Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Στα τηλεφωνικά ραντεβου ρώτησα κ ειπαν οχι.Αυτος εκεινη την ωρα ειπε τα λεμε οποτε σας κλεισουν ραντεβου.Εκεινη τη στιγμη το πηρα οτι αν ειχε αππγευματινα θα μουτολεγε.Αλλα μετα λεω μπας κ δεν το λένε για να μην φανει οτι στο πασαρουν επιτηδες.

Κανενας δεν δινει πάντως κινητό ε;

Αγχωτικα ολα αυτα αλλα οκ..τι να κανουμε.

.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα τα απογευματινά ραντεβού δεν είναι παράνομα, κόβεται απόδειξη απ το νοσοκομείο κανονικά. Τι να σου πασάρουν βρε, όποια μέρα και να πας, γίνεται χαμός. Είναι όντως κλεισμένα τα ραντεβού. Λίγοι οι γιατροί, πολλές οι γυναίκες δυστυχώς.

Κινητό δεν έδωσε και δεν ζήτησα. Και για εμένα ήταν δύσκολο αλλά ήξερα πως αν συμβεί κάτι θα πάω στο νοσοκομείο και θα λάβω την απαραίτητη φροντίδα. Μιλώ εκ πραγματικής πείρας μιας και πήγα 2 φορές εκτάκτως και νοσηλεύτηκα με πρόωρες συσπάσεις που είναι σοβαρό και αγχωτικό ζήτημα. Το ότι δεν είχα το κινητό του δε με απασχόλησε την στιγμή που θεώρησα κρίσιμη.

Πάντως δεν χάνεις τίποτα να τον ρωτήσεις πως μπορείς να τον βρεις αν παραστεί ανάγκη. Μπορεί να στο δώσει.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Για απογευματινα ειπαν οτι αυτος δεν κανει εννοουσα.Θα ξαναρωτησω ,τι να πω.

Αχρειαστο ναναι το κινητο..αλλα κ μια αλλη πουταν εκει για το 2ο μωρο με αυτον,μουπε κ στο πρωτο δεν της ειχε δωσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε το κατάλαβα. Μπορεί να μη κάνει, νομίζω είναι δικαίωμά τους το αν θα κάνουν ή όχι.

Για να τον έχει ξανά γιατρό η κοπέλα που βρήκες, προφανώς δε την δυσκόλεψε το οτι δεν είχε το κινητό του. Όπως και μια κυρία που βρήκα εγώ που έκανε μαζί του 4 τοκετούς και είχε πάει να τη δει για ετήσιο έλεγχο πια.

Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά! Καλή εγκυμοσύνη!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μου δεν εχουμε ολες τις ιδιες προσδοκιες απο τους γιατρους μας, ειναι λογικο σε καποιες να κανει ο συγκεκριμενος και σε καποιες οχι. Σε καθε περιπτωση, στο Χατζηκωστα ειναι επισης και η Ζαγαλικη που εχω ακουσει καλα λογια. Προσωπικα τις αυχενικες τις εκανα στον Τζιωρα ο οποιος ηταν εκπληκτικος κατ'εμε.Πολυ αναλυτικος σε οτι μου ελεγε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ρωτήσεις 10 γυναίκες, θα σου πουν ενδεχομένως για 10 διαφορετικούς γιατρούς καλά λόγια. Παίρνεις μια απόφαση και πορεύεσαι. Αν δε σου κάνει (και έχεις τη δυνατότητα) τον αλλάζεις. Σαφέστατα και δεν έχουμε όλες τις ίδιες προσδοκίες απ τους γιατρούς. Εμένα μπορεί να μου αρκεί να είναι καλός επιστήμονας, εσύ μπορεί να τον θες και φιλαράκι ταυτόχρονα. Αν δεν είναι, λες "δεν τον θεωρώ καλό γιατρό". Λανθασμένη τακτική για έναν επιστήμονα αλλά όπως το βλέπει κάθε μια. Συμφωνώ. Είναι υποκειμενικό.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κ εγω π ειχα τ κινητο του και με παρακολουθουσε σε αλλες ωρες με ραντεβου π κανονιζαμε οι δυο μας μεσω τηλεφωνου,ηταν οαντα απολυτα τυπικος απεναντι μ και χωρις πολλα πολλα...για ν φανταστειτε τι εννοω,ειχα μια μικρη αιμορραγια στις αρχες πριν την αυχενικη και πηγα στ εκτακτα στ νοσοκ κ δεν τομ πηρα τηλ γτ πραγματικα νομιζα πως δε μου αφηνε τ περιθωρια...κ ο λογος π ειχα τ κινητο τ ηταν γτ ταυτυχρονα με μενα ηταν εγκυος κ η αδερφη μου η οποια ειχε μια εγκυμοσυνη πολυ πολυ δυσκολη με προβληματα κ ετσι μεσω αυτης με δεχτηκε κ μενα...'με μεσον' δλδ...ξερω ομως οτι δε δινει τ κινητο τ καθολου ευκολα γτ ισχυριζεται οτι δε δουλευει ετσι...απογευματινα ιατρεια δεν εχει...αν θελεις ν κλεισεις ομως ραντεβου μαζι τ για να σου κανει ο ιδιος αυχενικη η τη β επιπεδου,το λες στη μαια μοθ ειναι εξω απτ ιατρειο μαζι τ καθε τριτη και τ κανονιζεις μ αυτη...οχι τηλεφωνικα δλδ...ισως καπως ετσι ν μπορεις ν κλεισεις κ υπερηχο μαζι τ...αν κ ημουν απτις ευνοημενες περιπτωσεις μαζι του,εχω ακουσει τ καλυτετα κ απο ολες π δεν ειχα την ιδια μεταχειριση με μενα οσον αφορα τ ραντεβου μαζι τ...μια κοπελα π γεννησαμε μαζι μ ειπε οτι της εδωσε τ κινητο τ οταν μπηκε στ μηνα της...κ παλι ομως εκεινη ηταν πολυ πολυ ευχαριστημενη μαζι τ...κ επισκςψεις της εκανε στ δωματιο να τη δει κ ενδιαφερον εδειξε...εγω προσωπικα δεν τν αλλαζω με τπτ...κ οταν χρειαζομαι γυναικολογο πλεον στ νοσοκ σ αυτον θ πηγαινω...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγω με αυτην γεννησα με καισαρικη και δεν θελω ουτε να ακουω για αυτην.δεν περασε καυολου να δει ουτε εμενα ουτε το μωρο...βλεπεις αν δεν τους πληρωσουμε η δεν ειμαστε πελατες εξ αρχης δεν ενδιαφεροντε ,ερικοι...ενω ο ακριβης περασε κ μου συμπεριφερθηκε σωστα!ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΚΑΦΕΛΑΙΑ.Εχει εξασφαλιση την απομενη μου γεννα.Οσον αφπρα για απλες εξετασεις ολοι οι γιατροι την κανουν καλα ην δουλεια τους.απλα μερικοι ζητανε λεφτα.αλλοι οχι.ελπιζω να σας διαφωτησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μη γενικεύεις! Πέρασα ολόκληρη εγκυμοσύνη και τοκετό με καισαρική και ενδιάμεση νοσηλεία στο Χατζηκώστα και κανείς δεν μου ζήτησε χρήματα. Επίσης με τη βοήθεια των μαιών κατάφερα να θηλάσω ενώ στο 1ο μου σε ιδιωτικό των Αθηνών δεν μπόρεσα ούτε το πρωτόγαλα να προσφέρω


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω έκανα β επιπεδου με τον Κορκοντζελο. Σίγουρα πολυ καλός γιατρος να πω καταρχήν.

Εκεί είδε ένα κομβίο (κατι κρυσταλοι ασβεστιου) κοντα στην καρδια του μωρού.Μας είπε πως είναι σοβαρό κ πρέπει άμνιο ή αίμα στην Αμερική,μήπως κ σχετίζεται με κάποια ανωμαλία-σύνδρομο. Αρχικά μας είπε να τον συζητήσουμε με το γιατρό μας.Του θυμήσαμε οτι αυτος είναι!Τα είπαμε εκεί,ψιλοχαμένα κ εμείς ταχαμε,ο ίδιος κράτησε μια ουδέτερη στάση κ μας είπε να βιαστούμε γιατί είμαστε 24η σχεδόν βδομαδα.

Να σημειώσω πως η αυχενική ήταν καλή 1 στις 5000.

Μας έδωσε λοιπόν το κινητό του επςιδή είπε είναι σοβαρό για να του πουμε την αλλη μέρα τι να κάνουμε.

Αφου κλάψαμε οικογενειακά για την εξέλιξη,ήμασταν τελείως στα χαμένα. Η άμνιο έχει 1/200 κινδυνο αποβολής κ φοβόμασταν κ αυτό.

Τελος πάντων γυρίσαμε το βράδυ Λευκάδα να ηρεμήσουμε.Στο ενδιάμεσο μιλήσαμε με 2-3 ειδικούς για μια γνώμη.Είπαν πως συνήθως απορροφάται στο 3 τρίμηνο κ αν δεν υπάρχει άλλο σύμπτωμα δεν αξιολογείται.Χωρίς να τον ξέρουμε,πήραμε κ τον Μακρυδήμα ενα τηλ για μια γνώμη.Κ αυτός είπε πως στατιστικά δε λέει κάτι χωρίς 2ο εύρημα.

Το άλλο πρωί λοιπόν γέρναμε προς την εξέταση αίματος.Πήραμε τηλ τον Κορκόντζελο στο κινητο κ δεν το σήκωνε.Ετσι κινηθήκαμε κ στείλαμε αίμα μεσω ιδιώτη για να μη χανουμε χρόνο.Ξαναπήραμε την επόμενη,πάλι δεν το σήκωνε.

Τέλος πάντων σε αναμονή της εξέτασης,ελπίζουμε για θετικά νέα .

Το συμπέρασμα:Είναι σίγουρα καλός γιατρός κ φαίνεται.Απλώς πρέπει να αντέξεις τον τρόπο του δημοσίου (ουδέτερες απαντήσεις,όχι καθαρή θέση κτλ) κ να έχεις πάντα κάποιον ιδιώτη για βοηθεια για να μην χάνεις χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαμάδες! Είμαι καινούργια στην παρέα σας και γενικώς καινούργια μαμά. Έχω ένα κοριτσάκι 2μιση μηνών!!! Σκέφτηκα πως μια μαμαδοπαρέα θα έχει πολλά κοινά να συζητήσει και πολλές απορίες να μοιραστεί και τσουπ, να 'μαι!!! Ακόμα βέβαια δεν κατόρθωσα βρω χρόνο και να διαβάσω πολλά από τα ποστ για να μπω στο κλίμα και στις συζητήσεις αλλά ελπίζω να το κάνω σύντομα! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γεια σας....ειμαι καινουργια στην παρεουλα σας κ εχω ερθει κ εγω γιανενα,εδω εναν χρονο δεν εχω καταφερει να βρω καποιον καλο γυναικολογο....κ ακομα ψαχνομαι!εχετε να μου προτινετε καποιον?απο καποιες γνωστες κοπελες εδω μου ειπαν οτι αφου εχω σκοπο να κανω παιδακι να βρω καποιον που να'ναι κ στο νοσοκομειο κ σε εξωτερικο ιατρειο για να τον βρισκω ευκολοτερα,αλλα δυστυχως δεν εχω βρει καποιον κ φοβαμαι οτι αν μεινω εγκυος θα τρελαθω απο αγχος μεχρι να βρω καποιον να εμπιστευτω... :( πρεπει να σας κουρασα με ολο αυτο το κατεβατο....καλο μεσημερι να εχετε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον καλο γυναικολογο στα Ιωαννινα κατα προτιμηση στο Χατζηκώστα. να ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου γιατι στην πρωτη μου γεννα ο γιατρος που ειχα ελεγε αντε να κανουμε καισαρικη να τελειωνουμε βιαζοταν, ειχα ασχημη εμπειρια. Σκεφτομουν τον Ακριβη ή τον Κορκοντζελο γνωριζετε αν ειναι καλοι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...