Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

nefelaki σε ευχαριστω πααααρα πολύ για τις οδηγίες σου.εγω τα εχω παίξει..το θηλαστρο(δανεικο) δεν κανει τπτ.πως τα καταφερνεις...εβγαζες απο την αρχη η θελει κοπο???ποση ωρ;α κανεις να βγαλεις τα 100μλ???εμενα στα 30 κολλαει ...βγαζει μαλλον οσο εχει το στηθος αλλα ως εκει...εχω το swing..Μηπως το χρησιμοποιο λαθος...η κρεμα της holle σου νερουλιαζει;τι κρεμα ειναι τι γευση;εγω εχω της hipp.νερουλιαζε μια δυο φορες που το δοκιμασα.σωσε με με το θεμα θηλαστρο...και με το θεμα ενα στηθος σε καθε γευμα τωρα πια;;;τρωμε δεκατιανο φρουτα και μεσημεριανο 2 χορτοσουπα-2 κρεατοσουπα-2 κοτοσουπα...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩ;;;

Λοιπον τα 150 μλ πλεον τα εβγαζα στο 20 λεπτο , την πρωτη φορα κ εγω 30 εβγαλα, μεσα σε 4- μερες ειχε αυξηθει. Το μυστικο ειναι να ζουλας το στηθος σου κ τοτε βγαινει πολυ γαλα αν δεν το κανω εγω αυτο δε βγαζω σχεδον τιποτα. Ρωτησα κ σε μια ομαδα υποστηρικτων μητρικου θηλασμου που εχουμε στην πατρα αν κανει να το κανω αυτο, μην παθει καμια ζημια το στηθος κ μου στειλε ενα βιντεακι μια μαια που λεει οτι επιβαλεται να το κανεις κ οτι ετσι αυξανεις την ποσοτητα της ανλησης κατα 50 %. Μαναδες που εβγαζαν 200αρια οταν πηγαν μετα απο μηνες να βγαλουν δεν εβγαζαν τιποτα. θελει λιγη προσπαθεια οσο καλα κ αν το γνωριζεις το σπορ μετα ομως συνηθιζει το στηθος. Εμεις τα χουμε κανει λιγο σκατα με το φαγητο κ ανησυχω οποτε ακομα θηλαζουμε, βεβαια εχει μειωσει θηλασμουςς. Ακουστε να μου πειτε τη γνωμη σας. Ξεκινησαμε ρυζαλευρο holle μια βδομαδα πριν κλεισουμε τον 6ο. το πηγαμε λιγο βιαστικα γτ το τρωγε κ ηθελε κι αλλο. εδωσα πρωτη μερα 40 μλ , δευτερη 80, τριτη 120, τεταρτη 160 κ μετα 200αρια για κανα 3αρι μερες γτ συμφωνα με οδηγια του γιατρου εδινα 100 πρωι 100 απογευμα κ ολες οι κοπελες μου λεγαν μη το κανεις γτ ετσι αντικαθιστας 2 γευματα μπαμ κ κατω, ετσι λοιπον εδινα 150 το απογευμα μονο, αλλοτε τα τρωγε ολα αλλοτε αφηνε, δεν την πιεζα. μετα καναμε τρομερη δυσκοιλιοτητα, τρομερη ιστορια πως δεν τον επνιξα το γισατρο δεν ξερω, ακουσε τις καταρες του αιωνα λεμε. 3 μερες τον επαιρνα κ του λεγα εχουμε προβλημα κ αυτος επεμενε δωσε ρυζαλευρο. Κ την τριτη μερα μου πε κοψτο κ βαλε υποθετο . Τετοια ανευθυνοτητα, επρεπε να φτασουμε εκει. Τεσπα 2 μερες το παιδι ουρλιαζε καθε γφορα που εκανε ενα μικρο κακακι κ στο τελος δεν αντεξα αλλο να κανει ετσι το παιδι χτες βραδυ της εβαλα υποθετο. Σημερα δεν εκανε κακα κ ανησυχω παλι. Παραλληλα εγω εδινα ποτε λιγη πατατα, ποτε λιγη γλυκοπατατα, ποτε ενα αχλαδι, ποτε λιγο μηλο. Το λιγο ειναι σχετικο μαλλον επρεπε να δινω κουταλιτσες εγω εδωσα κατι παραπανω γτ το ζηταει. Οτι να ναι δλδ κ χτες εδωσα 3 ολοκληρα κολοκυθια, ουτε [που σκεφτηκα οτι επρεπε να δωσω σιγα σιγα. Τωρα εχουμε σταματησει το ρυζαλευρο κ δινω δευτερη μερα κολοκυθι αλλα σημερα εφαγε πολυ λιγο. ΕΧω τρομαξει με τις βλακειες μου κ το παιρνω χαλαρα κ σιγα σιγα γτ φοβαμαι οτι θα παθει τιποτα το παιδι. Απλα εκει που τρωγαμε 200αρια κρεμα ξαναφτασαμε στο σημειο μηδεν κ εκνευριζομαι με τις βλακειες των γιατρων. Γιατι να μην ξεκινανε με φρουτα, λαχανικα κ τελος κρεμα τη στιγμη που ειναι σιγουρο οτι τα παιδια θα κανουν δυσκπιλιοτητα με το ρυζαλευρο;;; Γενικα τα χω κανει πολυ σκατα;;; Θα παθει τιποτα το παιδι λετε;;; Α και το αλλο αυτο με το θηλασμο οποτε να ναι ειναι μπερδεμα. Γτ αν εχει φαει 1-2 ωρες πριν τρωει 5 κουταλιες, αν εχει φαει 3 ωρες πριν, τρωω ολο το φαγητο κ θελει κ αλλο. Αν θηλασω 1-2- ωρες μετα το φαγητο το κανει ολο γουλιες απο τη βαρυστομαχια. Νοιμιζω οτι ειναι βλακεια να τα πιεζουμε τελικα. Βρε Fine an αποθηλασουμε αποθηλασαμε, δε θα πεθανουμε κιολας να κυνηγαμε τα παιδια με το βυζι απο πισω. Εμενα παντως θηλαζει στις 9, στις 2, στις 5, κ στις 8 το πρωι κ μετα κ μες στη μερα αλλα δεν τρωμε ακομα κανονικα. Ναι εκεινο το 12ωρο που κοιμοταν ειναι πια πάρελθον.

Κατα τ αλλα η δικια μου στηριζεται ορθια καθεται στον ποπο της αλλα πεφτει. Δε θυμαμαι ποια κοπελα ειπε οτι ανησυχει που πεφτει ο μικρος της, ειναι θεμα εκπαιδευσης οπως ειπε η γιατρος, εμας απο τη μερα που πηγαμε στο γιατρο λεει ο αντρας μου κοιτα να δεις λες κ την εμαθε να καθεται ο γιατρος, εχει βελτιωθει πολυ το καθισμα της, αλλα γενικα πεφτει δεξια αριστερα. Μια φιλης μου κοντευει 9 κ πεφτει που κ που. Η δεν καθεται καθολου μπρουμυτα. Η δικια μου καθεται γτ την εμαθα να καθεται.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανουλες!Νινι-κυριακη μοσχαρακι δεν δοκιμασαμε καθολου.Γάλα πινουμε το almiron pepti.Η κρεμα δεν είναι ha απλάδεν έχει γαλα και την παραγγέλνω στο φαρμακείο.είναι παντως οικονομικη σε σχεση με τις υποαλλεργικές (3,80)Εμάς η γιατρος μας απαγορεψε να τον κραταμε ορθιο γιατι συνεχεια προσπαθει να τεντώσει τα ποδια και να σηκωθει ορθιος.Στο ορθιο λεει καλά τα πάει αλλα εμεις θελουμε το καθιστο.Στο παρκο κάθεται λίγο και μετα πεφτει μπρουμητα και παίζει.Του αρέσει πολυ το μπρουμητα,αρχισε να σηκώνεται και για λίγο στα 4.

Στο καρεκλακι φαγητού κι εμεις τρελενόμαστε


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

νεφελακι ποιο θηλαστρο εχεις?μπορεις να μου πεις κανενα τροπο πως το χρησιμοποιησες και με τον καιρο τα καταφερες?

εχω το swing αλλα μηπως κανω κατι λαθος;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

νεφελακι ποιο θηλαστρο εχεις?μπορεις να μου πεις κανενα τροπο πως το χρησιμοποιησες και με τον καιρο τα καταφερες?

εχω το swing αλλα μηπως κανω κατι λαθος;;;;

το swing εχω σου πα βρε ζουλαγα το στηθος την ωρα που το θηλαστρο αντλουσε δλδ το πιεζεις να βγαζει γαλα κλ το θιηλαστρο ταυτοχρονα τραβαει ειναι απειρως αποτελεσματικο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

το swing εχω σου πα βρε ζουλαγα το στηθος την ωρα που το θηλαστρο αντλουσε δλδ το πιεζεις να βγαζει γαλα κλ το θιηλαστρο ταυτοχρονα τραβαει ειναι απειρως αποτελεσματικο.

το ζουλας;εγω του κανω μασαζ αλλα τπτ.....με την παλια χοανη τη σιλικονατη εκανα περιπου 90 μλ με την σκληρη δεν βγαζω πανω απο 30...και λενε εχει καταργηθει...

ποσο καιρο προσπαθουσες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελσακι η Ha Είναι πραγματικά πανάκριβη κρέμα 5,10 τα 250 gr αλλα μας είπε να πάρουμε μόνο αυτη και όχι απλά χωρίς γάλα και εγω με παραγγελία απο το φαρμακείο την αγοράζω δεν τρώμε πολυ μόνο όταν είναι να βγούμε βόλτα την δίνω για ευκολία .όσο για το μοσχάρι του έδωσα χθες και σήμερα και κοκκινησαν τα Μαγουλα του κάτι σαν εκζεμα του έβαλα ελιντελ και έφυγε αλλα άλεργια σαν αυτη που είχε με συγκαμα δεν έκανε και λέω να συνεχίσω να του δίνω.

Nefel το μπόλικο νεράκι βοηθάει.εμείς την κρέμα την τρωγαμε στην αρχη πριν ξεκινήσουμε στέρεες ένα γεύμα μέχρι 100 Ml μόνο για να μάθει να τρωει με κουταλι μετα μου είπε σιγά σιγά να την αποφεύγω να του δίνω φρούτα και μόνο αν είναι νερουλα τα φρούτα να βάζω λίγη κρέμα μέσα.το προγραμμα μας είναι γάλα το πρωι μετα φρούτα φαγητο κοτοπουλο.λαχανικα η μοσχαρι με λαχανικά και λίγο ρυζακι πάλι φρούτα με πολυ λίγη κρέμα και γάλα.απο δυσκολία στα κακα έχουμε και εμείς παρόλαυτα αλλα το ξεπερναμε μέσα στην μέρα.

Εγω έχω άλλη απορία πόσες φορές κάνουν κακα τα μικρα σας?νομίζω πως Κάνει πολλές φορές τέσσερις σίγουρα και δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα....τα βιβλία που έχω γιαυτη την ηλικία λένε δυο φορές το πολυ.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

ελσακι η Ha Είναι πραγματικά πανάκριβη κρέμα 5,10 τα 250 gr αλλα μας είπε να πάρουμε μόνο αυτη και όχι απλά χωρίς γάλα και εγω με παραγγελία απο το φαρμακείο την αγοράζω δεν τρώμε πολυ μόνο όταν είναι να βγούμε βόλτα την δίνω για ευκολία .όσο για το μοσχάρι του έδωσα χθες και σήμερα και κοκκινησαν τα Μαγουλα του κάτι σαν εκζεμα του έβαλα ελιντελ και έφυγε αλλα άλεργια σαν αυτη που είχε με συγκαμα δεν έκανε και λέω να συνεχίσω να του δίνω.

Nefel το μπόλικο νεράκι βοηθάει.εμείς την κρέμα την τρωγαμε στην αρχη πριν ξεκινήσουμε στέρεες ένα γεύμα μέχρι 100 Ml μόνο για να μάθει να τρωει με κουταλι μετα μου είπε σιγά σιγά να την αποφεύγω να του δίνω φρούτα και μόνο αν είναι νερουλα τα φρούτα να βάζω λίγη κρέμα μέσα.το προγραμμα μας είναι γάλα το πρωι μετα φρούτα φαγητο κοτοπουλο.λαχανικα η μοσχαρι με λαχανικά και λίγο ρυζακι πάλι φρούτα με πολυ λίγη κρέμα και γάλα.απο δυσκολία στα κακα έχουμε και εμείς παρόλαυτα αλλα το ξεπερναμε μέσα στην μέρα.

Εγω έχω άλλη απορία πόσες φορές κάνουν κακα τα μικρα σας?νομίζω πως Κάνει πολλές φορές τέσσερις σίγουρα και δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα....τα βιβλία που έχω γιαυτη την ηλικία λένε δυο φορές το πολυ.

απο 1 εως 3 κανει ο δικος μου.τα μαυρακια ξερετε τι ειναι; τα εχετε δει ποτε στα κακα τους;μηπως ειναι η μπανανα;εμεις δεν τρωμε μηλο.μονο μπανανα και αχλαδι καθε μερα.δεν μπορω να δωσω και τπτ αλλο ακομα στον καημενο;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το βρικσω κακο να Κάνει πολλα κακα αλλα τα βιβλία με αγχωσαν τα μαυρακια δεν είναι κάτι έκτως αν είναι όλα τα κακα μαύρα αυτο δεν είναι καλο λίγα είναι απο τις τροφές.το αχλαδι εγω δεν το δίνω και πολυ γιατί Είναι απο τα φρούτα που χρειαζονται πολλα φαρμακακια για να γίνει σε σύγκριση με τα αλλα όχι πως τα αλλα δεν έχουν αλλα αυτο έχει λίγα παραπάνω...

Γαιτι Fine Δεν το δίνεις μήλο?

Εγω λεμόνι δεν έβαλα ακόμη στο φαγητο του γιατί δεν φάγανε ακόμη πορτοκαλί στην Κυριακή θυμάμαι μου είχε πει στο μοσχάρι να βάζω φρεσκοκομμενο 2-3 σταγόνες τώρα δεν μου είπε τπτ.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια! Έχω και άλλο παιδί οπότε πού να προλάβω να πρωτογράψω;; ο μικρούλης μου τα φρουτάκια δεν τα πολυσυμπαθεί, δεν τρώει παρα μια -δυο κουταλίτσες. Το απόγευμα του 'δωσα και κρέμα φαριν λακτε δυο φορές και του αρέσει πολύ, αλλά και το μεσημέρι σήμερα έβλεπε το φαί που έτρωγα και είχε λυσσάξει οπότε αύριο θα του βάλω λαχανικά. Κρέμα δεν θα του δίνω καθημερινά το απόγευμα όπως έχω πει και η παιδίατρος μου είπε να μη δώσω κρέμα γιατί είναι κι εμένα γεματούλης. τί γεματούλης δηλαδή, πριν από 10 μέρες ήταν 9360.

Βαριέμαι την άντληση οπότε δεν το συζητώ να βγάζω για να βάλω σε κρέμες. Αυτό γενικά το βρίσκω πολύ κουραστικό. Δεν συστήνεται.. Σε κρέμες βάζεις δικό σου αν σου 'χει περισσέψει, αλλιώς απλώς βάζεις το μωρό στο στήθος αντί να φάει κρέμα πίνει γαλατάκι του Θεού! το καλύτερο δηλαδή! Δεν χρειάζονται 3 γεύματα ακόμη! και όταν θα χρειάζονται θα μπορούν να φάνε γιαουρτάκι.

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ γιατί επιμένει στο ρυζάλευρο; ποιές ουσίες έχει δηλαδή που δεν μπορεί να τις λάβει από αλλού; ένα τυποποιημένο τρόφιμο είναι τίποτα παραπάνω! δεν βλέπω το μωρό σου να 'χει πρόβλημα δυσκοιλιότητας πάντως.. Για την αλλεργία στην πρωτεϊνη του μοσχαριού είναι διαφορετική από του γάλακτος οπότε μη σε ανησυχεί. δες το με τα μαγουλάκια αλλά έκζεμα δεν είναι το κοκκίνισμα..

α, τώρα είδα οτι σταματήσατε το ρυζάλευρο.. πολύ καλά κάνατε!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

sunsun ως ποτε θηλασες τπ 1ο παιδι σου;αν μειωθουν οι θηλασμοι στους 2-3 δεν υπαρχει προβλημα να κοπει το γαλα;επισης εγω θηλαζω γευμα κ στηθος.στους 2-3 θηλασμους ετσι θα συνεχισω?μια φορα απο το καθε στηθος το 24ωρο δεν ειναι ποοοολυ λιγο για να διατηρηθει η γαλουχια;;;

fine νόμιζα οτι σου είχα απαντήσει αλλά μάλλον είχε σβηστεί το μήνυημα όταν έκανα καταχώρηση. Εγώ θήλασα την κόρη μου 14 μήνες γιατί ήθελα να σταματήσω όχι γιατί είχα πρόβλημα παραγωγής. Δεν είχα πρόβλημα με τους 2 θηλασμούς αλλά αυτό έγινε σταδιακά, δεν άρχισα δηλαδή να αντικαθιστώ γεύματα, αλλά να προσθέτω ένα ένα φρούτο και ένα ένα λαχανικό, κόκκινο κρέας, κοτόπουλο, μετά γιαουρτάκι. Μετά δεν ζητούσε στήθος γιατί χόρταινε αλλά όταν ζητούσε δεν το αρνιόμουν. Συνήθως για πολύ λίγο για να κοιμηθεί π.χ. Εγώ θηλάζω και από τα δύο, νομίζω οτι θα σου πρήζεται το στήθος πολύ και σταδιακά θα σου μειωθεί η παραγωγή αν θηλάζεις από το ένα μία φορά το 24ωρο, αλλά καλά θα κάνεις να κάνεις ερώτημα στο Parents στην ενότητα θηλασμός 7-12 μήνες για να σου απαντήσουν σύμβουλοι θηλασμού. Η κάθε γυναίκα έχει διαφορετική ιστορία αλλά εκείνες θα σου πουν τί συστήνεται προκειμένου να θηλάσεις όσο περισσότερο γίνεται. Σίγουρα όμως διαβάζω και ξαναδιαβάζω να μην αντλούμε με θήλαστρο για να βάζουμε σε κρέμες.. υπάρχουν και άλλες τροφές και μπορούν το απόγευμα να τρώνε τα μωρά το φαγητό που δεν έφαγαν το μεσημέρι.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν το βρικσω κακο να Κάνει πολλα κακα αλλα τα βιβλία με αγχωσαν τα μαυρακια δεν είναι κάτι έκτως αν είναι όλα τα κακα μαύρα αυτο δεν είναι καλο λίγα είναι απο τις τροφές.το αχλαδι εγω δεν το δίνω και πολυ γιατί Είναι απο τα φρούτα που χρειαζονται πολλα φαρμακακια για να γίνει σε σύγκριση με τα αλλα όχι πως τα αλλα δεν έχουν αλλα αυτο έχει λίγα παραπάνω...

Γαιτι Fine Δεν το δίνεις μήλο?

Εγω λεμόνι δεν έβαλα ακόμη στο φαγητο του γιατί δεν φάγανε ακόμη πορτοκαλί στην Κυριακή θυμάμαι μου είχε πει στο μοσχάρι να βάζω φρεσκοκομμενο 2-3 σταγόνες τώρα δεν μου είπε τπτ.

δεν το θέλει με τπτ το μηλο.1/4 να βάλω το παίρνει χαμπάρι και δεν τρώει ολη την κρέμα...λεμονι που λες εμενα μου ειχε πει ο γιατρος να βάζω και εγω του βάζω αρκετα ομολογώ.γυρω στις 6 σταγόνες;του αρεσει κ ετσι το τρώει πιο ευχαριστα...καλα μια γνωστη χαζη μου ειπε πως βάζει αλάτι!!!ειναι λεει πιο νοστιμο.κ το βραδυ αν ξυπναει το μωρο του δινει 200 ml χαμομηλι!!!ημαρτον Παναγια μου...

Βαριέμαι την άντληση οπότε δεν το συζητώ να βγάζω για να βάλω σε κρέμες. Αυτό γενικά το βρίσκω πολύ κουραστικό. Δεν συστήνεται.. Σε κρέμες βάζεις δικό σου αν σου 'χει περισσέψει, αλλιώς απλώς βάζεις το μωρό στο στήθος αντί να φάει κρέμα πίνει γαλατάκι του Θεού! το καλύτερο δηλαδή! Δεν χρειάζονται 3 γεύματα ακόμη! και όταν θα χρειάζονται θα μπορούν να φάνε γιαουρτάκι.

ναι δεν λεω ειναι..αλλα να εχουμε γαλα και να δινουμε ξενες κρεμες...;;ασε ειμαι περιπτωσαρα με το θεμα μητρικο γαλα...-θηλασμος...ετσι προς το παρον του δινω μονο 2 γευματα.αααα μια στο παρεντς μου ειπε πως πρεπει να δινουμε τις κρεμες με βραστο νερο για να μειωνονται τα μικροβια κλπ και ετσι δεν κανει να βάζουμε το μητρικο που δεν κανει να βρασει..τι λέτε;ξερετε κατι;

fine νόμιζα οτι σου είχα απαντήσει αλλά μάλλον είχε σβηστεί το μήνυημα όταν έκανα καταχώρηση. Εγώ θήλασα την κόρη μου 14 μήνες γιατί ήθελα να σταματήσω όχι γιατί είχα πρόβλημα παραγωγής. Δεν είχα πρόβλημα με τους 2 θηλασμούς αλλά αυτό έγινε σταδιακά, δεν άρχισα δηλαδή να αντικαθιστώ γεύματα, αλλά να προσθέτω ένα ένα φρούτο και ένα ένα λαχανικό, κόκκινο κρέας, κοτόπουλο, μετά γιαουρτάκι. Μετά δεν ζητούσε στήθος γιατί χόρταινε αλλά όταν ζητούσε δεν το αρνιόμουν. Συνήθως για πολύ λίγο για να κοιμηθεί π.χ. Εγώ θηλάζω και από τα δύο, νομίζω οτι θα σου πρήζεται το στήθος πολύ και σταδιακά θα σου μειωθεί η παραγωγή αν θηλάζεις από το ένα μία φορά το 24ωρο, αλλά καλά θα κάνεις να κάνεις ερώτημα στο Parents στην ενότητα θηλασμός 7-12 μήνες για να σου απαντήσουν σύμβουλοι θηλασμού. Η κάθε γυναίκα έχει διαφορετική ιστορία αλλά εκείνες θα σου πουν τί συστήνεται προκειμένου να θηλάσεις όσο περισσότερο γίνεται. Σίγουρα όμως διαβάζω και ξαναδιαβάζω να μην αντλούμε με θήλαστρο για να βάζουμε σε κρέμες.. υπάρχουν και άλλες τροφές και μπορούν το απόγευμα να τρώνε τα μωρά το φαγητό που δεν έφαγαν το μεσημέρι.

γιατι να μην αντλουμε;εσυ λες για κανενα μηνα δυο ακομα να δινω στηθος και 3ο γευμα απο πιο μηνα;σε ευχαριστω για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια έχω θέμα...! Ψαχνω γάλα χωρίς λακτοζη δευτερης ηλικίας και δεν έχει η παιδιατρος επιμένει πως έχει και τα φαρμακεία μου λένε πως είναι ένα για όλες τις ηλικίες θα σκάσω.πέτυχα την παιδιάτρο μου στο δρόμο και παραλίγο να της πω να παει να μου το βρει....!!δεν ξέρω τι να κάνω.Και δεν τολμαω απο την υπομονή της αν μπορω να πάρω γάλα αντιαλεργικο Ha είναι σίγουρη πως έχει Fl 2.Θα με σκάσει η γυναίκα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

fine για το αλάτι που λες στο φαγητο εμένα η παιδιατρος μου λέει να βάζω πολυ λίγους κοκους για νοστιμιά αλλα δεν έβαλα ποτε γιατί πολυ απλά με πολυ λίγους κοκκους δεν αλλάζει η γεύση.στην Κυριακή που έβαζα λεμονακι όμως ήταν πολυ καλα τώρα δεν μπορω και αυτο....και είναι λίγο απαισιουλι το φαγητο αλλα σημασία έχει πως ο καλός ο μύλος όλα τα αλεθει

Χαμομηλι τώρα που το λες ανυπομονω να βγουν να μαζεψω και να μεγαλώσει ο Μπεμπης να του δίνω μετα απο ένα χρόνων νομίζω.του εμπορίου και στην Κυριακή και στον μικρο αγόρασα και δεν το έδωσα ποτε μόνο μάραθο έδωσα στον μπεμπη γιατί είχε πολλούς κολικους αλλα δεν έκανε τπτ και μετα του έδινα νεράκι.

Τα χέρια τα βάζουν στο στόμα?εμένα ο δικός μου τα έφαγε τα δαχτυλακια του έχει την πιπιλα και απο την άκρη βάζει και το δάχτυλο....τι παιδι....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?εμεις εδω ολα καλα...Αρχισαμε σιγα σιγα να αποθηλαζουμε...Ομως πολυ σιγα γιατι το υποαλεργικο γαλα που της δινω ουτε να το φτυσει το κοριτσακι μου......:cry::cry:

Εχουμε λιγο δρομο λοιπον ακομα....

Επισης βγαλαμε τα 2 κατω δοντακια και........Μπουσουλαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτο βεβαι ειναι λιγο κακο γιατι πως θα πεις ενα μωρακι που μολις εκλεισε τους 6 μηνες οτι θα χτυπησει στο τραπεζι αν συνεχισει να μπουσουλαει ή να μην περνει τα παιχνιδια του αδερφου της να τα βαζει στο στομα?Δεν μπορεις οποτε ειμαστε σε εγρηγορση συνεχεια...Τωρα μην φανταστειτε αλωνιζει και το σπιτι ολο ε?Τις εχω βαλει μαξιλαρια για ορια.....

Βασικα Μπηκα να ρωτησω την Ελσουλα τι παρουσιασε και αλλαξανε γαλα σε αντιαλλεργικο?

Και να πω την Νινη-κυριακη οτι εμεις οταν ηταν τοσο μικρος τρωγαμε μοσχαρι και πιναμε το υποαλλεργικο γαλα...Δεν ειχαμε κανενα προβλημα εκτος απο καμια δερματιτιδα που μας εκανε αλλα δεν ξερω καν αν συνδεεται με την αλλεργια του στο γαλα.....Ενος ετους που εκανε ραστ βρηκαμε οριακη αλλεργια στο γαλα...και ειχε και δεν ειχε δηλαδη...στα δυο χρονια ανεβηκε η αλλεργια του σε επιπεδο 2 και κοψαμε το μοσχαρι......Τωρα αν εσενα βλεπεις διαφορα σημαδια αλλεργιας και μπορουν να σχετιστουν με το μοσχαρι τοτε συζητατο με την παιδιατρο.....Αλλιως μην το σταματας...Επισης θελω να σου πω κατι ακομα.....Η ΛΑκτοζη στο γαλα ειναι ενα σακχαρο που δεν προκαλει αλλεργιες παρα δυσανεξιες....Με λιγα λογια αν εχει οντως αλλεργια στο γαλα δεν τον βοηθαει αυτο το γαλα....

Ποιο γαλα ψαχνεις ρε συ αν θες να το ψαξω και εγω μπας και το βρω πουθενα να σε βοηθησω?

Τελικα πηγες στην Καρυδα?(νομιζω ετι την ειπες ε?)

Ελπιζω να σε βοηθησα νινη μου και θελω να σου πω οτι δεν εχω καμια προθεση να σε αγχωσω ουτε να σε τρομαξω .....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...