Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Αυτό το σάιτ ειναι έγκυρο lightinthebox;

Έχουν ψωνίσει πολλές από εδώ;

αν διαβασεις καποια ποστ πιο πισω θα δεις οτι προχθες παραλαβαμε και εγω και η κουμπαρα μου τα φορεματα μας και ηταν ολα τελεια!!!:D:D:D:D:DΕπισης δες και εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2371491#post2371491


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ερώτηση: Επειδή σιγά σιγά πρέπει να οργανωθώ για τα πρώτα γενέθλια του μωρού συμφέρει να πάρω τα συμπράγκαλα΄από ebay ή από κανά άλλο μαγαζί; Θέλω πιατάκια για τούρτα, πιάτα, ποτηράκια, ασορτί χαρτοπετσέτες, θήκες για cup cakes και ο,τι άλλο βγει στην πορεία. Λογικά μεταξύ μας θα ειμαστε (παπούδες, αδέλφια και ξαδέλφια)


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Επειδή σιγά σιγά πρέπει να οργανωθώ για τα πρώτα γενέθλια του μωρού συμφέρει να πάρω τα συμπράγκαλα΄από ebay ή από κανά άλλο μαγαζί; Θέλω πιατάκια για τούρτα, πιάτα, ποτηράκια, ασορτί χαρτοπετσέτες, θήκες για cup cakes και ο,τι άλλο βγει στην πορεία. Λογικά μεταξύ μας θα ειμαστε (παπούδες, αδέλφια και ξαδέλφια)

ψαξτο στο ebay...αν εχεις χρονο θα βρεις πολλα...

εγω ειχα παρει απο νακα.αυτο εχει πολυ ωραια πραγματα αλλα πανακριβα μεταφορικα

http://www.partydelights.co.uk

επισης δες κι εδω...επισης πολυ ακριβα αλλα πολυ ωραια https://www.facebook.com/pages/The-Paper-Kingdom/146416638711914


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

ψαξτο στο ebay...αν εχεις χρονο θα βρεις πολλα...

εγω ειχα παρει απο νακα.αυτο εχει πολυ ωραια πραγματα αλλα πανακριβα μεταφορικα

http://www.partydelights.co.uk

επισης δες κι εδω...επισης πολυ ακριβα αλλα πολυ ωραια https://www.facebook.com/pages/The-Paper-Kingdom/146416638711914

Όπως το είπες πανάκριβα μεταφορικά. Χίλιες φορές το ebay...


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες πανάκριβα μεταφορικά. Χίλιες φορές το ebay...

Ταμαράκι πέρισυ είχα παρει από το www.nakas.gr

Εδώ http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/default.asp?static=296&MainCategory=2302

στα είδη παρτυ, τα φέρνει σπίτι ή χωρίς μεταφορικά στα παραγγέλνει κ περνάς από οποιοδήποτε κατάστημα του κ τα παραλαμβάνεις. Περυσι αυτά που πήρα τα βρήκα φθηνότερα σε αυτόν τα ίδια από ότι στο εμπευ ή στο delights.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σας..πρώτη φορά γράφω εδώ αν και έχω ξεκινήσει να σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες.. είμαι και εγώ μια εξαρτημένη απο ιντερνετικές αγορές..

γενικά οτι μπορώ να αγοράσω απο ιντερνέτ το κάνω και χωρίς καμία τύψη..

θέλω όμως την βοήθεια σας..για πρώτη φορά θέλω να αγοράσω σουτιέν για μένα και την μαμά μου..και οι δυο έχουμε σχετικά βαρύ στήθος και ολίγον μεγάλο..

κοιτούσα απο next..έχει κάποια ενδιαφέροντα αλλά δεν ξέρω αν αντέχουν..βασικά εχει κολλήσει το μυαλό μου και δεν ξέρω που να κοιτάξω..αν κάποια ξέρει....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Επειδή σιγά σιγά πρέπει να οργανωθώ για τα πρώτα γενέθλια του μωρού συμφέρει να πάρω τα συμπράγκαλα΄από ebay ή από κανά άλλο μαγαζί; Θέλω πιατάκια για τούρτα, πιάτα, ποτηράκια, ασορτί χαρτοπετσέτες, θήκες για cup cakes και ο,τι άλλο βγει στην πορεία. Λογικά μεταξύ μας θα ειμαστε (παπούδες, αδέλφια και ξαδέλφια)

Ταμαρακι να ζησετε κοριτσακι μου και να χαιρεστε το νινακι σας. :D

Εγω για ολες τις εκδηλωσεις (γενεθλια, γιορες κλπ) ψωνιζω απο δω.

Πολυ ωραια πραγματα και αψογη εξυπηρετηση.

Εχει ειδικη κατηγορια για πρωτα γενεθλια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας..πρώτη φορά γράφω εδώ αν και έχω ξεκινήσει να σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες.. είμαι και εγώ μια εξαρτημένη απο ιντερνετικές αγορές..

γενικά οτι μπορώ να αγοράσω απο ιντερνέτ το κάνω και χωρίς καμία τύψη..

θέλω όμως την βοήθεια σας..για πρώτη φορά θέλω να αγοράσω σουτιέν για μένα και την μαμά μου..και οι δυο έχουμε σχετικά βαρύ στήθος και ολίγον μεγάλο..

κοιτούσα απο next..έχει κάποια ενδιαφέροντα αλλά δεν ξέρω αν αντέχουν..βασικά εχει κολλήσει το μυαλό μου και δεν ξέρω που να κοιτάξω..αν κάποια ξέρει....

Καλά σουτιέν για βαρύ στήθος είναι τα Fantasie, τσέκαρε στο ΕΒΑΥ, έχει πολλά. Για το μεγεθολογιο, μπες στο σάιτ τους. Επίσης και εδώ βγάζει συχνά προσφορές.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ενα δοκιμασα χωρις μπανελα (το αποκλειω με μπανελα) και ηταν το λιγοτερο αισχος πανω μου..... σουτιεν αμα δε δοκιμασουμε με δυσκολο στηθος, το βλεπω δυσκολο ιντερνετικα....εδω εχω βρει στο ιντερνετ το ιδιο με αυτο που αγορασα και παλι δε το αποφασιζω!!! τιμη 1/3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια χρειαζομαι την βοήθεια σας :confused:

ποιο απο τα 1,2,3 θα πέρνατε γι'αυτό το φορεμα???

Αν ειναι με ενισχυση το φορεμα μπορει να μην χρειαζεσαι σουτιεν. Αν παρεις τελικα νομιζω το 3 ειναι το καλυτερο.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από άμαζον Αγγλίας. Βλέποντας το στατους στο λογαριασμό μου και βάζοντας τον αριθμό στο γερμανικό DHL λέει ότι παραδόθηκε στις 12/5! Πού όμως? Πήρα τηλέφωνο τις ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ και χθες και σήμερα και μου είπαν ότι δεν το "βλέπουν". Τι να κάνω? Να περιμένω?

Το έχω πάθει 1-2 φορές με δέμα από άμαζον.Δεν ενημερώνουν σωστά το σύστημα από όταν έρχεται στην Ελλάδα.Εμένα έλεγε που είχε παραδοθεί στην Τρίπολη (μένω Κέρκυρα) και τελικά ήρθε την ίδια ή την επόμενη μέρα (δεν θυμάμαι ακριβώς) το παιδί από την γενική ταχυδρομική και όλα οκ.

Και μου το έκαναν και με το ταχύδρομείο.

Θα σου έρθει,δεν τίθεται θέμα πιστεύω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...