή καποιος που να εχει εμπειρια με την γιατρο αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!!Liladam χαρηκα πολυ που η μαγνητικη βγηκε καλη!Αυτη θα ηταν και η μεγαλυτερη αγωνια σας!!Οσο για την δοση του ραδιενεργου ιωδιου,εχω ακουσει διαφορα, οπως με 9% υπολοιπο εχουν δωσει 70 μιλικ.ιωδιο ,γιατι οταν εχεις μεγαλο υπολοιπο παιρνεις λιγοτερη δοση διοτι θα ακολουθησει και η δευτερη.Εγω με 1,6% πηρα 100 μιλ.Θα ακουσεις διαφορα,αλλα εσεις να ακουσετε τι θα σας πει ο γιατρος που εχετε εμπιστοσυνη,γιατι μην ξεχνας και το αλλο,οτι η καθε περιπτωση ασθενη ειναι διαφορετικη και δεν μπορει να συγκριθει με αλλες .Τελικα τι σας ειπε η γιατρος για την κυστη?Θα παρει πρωτα το ραδ.ιωδιο και μετα θα αποφασιστει αν θα χειρουργηθει η οχι?Λογικα θα περιμενουν να καυτηριαστει απο την θεραπεια?Πιστευω και ευχομαι να ειναι η τελευταια περιπετεια που περναει με την υγεια του και απο δω και περα να ακουτε μονο ευχαριστα αποτελεσματα,οπως ολοι μας σε αυτο το φορουμ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...