Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλο μηνα αγαπουλες !!!!!!

Αντε περασε ο καιρος καποιες απο εμας γεννανε μεσα στο Μαη κ οι υπολοιπες τον αλλο μηνα ! δεν το πιστευω!! ανατριχιαζω στη σκεψη κ μονο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπον για το στρωματακι της κουνιας εγω απλα το αφησα ορθιο στον τοιχο εστρωσα μια φλις κουβερτουλα ομως κατω , κ το ειχα διπλα απο το πατζουρι με ανοιχτο παραθυρο κ αεριστηκε ! Μονο αυτο δεν εκανα κατι αλλο !!! Υποστρωμα δε νομιζω να παρω αλλα κατω απο το σεντονι ετσι κ αλλιως θα βαζω μεγαλο σελτεδακι οποτε κ αυτο θα με καλυψει !!!!!!!!

Νυχτικακι πηρα κ γω ενα παμφθηνο της amelie με 16 ευρωπουλακια σε γκρι ροζ κ ειναι ως το γονατο !!! μεθαυριο θα βγω να παρω κ πυζαμουλες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλο μηνα αγαπουλες !!!!!!

Αντε περασε ο καιρος καποιες απο εμας γεννανε μεσα στο Μαη κ οι υπολοιπες τον αλλο μηνα ! δεν το πιστευω!! ανατριχιαζω στη σκεψη κ μονο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νυχτικακι πηρα κ γω ενα παμφθηνο της amelie με 16 ευρωπουλακια σε γκρι ροζ κ ειναι ως το γονατο !!! μεθαυριο θα βγω να παρω κ πυζαμουλες !

Καλώς τη Virgi,,,Γκρι-ροζ απίστευτος συνδυασμός!!! Η αλήθεια είναι ότι τα χρήματα των νυχτικών πεταμένα είναι μιας κ πότε θα ξαναβάλουμε large???

Αχ θα την εχεις μαζι σου ε;;; Μη γελάσεις....στο χρεώνουν επιπλέον αυτο; Και σε τι δωμάτιο θα εισαι?????

(παγωτοοοοοοοοοο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;θελω και εγώωωωωωωωω)

Ποιο παγωτό καλέ???? ακόμα εκεί έμεινες???? τσάκισα κ μια μπανανούλα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κατερινακι εσύ έχεις απορίες που είσαι παλιά??:tongue::tongue:

Το να έχεις μαζί το μωρό είναι το γνωστό rooming in,,, δεν χρεώνεσαι επιπλέον κ αν δεν κάνω λάθος επιτρέπεται σε όλα τα δωμάτια;)


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Δεν γέννησα σε μαιευτηριο Αθηνων. Γέννησα στην επαρχια και εκει στανταρ το έχεις μαζί σου. Στην Αθηνα ξέρω οτι δεν στα φέρνουν, γι΄αυτο σε ρωτάω. Αλλα και πάλι τι δωματιο θα έχεις;; Εγω σε 4κλινο και ετσι σκέφτηκα οτι αν ζητησω να την εχω μαζι μου δενθα ενοχλω τις άλλες μανουλες;; Κατάλαβες;;

Virgi...απλά SUPER το δωμάτιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου !!!! Σ ευχαριστωωωωωωω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βανιλακι εγω παντως πηρα xl κ σιγουρα θα το χρειαστω κ γι αμετα ! χαχαχαχα!!!!!!!!

Κ γω θελω rooming in κ το εχω αποφασισει ο γιατρος μου δεν συμφωνει καθολου λογο κοσμου αλλα εγω θα παω την τριτη στο μητερα κ θα ρωτησω ! δε νομιζω να χρειαζομαι την αδεια γιατρου για κατι τετοιο ! χαχαχχα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vanilla έχει μαλλακτικο η proderm αλλα εχω ακούσει ότι καλύτερα να αποφεύγονται μέχρι να γίνουν ενός. Τι να πω δεν ξέρω...

Κατερίνα μου, απο όσο ξέρω, μπορείς να ζητήσεις rooming in και σε βάζουν με άλλες κοπέλες που έχουν ζητήσει κι αυτές χωρίς έξτρα χρέωση.

Όσο για τη βαλίτσα κ εγώ δεν ξέρω τι μέγεθος να πάρω και ότι θα με κοροϊδεύουν.

Ωχ τώρα για το Λητω με φορτώσατε και ήθελα να πάρω διάφορα. Στο mothercare που πήγα για ρουχαλακια πάντως ήταν ευγενεστατες και σε άφηναν στην ησυχία σου.

Βρε κορίτσια, σχεδόν όλα τα εσωρουχακια που εχω δει έχουν άνοιγμα μόνο κάτω στην πανα... Είναι βολικό αυτό;; Μου φαίνεται μικρή η τρυπουλα που έχουν στο κεφάλι, και ειδικά στην αρχή που θα πρέπει να στηρίζεται το κεφάλι πως θα του τα περνάω;


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο ενα θέλω να σας πω. Να ξέρετε ότι: Επειδη αν εχετε το μωράκι σας 24/24ωρο, μονες σας. αφου δεν επιτρέπεται συνοδία να ξέρετε θα ειναι λιγακι δυσκολο. Ξέρω οτι ειναι υπέροχο, αλλα χρειάζεται και βοήθεια. Πχ εκει που γέννησα τον μικρο, ειχα μονόκλινο(οσο η τιμη του 4κλινου στην Αθηνα), αλλα και τη μαμα μου όλο το πρώτο βράδυ. ετσι, ναι μεν ειχα το μωρο, αλλα αν κάτι ήθελα ήταν η μαμα. και φυσιολογικο τολετο να κάνεις οι πρώτες ώρες ειναι δυσκολες.

Να ρωτησετε αν οποτε θελήσετε κάτι θα υπάρχει πάντα διαθέσιμη νοσοκομα!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Vanilla έχει μαλλακτικο η proderm αλλα εχω ακούσει ότι καλύτερα να αποφεύγονται μέχρι να γίνουν ενός. Τι να πω δεν ξέρω...

Κατερίνα μου, απο όσο ξέρω, μπορείς να ζητήσεις rooming in και σε βάζουν με άλλες κοπέλες που έχουν ζητήσει κι αυτές χωρίς έξτρα χρέωση.

Όσο για τη βαλίτσα κ εγώ δεν ξέρω τι μέγεθος να πάρω και ότι θα με κοροϊδεύουν.

Ωχ τώρα για το Λητω με φορτώσατε και ήθελα να πάρω διάφορα. Στο mothercare που πήγα για ρουχαλακια πάντως ήταν ευγενεστατες και σε άφηναν στην ησυχία σου.

Βρε κορίτσια, σχεδόν όλα τα εσωρουχακια που εχω δει έχουν άνοιγμα μόνο κάτω στην πανα... Είναι βολικό αυτό;; Μου φαίνεται μικρή η τρυπουλα που έχουν στο κεφάλι, και ειδικά στην αρχή που θα πρέπει να στηρίζεται το κεφάλι πως θα του τα περνάω;

Αχ Lisaki Μου! Λοιπον, τα φορμάκια που έχουν κάτω τα ανοιγματα ειναι τα καλυτερα. Πιστεψέ με! Τα προιόντα mothercare επίσης παρα πολυ καλα!Οσο για το κεφάλι, συνήθως έχουν και ανοιγματα στα πλαγια,κοιτα το. Ετσι το κεφαλιακι τους το οποιο θα ειναι μιρκο περναει μια χαρα. Το μωράκι σου θα γεννηθει με περιμετρο κεφαλιου 35 εκ περιππου. Παρε μεζουρα να δεις τι μικρούλι που θα ειναι!!!!:tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Lisaki Μου! Λοιπον, τα φορμάκια που έχουν κάτω τα ανοιγματα ειναι τα καλυτερα. Πιστεψέ με! Τα προιόντα mothercare επίσης παρα πολυ καλα!Οσο για το κεφάλι, συνήθως έχουν και ανοιγματα στα πλαγια,κοιτα το. Ετσι το κεφαλιακι τους το οποιο θα ειναι μιρκο περναει μια χαρα. Το μωράκι σου θα γεννηθει με περιμετρο κεφαλιου 35 εκ περιππου. Παρε μεζουρα να δεις τι μικρούλι που θα ειναι!!!!:tongue:

Κατερίνα μου, αυτό σκέφτομαι και με πιάνουν τα κλαμματα κάθε τρεις και λίγο, πόσο μικρουλι θα πρέπει να κάνει επέμβαση και ότι στις άλλες μανουλες θα τα φέρνουν για θηλασμο και αγκαλιές κι εγώ απλά θα βλέπω. Θα εξοπλιστω όμως με θηλαστρο και όλα τα απαραίτητα για να του πηγαίνω το γάλα μου. Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για το μωρακι μου


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι σιγουρα εχουν διαθεσιμες μαιες κ ας εχεις τα μωρα μαζι... οποτε τις χρειαστεις ειναι εκει κ οποτε θες τα δινεις μεσα (πχ σε επισκεπτηριο) αυτες ειναι οι πληροφοριες μου !

Λιζακι ειδικα για τ αεσωρουχακια δεν χρειαζεσαι πουθενα αλλου ανοιγμα !!!! κ εκει στο λεμουδακι ολα εχουν ανοιγμα οπως ειπε κ η Κατερινα παρατηρησε τα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


lisa μου την ιστορια μου την ξέρεις;;;;

Ακου γλυκια μου. Τα ματια μου στην εντατική ειδαν πολλά. Ειδαν μωράκια με φυσιμα στην καρδια, ειδαν μωράκια με προβλημα στο στομάχι, ειδαν μωράκι χωρις ανοιχτο όρθο...Ολα μα όλα νεογέννητα. Και ολα γινανε καλα και τα πηραν οι μαμαδες στο σπιτι τους υγιέστατα. Το μεγάλο μου παραπονο ήταν που δεν τον ειχα και εγω απο την αρχη σπίτι και τον έβλεπα μονο στο νοσοκομειο. Ομως αφου ειναι για το καλο του παιδιου, αυτο θα σκέφτεσει και θα παιρνεις θαρρος και κουράγιο. Ναι, θα δουλέψεις θηλαστρο και μην αγχώνεσαι. Ολα θα πάνε καλα!

Μολις γεννηθει θα κάνει επεμβασουλα ή αργοτερα???

Virgi μου τότε ειναι ωραια εμπειρια! Για να το σκεφτώ και εγω......


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου, αυτό σκέφτομαι και με πιάνουν τα κλαμματα κάθε τρεις και λίγο, πόσο μικρουλι θα πρέπει να κάνει επέμβαση και ότι στις άλλες μανουλες θα τα φέρνουν για θηλασμο και αγκαλιές κι εγώ απλά θα βλέπω. Θα εξοπλιστω όμως με θηλαστρο και όλα τα απαραίτητα για να του πηγαίνω το γάλα μου. Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για το μωρακι μου

γλυκο μου κοριτσακι σκεψου οτι αυτο ειναι για καλο του παιδιου σου !

κ να λες ευχαριστω που στο βρηκανε ... θα μπορουσαν να μην εχουν δωσει βαση κ να μην γνωριζεις τιποτα......:-(

Link to comment
Share on other sites

Περίμετρος 35:shock::shock::shock:

Τοσοδούλια μωρέ,,,,

Τυχερούλα επαρχία ε??? Κατερινάκι στα ιδιωτικά μαιευτήρια βλέπε Ιασώ/Γαία/Μητέρα οι μαίες είναι επί 24 ώρου,,, Το ξέρω από επεμβάσεις που έχω κάνει στο Ιασώ,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Περίμετρος 35:shock::shock::shock:

Τοσοδούλια μωρέ,,,,

Τυχερούλα επαρχία ε??? Κατερινάκι στα ιδιωτικά μαιευτήρια βλέπε Ιασώ/Γαία/Μητέρα οι μαίες είναι επί 24 ώρου,,, Το ξέρω από επεμβάσεις που έχω κάνει στο Ιασώ,,,

Το καταλαβα. Το ειπε και η virgi! Τοτε "λέει" να το κάνεις. δεν το είχα σκεφτει καθόλου...Θα το σκεφτώ και εγώ...!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...