Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

      2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλή επιτυχία στη φίλη σου! Ας ξεκινήσει με μια έρευνα στα Ivf εδώ στην Ελλάδα, να δει τι θα της πούνε.. εμένα μου είχαν πει για ένα τρίμηνο αναμονή και τελικά έκανα ετ σε δύο μήνες. Αν θέλει κι άλλες πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να της απαντήσω σε ο,τι ξέρω. Εγώ έχω 10 μηνών δίδυμα με δωρεά.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Να  σου ζήσουν!! Να ρωτήσω σε πιο κεντρο ήσουν;  
      Γεινικα τα ψάχνουν;, εκτός τον ιολογικο έλεγχο, παιρνουν πλήρες ατομικό και οικογενειακό ιστορικό  από την κοπέλα;
      ειχε μια εγκυμοσύνη φυσικη σύλληψη πρίν δυο χρόνια που δεν προχώρησε καλα. Και τωρα δυο εμβρυομεταφορες με δικά της ωάρια που δεν πέτυχαν. 
      Μακαρι να βοηθησει ο Θεός  γιατί το θέλουν παρα πολύ και ο χρόνος πιέζει. 

      γενικά  το κόστος για δωρεα εδώ πόσο πάει; 
       

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

παρούσα - απούσα!!!!!!!!!! Έχω πολύυυυυυυυ δουλειά αυτές τις μέρες!!!!!!!!!!!!! Λοιπόν, εγώ στα ίδια με 1 κιλό να ανεβοκατεβαίνει, γιατί από το Σ/Κ τα έχω κάνει σκ@τα!!!!!!!!!!!!!! Φιλάκια.

Μάλλον από Δευτέρα θα είμαι πιο χαλαρή πάλι.

Link to comment
Share on other sites

============25/5====1/6==εβομαδιαία==Συνολικά==στόχος

1η.kiki v=======56,5=====55,7=====-0.8===(-4,8 )=====51

2η. Αρσινόη====62,7==== 62,2=====-0.5===(-16,8 )====57

3η.katerina71===86,7====86,5====-0.2====(-5,5)=====64

4η. Pinelopilar===72,2====72,2=====0,0===(-2,8 )=====64

5η. mkcm======62,0=====62,0====0,0===(-6,0)=====50

6η.Matri======68,3======68,8====+0,5============63

Jellyfishch====63.1================(-4,9)=======

Mamoulamou==65.3================(-5,7)=====60

mpougos======62.7================(-2,0)=====60

vicko=========69,4==========================

eirinich=====65,==================(-2,2)=====60

Ioio======71.4============== ===(0,0)=======60

yorimichi79======75,0=============(0,0)=====60

Κόρες ζητώ συγνώμη για τυχόν λαθάκια.....

ΕΠΟΜΕΝΟ 10ο ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 1/6/2016, (καλέ!!!!! ήρθε το καλοκαιράκι μας!!)

2100673xf08t0iw7m.gif


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! :)

Yorimichi καλώς ήρθες!

Κική και Αρσινόη, της ίδιας άποψης είμαι για τα κιλά, όσο νωρίτερα φύγουν τόσο καλύτερα. Έρχεται το καλοκαίρι, όπως είπε και η Κατερίνα, πώς θα βγούμε στην παραλία; :)

Link to comment
Share on other sites

έτσι Ioio μου!!!

552023m5dr44t01s.gif

κόρες είμαι πολύ χαρούμενη!!!! για 2 βασικούς λόγους, που θέλω να τους μοιραστώ μαζί σας:

πρώτος και κυριότερος = βγήκαν τα αποτελέσματα της παρακέντησης, αρνητικό για κακοήθεια!!!!!

δεύτερον = η αγωγή της ενδοκρινολόγου (για την ινσουλινοαντισταση και τον θυροειδή) αρχίζει και λειτουργεί: μου έχει κοπεί η όρεξη, κι έχω πάρα πολύ πολύ περισσότερη ενέργεια!!!! και σχεδόν σταμάτησαν οι ταχυκαρδίες!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαίνω στα γρήγορα γιατί γίνεται της κακομοίρας!!!!!!!!!

Μπράβο κοριτσάρες και καλωσήρθατε νεοφερμένες στο παρεάκι μας!!!!!!!!!

Κατερίνα: ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!! Χάρηκα όσο δεν πάει (αν και ήμουν σίγουρη πως η παρακέντηση ήταν θέμα ρουτίνας). Τώρα με τη θεραπεία για την ινσουλινοαντίσταση θα τα πας περίφημα. Κορίτσια, κάντε χώρο έρχεται η Κατερίνα να μας εκτοπίσει όλες από την πρώτη θέση!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:tongue:;):cool:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Λοιπόν χάρηκα πολύ για τα θέματα υγείας που είναι όλα καλά και για τα κορίτσια που κατάφεραν να ρίξουν κι άλλο τη ζυγαριά. Εγώ κορίτσια απελπίστηκα λίγο και έφαγα λίγο παραπάνω και ποδήλατο καθόλου. Η μικρή είχε αμυγδαλίτιδα και πύον στα λαιμά της και η καημένη ανέβαζε πολύ υψηλό πυρετό. Τώρα με την αντιβίωση πάμε καλά. Εγώ και που ήμουν σπίτι δεν έκανα ποδήλατο τελικά και δε ζυγίστηκα ακόμη και ούτε πρόκειται. Δε νομίζω να έβαλα τραγικά, αλλά δε θα μου κάνει καλό. Σήμερα το βράδυ πάλι ποδήλατο και άρχισα πάλι μια προσπάθεια για το φαγητό. Τελικά σε εμένα όλα είναι θέμα ψυχολογίας. Θα σας γράφω πάλι συνέχεια, αλλά κιλά την άλλη Τετάρτη. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

κοριτσια καλημερα!!!

ειμαι χρονια στο site αλλα΄συμμετειχα σε ενα απο τα "χαλαρα καφε" για πανω απο 5 χρονια...

Εκανα τοσο κοπο με το καπνισμα ....και ετσι μουρχεται να το αρχισω παλι μονο και μονο για τα κιλα που πηρα..........

Τι κάνεις, κοριτσάκι :-D;

Yori, πολύ κρίμα, ρε συ, να το ξαναρχίσεις για τα κιλά! Στην τελική, φιλοσόφησέ το. Καλύτερα με 5 κιλά παραπάνω και μη καπνίστρια. Άσε που, όταν θα είσαι έτοιμη, να δεις που κι αυτά θα φύγουνε.

Κική, μπράβο και σ' εσένα! Καλή συνέχεια! Μισή πίτα και 1 μπάλα σορμπέ είναι πιστεύω συγκρατημένη ατασθαλία! Η γυμναστική παίζει το μεγαλύτερο ρόλο, όντως!

Ευχαριστώ!

Μα αυτό είναι η επιτυχία, ότι ήταν συγκρατημένη :wink:. Απ' ό,τι βλέπεις οι περισσότερες εδώ, σ' αυτό υστερούμε!

552023m5dr44t01s.gif

κόρες είμαι πολύ χαρούμενη!!!! για 2 βασικούς λόγους, που θέλω να τους μοιραστώ μαζί σας:

πρώτος και κυριότερος = βγήκαν τα αποτελέσματα της παρακέντησης, αρνητικό για κακοήθεια!!!!!

δεύτερον = η αγωγή της ενδοκρινολόγου (για την ινσουλινοαντισταση και τον θυροειδή) αρχίζει και λειτουργεί: μου έχει κοπεί η όρεξη, κι έχω πάρα πολύ πολύ περισσότερη ενέργεια!!!! και σχεδόν σταμάτησαν οι ταχυκαρδίες!!!!

Μπράβο, Κατερίνα :-D!!!

Τώρα θα μπουν όλα σε μια σειρά. Πρώτα η υγεία και μετά και τα κιλά!

Χαλάλι σου η πρώτη θέση, που λέει κι η mkcm! Την αξίζεις!

Τελικά σε εμένα όλα είναι θέμα ψυχολογίας.

Σε όλες μας!

Περαστικά στο κοριτσάκι σου και δυναμική επάνοδο σ' εσένα! Μη σε παίρνει από κάτω! Κι εγώ γουρούνιασα χθες το βράδυ με... κουλούρι(α) θεσ/νίκης :oops:. Μου φέρνει ο πεθερούλης τρία(!) ρε γμτ κάθε πρωί. Δεν το' χει με τις ποσότητες. Αλλά απ' ό,τι φαίνεται ούτε κι εγώ :mrgreen:. Σήμερα το πρωί που πήγε να με πάρει από κάτω, είπα θα το ξε-χά-σω. Θα προσποιηθώ ότι δεν έγινε. Ε, μα πια... :-)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, συγχαρητήρια και για τα αποτελέσματα και για τη μειωμένη όρεξη!!!!

Κορίτσια, τις παρασπονδίες κι εγω τις αγνοώ όταν συμβαίνουν, όταν νοιώθω τύψεις, τρώω και από τις τύψεις. Δυστυχώς, χθες τα έφαγα τα γλυκάκια μου. Βέβαια, ήταν λιγότερα από τις προηγούμενες μέρες. Έχει ανοίξει η όρεξη μου με το θηλασμό και τώρα προσπαθώ να την περιορίσω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Λοιπόν χάρηκα πολύ για τα θέματα υγείας που είναι όλα καλά και για τα κορίτσια που κατάφεραν να ρίξουν κι άλλο τη ζυγαριά. Εγώ κορίτσια απελπίστηκα λίγο και έφαγα λίγο παραπάνω και ποδήλατο καθόλου. Η μικρή είχε αμυγδαλίτιδα και πύον στα λαιμά της και η καημένη ανέβαζε πολύ υψηλό πυρετό. Τώρα με την αντιβίωση πάμε καλά. Εγώ και που ήμουν σπίτι δεν έκανα ποδήλατο τελικά και δε ζυγίστηκα ακόμη και ούτε πρόκειται. Δε νομίζω να έβαλα τραγικά, αλλά δε θα μου κάνει καλό. Σήμερα το βράδυ πάλι ποδήλατο και άρχισα πάλι μια προσπάθεια για το φαγητό. Τελικά σε εμένα όλα είναι θέμα ψυχολογίας. Θα σας γράφω πάλι συνέχεια, αλλά κιλά την άλλη Τετάρτη. :D

Περαστικά σας! Με την κούραση και το άγχος που να τηρήσεις και δίαιτα.

Καλημέρα!

Τι κάνεις, κοριτσάκι :-D;

Yori, πολύ κρίμα, ρε συ, να το ξαναρχίσεις για τα κιλά! Στην τελική, φιλοσόφησέ το. Καλύτερα με 5 κιλά παραπάνω και μη καπνίστρια. Άσε που, όταν θα είσαι έτοιμη, να δεις που κι αυτά θα φύγουνε.

Ευχαριστώ!

Μα αυτό είναι η επιτυχία, ότι ήταν συγκρατημένη :wink:. Απ' ό,τι βλέπεις οι περισσότερες εδώ, σ' αυτό υστερούμε!

Μπράβο, Κατερίνα :-D!!!

Τώρα θα μπουν όλα σε μια σειρά. Πρώτα η υγεία και μετά και τα κιλά!

Χαλάλι σου η πρώτη θέση, που λέει κι η mkcm! Την αξίζεις!

Σε όλες μας!

Περαστικά στο κοριτσάκι σου και δυναμική επάνοδο σ' εσένα! Μη σε παίρνει από κάτω! Κι εγώ γουρούνιασα χθες το βράδυ με... κουλούρι(α) θεσ/νίκης :oops:. Μου φέρνει ο πεθερούλης τρία(!) ρε γμτ κάθε πρωί. Δεν το' χει με τις ποσότητες. Αλλά απ' ό,τι φαίνεται ούτε κι εγώ :mrgreen:. Σήμερα το πρωί που πήγε να με πάρει από κάτω, είπα θα το ξε-χά-σω. Θα προσποιηθώ ότι δεν έγινε. Ε, μα πια... :-)

Τα άτιμα τα κουλούρια, αν ξεκινήσεις, δύσκολα σταματάς :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Πωπωωω πολύ κίνηση βλέπω πλέον. Όταν είχα μπει κάποια άλλη στιγμή ξανά στο καφέ δεν είχε πολύ κόσμο. Καλως σας βρίσκω λοιπόν.Ειχα ξεκινήσει δίαιτα πριν από το Πάσχα αλλά μετά το ξεφτίλισα τελείως.Ξεκινησα πάλι χθες.Γενικα εγώ έχω θεμα και με το ζάχαρο και δε πρέπει να ξεφεύγω πολύ παρόλο που έχω καλές μετρησεις σχεδόν πάντα.Εχω ξεκινήσει πάλι τη διατροφή που μου έδωσε ο διαιτολογος του νοσοκομείου και θα δείξει πως θα πάει.Αρχες Ιουλίου θα κάνουμε το παρτυ γενεθλίων της μικρης και θα θελα να έχω μαζέψει κάπως μέχρι τότε μήπως και χωρέσω σε κάποια φορέματα που έχω. Δε ξέρω πόσα κιλά είμαι και επιμένω στο να μη μαθω:tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Ευτυχώς μπήκα πάλι σε πρόγραμμα σιγά σιγά. Έκανα και το ποδηλατάκι μου, αν και επειδή ανέβασα αντίσταση, έκανα λιγότερη ώρα. Αλλά έκανα και λίγους κοιλιακούς. Επίσης, μεγάλη επιτυχία χθες. Έφερε ο αντρούλης πίτσα σπίτι, αλλά εγώ έφαγα φρουτοσαλάτα. Πήρα βέβαια για σήμερα στη δουλειά να φάω λίγη, αλλά θεωρώ πως αφού δεν έφαγα το βράδυ, κάτι είναι και αυτό. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αυτό που όταν κάνεις δίαιτα όλοι σου φέρνουν μέσα στη μούρη σου ότι πιο ανθυγιεινό υπάρχει δε το καταλαβαίνω. Προχθές μου λέει η μάνα μου.Θα σου φέρω να ψησεις παϊδάκια.Λεω οκ θα τα βάλω κατάψυξη και βλέπουμε. Τη Τετάρτη να τα φτιάξεις που θα είμαι κι εγώ εδώ....Κι ας της είπα ότι μόλις ξεκίνησα δίαιτα. Οκ το καταλαβαίνω να κάνω ένα μήνα δίαιτα και να φαω κάτι άλλα με 1 μέρα μόνο διαιτα;Και μετά μου λέει παχυνες ή δεν αδυνατισες καθόλου. Ε πως να αδυνατίσω αφού κάθε φορά μου κάνει τα ιδια;

Εσείς βλέπω είστε καιρό σε δίαιτα. Πόσο καιρό κορίτσια το παλευετε;Εγω πλέον είμαι αποφασισμένη.Πριν το είχα αφήσει και λίγο στο ότι με το καιρό μετά την εγκυμοσύνη θα έχανα αλλά βλέπω πως δεν υπάρχει περίπτωση πλέον.Εγω μετά την εγκυμοσύνη πήρα κιολας και ότι έχασα περισι το ξαναπήρα παλι με το παραπάνω φέτος το χειμώνα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αυτό που όταν κάνεις δίαιτα όλοι σου φέρνουν μέσα στη μούρη σου ότι πιο ανθυγιεινό υπάρχει δε το καταλαβαίνω. Προχθές μου λέει η μάνα μου.Θα σου φέρω να ψησεις παϊδάκια.Λεω οκ θα τα βάλω κατάψυξη και βλέπουμε. Τη Τετάρτη να τα φτιάξεις που θα είμαι κι εγώ εδώ....Κι ας της είπα ότι μόλις ξεκίνησα δίαιτα. Οκ το καταλαβαίνω να κάνω ένα μήνα δίαιτα και να φαω κάτι άλλα με 1 μέρα μόνο διαιτα;Και μετά μου λέει παχυνες ή δεν αδυνατισες καθόλου. Ε πως να αδυνατίσω αφού κάθε φορά μου κάνει τα ιδια;

Εσείς βλέπω είστε καιρό σε δίαιτα. Πόσο καιρό κορίτσια το παλευετε;Εγω πλέον είμαι αποφασισμένη.Πριν το είχα αφήσει και λίγο στο ότι με το καιρό μετά την εγκυμοσύνη θα έχανα αλλά βλέπω πως δεν υπάρχει περίπτωση πλέον.Εγω μετά την εγκυμοσύνη πήρα κιολας και ότι έχασα περισι το ξαναπήρα παλι με το παραπάνω φέτος το χειμώνα.

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου! :D Και εγώ έτσι μετά την εγκυμοσύνη πήρα κιόλας. Νομίζω πως αλλάζει δραματικά ο μεταβολισμός. Όταν σπούδαζα έτρωγα σαν τρελή και δεν έβαζα γραμμάριο. Τώρα ότι φάω κατσικώνεται πάνω μου. Βέβαια εμένα όλα πάνε στην κοιλιά σχεδόν. Εγώ δεν κάνω καιρό και ούτε βιάζομαι η αλήθεια είναι. Θέλω να τρώω πιο καλά και για την υγεία μου. Επίσης, παλεύω με το ποδήλατο που έχω για να δω διαφορά με την κοιλίτσα. Υπομονή νομίζω θέλει και καλή ψυχολογία. Και αν περάσουν και μερικές μέρες και έχεις φάει αρκετά, μη μασάς. Συνέχισε από εκεί που έμεινες μόλις είσαι ξανά έτοιμη.:D

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στα γρήγορα γιατί γίνεται της κακομοίρας!!!!!!!!!

Μπράβο κοριτσάρες και καλωσήρθατε νεοφερμένες στο παρεάκι μας!!!!!!!!!

Κατερίνα: ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!! Χάρηκα όσο δεν πάει (αν και ήμουν σίγουρη πως η παρακέντηση ήταν θέμα ρουτίνας). Τώρα με τη θεραπεία για την ινσουλινοαντίσταση θα τα πας περίφημα. Κορίτσια, κάντε χώρο έρχεται η Κατερίνα να μας εκτοπίσει όλες από την πρώτη θέση!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:tongue:;):cool:

χαχαχαχαχ!!!!!!!!!

σε ευχαριστώ mkcm μου,

εσύ πως τα πας τώρα?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...