Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάρες!

Σήμερα κάνω δουλίτσες

Καθάρισα καλά την κουζίνα,πάγκους,νεροχύτη,έβαλα σκούπα,σφουγγάρισα και έκανα κι ένα απλό καθάρισμα στο σαλόνι(δηλαδή ξεσκονισμα και ηλεκτρική)το εβδομαδιαίο μας.

Για το καθαρισμα κάποιων χώρων έχω τύπους καθαριότητας...Το άπλο,το ενισχυμένο,το σπέσιαλ...Χαχαχαχα!!Είμαι για τα πανηγύρια

Τωρα θα φάμε και μετα θα σιδερώσω και θα πλύνω και κάτι ρουχάκια στο χερι

Αν προλάβω θα κάνω και μπανια το σπέσιαλ και υπνοδωμάτια το απλό...

(Ουτε ροζ αγγελία να έγραφα...)

Περιστεράκι, έγραψες σήμερα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το μεσημέρι πήγα το παιδάκι μου ξανά στο γιατρο,είναι καλύτερα αλλά ακόμη δεν έχει καθαρίσει:(οπότε συνεχίζουμε κανονικά την αγωγή.

Γύρισα,φάγαμε,καθάρισα κουζίνα και την φρουτιέρα μιας και έπρεπε να τακτοποιήσω τα φρέσκα φρούτα.

Εβαλα ένα πλυντήριο το οποίο περιμένει να το απλώσω,στέγνωσαν τα ριχτάρια και τα ξαναέστρωσα,ξεσκόνισα το σαλόνι και άλλαξα τα καρέ μου,έβαλα και μία σκούπα!:wink:ΟΥΦ!

Το ευχαριστήθηκα πάντως,επιτέλους φρεσκαρίστηκε ο χώρος!

Τωρα σιδερώνω γιατι αυριο απόγευμα θέλω να είμαι ελεύθερη λόγω της ημέρας!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας....

ελπίζω μαμάδες και παιδιά να είναι καλύτερα...

Δεν έχω κάνει τίποτα... είμαι επαγγελματικό ταξίδι...και τρώω και πίνω... και δεν έχω ιδέα τι γίνεται σπίτι μου...όταν γυρίσω αν με χάσετε για καμμιά βδομάδα θα ξέρετε ήδη γιατί...

φιλάκια


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

ειρηνουλα μου περαστικα σου

εγω κοριτσια εχω και ηλιακο αλλα και μποιλερ και ετσι το θερμοσιφωνο δε το αναβω καθολου εκτος πολυ ελαχιστον περιπτωσεων και εχω σωθει ευτυχως τα ειχε βαλει ο ιδιοκτητης πριν γιατι εμενε εκεινος

θελω και εγω ενα σπεσιαλ με απολα

εγω τοσες μερες απο δουλειες πολυ λιγα πραγματα σημερα ομως εδωσα ρεσιταλ

κρεββατοκαμαρα-ξεσκονισμα,σκουπισμα σφουγγαρισμα=απλο

κουζινοσαλονι-ξεσκονισμα καλο καθαρισμα σκουπισμα σφουγγαρισμα=ενισχυμενο

παιδικο-μαζεμα σκουπ,σφουγγ=απλο

μπανιο=απλο

γιατρε μου καλα τα λεωωωωωωωωωω????

εχτες εκανα και 3 φαγητα φακες για χτες φρικασε για σημερα και κοκκινιστο με ρυζι για αυριο και ετσι δεν εχω και μαγειρεμα και ειμαι ησυχη ολα τα προηγουμενα τα εκανα απο τις 8,30 μεχρι τις 10 που εφυγα δουλεια και τωαρ που γυρισα απολαμβανω το καφεδακι μου

αυτα πολλα φιλια

:lol::lol::lol::lol::lol:

Βρε για εσάς την ανέφερα την ορολογία της καθαριότητας

Για να μην μπαίνετε σε πολλές λεπτομέρειες...

Λέτε ένα...απλό,ενισχυμένο ή σπέσιαλ και...συνεννοούμαστε απόλυτα:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Είναι η ώρα που οι άντρες του σπιτιού κοιμούνται κι εγώ απολαμβάνω το σπίτι..τακτοποιημένο και ήσυχο, η καλύτερή μου! :)

Για να μην μπαίνετε σε πολλές λεπτομέρειες...

Λέτε ένα...απλό,ενισχυμένο ή σπέσιαλ και...συνεννοούμαστε απόλυτα:tongue::tongue::tongue:

χαχαχα τέλειο!!! :lol: :lol: οπότε αν γράψω ότι έκανα ένα σπέσιαλ στην κρεβατοκάμαρα μη με παρεξηγήσετε έτσι;; :tongue:

Λοιπόν Ειρήνη και κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας! Έχω πάθει έρωτα με τα συγκεκριμένα ράφια (φωτο)..Τα έχω δει από κοντά σε σπίτι και είναι σούπερ για αποθήκευση και οργάνωση, όμως τα είχαν φέρει από Αμερική. Πρόσφατα τα είδα και στο Master Chef. Και σήμερα περνούσα έξω από ένα ζαχαροπλαστείο και τα είδα που τα είχαν μέσα στο εργαστήριο..Ήθελα να μπω να τους ρωτήσω πού τα πήραν αλλά ντράπηκα..Εσείς τα έχετε ξαναδεί; Μήπως έχουν έρθει Ελλάδα και τα πουλάει κάποιο κατάστημα;;

bigrs.jpg

Άααααχχχχ πού θα τα βρώ;!;! :confused:


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην ομάδα!! Είναι η ώρα που οι άντρες του σπιτιού κοιμούνται κι εγώ απολαμβάνω το σπίτι..τακτοποιημένο και ήσυχο, η καλύτερή μου! :)

χαχαχα τέλειο!!! :lol: :lol: οπότε αν γράψω ότι έκανα ένα σπέσιαλ στην κρεβατοκάμαρα μη με παρεξηγήσετε έτσι;; :tongue:

Λοιπόν Ειρήνη και κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας! Έχω πάθει έρωτα με τα συγκεκριμένα ράφια (φωτο)..Τα έχω δει από κοντά σε σπίτι και είναι σούπερ για αποθήκευση και οργάνωση, όμως τα είχαν φέρει από Αμερική. Πρόσφατα τα είδα και στο Master Chef. Και σήμερα περνούσα έξω από ένα ζαχαροπλαστείο και τα είδα που τα είχαν μέσα στο εργαστήριο..Ήθελα να μπω να τους ρωτήσω πού τα πήραν αλλά ντράπηκα..Εσείς τα έχετε ξαναδεί; Μήπως έχουν έρθει Ελλάδα και τα πουλάει κάποιο κατάστημα;;

bigrs.jpg

Άααααχχχχ πού θα τα βρώ;!;! :confused:

Καλημέρα,

Ψάχνεις το συγκεκριμένο με τα ροδάκια, ή γενικά ράφια αποθήκευσης (ντέξιον);

Γενικά ράφια αποθήκευσης μπορείς να βρεις σε Practiker, Leroy κλπ. Αν googlάρεις τη λέξη ράφια αποθήκευσης θα βρεις πολλά μαγαζιά. Επίσης αν ψάξεις στη γειτονιά σου μπορεί να βρεις σε μαγαζάκι με χρώματα κλπ, συνήθως και αυτοί έχουν, εμείς έτσι τα φτιάξαμε.

Δώσαμε τις διαστάσεις που θέλαμε, τα παραγγείλαμε, ήρθαν και μας τα βάλανε και πληρώσαμε λιγότερα από ότι θα δίναμε στα μαγαζιά που ανέφερα επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!Τι κάνετε σήμερα?

Εγώ ξύπνησα με κέφια σήμερα,έχει λιακάδα και θέλω βόλτα!:)Ο πιτσιρικάς μου όμως ακόμη δεν είναι για εξόδους:-(

Κατα τ'άλλα έχουν αδείασει τα καλάθια με τα άπλυτα,έντελώς όμως:!:, και επίσης δεν έχω και ασιδέρωτα:wink:;-)

Βέβαια έχω απλώσει ένα πλυντήριο αλλά οκ.Το σαλόνι μου διατηρείται καθαρό και τακτοποιημένο ακόμη και έτσι σήμερα είναι η ημέρα της τεμπέλας!Το μόνο που θα κάνω είναι σπανακόπιττα για να φάμε το μεσημέρι!Ισως πλύνω και τίποτα τζάμια:wink:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!Τι κάνετε σήμερα?

Εγώ ξύπνησα με κέφια σήμερα,έχει λιακάδα και θέλω βόλτα!:)Ο πιτσιρικάς μου όμως ακόμη δεν είναι για εξόδους:-(

Κατα τ'άλλα έχουν αδείασει τα καλάθια με τα άπλυτα,έντελώς όμως:!:, και επίσης δεν έχω και ασιδέρωτα:wink:;-)

Βέβαια έχω απλώσει ένα πλυντήριο αλλά οκ.Το σαλόνι μου διατηρείται καθαρό και τακτοποιημένο ακόμη και έτσι σήμερα είναι η ημέρα της τεμπέλας!Το μόνο που θα κάνω είναι σπανακόπιττα για να φάμε το μεσημέρι!Ισως πλύνω και τίποτα τζάμια:wink:

Καλημέρα,

Και εγώ είμαι στη προσπάθεια να εξαφανίσω τα άπλυτα αλλά έχω να βάλω άλλα 2 πλυντήρια. Και να τα σιδερώσω βέβαια. Σπανακόπιτα? Δεν θα τσικνίσετε σήμερα?

I love Τσικνοπέμπτη γιατί το μαγείρεμα είναι αντρική υπόθεση σήμερα. Βέβαια έχω την προετοιμασία και το καθάρισμα μετά ... αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Και εγώ είμαι στη προσπάθεια να εξαφανίσω τα άπλυτα αλλά έχω να βάλω άλλα 2 πλυντήρια. Και να τα σιδερώσω βέβαια. Σπανακόπιτα? Δεν θα τσικνίσετε σήμερα?

I love Τσικνοπέμπτη γιατί το μαγείρεμα είναι αντρική υπόθεση σήμερα. Βέβαια έχω την προετοιμασία και το καθάρισμα μετά ... αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα ;)

Και βέβαια θα τσικνίσουμε,αλλά το βράδυ!Θα ψήσει ο αντρούλης μου απο κάτω στην πεθερά μου!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και βέβαια θα τσικνίσουμε,αλλά το βράδυ!Θα ψήσει ο αντρούλης μου απο κάτω στην πεθερά μου!

Οκ, τώρα ζήλεψα!!!!!!!!

Ούτε καθάρισμα μετά δηλαδή! Αχ, είναι άδικη η ζωή τελικά!

Τέσπα :tongue: καλά να περάσετε!

Link to comment
Share on other sites

:PΘα τσικνίσουμε με... ψάρι! (αν ονομάζεται τσίκνισμα το ψήσιμο στο φούρνο - ίσως αν το κάψω λιγουλάκι... )

Θα έφτιαχνα μπριζόλες, αλλά επειδή σκεφτόμαστε να κάνουμε ένα τραπέζι σε κάτι φίλους το Σάββατο, οι μπριζόλες μετατέθηκαν για τότε. Και μου έχουν μείνει 2 λαυράκια στην κατάψυξη, οπότε μου λέει ο άντρας μου και δεν τα ψήνεις;

Προς το παρόν θα τσακίσουμε σουβλάκια το μεσημέρι στη δουλειά! :P


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λατρεμένο μου παρεάκι.

Είμαι.... :( να με κλαινε οι ρέγγες σήμερα...:(

Ολη νυχτα έλιωσα από τον πόνο. Ο λαιμός μου με πονάει τόσο που δεν μπορουσα ποτέ να φανταστώ πως θα μπορουσε να ποναει ενας λαιμος... νιωθω λες και μου τον τριβουν με τρυφτη....:(. Δεν μπορω να κάτσω όρθια πολυ... νιώθω λες και θα λιποθυμήσω...

Νιωθω ενα ματσο χαλι.........

Συγνωμη που σας χαλαω τη διαθεση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...