Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Την καλημέρα μου σε όλες!

Εγώ εδώ συμμάζεψα το πρωί τα χθεσινά, έβαλα κ ένα πλυντήριο γρήγορο με πετσέτες κουζίνας, πίνω το καφεδάκι μου κ χαζεύω. Το απόγευμα θα κάνουμε δουλειές με τον χαζμπαντ στο σπιτάκι κάτι μερεμέτια κτλ να κρύψω κ ότι έχω φτιάξει να μη το δει η μικρή θέλω να της κάνω έκπληξη χε χε Κατά τα άλλα το σπίτι συμμαζεμένο είναι μεν αλλά θελει ένα ρετουσάρισμα σκουπισμα κ ξεσκονισμα γιατί όταν γυρίσει το μικρό το Σάββατο με περιμένουν πλυντήρια κ σίδερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Περιμένω φίλη στο σπίτι για καφεδάκι! Σηκωθήκαμε στις 8 κι έτσι πρόλαβα κι έκανα τις δουλειές μου και μαγείρεψα τουρλού. Η μικρή έφυγε βόλτα με τη γιαγιά.

Γιωτούλι, τι ώρα κοιμήθηκε εντέλει το μικρό βρυκολακάκι;

Γλυκές καλημέρες!

ΣΤΙΣ 1!!!:shock::shock::shock::shock: κ οχι μονο αυτο, ξυπνησε στις7,30:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

πως θα βγαλω την μερα οεο??????????

φιλεναδα στο σπιτι για καφε κ μαλιστα ανευ τεκνου!!!! απο εγκυος εχω να το κανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλά σας ευχαριστώ πολύ πρώτα από όλα για το καλωσόρισμα και τη συμπαράσταση που δείχνετε και μετά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τα πραγματάκια που φτιάχνω για τα γεννέθλια του μικρού μου.

Έχω πάρει λίγο τ' απάνω μου αυτές τις ημέρες. ΊΣΩΣ.... λέω ί σ ω ς .... να αρχίσω να τακτοποιώ και το σπίτι που να πω την αλήθεια μου το έχω σχετικά παρατήσει αυτό τον καιρό.... Θα δείξει.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!

σταυρουλιτσα ξανα-καλως ηρθες!!! μην σκας ολοι τα περναμε αυτα (εγω προσφατος εκλεισα το μαγαζι με ενα ωραιοτατο χρεος που θα το πληρωνουμε για 3-4 χρονια ακομα!) υγεια να εχουμε κ ολα καλα!!!! σου απαντησα κ διπλα, υπεροχα τα πραγματα που εφτιαξες!

αχ αρετη σε νιωθω!!

περαστικα αλεξενια! ειναι καλυτερα??

κριστιν σε νιωθω, εγω εχω βαλει το αυτοματο πιλοτο κ τρεχωωωωωωωωωωω!!! ποτε θα καταρευσω δεν ξερω!

εγω κοριτσια τρεχω παλι, τα λεμε το μεσημερακι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!Τι κανετε???

Εμεις τωρα μπηκαμε σπιτι (στο πατρικο μου εννοω),πηγαμε λαικη,μετα παιδικη χαρα(εδω βρε κοριτσια ειναι τελεια,στη δικια μας γινεται πανικος),παιξαμε αρκετα και μετα πηγαμε βολτα στην αγορα(Γιωτακι σε σκεφτομουνα;)),ειχα πολλαααα χρονια να μπω σε αυτα τα μαγαζια,ειδα καποιες κοπελες που με εξυπηρετουσαν τοτε,αλλες με θυμηθηκαν,κι αλλες με κοιταγαν καλα-καλα(Ειμαι σιγουρη οτι ελεγαν απο μεσα τους:"μωρε που σε ξερω?Που σε ξερω?:tongue:)

Εκανα και κατι που πολυ το χαρηκα!!!Φευγοντας πηρα μαζι μου λεφτα για να αγορασω μια κατσαρολα,μου φανηκε πανακριβη και εφυγα,υστερα μπαινοντας στα μαγαζια ξεμυαλιστηκα και....ψωνισα!!!Αλλα χαλαλι τα λεφτα γιατι δεν ειχα τιποτα και κυκλοφορουσα σαν λετσος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σταυρουλα μου ολα οσα ετοιμασες ειναι υπεροχα!!!Μπραβο σου!!!Ειμαι σιγουρη οτι ο μικρος σου θα το χαρει παρα πολυ!!!

Χριστινα μου την καινουρια κουζινα την καναμε εκει που ηταν το δωματιο του μικρου και η παλια εγινε παιδικο δωματιο,οποτε καταλαβαινεις τι γινεται...η πλακα ειναι οτι το αλλο Σαββατο θελω να κανω γενεθλια του μικρου,γιατι μετα μπαινει ο Αυγουστος και φευγουν ολοι ελπιζω να προλαβω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!

σταυρουλιτσα ξανα-καλως ηρθες!!! μην σκας ολοι τα περναμε αυτα (εγω προσφατος εκλεισα το μαγαζι με ενα ωραιοτατο χρεος που θα το πληρωνουμε για 3-4 χρονια ακομα!) υγεια να εχουμε κ ολα καλα!!!!!

Πω πωωωωω Γιωτάκι δεν το ήξερα. Δεν έμπαινα βλέπεις να διαβάζω τα νέα σας.... Στενοχωρήθηκα πολύ αλήθεια γιατί ξέρω πως είναι να προσπαθείς με νύχια και με δόντια να κρατήσεις κάτι και στο τέλος να μην μπορείς και να χρωστάς κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Εχω τρελαθει απο την πολυ δουλεια στο γραφειο....

και με εχει πιασει νευρικο γέλιο γιατι απλα δεν προλαβαινω!!!!

:) Ειρηνακι τα νυχάκια ειναι τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!Τι κανετε???

Εμεις τωρα μπηκαμε σπιτι (στο πατρικο μου εννοω),πηγαμε λαικη,μετα παιδικη χαρα(εδω βρε κοριτσια ειναι τελεια,στη δικια μας γινεται πανικος),παιξαμε αρκετα και μετα πηγαμε βολτα στην αγορα(Γιωτακι σε σκεφτομουνα;)),ειχα πολλαααα χρονια να μπω σε αυτα τα μαγαζια,ειδα καποιες κοπελες που με εξυπηρετουσαν τοτε,αλλες με θυμηθηκαν,κι αλλες με κοιταγαν καλα-καλα(Ειμαι σιγουρη οτι ελεγαν απο μεσα τους:"μωρε που σε ξερω?Που σε ξερω?:tongue:)

Εκανα και κατι που πολυ το χαρηκα!!!Φευγοντας πηρα μαζι μου λεφτα για να αγορασω μια κατσαρολα,μου φανηκε πανακριβη και εφυγα,υστερα μπαινοντας στα μαγαζια ξεμυαλιστηκα και....ψωνισα!!!Αλλα χαλαλι τα λεφτα γιατι δεν ειχα τιποτα και κυκλοφορουσα σαν λετσος....

με γεια τα ρουχαλακια! Αν μεινεις στο πατρικο σου σημερα στειλε πμ να βρεθουμε σε καμια παιδικη χαρα!
Πω πωωωωω Γιωτάκι δεν το ήξερα. Δεν έμπαινα βλέπεις να διαβάζω τα νέα σας.... Στενοχωρήθηκα πολύ αλήθεια γιατί ξέρω πως είναι να προσπαθείς με νύχια και με δόντια να κρατήσεις κάτι και στο τέλος να μην μπορείς και να χρωστάς κιόλας.

Γιαυτο σου λεω την υγεια μας να εχουμε κ ολα τα αλλα βρισκονται!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου κουραγιο! Και εγω σαν εσενα, δεν μπορω!! Μονο που ειμαι απο μετακομιση και μου εχει στριψει.

Δεν ξερω τι συμβαινει με τον μπαμπα σου αλλα ευχομαι να ειναι ολα καλα στο τελος!!

Alexenia και εμενα!! Λες να ειναι καποια ιωση? Μονο πυρετο εως 38.5 και λιγο βηχα εχει. Περαστικα!!!

Stavroulitsa Με συγκινησε πολυ ο γιος σου!!! Σε νιωθω πολυ γιατι και εμεις ειμαστε ετσι με τα χρηματα (προσφατα χωρισα και δεν μας δινει μια για τα παιδια του). Καλα τα ειπες! Σου απανταω στο αλλο μηνυμα για την πινιατα εχω φτιαξει πολλες :)

Christine Βρε συ! Θα παθεις τιποτα!!! Αν δεν εισαι εσυ καλα, τι θα γινει?

Εμεις σημερα θα κανουμε το εργαστηριο μου γιατι αυριο θα ερθει φορτοταξι να παρει τα πραγματα που δεν χρειαζομαι αμεσα να τα παει στην αποθηκη.

Μου λειπει που δεν εχω δικο μου ξεχωρο εργαστηριο αλλα δεν υπαρχουν χρηματα να νοικιασω κατι αλλο. Το σπιτι μας εχει δυο δωματια, το ενα ειναι φυσικα των παιδιων, το αλλο το εκανα εργαστηριο. Κοιμαμαι στο σαλονι σε καναπε/κρεβατι.

Μακαρι να ειχαμε αλλο ενα δωματιο ;)

Κατα τα αλλα, ο μικρος μου σηκωσε πυρετο ειναι η τριτη μερα σημερα. Σηκωνει μεχρι 38.5 και εχει μονο ενα ελαφρυ βηχα. Τι ειναι αυτο?

Ο αλλος ειναι καλα.

Ειχα και μια συζητηση με τον Τ. και του την ειπα λιγο γιατι τρωει απιστευτα πολυ και εχει αρχισει και παιρνει κιλα. Εχει ΤΣΑΚΙΣΕΙ τα γλυκα και τις κοκα κολες και δεν μετραει το ζαχαρο του :(

Ξερει οτι εχω δικιο αλλα σιχαινεται τον διαβητη και θυμωσε (οχι με εμενα) και εφυγε να κανει μια βολτα και να καπνισει ενα τσιγαρο να ηρεμησει.

Αλλο αυτο. Οταν τον γνωρισα δεν καπνιζε, μετα αρχισε ενα την ημερα, τωρα θελει μετα το φαι, με τον καφε, παμε δηλαδη 5-6 την ημερα.

Εχει πολλα προβληματα υγειας και του την ειπα και για αυτο, γιατι ξαφνικα βρεθηκε σε σταθερη σχεση και εχει αρχισει τις καταχρησεις. Να το φαι, να το τσιγαρο, να τα γλυκα.. :(

Και η ινσουλινη με το λιτρο! Στακα βρε φιλε! 40 χρονων εισαι, μαζεψου δεν εισαι παιδι να σε κυνηγαω απο πισω μην φας :(

Τα ειπαμε, τα βρηκαμε και θα τον βοηθησω και εγω οσο μπορω μονο που εχω μικρα και παντα θα υπαρχει ζαχαρη και σνακ στο σπιτι χε χε.

Αυτα που λετε!

Χτυπαει ο φουρνος μου, ετοιμο το φαγακι (κοτοπουλακι και ρυζακι) Παω να τους ταισω! Τα λεμε μετα!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με γεια τα ρουχαλακια! Αν μεινεις στο πατρικο σου σημερα στειλε πμ να βρεθουμε σε καμια παιδικη χαρα!

Αχ Γιωτα μου δυστυχως δεν θα ειμαι εδω:(μετα τη δουλεια θα περασει ο αντρας μου να με παρει να παμε να αγοραζουμε διακοπτες και μετα θα παμε σπιτι να βαψουμε...

Σημερα εχουμε επετειο!Κλεινουμε 4 χρονια παντρεμενοι!κι αν την παλευουμε το βραδυ θα βγουμε για φαγητο!

Link to comment
Share on other sites

Σταυρουλα μου ολα οσα ετοιμασες ειναι υπεροχα!!!Μπραβο σου!!!Ειμαι σιγουρη οτι ο μικρος σου θα το χαρει παρα πολυ!!!

Χριστινα μου την καινουρια κουζινα την καναμε εκει που ηταν το δωματιο του μικρου και η παλια εγινε παιδικο δωματιο,οποτε καταλαβαινεις τι γινεται...η πλακα ειναι οτι το αλλο Σαββατο θελω να κανω γενεθλια του μικρου,γιατι μετα μπαινει ο Αυγουστος και φευγουν ολοι ελπιζω να προλαβω...

αν δεν προλάβεις, να κάνεις γιορτή με θέμα μπομπ ο μάστορας, όλοι θα βρουν το ντεκόρ καταπληκτικό:D

Ειρηνη μου κουραγιο! Και εγω σαν εσενα, δεν μπορω!! Μονο που ειμαι απο μετακομιση και μου εχει στριψει.

Δεν ξερω τι συμβαινει με τον μπαμπα σου αλλα ευχομαι να ειναι ολα καλα στο τελος!!

Alexenia και εμενα!! Λες να ειναι καποια ιωση? Μονο πυρετο εως 38.5 και λιγο βηχα εχει. Περαστικα!!!

Stavroulitsa Με συγκινησε πολυ ο γιος σου!!! Σε νιωθω πολυ γιατι και εμεις ειμαστε ετσι με τα χρηματα (προσφατα χωρισα και δεν μας δινει μια για τα παιδια του). Καλα τα ειπες! Σου απανταω στο αλλο μηνυμα για την πινιατα εχω φτιαξει πολλες :)

Christine Βρε συ! Θα παθεις τιποτα!!! Αν δεν εισαι εσυ καλα, τι θα γινει?

Εμεις σημερα θα κανουμε το εργαστηριο μου γιατι αυριο θα ερθει φορτοταξι να παρει τα πραγματα που δεν χρειαζομαι αμεσα να τα παει στην αποθηκη.

Μου λειπει που δεν εχω δικο μου ξεχωρο εργαστηριο αλλα δεν υπαρχουν χρηματα να νοικιασω κατι αλλο. Το σπιτι μας εχει δυο δωματια, το ενα ειναι φυσικα των παιδιων, το αλλο το εκανα εργαστηριο. Κοιμαμαι στο σαλονι σε καναπε/κρεβατι.

Μακαρι να ειχαμε αλλο ενα δωματιο ;)

Κατα τα αλλα, ο μικρος μου σηκωσε πυρετο ειναι η τριτη μερα σημερα. Σηκωνει μεχρι 38.5 και εχει μονο ενα ελαφρυ βηχα. Τι ειναι αυτο?

Ο αλλος ειναι καλα.

Ειχα και μια συζητηση με τον Τ. και του την ειπα λιγο γιατι τρωει απιστευτα πολυ και εχει αρχισει και παιρνει κιλα. Εχει ΤΣΑΚΙΣΕΙ τα γλυκα και τις κοκα κολες και δεν μετραει το ζαχαρο του :(

Ξερει οτι εχω δικιο αλλα σιχαινεται τον διαβητη και θυμωσε (οχι με εμενα) και εφυγε να κανει μια βολτα και να καπνισει ενα τσιγαρο να ηρεμησει.

Αλλο αυτο. Οταν τον γνωρισα δεν καπνιζε, μετα αρχισε ενα την ημερα, τωρα θελει μετα το φαι, με τον καφε, παμε δηλαδη 5-6 την ημερα.

Εχει πολλα προβληματα υγειας και του την ειπα και για αυτο, γιατι ξαφνικα βρεθηκε σε σταθερη σχεση και εχει αρχισει τις καταχρησεις. Να το φαι, να το τσιγαρο, να τα γλυκα.. :(

Και η ινσουλινη με το λιτρο! Στακα βρε φιλε! 40 χρονων εισαι, μαζεψου δεν εισαι παιδι να σε κυνηγαω απο πισω μην φας :(

Τα ειπαμε, τα βρηκαμε και θα τον βοηθησω και εγω οσο μπορω μονο που εχω μικρα και παντα θα υπαρχει ζαχαρη και σνακ στο σπιτι χε χε.

Αυτα που λετε!

Χτυπαει ο φουρνος μου, ετοιμο το φαγακι (κοτοπουλακι και ρυζακι) Παω να τους ταισω! Τα λεμε μετα!

Τι κατασκευάζεις και έχεις εργαστήριο?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βουλα να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι..καλα να περασετε το βραδυ..μεγεια τα ψωνια καλοφορετα..

Γιωτα στις 1?πωπω..εμενα κοιμηθηκε μεν 1ωρα νωριτερα αλλα δεν το πηγε συνεχομενα μεχρι το πρωι..ξαναξυπνησε καποια στιγμη ..

φαγαμε μαζεψα την κουζινα,εκανα ντουζακι την μικρη και την κοιμισα,σφουγγαρισα εβγαλα φρυδακια,εκανα τα νυχια μου τα εβαψα κιολας μονο των ποδιων και παω να λουστω και να κανω μπανακι ..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και κατι που πολυ το χαρηκα!!!Φευγοντας πηρα μαζι μου λεφτα για να αγορασω μια κατσαρολα,μου φανηκε πανακριβη και εφυγα,υστερα μπαινοντας στα μαγαζια ξεμυαλιστηκα και....ψωνισα!!!Αλλα χαλαλι τα λεφτα γιατι δεν ειχα τιποτα και κυκλοφορουσα σαν λετσος....

Αχ Γιωτα μου δυστυχως δεν θα ειμαι εδω:(μετα τη δουλεια θα περασει ο αντρας μου να με παρει να παμε να αγοραζουμε διακοπτες και μετα θα παμε σπιτι να βαψουμε...

Σημερα εχουμε επετειο!Κλεινουμε 4 χρονια παντρεμενοι!κι αν την παλευουμε το βραδυ θα βγουμε για φαγητο!

Mε γεια τα ρουχαλάκια σίγουρα σου έφτιαξαν το κέφι!!

Και πολύχρονοι με τον σύζυγο σου πάντα γεροί κ αγαπημένοι! :D

Εγώ εδώ τριγύρω, φάγαμε μάζεψα κ έφτιαξα τις ετικέτες για τα παιχνιδόκουτα της μικρής που έλεγα, ωραίες βγήκαν κ αδικούνται στη φώτο μωρέ

photo-2013-07-18-15-56-01-184_zps071b8c14.jpg

κ τώρα περιμένω τον χαζμπαντ να σηκωθεί να μου σκουπίσει το σπιτάκι κ τα μπαλκόνια κ εγώ να συνεχίσω με τα υπόλοιπα. Πάω να κάνω καφεδάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...