Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

Και τέλος αυτή,όλες μαζί σε ενα μπλογκ με τιτλο Φτιάχνω Μόνος μου

Υπάρχει κι ενα σχετικό βιντεάκι

Γ')Υλικά:

2,5 κιλά λάδι

2,5 κιλά νερό

1 κιλό καυστική ποτάσα

175 γραμμάρια αλάτι

Κατά την παρασκευή του σαπουνιού μας, πρέπει να παίρνουμε τα ανάλογα μέτρα και προφυλάξεις, δηλαδή να φοράμε γάντια, να μην ερχόμαστε σε επαφή με τα υλικά και να μην εισπνέουμε τα αέρια που δημιουργούνται κατά την διάρκεια του βρασμού του.

Προσοχή γιατί η ποτάσα είναι καυστική.

Πως το φτιάχνουμε:

Το βράδυ ζεσταίνουμε το νερό μας και την καυστική ποτάσα σε ένα μεγάλο καζάνι ανοξείδωτο, για να μην τρυπήσει από την καυστική ποτάσα. Όταν το μείγμα μας ζεστάνει ρίχνουμε το λάδι ανακατεύουμε λίγο και μετά σβήνουμε την φωτιά και το αφήνουμε όλη νύχτα να ηρεμίσει. Το πρωί ανάβουμε δυνατή φωτιά να βράσει το σαπούνι μας και προσθέτουμε το αλάτι και ανακατεύουμε συνέχεια. Η φωτιά δεν χρειάζεται να είναι πάρα πολύ δυνατή αλλά να σιγοβράζει. Θέλει περίπου μια ώρα για να δέση. Αν το μίγμα μας είναι καθαρό και δεν έχει καντήλες με λάδι σημαίνει ότι το σαπούνι μας πέτυχε.

Όταν είμαστε σίγουροι ότι το σαπούνι μας έπηξε το βγάζουμε με προσοχή από την φωτιά για να μην καούμε και το τοποθετούμε σε καλούπια όχι πολύ ψηλά για να μπορούμε να το κόψουμε μετά. Όταν είναι χλιαρό ακόμα μπορούμε να το χαράξουμε για να το κόψουμε πιο εύκολα στο μέγεθος που θέλουμε όταν κρυώσει. Το αφήνουμε 2-3 μέρες σε σκιερό και δροσερό μέρος να στεγνώσει και μετά το κόβουμε στο μέγεθος που θέλουμε. Το σαπούνι μας είναι έτοιμο αλλά όσο περισσότερο το αφήσουμε να ξεραθεί τόσο καλύτερο θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φούμπι,ρίξε μια ματιά σε αυτό...

Ετσι συντηρώ κι εγώ το αλεύρι που εχω στο σπίτι

www.vita.gr/html/ent/150/ent.1150.asp

Αυτή είναι η σελίδα κι έχει πολλές χρήσιμες συμβουλές για την αποθήκευση και συντήρηση πολλών καθημερινών ειδών

AΛEYPI: Tο άσπρο αλεύρι διατηρείται 6-12 μήνες, ενώ το ολικής άλεσης 1-3 μήνες. Kλείστε το σε αεροστεγές δοχείο και σε μέρος δροσερό και ξηρό. Για να το διατηρήσετε περισσότερο καιρό, βάλτε το στο ψυγείο. Tο αλεύρι για όλες τις χρήσεις και αυτό που χρησιμοποιούμε για την παρασκευή ψωμιού μπορεί να διατηρηθεί στο ψυγείο μέχρι και 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια προτείνω να αγοράσετε και κάποια σακουλάκια αλάτι, χοντρό κατά προτίμηση. Αυτό μπορεί να χρησιμεύσει σε κάποια τρόφιμα, τα οποία μπορεί να τα διατηρήσει πολύ καιρό, όπως ακριβώς διατηρείται ένα παστό, έχει αντισηπτική δράση (παράδειγμα γαργάρα με αλατόνερο βοηθάει τον πονεμένο λαιμό να περάσει κι έτσι γλιτώνετε κάποια φάρμακα).

Το χοντρό αλάτι είναι στο 1/4 ή και πιο λίγο, της τιμής του ψιλού αλατιού και αν το χρειαστείτε για σαλάτα το τρίβετε στο μούλτι. Αυτό μπορείτε να το υιοθετήσετε και τώρα που δεν είναι έκτακτη ανάγκη.

Επίσης, σακουλάκια με σταφίδες που δίνουν ενέργεια, κατά κάποιο τρόπο αντικαθιστούν το γλυκό κι έχουν πάμπολλες βιταμίνες ειδικά για τα παιδιά.

εβιρι εγω σκεφτομαι να παρω δυο ματια υγραεριου κ φιαλες εχει η πεθερα μου στο χωριο δυο θα παρω κουζινακια θα παρω την μια....αν κ κατι μου λεει οτι θα μετακομισουμε εκει

Το δεύτερο θα είναι πιο συμφερτικό, από το πρώτο και θα είχες και μεγαλύτερη επάρκεια.

Αν αυτό όμως γίνει η ζωή μας θα είναι τραγικό

Μακάρι να μη γίνει ποτέ, όμως ένα τέτοιο σενάριο στις μέρες μας είναι πιο υπαρκτό από ποτέ. Παράδειγμα το πετρέλαιο, στην περίπτωση που ακριβίνει πολύ, κανείς μας δε θα μπορεί να ζεσταίνεται με καλοριφέρ, αλλά ή θα κρυώνει ή θα γυρίσει στην πιο φθηνή λύση (ξυλόσομπα). Τα καράβια από Κρήτη, νησιά κλπ δεν θα μας προμηθεύουν γρήγορα κι εύκολα με τα αγαθά που παράγουν τα νησιά, η υπόλοιπη Ελλάδα επίσης, δε θα έχει τον τρόπο να ανταπεξέλθει στις καλλιέργειες και στη μεταφορά των προϊόντων της, όταν το πετρέλαιο και η βενζίνη φτάσουν σε δυσθεώρητα ύψη.

Αμέσως, αμέσως, να ένας λόγος να είναι άδεια τα ράφια του σούπερ μάρκετ. Αν προστεθεί και το ψαλίδισμα του μισθού που θα είναι κι άλλο, με καθυστερήσεις πληρωμών στους υπαλλήλους και με ανεργία, τότε.......

Κουφετάκι και Εβίρι,μιας και σας διαβάζω στο καφέ των Μυστηρίων και έχω προβληματιστεί με πολλά θεματα που συζητάτε εκεί,πιστεύω να καταλαβαίνετε το νόημα του προηγούμενου ποστ...

Ναι φυσικά απόλυτα. Εννοείς ότι αν γυρίσουμε σε τρόπο ζωής της δεκαετίας '60 που είχαν στα χωριά, φαντάσου τι θα έχει συμβεί στη χώρα μας. Αυτό θες να πεις.

δεν εχει κουμπι με λαικ χααχαχαχαχ!!!!μερα με την μερα περιστερακι σκεψη με την σκεψη οχι ολα μαζι γτ θα τρελαθουμε,και πανω απο ολα ενωμενοι!!;)

Έτσι μπράβο, χρειάζεται μεθόδευση, σχεδιασμός, αγάπη και ομόνοια.

Οσο αφορά το θέμα της αποθήκευσης τροφίμων,ο άντρας μου μου είπε σήμερα "Τρόφιμα θα υπάρχουν,λεφτά δεν θα έχουμε να τα πάρουμε.Μην πάρεις τίποτα"

Η χρεοκοπία θα φέρει και έλλειψη τροφίμων με τον παραπάνω τρόπο που ανέφερα, η ακρίβεια του πετρέλαιου θα ανεβάσει τις τιμές των προϊόντων, η μεταφορά τους με φορτηγά, καράβια, κλπ θα είναι ασύμφορη και πιο ασύμφορη ίσως θα είναι η καλλιέργειά τους. Γιατί ούτε λιπάσματα και παρασιτοκτόνα δε θα μπορεί να αγοράσει ο παραγωγός, που να συζητήσουμε για το εργατικό κόστος.

Ετσι κι αλλιώς πάντα έχω το ντουλάπι με τα τρόφιμα γεμάτο και δεν περιμένω να μου τελειώσει κάτι για να το αντικαταστήσω

Θα ετοιμάσω λοιπόν έναν άλλο χώρο μέσα σε κάποιο ντουλάπι της κουζίνας όπου θα αρχίσω να παίρνω ένα-ένα κάποια είδη τροφίμων με μακρά ημερομηνία λήξης

Εγώ είχα πάρει κούτες του σούπερ μάρκετ από γάλατα κλπ που πετάνε και σου τις δίνουν αν το ζητήσεις και έβαζα τα τρόφιμα κατά είδος και με σειρά ημερομηνίας λήξης. Μόλις μου τέλειωναν τα μακαρόνια στο ντουλάπι της κουζίνας, πήγαινα στις κούτες έπαιρνα ένα πακέτο μακαρόνια με την πιο κοντινή ημερομηνία λήξης και στην επόμενη αγορά στο σούπερ μάρκετ το αντικαθιστούσα για να το ξαναβάλω στη θέση του.

καθε φορα που ψωνιζουμε ας δινουμε κ 20-30ευρο για κατι εξτρα!

Είναι πολλά τα 20-30 ευρώ για την κάθε φορά εκτός αν πηγαίνεις δυο φορές το μήνα στο σούπερ. Στην αρχή πάρτε 2 σακουλάκια με κάποιο τρόφιμο την κάθε φορά που θα πηγαίνετε στο σούπερ και αν σφίξουν τα πράγματα τότε βλέποντας και κάνοντας.

Πώς γίνεται, απλά λιώνεις τα τρίμματα σαπουνιού σε ζεστό νερό η πρέπει να προσθέσεις και άλλα πχ σόδα, βόρακα κλπ?Τι λέτε??

Δυστυχώς δεν έχω ιδέα. Ίσως όμως να ξέρουν τα κορίτσια από το θέμα: Οικολογικά-βιολογικά στο πάρεντς όχι στο πάρεντς καφέ.

κοριτσια εχω και εγω φτιαξει αποθηκη τροφιμων. μαζευα αρκετο καιρο για να μην τα αγορασω ολα μαζεμενα. πηρα οσπρια, ζυμαρικα,κονσερβες,μελι,χαλβα,αλευρι,ρυζι. γιατι δεν το βρισκω καθολου σεναριο επιστημονικης φαντασιας να συμβει το οτιδηποτε....

εξαλλου το πολυ πολυ να μην τα χρειαστουμε αμεσα αλλα χαμενα δεν πανε!!

Εσύ είσαι δικός μου άνρθωπος.

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι καλά κάνεις και μας δίνεις λεπτομέρειες...

Το αλάτι δεν το είχα σκεφτεί.Χρήσιμο και για την αντισηπτική-καθαριστική του δράση.

Θα το βάλω στη λίστα μαζί με το ξίδι που το είχα ξεχάσει κι είναι κι αυτό απαραίτητο

Θα μου πείτε, και τι δεν είναι χρήσιμο;

Εκεί που αγχώνομαι πραγματικά ειναι με το θεμα των τροφών του παιδιού.Το φαρμακευτικό γάλα που πίνει ακόμα είναι αρκετά ακριβό και διαρκεί λίγο.Ισως θα ήταν πιο φρόνιμο να αγοράσω κάποια κουτιά εβαπορέ.Ο γιατρός μας δεν τα συστήνει,αλλά αν έρθουν πείνες και δυσπραγία σιγά μην εχω να πάρω το φαρμακευτικό γάλα ή στη χειρότερη,σιγά μην το βρίσκω

Ενα άλλο θεμα είναι και οι πάνες

Μέχρι τωρα μαζεύω κουπόνια από όλες σχεδόν τις επώνυμες μάρκες και τα χρησιμοποιώ μόνο σε συνδυασμό με κάποια προσφορα που βάζουν για να επωφελούμαι περισσότερο.Δεν θα ξεχασω πριν λίγους μήνες που μια εταιρεία τις ειχε βαλει στη μισή τιμή και με κουπόνια των 22 ευρώ συνολικά πήρα πάνες αξίας 90 περίπου ευρώ γύρω στα 22(μισή τιμή μείον και τα 22 ευρώ στα κουπόνια)

Τωρα βλέπω ότι πολλές εταιρείες σούπερ μάρκετ έχουν βγαλει δικές τους πάνες, σε χαμηλότερες τιμές και με μεγαλύτερες συσκευασίες.Εχει δοκιμάσει καμιά μανούλα να μου πει για την ποιότητα;

Γιατί αν κάνουν μια χαρα τη δουλειά τους κάλλιο να δίνω πχ 10 ευρω και να τις παίρνω,παρά να περιμένω να μου στείλουν κουπόνια και να βάλουν και προσφορες για να πάρω τις επώνυμες και πάλι ακριβότερες

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε από περισσεύματα φαγητού να ετοιμάσουμε ένα νέο γεύμα,υιοθετώντας την αρχη "τίποτα δεν πάει χαμένο;"

Αυτά και πολλά άλλα μπορούν να είναι τα θέματα συζήτησής μας.

Πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές λύσεις και σίγουρα η καθεμιά μας έχει εφαρμόσει κάποιες από αυτές.

Ελάτε να μοιραστούμε τις ιδέες μας και να αλληλοβοηθηθούμε...

"Πενία τέχνας κατεργάζεται!"

Για τον παραπάνω λόγο κι εγώ σκεφτόμουν να ανοίξω θεματάκι .... Αλλά εσύ το έκανες πιο πολύπλευρο !!!! Μπράβο peristeraki μου . Καλορίζικο το νέο σου θεματάκι . Θα επανέλθω με καμιά ιδεούλα κι εγώ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικά αρνούμαι να πιστέψω ότι πρόκειται να συμβει κάτι τέτοιο όχι γιατι είναι απιθανο σενάριο αλλα ίσως επειδή είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και δεν θελω να βλέπω τα στραβα που ενδεχεται να συμβούν.

Παρόλα αυτα μια αποθήκη τροφίμων την εχω αλλα ξεκίνησε για αλλους λόγους.Βαριόμουν να πηγαίνω συνεχεια σούπερ μάρκετ γιατι πάντα κάτι ελειπε και επίσης γιατι όταν αρχισαμε να ζοριζόμαστε οικονομικά εψαχνα τρόπους οικονομίας.

Αυτα που κάνω εγω είναι απο κάποια πράγματα να παίρνω πάντα τις συσκευασίες που είναι 1+1 οπότε πάντα εχω ενα επιπλέον αφρόλουτρο,σαμπουάν,οδοντόκρεμα κ.ο.κ

Αυτη τη βδομάδα π.χ. που συγκεκριμενο σούπερ εχει προιοντα 1+1 πήγα και ψωνισα αρκετά (πράγματα που θα ψωνιζα ετσι κι αλλιώς βεβαια και όχι ασχετα)

Επίσης προιοντα που είναι γύρω στο 1? παίρνω πάντα απο 2 (για τα ποιο ακριβα δεν βγαινω),δηλαδή θα πάρω παντα 2 φακες,2 χαρτοπετσετες,2 ζαχαρες...

Παρακολουθώ πολύ τις προσφορες των σούπερ και ψωνίζω σε ποσότητα οταν εχουν εκπτωση 30-40%,οταν π.χ. βαζει προσφορά τους καφέδες θα πάρω 2.

Οπότε γλίτωσα τα πρωινα που με την τσίμπλα στο μάτι εβγαινα να πάρω καφέ γιατι είχε τελειώσει.

Ετσι γλίτωσα πολλές επισκέψεις στο σούπερ μάρκετ και αρκετά χρηματα (γιατι οι πολλές επισκέψεις κοστίζουν αρκετά αφού ποτέ δεν παίρνω μόνο αυτα που θελω)

Παντως η πραγματικότητα είναι ότι ο κοσμος εχει φοβηθεί πάρα πολύ ότι κάτι θα συμβει γυρω στις 20 Μάρτη και αυτη η τρομολαγνεια που υπάρχει από τα ΜΜΕ μόνο καλό δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κουμπι με λαικ χααχαχαχαχ!!!!μερα με την μερα περιστερακι σκεψη με την σκεψη οχι ολα μαζι γτ θα τρελαθουμε,και πανω απο ολα ενωμενοι!!;)

Αυτό με το κουμπί για "like" δε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές το έχω σκεφτεί .... Άτιμο facebook !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τον παραπάνω λόγο κι εγώ σκεφτόμουν να ανοίξω θεματάκι .... Αλλά εσύ το έκανες πιο πολύπλευρο !!!! Μπράβο peristeraki μου . Καλορίζικο το νέο σου θεματάκι . Θα επανέλθω με καμιά ιδεούλα κι εγώ .

Ναι,ναι Μαράκι!Οσες ιδέες εχουμε να τις γράφουμε

Προσωπικά αρνούμαι να πιστέψω ότι πρόκειται να συμβει κάτι τέτοιο όχι γιατι είναι απιθανο σενάριο αλλα ίσως επειδή είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και δεν θελω να βλέπω τα στραβα που ενδεχεται να συμβούν.

Παντως η πραγματικότητα είναι ότι ο κοσμος εχει φοβηθεί πάρα πολύ ότι κάτι θα συμβει γυρω στις 20 Μάρτη και αυτη η τρομολαγνεια που υπάρχει από τα ΜΜΕ μόνο καλό δεν κάνει.

Την ίδια τακτική στα ψώνια ακολουθώ κι εγώ εδώ και καιρό και πράγματι μένει κέρδος στο τέλος.

Τωρα περι αισιοδοξίας ή απαισιοδοξίας τι να πω...

Γιατί περίμενε ποτέ κανείς πριν από δυο χρόνια,για να μην πω παραπάνω, ότι θα φτάναμε εδώ;Αυτό που λέμε "κάθε πέρσι και καλύτερα"έχει φτάσει να γίνει "κάθε μήνας που έρχεται και χειρότερα"

Και τα ΜΜΕ σίγουρα υπερβάλλουν,αλλά δεν είμαι σίγουρη αν λένε και την αλήθεια 100% ή αν έστω παρουσιάζουν όλες τις παραμέτρους

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω κανω το αλλο,παιρνω φασολακια και αρακα απο την λαικη οταν ειναι σε χαμηλη τιμη ;)....Τα καθαριζω τα πλενω και τα αποθηκευω σε πολυμπαγκ στην καταψυξη,επισης πλεον φακες και φασολια ρυζι παιρνω μονο χυμα απο το μινι μαρκετ της γειτονιας που ειναι και πιο φτηνα και πολυ πιο νοστιμα(τα συγκεκριμενα)Επισης το καλοκαιρι ειχα παρει πολλες ντοματες για σαλτσα και εχω καμια 15αρια βαζακια στο παταρι με ετοιμη σαλτσουλα....Επισης αυτο με ανηθο μαιντανο-σελινο το κανω και εγω πλυσιμο κοψιμο και στην καταψυξη


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μιας και είναι Σαββατόβραδο λέω να ρίξουμε καμιά ιδέα για τρόπους διασκέδασης κατ' οίκον ή και εκτός σπιτιού με το δυνατότερο χαμηλό κόστος...

Τι κάνουμε, βρε αδερφε, για να ξεσκάσουμε...

Αγαπημένη μας ψυχαγωγία ήταν κάποτε το σινεμά...Το κόψαμε κι αυτό αρχικά λόγω μωρού και τελικά οριστικά.Πήγα βέβαια μέσα στις γιορτές και είδα μια ταινιούλα με μια φίλη.Είχα πάνω από χρόνο να πάω.Αλλη αίσθηση...Αλλά και το κόστος κάτι που δεν μπορείς να παραβλέψεις.Κι άμα πηγαίνει ζευγάρι ή μαμά με παιδάκια,ακόμα χειρότερα...

Θα σας πω τι κάνουμε εμείς...

Βρήκαμε τον Οκτώβρη ένα βίντεο κλαμπ το οποίο μπορώ να πω έχει μεγάλη ποικιλία από ταινίες και είναι και ενημερωμένο σε σχέση με κάποια άλλα που πηγαίναμε παλιά

Μόνο που πλέον δεν νοικιάζουμε την ταινία ημερησίως,γιατί δεν ξέρουμε αν θα προλάβουμε να την δούμε,αλλά με την εβδομάδα.Εχει ενα τετοιο τμήμα το μαγαζί με τιμή ενοικίασης 1,5 ευρώ.Πάω μια φορα την εβδομάδα και διαλέγω 3-4 ταινίες που τις βλέπουμε όποτε θέλουμε με τον άντρα μου,και μαζί και χώρια,ανάλογα μετις δουλειές που έχουμε.Ετσι γλυτώνουμε από τις ανοησίες που δείχνει και η τηλεόραση.Φυσικά είναι κάτι που μας αρεσει υπερβολικά να κάνουμε.Οπότε υπό αυτήν την έννοια είναι ενας οικονομικός τροπος διασκέδασης...

Αλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

peristeraki εμεις τις κατεβαζουμε τις ταινιες απο σιτε δωρεαν....Επισης ωραιος τροπος διασκεδασης ειναι να μαζευομαστε στα σπιτια γνωστοι και φιλοι να φτιαξω μια πιτσα εγω πχ εσυ να φερεις 1κρασι και να παιζουμε επιτραπεζια χαρτακι να κουτσομπολευουμε και γενικα να περναμε ευχαριστα χωρις να χρειαζετε να ξοδεψουμε πολλα χρηματα


:-D

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω βρε περιστέρι μου εμείς εκτός του ότι έρχονται καθημερινά οι γονείς μου και βλέπουν τα πιτσιρίκια και περνάει λίγο η ώρα δεν κάνουμε και τίποτα ιδιαίτερο.Βασικά έχει χτυπήσει μάλλον το σύζυγο μια καταθλιψούλα και δεν έχει όρεξη ούτε για επισκέψεις ούτε για τίποτα. Για πείτε καμιά ιδέα λοιπόν μπας και δούμε άσπρη μέρα!


Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι Σαββατόβραδο λέω να ρίξουμε καμιά ιδέα για τρόπους διασκέδασης κατ' οίκον ή και εκτός σπιτιού με το δυνατότερο χαμηλό κόστος...

Τι κάνουμε, βρε αδερφε, για να ξεσκάσουμε...

Αγαπημένη μας ψυχαγωγία ήταν κάποτε το σινεμά...Το κόψαμε κι αυτό αρχικά λόγω μωρού και τελικά οριστικά.Πήγα βέβαια μέσα στις γιορτές και είδα μια ταινιούλα με μια φίλη.Είχα πάνω από χρόνο να πάω.Αλλη αίσθηση...Αλλά και το κόστος κάτι που δεν μπορείς να παραβλέψεις.Κι άμα πηγαίνει ζευγάρι ή μαμά με παιδάκια,ακόμα χειρότερα...

Θα σας πω τι κάνουμε εμείς...

Βρήκαμε τον Οκτώβρη ένα βίντεο κλαμπ το οποίο μπορώ να πω έχει μεγάλη ποικιλία από ταινίες και είναι και ενημερωμένο σε σχέση με κάποια άλλα που πηγαίναμε παλιά

Μόνο που πλέον δεν νοικιάζουμε την ταινία ημερησίως,γιατί δεν ξέρουμε αν θα προλάβουμε να την δούμε,αλλά με την εβδομάδα.Εχει ενα τετοιο τμήμα το μαγαζί με τιμή ενοικίασης 1,5 ευρώ.Πάω μια φορα την εβδομάδα και διαλέγω 3-4 ταινίες που τις βλέπουμε όποτε θέλουμε με τον άντρα μου,και μαζί και χώρια,ανάλογα μετις δουλειές που έχουμε.Ετσι γλυτώνουμε από τις ανοησίες που δείχνει και η τηλεόραση.Φυσικά είναι κάτι που μας αρεσει υπερβολικά να κάνουμε.Οπότε υπό αυτήν την έννοια είναι ενας οικονομικός τροπος διασκέδασης...

Αλλη ιδέα;

λοιπον ρετσινουλα.....κοκα κολα...2 φιλεσ μιασ και το αμορε λειπει και χαρτακι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...