Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

πινακι πως εισαι??σε σκεφτομαι!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΦΗ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!

ΕΓΩ ΠΩΣ ΝΑ ΜΑΙ??ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΙΑ ΚΑΘΩΣ ΟΛΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕΡΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ Κ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΩ..ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΡΗΤΗ ΜΑΣ?ΑΧ ΝΑ ΜΟΥΝΑ ΕΚΕΙ..!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια. Σημερα κατσαμε μονο ενα πενταλεπτο στο ζιζακι της μαμας και μονο στο αριστερο............ Εχετε δει νεογεννητο μιας βδομαδας να βαραει μπουνιες στο στηθος και κλοτσιες στην κοιλια για να μη βαλεις τη θηλη στο στομα του!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχ τ'αγορι μου ειναι ενας μικρος ταλιμπαν, τουλαχιστον πανε καλα οι αντλησεις απο γραμμαρια και χορταινει αλλα εγω θελω να τον βαλω στο στηθος...........

Πινακι καλησπερα υπομονη με τις εξετασεις, μακαρι να βγαλετε ακρη συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Σήμερα ήταν πολυ κουραστική η μέρα, δεν κοιμήθηκε παρά ελάχιστα κ όλο γκρίνιες. Τεσπα

Πινακι να μας λες τα νέα σου , είμαστε εδώ και στις χαρές αλλα και στις αγωνίες .

Σαντυ εμένα σπρώχνει το στήθος μου με τα χεράκια του όταν δεν το θέλει , αλλα κλωτσιες στην κοιλιά ;;; :) τι να κάνουμε, έχουν άποψη !

Κορίτσια τώρα που λέτε για το 6μηνο του ΟΑΕΔ, να ρωτήσω κάτι : όταν πήγε ο άντρας μου στο ΙΚΑ να πάρει το επίδομα κύησης, του έδωσαν ένα χαρτί για εμένα για να πάω στον ΟΑΕΔ . Το εχετε κάνει εσείς; Και τι άλλο πρέπει να έχω μαζί μου ; Επσης , για το 6μηνο, τι δικαιολογητικά χρειάζονται ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα ! Κι εγω είχα κουραστική μέρα γιατιξαφνικα με πίνει ο καρπός μου παρά πολυ και δεν μπορω να σηκωσω την μπαμπά η οποία σήμερα δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου.

Χριστίνα θα πας στον ΟΑΕΔ με το χαρτί της πληρωμής των 56 ημερών πριν και των 63 μετα τη γέννα και θα πάρεις ενα συμπληρωματικό επίδομα( είναι καλα λεφτά) έλειψε θα σου δώσουν και κάτι χαρτιά που θα συμπληρωσεις για να πάρεις το 6 μηνο, αυτά όμως θα τα καταθέσει την επόμενη μέρα που θα τελειώσουν οι 63 μέρες του ΙΚΑ! Ελπίζω να σκατατοπισα ότι θες όμως πες μου!

Φιλακια σε όλες σας αφήνω παω για νανι πριν ξυπνήσει ο γλυκιος μου τυραννος


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ροξανα ο καρπός σου μπορεί να πονάει λόγω του ότι κουβαλας αγκαλιά τη μπέμπα. Εμένα πονάει η πλάτη μου .

Για τον ΟΑΕΔ , μόνο αυτά τα χαρτιά του ΙΚΑ παίρνω μαζί μου και πάω ; Ή θέλουν και τίποτα άλλο απο τη δουλειά ;

Έχει ξυπνήσει απο τις 1 , έφαγε, τον αλλάξαμε 2-3 φορές , τα κατουρησε και όλα και τώρα δεν έχει κοιμηθεί ακόμη. Τον έχω βάλει στο λίκνο και τον ακούω . Ευτυχώς δεν κλαίει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ευτυχώς ξύπνησε στις 3 για φαΐ και δεν κοιμήθηκε ακόμα ελπίζω να την πάρει γρήγορα ο ύπνος! Κάτι τέτοιο παίζει με τον καρπό μου ευτυχώς τώρα που σηκώθηκα είναι λίγο καλύτερα ελπίζω να περάσει γρήγορα!

Για τον ΟΑΕΔ για το συμπληρωματικό έοδομα δεν χρειάζεσαι άλλο χαρτί το πολυ πολυ πάρε και το βιβλιάριο του ΙΚΑ μαζί! Απλά η σου δίνουν επιταγή η στα βαζουν σε λογαριασμό εθνικής οπότε αν δεν έχεις βιβλιάριο εθνικής άνοιξε ενα ούτως η άλλως θα σου χρειαστεί γιατί εκεί θα σου βαζουν τα λεφτά καθε μήνα για το εξάμηνο


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Roxana τωρα ειδα οτι ησουν ξυπνια την ιδια ωρα! τελικά 4:30 κοιμήθηκε! τον πήρα για λίγο στο κρεβάτι μου, θηλασε 10 λεπτά και τον πήρε ο ύπνος και μετά τον μετέφερα στο λικνο. Ξαναξύπνησε για φαί 7:30, είχε μπούκωμα το νινι μου και του εβαλα φυσ. ορο. ελπιζω να του περάσει.

Στελνω τη μαμα μου στον οαεδ τωρα, ελπιζω να της τα δωσουν. πηρα τηλ και ρωτησα αν μπορω να στειλω αλλον και μου ειπαν 'αναλογως το ποσο' αλλα δεν ξερω τι ποσο θα παρω. Για να δούμε.. ιατί δεν θελω να παω η ίδια, φοβάμαι μην κολλησω τίποτα και το μωρό ειναι ακόμη 3 εβδομάδων

Link to comment
Share on other sites

Ροξανα δεν έγινε η δουλειά μου τελικά , είπαν στη μαμά μου ότι

1. Δεν τα δίνουν χωρίς εξουσιοδότηση απο ΚΕΠ

2. Ότι δεν έχουν φτάσει τα χαρτιά μου εκει ακόμη (;) τι να εννοούσαν ; Απο το ΙΚΑ; Δεν έβγαλα άκρη . Να σε ρωτήσω , ΕΣΥ πηγές στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου ή στον ΟΑΕΔ όπου ανήκει ο εργοδότης σου ;

Κορίτσια που είστε σήμερα ; Τρεχετε ; Σαντυ; Τζο-τζο; Πινακι; Ρια; Ποιες ξέχασα ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!! Σημερα πηγαμε στο νοσοκομειο να μας παρουν αιμα για την εξεταση ενζυμων.....και κλαψαμε...... Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι τον θηλασα 2φορες σημερα!!!!!! Με ψευτοθηλες της Avent βεβαια αλλα σημασια εχει οτι πιασαμε βυζακι!!!!!!Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΤΑΒΟ ΣΑΝΤΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΞΛΕΙΣΤΙΚΑ!ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΛΕ;ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ;

Τη κανουν στο δημοσιο νοσοκομειο κατι για να δουν αν το μωρο εχει ελειψη καποιου ενζυμου πχ. δε πρεπει να τρωει κουκια και αν προκυψει κατι σου στελνουν ειδοποιηση στο σπιτι μεσα σε διαστημα 2 μηνων και σου λενε τι πρεπει να μη τρωει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...