Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

μαμαδες απο ηρακλειο κρητης


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!

Χαιρομαι που βρισκω συμπατριωτισες..ειμαι εγκυος στον τριτο μηνα, ο γιατρος μου ξεγενναει στο Ασκληπιειο, εγω εψαχνα και τα δημοσια αλλα δε ξερω κανεναν εκει..Για το Σηφακη ειχε πολυ ασχημη εμπειρια μια φιλη μου και παρολο που λενε οτι ειναι καλος δε θα το διακυνδινευα. Εσεις τι λετε? Ποιον γιατρο εμπιστευεστε?

πως τον λενε το γιατρο σου;;; ενταξει για ολους τους γιατρους νομιζω οτι υπαρχουν κ καποιες που δεν εμειναν ευχαριστημενες για δικους τους λογους...ειναι κ θεμα χημειας με το γιατρο, καποιοι δε μας ταιριαζουν ενω καποιες αλλες τους βρισκουν καταπληκτικους!!!! κ γω Ασκληπειο γεννησα με το Μαλαθρακη...τρομερος γιατρος κ ανθρωπος!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 345
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε τον ξερω το Μαλαθρακη! Παντως για το Ασκληπιειο εχω ακουσει πολυ καλα λογια!

Κοιτα ο Σηφακης θεωρειται καλος γιατρος αλλα καταρχην δε σε αναλαμβανει ευκολα ειδικα αν εισαι υπερβαρη. Αν κ δεν εχω προβλημα βαρους και μονο αυτο εμενα με ξενερωνει σαν νοοτροπια!

Επιπλεον η φιλη μου ταλαιπωρηθηκε πολυ, την εβαλε με προκληση πονουσε παρα πολλες ωρες, το μωρο δεν κατεβαινε και τελικα της εκανε επειγουσα καισαρικη και υπεφερε απο πονους και μετα για εβδομαδες! Εχασε πολυ αιμα, αναγκαστηκαν και της εβαλαν και αιμα, δλδ μια εμπειρια ας τα να πανε!

Για Βενιζελειο ολοι λενε καλα λογια, ειδικα εφοσον η Μαιευτικη ειναι καινουργια...

Βγηκε και το πορισμα για το θανατο της κοπελας στο ΒΕνιζελειο πριν 5 χρονια. Καταδικαστηκε ο τοτε Διευθυντης Μαιευτικης, και δυο ακομα γιατροι ενας ειδικευομενος εξ αυτων. Θα ηθελα πολυ να ξερω τα ονοματα των γιατρων οπως επισης ΚΑΙ το ονομα της ιδιωτη γυναικολογου της κοπελας η οποια αθωωθηκε! Ειναι πολυ εκνευριστικο οτι ενω εχουν καταδικαστει καποια ατομα δΕΝ δημοσιοποιουνται τα ονοματα τους ενω σε αλλες περιπτωσεις οι εφημεριδες τα βγαζουν ολα στη φορα και πριν την αποφαση δικαστηριου. Μηπως ξερετε για ποιους γιατρους μιλαμε? Εγω ξερω μονο μια γυναικα γυναικολογο στο Ηρακλειο και οφειλω να πω ασε που ειναι πανακριβη, εγω δεν εμεινα ευχαριστημενη..δε ξερω βεβαια αν ειναι η συγκεκριμενη!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Δε τον ξερω το Μαλαθρακη! Παντως για το Ασκληπιειο εχω ακουσει πολυ καλα λογια!

Κοιτα ο Σηφακης θεωρειται καλος γιατρος αλλα καταρχην δε σε αναλαμβανει ευκολα ειδικα αν εισαι υπερβαρη. Αν κ δεν εχω προβλημα βαρους και μονο αυτο εμενα με ξενερωνει σαν νοοτροπια!

Επιπλεον η φιλη μου ταλαιπωρηθηκε πολυ, την εβαλε με προκληση πονουσε παρα πολλες ωρες, το μωρο δεν κατεβαινε και τελικα της εκανε επειγουσα καισαρικη και υπεφερε απο πονους και μετα για εβδομαδες! Εχασε πολυ αιμα, αναγκαστηκαν και της εβαλαν και αιμα, δλδ μια εμπειρια ας τα να πανε!

Για Βενιζελειο ολοι λενε καλα λογια, ειδικα εφοσον η Μαιευτικη ειναι καινουργια...

Βγηκε και το πορισμα για το θανατο της κοπελας στο ΒΕνιζελειο πριν 5 χρονια. Καταδικαστηκε ο τοτε Διευθυντης Μαιευτικης, και δυο ακομα γιατροι ενας ειδικευομενος εξ αυτων. Θα ηθελα πολυ να ξερω τα ονοματα των γιατρων οπως επισης ΚΑΙ το ονομα της ιδιωτη γυναικολογου της κοπελας η οποια αθωωθηκε! Ειναι πολυ εκνευριστικο οτι ενω εχουν καταδικαστει καποια ατομα δΕΝ δημοσιοποιουνται τα ονοματα τους ενω σε αλλες περιπτωσεις οι εφημεριδες τα βγαζουν ολα στη φορα και πριν την αποφαση δικαστηριου. Μηπως ξερετε για ποιους γιατρους μιλαμε? Εγω ξερω μονο μια γυναικα γυναικολογο στο Ηρακλειο και οφειλω να πω ασε που ειναι πανακριβη, εγω δεν εμεινα ευχαριστημενη..δε ξερω βεβαια αν ειναι η συγκεκριμενη!

δεν ξερω ποιοι ηταν οι συγκεκριμενοι γιατροι, δεν ακουστηκαν κ ποτε τα ονοματα τους...εγω παλι για το βενιζελειο δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα...αλλα κ στο παγνη που γεννησε η αδελφη μου, ταλαιπωρηθηκε πολυ ειδικα με την επισκληριδιο-καισαρικη εκανε- δεν την επιανε, της την εκαναν 3 φορες κ την 3η φορα αντι να μουδιασουν τα ποδια της, μουδιασαν τα χειλη της, η μυτη της...αστα, ο,τι να ναι...τωρα για το Ασκληπειο κ γω εμεινα απολυτα ικανοποιημενη...καθαρα, εξυπηρετικοι ολοι, τακτικη παρακολουθηση κ απο το γιατρο μου αλλα κ απο τις μαιες...το μωρο στο δωματιο, ολα πολυ καλα...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα Κοριτσια.. θα ηθελα την βοηθεια σας...

Ειμαι απο Ρεθυμνο.. και εχω σε 15 μερες την αυχενικη διαφανεια στην Κα Ρασιδακη Μαρια...!! η γιατρος μου μου την προτοινε οτι ειναι πολυ καλη...!!επισης ειναι και πιστοποιημενη, και πρωτα ο θεος θα κανω εκει και την β επιπεδου..

αλλα εχω ακουσει οτι συνηθως βγαζει προβληματα στο μωρο.. στην αυχενικη.. δεν ξερω αν ειναι αληθεια και θα ηθελα την γνωμη σας...!!!

η γιατρος μου την προτοινει παρα πολυ, απλα εγω εχω τους φοβος μου.. οπως ολοι..

προσπαθησα ν αψαξω στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι..

Μηπως εσεις θα μπορουσατε να με βοηθησετε λιγο...?? εχει παει καποια εκει..?? και να ναι ειναι ευχαριστημενη..??


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 months later...
Καλησπερα Κοριτσια.. θα ηθελα την βοηθεια σας...

Ειμαι απο Ρεθυμνο.. και εχω σε 15 μερες την αυχενικη διαφανεια στην Κα Ρασιδακη Μαρια...!! η γιατρος μου μου την προτοινε οτι ειναι πολυ καλη...!!επισης ειναι και πιστοποιημενη, και πρωτα ο θεος θα κανω εκει και την β επιπεδου..

αλλα εχω ακουσει οτι συνηθως βγαζει προβληματα στο μωρο.. στην αυχενικη.. δεν ξερω αν ειναι αληθεια και θα ηθελα την γνωμη σας...!!!

η γιατρος μου την προτοινει παρα πολυ, απλα εγω εχω τους φοβος μου.. οπως ολοι..

προσπαθησα ν αψαξω στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι..

Μηπως εσεις θα μπορουσατε να με βοηθησετε λιγο...?? εχει παει καποια εκει..?? και να ναι ειναι ευχαριστημενη..??

καλημερα! θα κανω αυχενικη και εγω στη Ρασιδακη...εσυ εκανες τελικα ολα οκ? γενικα με παρακολουθουσε τον τελευταιο χρονο και ειμαι ευχαριστημενη απλος με αγχωσες με αυτο που εγραψες...με τα προβληματα..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! θα κανω αυχενικη και εγω στη Ρασιδακη...εσυ εκανες τελικα ολα οκ? γενικα με παρακολουθουσε τον τελευταιο χρονο και ειμαι ευχαριστημενη απλος με αγχωσες με αυτο που εγραψες...με τα προβληματα..

καλημεραα... λοιπον.. τελεικα αυτο δεν ισχυει.. απλα η καθεμια λεει τα δικα της.. και εμενα μου το ειχαν πει.. αλλα τελεικα η γυναικα ειναι φοβερη... ισα ισα.. και μαλιστα ειναι και πολυυυυ λεπτομερεις.. κατι που με εκανε πολυ χαρουμενη και ηρεμη..!! εκανα και την αυχενικη και την β επιπεδου εκει.. και ειμαι παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενη


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραα... λοιπον.. τελεικα αυτο δεν ισχυει.. απλα η καθεμια λεει τα δικα της.. και εμενα μου το ειχαν πει.. αλλα τελεικα η γυναικα ειναι φοβερη... ισα ισα.. και μαλιστα ειναι και πολυυυυ λεπτομερεις.. κατι που με εκανε πολυ χαρουμενη και ηρεμη..!! εκανα και την αυχενικη και την β επιπεδου εκει.. και ειμαι παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενη

ευχαριστω πολυ για την απαντηση! και μενα μου εκανε εντυπωση γιατι μεχρι τωρα και μενα μου φανηκε πολυ καλη!!! περιμενω την τεταρτη που ειναι να κανω!!! σου ειπε φυλλο στην αυχενικη??


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά , με το καλό με τα καμάρια μας στην αγκαλιά μας !!! Είμαστε η μαμά ΄Εμιλυ και ο 28 εβδομαδων Δημητράκης, είμαστε καινούργιοι εδώ και θέλουμε να μπούμε στην παρέα σας. Μένουμε και εμεις στο Ηράκλειο Κρήτης και όλα βαίνουν καλώς δόξα το θεό. θα αγκαλιαστούμε μαμά και γιός έως 25/4/14. Ανυπομονουμε με πολύ χαρά ! Πρός το παρόν εγώ ασχολούμαι με το να φτιάξω τη βαλίτσα του μαιευτηρίου και το δωμάτιο του γιού μου και να απολαμβανω τις κλωτσιες του :):D:D.Εσείς ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά , με το καλό με τα καμάρια μας στην αγκαλιά μας !!! Είμαστε η μαμά ΄Εμιλυ και ο 28 εβδομαδων Δημητράκης, είμαστε καινούργιοι εδώ και θέλουμε να μπούμε στην παρέα σας. Μένουμε και εμεις στο Ηράκλειο Κρήτης και όλα βαίνουν καλώς δόξα το θεό. θα αγκαλιαστούμε μαμά και γιός έως 25/4/14. Ανυπομονουμε με πολύ χαρά ! Πρός το παρόν εγώ ασχολούμαι με το να φτιάξω τη βαλίτσα του μαιευτηρίου και το δωμάτιο του γιού μου και να απολαμβανω τις κλωτσιες του :):D:D.Εσείς ?

καλησπέρα..αντε λιγο σου εμεινε ακομα! αν θες ελα εδω http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=23202 γιατι σαυτη τη σελιδα δεν βλεπω πολυ κινηση! παλι μανουλες απο ηρακλειο κρητης ειμαστε και εκει.:D


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...
  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια...και εγω απο ηρακλειο ειμαι...εχω ενα αγρακι δεκα μηνων και ειμαι εγκυος στο δευτερο ειμαι 10εβδομαδων και εξι ημερων με παρακολουθει ο κουτρουλακης απο το παγνη αυτπς με ειχα και στο πρωτο μου παιδακι και ο παιδιατρος μας ειναι ο στειακακης ζαχαρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα. Ειμαι και γω στον εβδομο μηνα !!! πριν απο κανενα μηνα εμαθα οτι γίνονται δωρεαν μαθήματα στο ΠΕΔΥ. Πηρα τηλ και δηλωσα συμμετοχη. Πριν απο καμια βδομαδα με πήρε η υπεύθυνη μαία και μου είπε οτι αρχιζουμε στις 30/05. Αν σε ενδιαφερει, μπορώ να σου δωσω το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλες :D τις μανουλες μελλοντικές και ήδη υπάρχουσες! θα ήθελα να ρώτησω τιμές στο μητέρα και στο Ασκληπιειο και γενικο μηνιαίο κόστος εξετάσεων κλπ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...