Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερουδια!

GeorginaT, εγω το στεγνωτήριο το καθαρίζω με ενα νωπο πανί και μαζευω τα χνουδια απο το φιλτρο.

Το νερο δεν το χρησιμοποιω πουθενα αν και καπου ειχα διαβασει οτι το χρησιμοποιούν στο ατμοσίδερο.

Δεν ξερω ομως αν ειναι αυτο σωστο. Κατι αλλο δεν νομίζω να χρειαζεται το στεγνωτήριο. :)

Σήμερα λεω να καθαρισω το ψυγείο μου και να κανω το ντουλαπι με τα ταπερ.

Το ψυγείο με τι το καθαρίζετε; Υπαρχει ενα καθαριστικο για το ψυγείο στο σουπερ μαρκετ

αλλα θα προτιμούσα κατι σε πιο οικολογικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για σας που ψάχνετε μία απλή και ανέξοδη λύση για τα σκουλαρίκια / δαχτυλίδια σας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μία παλιά σας παγοθήκη! ;)

Pagothiki.jpg

Έτσι, δεν θα χάνετε τίποτα αλλά και θα τα βλέπετε όλα μπροστά σας χωρίς κόπο!

Ναι, καλά, το ξέρω.... είμαι στη σελίδα 24...ακόμη:(:(:( τι να κάνω?

Ειρηνάκι μου καλό και εσείς όλα τα υπολοιπα νοικοκυροκόριτσα...για πέστε καμιά ιδέα για σκουλαρίκια. Θέλω να τα έχω όλα μαζί κάπου κρεμασμένα ( όπως τα έχουν στα μαγαζιά)...Καμιά ιδέα?


4XDDp3.png

line_m123_beg_xbliz43_time_1223092800_text_f4e120ecf9f1e1eae9e120eceff520e5e3e9ede1ed20eae9efebe1f2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αστέρια μου καλά!

Μόλις γύρισα από τη δουλειά. Θα σας γράψω ένα περιστατικό να ξεραθείτε στα γέλια.

Σήμερα, με είχε κανονίσει μια πελάτισσα μου, να πάω σε μια φίλη της που γιορτάζει (Αντωνία) για να της κάνει δώρο μανικιούρ/πεντικιούρ (με στέλνουν συχνά γιατί είναι πολυ οικονομικό αλλά κυρίως το ευχαριστιούνται πολυ τα κορίτσια που το δέχονται :tongue: ).

Η τρελή η πελάτισσά μου, δεν ήθελε να της πει πως της στέλνει αισθητικό άκρων, ήθελε λέει να είναι εντελώς έκπληξη ... (θεόμουρλη! :tongue:) και της είχε πει μόνο "θα σου στείλω το δώρο σου" και όσο και αν επέμενε η κοπέλα δεν της είχε πει τι ήταν αυτό το δώρο.

Πάω λοιπόν, ανοίγει η κοπέλα (μαζί με την μαμά της :lol::lol:) και της λέω

- Καλημέρα! Είμαι το δώρο σου από την Ελένη!" (νομίζοντας πως η πελάτισσα μου της έχει πει περί τίνος πρόκειται).

Και μου λέει η κοπέλα με μία τεράστια έκπληξη και απορία:

- Τι δώρο? Τι θα μου κάνετε???!!!! :lol::lol::lol: xaxaxaxaxaxa

Αφού της εξήγησα και πέσαμε κάτω από τα γέλια μου είπε πως η φίλη της αρνιόταν να της πει τι δώρο και η κοπέλα είχε αγχωθεί και πήρε και τη μάνα της να πάει για καφέ, γιατί φοβόταν μήπως η άλλη της έστελνε κανένα go go boy να της... χορέψει!!!! :lol::lol::lol:

Μιλάμε.... έπεσα κάτω από τα γέλια! Δεν μπορούσα να δουλέψω!!!!! xaxaxaxaxxa

Y.Γ. Το τι άκουσε η φίλη της... δεν περιγράφεται!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα μπάνια - γιατί έχω 3!- 1 φορά την εβδομάδα κ πολύ τους είναι...Δεν νομίζω ότι χρειάζονται περισσότερο. Όταν έρχεται γυναίκα τα κάνει πολύ ....αναλυτικά!!

Εγώ έχω μόνο 1 μπάνιο.

Και για να δεις τι καλός άνθρωπος είμαι, σου λέω με ανιδιοτέλεια πως θα δεχτώ να πάρω το σπίτι σου και να σου δώσω το δικό μου, μόνο και μόνο για να έχεις να καθαρίζεις 1 μπάνιο!!! :tongue::lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα σας και απο εμενα! σας ευχομαι καλη χρονια με οσο μπορουμε περιποιημενα σπιτακια! λοιπον σας διαβαζω σχεδον απο την αρχη αλλα διαφορα τρεχαματα δεν μου επιτρεπανε να γραψω! οχι πως εχω και κατι!!!!!! απλα μαθαινω!! ειρηνακι μου σ εψαχνα και σε σκεφτομουνα καιρο! αν θυμασαι απο το θεμα με τα χριστουγεννα. φετος μου ελειψε πολυ το θεματακι και φυσικα η παρεουλα. χαιρομαι που σε "ξανασυναντω". για να πω την αληθεια μονο γι αυτο γραφτηκα και στο καφε. φιλια σε ολες σας και θα σας παρακολουθω σιγουρα

Λατρεμένο μου πατουσίδιο καλώς ήρθες!!!!!

Δεν έχει σημασία αν γράφεις, δεν έχει σημασία αν σου φαίνεται πως δεν έχεις κατι να προσφέρεις στο θέμα! Γράφε ότι θέλεις, μην ανησυχείς! ;) Ξέρεις πως όλα είναι καλοδεχούμενα! Μου αρκεί φυσικά που σου αρέσει το θέμα και είσαι μαζί μας!!!!

Μάααααακια πολλά !


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

helloooooo

με κίνδυνο να με "διαγράψετε"...αναφέρω ότι η μόνη μου δουλειά σήμερα ήταν να βάζω πλυντήρια και στεγνωτήρια....

xaxaxaxaxaxa ανεπρόκοπο μου εσύ!!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια σε οοοολεεεεςςςςςςς!!!!!!!!!!!

Αντε κοριτσαρες..Διαβαστε για να κανετε επαναληψη τα οσα ειπαμε, για να παρετε καλο βαθμο στο τελος του χρονου απο την Ειρηνη!! χεχχε :Ρ

!!!! Φέρε μου τον έλεγχο να σου βάλω 10!!! :lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και αυτο το βιντεακι να γελασετε!! {πως να καθαρισετε σε τρια λεπτα}αχαχα

http://homedesignbyelkal.blogspot.com/2010/09/3.html

Μου θυμιζει τον εαυτο μου!!!:tongue:

:tongue: 3' λεπτά ήταν αυτό? Εμένα μου φάνηκε πως για να συμμαζέψει όσα είπε θέλει τουλάχιστον... 13'!!!! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Ρηνιώ, ελπίζω να ανάρρωσε το φιογκάκι!

Τελικά (ευτυχώς) δεν είχαμε άλλα προβλήματα. Ο μικρούλης δείχνει καλά. Τον παρακολουθούμε!

Ευχαριστώ αστερι μου! ;)

Ρε κορίτσια, για τα μπαλκόνια που λέτε, εμένα το ένα είναι 45 τ.μ. :shock:. Κρίμα το νεράκι! Θα με μουντζώνει το περιβάλλον! Γι' αυτό, είπαμε, το χειμώνα ΤΙΠΟΤΑ και το καλοκαίρι με φειδώ :cool:!

Πόσα τετραγωνικά????!!! :?::?::!::!::!::tongue: Που μένεις? Στους κρεμαστούς κήπους της Βαβυλώνας???!!! :tongue:

Εμένα τα τζάμια μου στους 90 πόντους έχουν μπορντούρα με σχέδιο μούντζες δίχρονου! :tongue: Έτσι το αντιμετωπίζω γιατί, έτσι κι αλλιώς, δεν μένουν καθαρά παρά για καμιά ώρα μετά που τα κάνω.

Ορίστε! Το παιδί φρόντισε να τα φιλοτεχνήσει και μιλάμε κι όλας!!!!! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Ειρήνη μου τι κάνει σήμερα ο γιος σου?Ελπίζω να ήταν περαστικο!

Για σημερα έχω λίγες εξωτερικές δουλειές,πρέπει να βάλω πλυντήρια, να πλυνω μπανια και να μαγειρέψω!Πρόλαβα όμως και ήπια ένα καφέ με μια φίλη μου το πρωί και πήρα δυνάμεις!

Ευτυχώς όλα καλά Χρύσα μου! Ευχαριστώ που το σκέφτηκες! ;)

Αχ... το καφεδάκι με μια φίλη είναι οτι πρέπει!!! Σούπερ καλά!:P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω τρέμω να απλωσω τα ρούχα έξω ,τώρα το χειμώνα, γι'αυτό έχω μια πτυσσόμενη απλώστρα και την περνω μεσα για να απλώσω κι όταν τελειώσω την πάω πάλι έξω.

χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!! θα με τρελάνεις εσύ!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια

Μου λείψατε πολύυυυυυυυυυυ !!!

Ειρήνη μου τι διαβάζω περαστικά:P

Ετρεχα και δεν μπόρεσα να μπω, το πρωί είχα αρκετή δουλειά στο γραφείο και το απόγευμα ποδόσφαιρα, συν το ότι κυριακή έγινα νονά και είχα διάφορα...

Εύχομαι να μην έμεινα πολύ πίσω και χρειαστώ πολλά ιδιαίτερα...

Link to comment
Share on other sites

Το ψυγείο με τι το καθαρίζετε; Υπαρχει ενα καθαριστικο για το ψυγείο στο σουπερ μαρκετ

αλλα θα προτιμούσα κατι σε πιο οικολογικο.

Εγώ προσωπικά Ελενάκι μου, το ψυγείο το καθαρίζω με απλή και παραδοσιακή σαπουνάδα! :tongue:

Βάζω νεράκι βρύσης (για το μέσα) και λίγο υγρό για τα πιάτα και το σαπουνίζω καλά. Μετά του σκουπίζω με πανάκι wettex που ξεπλένω συχνά.

Για το εξωτερικό του ψυγείου κάνω το παραπάνω (με χλιαρό νεράκι) κατά διαστήματα και συχνότερα με άζαξ που κυριολεκτικά μου το γυαλίζει! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ειρήνη μου! Αυτο θα κανω, τελικα!

Το εξωτερικο μερος του ψυγείου μου ειναι με επενδυση

ξύλου. Αυτο ειναι που με φρικαρει γιατι και τα ντουλαπια στην κουζίνα ειναι

με επενδυση ξύλου και για να τα καθαρίσω απο τις δακτυλιες μου βγαινει η πίστη.

Δεν ξερω αν εχεις καμμια ιδεα και για αυτο, ισως;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...