Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ωχ παναγια μου εδω λεει μεχρι 2........:shock:

Σε εμενα η γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να ειναι μεχρι 2,5 χιλ και αναλογα με την εβδομαδα του εμβρυου. Η δικη μου αυχενικη ηταν 1,24 χιλ αλλα μην μπαινετε στο τριπακι της συγκρισης. Η καθε αυχενικη διαφερει απο εμβρυο σε εμβρυο αναλογα με το μηκος του, την εβδομαδα κυησης και ισως πολλα αλλα που δεν ξερουμε.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να ειναι μεχρι 2,5 χιλ και αναλογα με την εβδομαδα του εμβρυου. Η δικη μου αυχενικη ηταν 1,24 χιλ αλλα μην μπαινετε στο τριπακι της συγκρισης. Η καθε αυχενικη διαφερει απο εμβρυο σε εμβρυο αναλογα με το μηκος του, την εβδομαδα κυησης και ισως πολλα αλλα που δεν ξερουμε.

κι εγω τοσο νομιζα. βασικα καπου το εχω διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που. και συγκεκριμενα ελεγε οτι μεχρι 2,5 το εχουν στην αγγλια (το fmf ) και στην αμερικη εως 2,8.

τελος παντων , οτι ηταν να γινει εχει γινει.....!

εν αναμονη αμνιοπαρακεντησης λοιπον και καλων αποτελεσματων.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω τοσο νομιζα. βασικα καπου το εχω διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που. και συγκεκριμενα ελεγε οτι μεχρι 2,5 το εχουν στην αγγλια (το fmf ) και στην αμερικη εως 2,8.

τελος παντων , οτι ηταν να γινει εχει γινει.....!

εν αναμονη αμνιοπαρακεντησης λοιπον και καλων αποτελεσματων.

Σε καποιο forum ειχα διαβασει για περιπτωση 3,7 χιλ. Η κοπελα ειχε φυσικά τρελαθεί αλλα τελικά αφού εκανε αμνιο το μωρακι ηταν υγιεστατο. Σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε τελεια και να περασει γρηγορα ο καιρος. Προσπαθησε ρε γιαννουλα να σκεφτεσαι θετικά!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καποιο forum ειχα διαβασει για περιπτωση 3,7 χιλ. Η κοπελα ειχε φυσικά τρελαθεί αλλα τελικά αφού εκανε αμνιο το μωρακι ηταν υγιεστατο. Σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε τελεια και να περασει γρηγορα ο καιρος. Προσπαθησε ρε γιαννουλα να σκεφτεσαι θετικά!

αχ δεν ειναι ευκολο. ομως σημερα ειμαι λιγο καλυτερα.

κανω συνεχεια την προσευχη μου, θα παω και στην αγια αννα παλι μια λαμπαδα 9γιατι εχω ταξει εκει το παιδακι μου), θα νυστεψω και 10 μερες κοντα στο πασχα και θα κοινωνησω και εχει ο Θεος. πιστευω να με βοηθησει και να μην με αφησει ετσι.

παντως πραγματικα ειμαι καλυτερα σημερα και εχω αισιοδοξια βαθεια μεσα μου και ευχαριστω ολες σας που με ενθαρυνεται και με εμψυχωνεται να ειμαι καλα.

θα περασει κι αυτο.....οπως και τοσα αλλα αλλωστε περασαν.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν ειναι ευκολο. ομως σημερα ειμαι λιγο καλυτερα.

κανω συνεχεια την προσευχη μου, θα παω και στην αγια αννα παλι μια λαμπαδα 9γιατι εχω ταξει εκει το παιδακι μου), θα νυστεψω και 10 μερες κοντα στο πασχα και θα κοινωνησω και εχει ο Θεος. πιστευω να με βοηθησει και να μην με αφησει ετσι.

παντως πραγματικα ειμαι καλυτερα σημερα και εχω αισιοδοξια βαθεια μεσα μου και ευχαριστω ολες σας που με ενθαρυνεται και με εμψυχωνεται να ειμαι καλα.

θα περασει κι αυτο.....οπως και τοσα αλλα αλλωστε περασαν.

Κατα βαθος μεσα σου ξερεις οτι ολα ειναι καλα και το μωρο ειναι μια χαρα.Γι'αυτο εισαι αισιοδοξη.το ενστικτο της μανας λεει παντα την αληθεια.

Ολα καλα θα πανε...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!

Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο το Papp-A. Επειδή τα πηρε ο αντρας μου και τα εχουν στειλει με φαξ το μονο που μπορει να διαβασει ειναι για τρισωμια 21 με πιθανοτητα 1:9262. Η αιματολογος ειπε οτι ειναι καλη για την ηλικια μου (σχεδόν 34) και οτι το οριο ειναι 1:350. Ομως περιμενω και τα υπολοιπα.......:confused:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!

Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο το Papp-A. Επειδή τα πηρε ο αντρας μου και τα εχουν στειλει με φαξ το μονο που μπορει να διαβασει ειναι για τρισωμια 21 με πιθανοτητα 1:9262. Η αιματολογος ειπε οτι ειναι καλη για την ηλικια μου (σχεδόν 34) και οτι το οριο ειναι 1:350. Ομως περιμενω και τα υπολοιπα.......:confused:

καλημερα κοριτσια.

νασια μια χαρα ωραιοτατα τα αποτελεσματα. :D

αφου βγηκε η τρισωμια 21 τοσο καλη δεν νομιζω να υπαρχει φοβος για τα υπολοιπα αποτελεσματα.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!

Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο το Papp-A. Επειδή τα πηρε ο αντρας μου και τα εχουν στειλει με φαξ το μονο που μπορει να διαβασει ειναι για τρισωμια 21 με πιθανοτητα 1:9262. Η αιματολογος ειπε οτι ειναι καλη για την ηλικια μου (σχεδόν 34) και οτι το οριο ειναι 1:350. Ομως περιμενω και τα υπολοιπα.......:confused:

Συγχαρητήρια Νάσια μου. Είναι πολύ καλή η πιθανότητα. Και μένα 1:9151 και μου είπαν οτι είναι μια χαρά οπότε μην αγχώνεσαι για τίποτα.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ δεν ειναι ευκολο. ομως σημερα ειμαι λιγο καλυτερα.

κανω συνεχεια την προσευχη μου, θα παω και στην αγια αννα παλι μια λαμπαδα 9γιατι εχω ταξει εκει το παιδακι μου), θα νυστεψω και 10 μερες κοντα στο πασχα και θα κοινωνησω και εχει ο Θεος. πιστευω να με βοηθησει και να μην με αφησει ετσι.

παντως πραγματικα ειμαι καλυτερα σημερα και εχω αισιοδοξια βαθεια μεσα μου και ευχαριστω ολες σας που με ενθαρυνεται και με εμψυχωνεται να ειμαι καλα.

gianna ολα θα πανε καλα να εισαι αισιοδοξη κ να προσευχεσαι ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε τελεια!!!και μια συμβουλη μν διαβαζεις στο διαδικτυο τπτ σχετικα μ'αυτη την εξεταση κ αποτελεσματα θα σε κανουν να νιωσεις χειροτερα!!!

τα αποτελεσμτα εγω τα περιμενω αυριο , δν ειμαι καθολου αγχωμενη κ νομιζω οτι κατι δν παει καλα με μενα....κατω απο αλλες θα συνθηκες θα επρεπε ηδη να εχω ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ!!!:):P


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!!!

συγχαρητηρια για τις καλες αυχενικες - εξετασεις!!!!

στα κοριτσια που πρεπει να κανουν αμνιοκεντηση να μην ανησυχουν γιατι ολα θα ειναι πολυ καλαααααα με τα μπεμπακια τους!!!!!!

εγω απο την αλλη.....ειμαι σε φαση τρελας-καταθλιψης....για καποιο ανεξηγητο λογο....ειμαι συνεχεια θλιμμενη....νομιζω οτι κατι δεν παει καλα με το μπεμπε μου.....δεν εχω καθολου συμπτωματα...τιποτα απολυτως....ακομα και τα συμπτωματα που ειχα απο την αρχη εξαφανιστηκαν....δεν ποναει το στηθος και δεν πειναω....και δεν βλεπω την κοιλια να φουσκωνει....ολα αυτα με εχουν ριξει πολυ....βρε κοριτσια ειλικρινα...ειναι σαν να μην ειμαι εγκυος.....δεν νιωθω τιποτα.....και αυτο το τιποτα το φοβαμαι πολυ.....κ μεχρι τις 30/4 που εχω ραντεβου για υπερηχο....θα εχω σκασει σιγουρα!!!!!!


T4YJp2.png

Ο μπαμπας και η μαμα ανυπομονουν να ερθεις στη ζωη τους!!!!!!!!σε περιμενουμε....πειρατη μας!!!!!

2013.pngMake a pregnancy ticker

wSStp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!!!

συγχαρητηρια για τις καλες αυχενικες - εξετασεις!!!!

στα κοριτσια που πρεπει να κανουν αμνιοκεντηση να μην ανησυχουν γιατι ολα θα ειναι πολυ καλαααααα με τα μπεμπακια τους!!!!!!

εγω απο την αλλη.....ειμαι σε φαση τρελας-καταθλιψης....για καποιο ανεξηγητο λογο....ειμαι συνεχεια θλιμμενη....νομιζω οτι κατι δεν παει καλα με το μπεμπε μου.....δεν εχω καθολου συμπτωματα...τιποτα απολυτως....ακομα και τα συμπτωματα που ειχα απο την αρχη εξαφανιστηκαν....δεν ποναει το στηθος και δεν πειναω....και δεν βλεπω την κοιλια να φουσκωνει....ολα αυτα με εχουν ριξει πολυ....βρε κοριτσια ειλικρινα...ειναι σαν να μην ειμαι εγκυος.....δεν νιωθω τιποτα.....και αυτο το τιποτα το φοβαμαι πολυ.....κ μεχρι τις 30/4 που εχω ραντεβου για υπερηχο....θα εχω σκασει σιγουρα!!!!!!

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!!!!! Γιατί δεν παίρνεις τον γυναικολόγο σου να πας για έναν υπέρηχο να σου φύγει το άγχος???

Εγώ από την άλλη έχω ένα μόνιμο άγχος που δεν έχει λογική. Αγχώνομαι για τα πάντα και πιο πολύ για τον εαυτό μου και για το πως θα ανταπεξέλθω μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης με τόσους εμετούς και εξάντληση που έχω.

Τελικά είμαστε πολλές σε παρόμοια φάση...!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Κουράγιο σε όλες μας!!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!!!

συγχαρητηρια για τις καλες αυχενικες - εξετασεις!!!!

στα κοριτσια που πρεπει να κανουν αμνιοκεντηση να μην ανησυχουν γιατι ολα θα ειναι πολυ καλαααααα με τα μπεμπακια τους!!!!!!

εγω απο την αλλη.....ειμαι σε φαση τρελας-καταθλιψης....για καποιο ανεξηγητο λογο....ειμαι συνεχεια θλιμμενη....νομιζω οτι κατι δεν παει καλα με το μπεμπε μου.....δεν εχω καθολου συμπτωματα...τιποτα απολυτως....ακομα και τα συμπτωματα που ειχα απο την αρχη εξαφανιστηκαν....δεν ποναει το στηθος και δεν πειναω....και δεν βλεπω την κοιλια να φουσκωνει....ολα αυτα με εχουν ριξει πολυ....βρε κοριτσια ειλικρινα...ειναι σαν να μην ειμαι εγκυος.....δεν νιωθω τιποτα.....και αυτο το τιποτα το φοβαμαι πολυ.....κ μεχρι τις 30/4 που εχω ραντεβου για υπερηχο....θα εχω σκασει σιγουρα!!!!!!

ολες μπορουμε να καταλαβουμε τις ανησυχιες σου. ειναι λογικο να αγχωνεσαι και να φοβασαι. ομως γιατι δεν πας για εναν υπερηχο τωρα να σου φυγει το αγχος? μιλησε με το γυναικολογο σου και εξηγησε του οτι ψυχολογικα δεν εισαι καλα και πως εχεις αναγκη να κανεις εναν ελεγχο.

μην το αφηνεις, οχι επειδη συμβαινει κατι, αλλα για να μην τρελαθεις μεχρι τελος του μηνα.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!!!

συγχαρητηρια για τις καλες αυχενικες - εξετασεις!!!!

στα κοριτσια που πρεπει να κανουν αμνιοκεντηση να μην ανησυχουν γιατι ολα θα ειναι πολυ καλαααααα με τα μπεμπακια τους!!!!!!

εγω απο την αλλη.....ειμαι σε φαση τρελας-καταθλιψης....για καποιο ανεξηγητο λογο....ειμαι συνεχεια θλιμμενη....νομιζω οτι κατι δεν παει καλα με το μπεμπε μου.....δεν εχω καθολου συμπτωματα...τιποτα απολυτως....ακομα και τα συμπτωματα που ειχα απο την αρχη εξαφανιστηκαν....δεν ποναει το στηθος και δεν πειναω....και δεν βλεπω την κοιλια να φουσκωνει....ολα αυτα με εχουν ριξει πολυ....βρε κοριτσια ειλικρινα...ειναι σαν να μην ειμαι εγκυος.....δεν νιωθω τιποτα.....και αυτο το τιποτα το φοβαμαι πολυ.....κ μεχρι τις 30/4 που εχω ραντεβου για υπερηχο....θα εχω σκασει σιγουρα!!!!!!

Μαρακι μην αγχωνεσαι! Και σε μενα αυτα τα λιγα που ειχα εξαφανιστηκαν. Το στηθος που με ειχε ταραξει ξεφουσκωσε, δεν πειναω και μαλιστα τρωω πιο λιγο απ οτι ετρωγα και η κοιλια οντως δεν φουσκωνει ή ετσι νομιζουμε. Μονο τωρα που γραφω εχω λιγη καουρα ενω εχω φαει μονο σουπα απο το μεσημερι. Ισως γι αυτο λενε οτι το 2ο τριμηνο ειναι το καλυτερο απ ολα!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...