Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ των Ονείρων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

καλησπερα κ απο μενα

τα ονειρα τα οπια βλεπω εγω παντα με αγχωνουν η δεν εχουν νοημα

πριν λιγες μερες ειδα στον υπνο μου οτι στην πισω μερια του σπιτιου μου που εχω μια πορτοκαλια ηταν στην θεση της μια αμυγδαλια η οπια ηταν ολανθιστη τοσο πολυ που επεφταν κ πεταλα απο πανω της.

πηγα κ σταθηκα απο κατω απο το δεντρο κ τα πεταλα επεφταν κ πανω μου

κ κει που στεκομουν εβλεπα πανω πολλα αμυγδαλα κ αρχισα να τα μαζευω κ να τα τρωω εφαγα παρα πολλα.το ονειρο συνεχιστηκε με ασχετα πραγματα που τα περισσοτερα δεν θυμαμαι

αυτο που διαβασα στον ονειροκριτη ηταν οτι η αμυγδαλια ειναι γαμος αλλα εγω ειμαι κοντα 5 χρονια παντρεμενη οεο!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αμα ειχες δει μηλια και σου πεφταν μηλα στο κεφαλι,θαταν σημαδιακο ονειρο,χι χι! Τωρα,περα απ την πλακα,πρεπει ναταν υπεροχο το ονειρο που ειδες. Ενα λουλουδιασμενο,γεματο καρπους δεντρο σιγουρα κατι καλο συμβολιζει! Κι αν η αμυγδαλια συμβολιζει το γαμο,τοτε οι καρποι συμβολιζουν τα παιδια,τους καρπους του γαμου.Καλοριζικο το καφε...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα

τα ονειρα τα οπια βλεπω εγω παντα με αγχωνουν η δεν εχουν νοημα

πριν λιγες μερες ειδα στον υπνο μου οτι στην πισω μερια του σπιτιου μου που εχω μια πορτοκαλια ηταν στην θεση της μια αμυγδαλια η οπια ηταν ολανθιστη τοσο πολυ που επεφταν κ πεταλα απο πανω της.

πηγα κ σταθηκα απο κατω απο το δεντρο κ τα πεταλα επεφταν κ πανω μου

κ κει που στεκομουν εβλεπα πανω πολλα αμυγδαλα κ αρχισα να τα μαζευω κ να τα τρωω εφαγα παρα πολλα.το ονειρο συνεχιστηκε με ασχετα πραγματα που τα περισσοτερα δεν θυμαμαι

αυτο που διαβασα στον ονειροκριτη ηταν οτι η αμυγδαλια ειναι γαμος αλλα εγω ειμαι κοντα 5 χρονια παντρεμενη οεο!!!!

Καλησπερα adnihor! Μηπως αυτο σημαινει πως θα μεινεις για πολυ ακομα παντρεμενη; Και οι καρποι ισως ειναι παιδακια. Αν εχεις ηδη μηπως τους κανεις αδερφακια, αν παλι δεν εχεις ακομα μηπως ετοιμαζονται να ερθουν; Ισως παλι να σου αρεσουν και τα αμυγδαλα και να σου ηρθε καμια ορεξη, το ξερεις αυτο που λενε "ο νηστικος καρβελια ονειρευται":lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα ελενα οχι δεν εχω ιδιαιτερη αδυναμια στα αμυγδαλα παιδια ακομα δεν εχω

κ ναι σκοπευω να μεινω καιρο ακομα παντρεμενη ισως ειναι αυτο

εγω το ερμηνευσα ως πικρα δεν ξερω γιατι


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ελενα οχι δεν εχω ιδιαιτερη αδυναμια στα αμυγδαλα παιδια ακομα δεν εχω

κ ναι σκοπευω να μεινω καιρο ακομα παντρεμενη ισως ειναι αυτο

εγω το ερμηνευσα ως πικρα δεν ξερω γιατι

Μηπως γενικως ησουν αγχωμενη και το ερμηνευσες ως κατι αρνητικο. Εγω ετσι οπως το ακουσα το ονειρο μονο κατι θετικο μπορω να δω. Και σου ευχομαι οντως να σου βγει σε θετικο!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα τελευταία δεν βλέπω όνειρα:?μήπως έχει σχέση με την εγκυμοσύνη αυτό???:confused:

Αργυρω, δεν το εχω ακουσει αυτο ποτε αλλα μπορει και να εχει σχεση. Αν και δεν πρεπει να σε απασχολει αυτο...κοιμησου τωρα που μπορεις γιατι οταν με το καλο υποδεχτεις το μωρακι σου, οχι ονειρα δε θα βλεπεις, ουτε στο μαξιλαρι δε θα προλαβαινεις να ακουμπας:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

κοριτσια γιατι το εχετε αφησει αυτο το καφε? ειναι τοσο ωραιο!!!

και γω βλεπω πολλα ονειρα τα περισσοτερα ειναι απλα ονειρα...αλλα μεσα σε αυτα ειναι καποια συμβολικα.πιστευω οτι τα ονειρα θελουν να μας προειδοποιησουν για κατι και οταν ειναι διαισθητικης φυσεως το καταλαβαινουμε...


HouVp2.png

oVGVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η αληθεια ειναι οτι κακος το αφησαμε αυτο το καφε βεβαια εγω τωρα δεν μπορω να γραφω σε αυτο το καφε διοτι ................ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ!!!!!!

18 μερες μετα την πρωτη μου δημοσιευση εμαθα πως ειμαι εγκυος ειχα δυο μωρακια αλλα το ενα δεν τα καταφερε το δευτερο που τα καταφερε το εχω 2 βδομαδουλες στην αγκαλιτσα μου κ εχω ξεχασει τον υπνο κ συνεπως δεν βλεπω ονειρα!!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα κι απο μένα!!!μιας και σας βρήκα αν ξέρει κάποια...την Κυριακή το βράδυ είδα οτι μου έπεσαν τα μπροστινά μου δόντια πήγα στον καθρεύτη είδα οτι είχα ματώσει κι έβλεπα τις ρίζες των δοντιών στα ούλα μαύρες και σκεφτόμουν καλά τόσο σάπια ήταν είδηση δεν είχα πάρει..αργότερα στο ίδιο όνειρο είδα οτι τα ξανείχα τα δόντια μου....την Τρίτη το βράδυ είδα οτι πέθανε ο μπαμπάς μου και ένας φίλος του (νεκρός ήδη απο κίρρωση του ήπατος ασθένεια που έχει κι ο μπαμπάς μου) με ρώταγε πείτε μου ποιά μέρα θέλετε να τον θάψω...την Τετάρτη ο μπαμπάς μου μετά απο προγραμματισμένη εξέταση του είπε ο γιατρός οτι κάποιοι όγκοι (της κίρρωσης) είναι δυνατόν να έχουν προσωρήσει στο πάγκρεας και τον έστειλε για αξονική κι άλλες εξετάσεις για να το ξεκαθαρίσουν (ο υπέρηχος δεν ήταν ξεκάθαρος)....έχω φοβηθεί πολύ..τη μαμά μου την έχασα πριν απο 21 χρόνια και πραγματικά φοβάμαι πως ήρθε το αναποφευκτο...γνωρίζει κάποια κοπέλα;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω είδα σημερα πολλα ασχημα τετοιου είδους.

δοντι - ρίζες (και δέντρου) εχουν παντα να κανουν με το παρελθόν πως λέμε "ριζώσει" κάτι που είναι βαθιά μέσα μας... το ότι είδες μετα, οτι ηταν οκ τα δοντια , ήταν πολύ καλό,

ίσως σημαίνει ότι ξέρεις κατα βαθος οτι είναι ενας βαθύς φοβος απλώς (αυτό με το μπαμπά σου), κ στο όνειρο σου, σου ήταν συνειδητό, δηλαδή τέσταρες μετά πάλι την πραγματικότητα. ..

νομιζω και ο βυθός της θαλασσας ειναι κατι παρομοιο στα όνειρα ..

για το μπαμπά σου ελπίζω να μην ειναι απολύτως τίποτα μή αντιμετωπίσιμο και οι εξετασεις να ειναι μονο προληπτικες/για σιγουριά..!

εγώ είδα ότι ούρλιαζα στην μητέρα μου (μέχρι που ο λαιμός μου με πόναγε, σε στύλ ουρλιαχτα θρίλερ) για κάτι που έκανε άδικα/δεν ήθελα, παρότι της είχα πει να μην το κάνει ..:-S (κατι συμβολικό ήταν όχι καποιο γεγονός μεγάλο αλλα εμενα με είχε βγάλει εκτός εαυτού γιατι για μενα ειχε τεράστια/κρίσιμη σημασια)

πιο πριν, στο όνειρο είδα γκάνγκστερ με όπλα, πυροβολισμούς, αίματα, βία που κυνηγούσαν τους φίλους μου (κ μενα, επειδη ημουν μαζί τους). :-SS

είναι φοβερό πάντως, τα όνειρα δείχνουν απίστευτα πολλα πραγματα, αρκεί να τα θυμόμαστε μετά!

το χειρότερο για μένα είναι και να ειναι ασχημο το ονειρο , αλλα και να μη μπορέσω να το θυμηθω, γιατί τότε δεν ξέρω γιατί το ονειρεύτηκα (πχ τα παραπανω εχουν απολυτη σχεση με διαφορα στην πραγματικότητα οποτε κατι εξηγούν τουλάχιστον, συμβολικά!)


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι απο μένα!!!μιας και σας βρήκα αν ξέρει κάποια...την Κυριακή το βράδυ είδα οτι μου έπεσαν τα μπροστινά μου δόντια πήγα στον καθρεύτη είδα οτι είχα ματώσει κι έβλεπα τις ρίζες των δοντιών στα ούλα μαύρες και σκεφτόμουν καλά τόσο σάπια ήταν είδηση δεν είχα πάρει..αργότερα στο ίδιο όνειρο είδα οτι τα ξανείχα τα δόντια μου....την Τρίτη το βράδυ είδα οτι πέθανε ο μπαμπάς μου και ένας φίλος του (νεκρός ήδη απο κίρρωση του ήπατος ασθένεια που έχει κι ο μπαμπάς μου) με ρώταγε πείτε μου ποιά μέρα θέλετε να τον θάψω...την Τετάρτη ο μπαμπάς μου μετά απο προγραμματισμένη εξέταση του είπε ο γιατρός οτι κάποιοι όγκοι (της κίρρωσης) είναι δυνατόν να έχουν προσωρήσει στο πάγκρεας και τον έστειλε για αξονική κι άλλες εξετάσεις για να το ξεκαθαρίσουν (ο υπέρηχος δεν ήταν ξεκάθαρος)....έχω φοβηθεί πολύ..τη μαμά μου την έχασα πριν απο 21 χρόνια και πραγματικά φοβάμαι πως ήρθε το αναποφευκτο...γνωρίζει κάποια κοπέλα;

Χρόνια σου πολλά! Από όσο ξέρω να σε βοήθησω το ότι σου έπεσαν τα δόντια και είδες αίμα είναι η άσχημη είδηση που έμαθες (το αίμα το ερμηνεύω ως κάτι γρήγορο). Το ότι μετά είχες τα δόντια σου είναι καλό. Ελπίζω να είναι καλά τα νέα για τον μπαμπάκα σου!

Εγώ πάλι έβλεπα όλο το βράδυ ότι με απολύουν με το που γύρισα από την άδεια λοχείας? Τυχαίο?


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...