Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

δεν την εκανα εγω τη διαγνωση...η παιδίατρος..δεν ειναι σιγουρη αλλα υπάρχει πιθανότητα

νοσοκομειο για να τη δει ωρλ παιδων...στην ευρωκλινικη...δεν ξερω καπου αλλου να με δεχθουν τοσο αμεσα

Συγνωμη...η παιδιατρος δεν ξερει να σου πει τι να κανεις?:?


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

δεν την εκανα εγω τη διαγνωση...η παιδίατρος..δεν ειναι σιγουρη αλλα υπάρχει πιθανότητα

νοσοκομειο για να τη δει ωρλ παιδων...στην ευρωκλινικη...δεν ξερω καπου αλλου να με δεχθουν τοσο αμεσα

σορυ...η παιδιατρος δεν ειναι καλη.....στελνει το παιδι για να δει ο ΩΡΛ αν εχει λαρυγγιτιδα.....παρε καλη μου το γιατρο μου να σωθεις....όλα μου τα ανιψια μια ζωη με λαρυγγιτιδες ηταν....σιγα...αν τελικα ειναι...πόσο συχνα βηχει και πως ειναι ο βηχας?? ξεροβηχας?


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια τοσες ιωσεις ο αγγελος νοσοκομειο δεν τον πηγαινα....και μιλαμε για 40αρια τριημερα....τεσπα, για να δουμε..θα της εχει πει ο ντοκ

εμενα μου ειπε οτι εχει ιωση...αλλα ειναι οκ...τις περνανε μονα τους..η λαρυγγιτιδα ομως μου λεει (αν ειναι) ειναι σοβαρό....


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω για λαρυγγιτιδα και τα εχω παιξει...φραζει λεει τους αεραγωγους....

ε ναι...και τι εγινε? για αυτο αρχιζει ο βηχας για να ξεφραξουν.....δεν ειναι σοβαρο μαρη..σταματα να σκας...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπε οτι εχει ιωση...αλλα ειναι οκ...τις περνανε μονα τους..η λαρυγγιτιδα ομως μου λεει (αν ειναι) ειναι σοβαρό....

σκτ στα μουτρα της συναδελφου....ημαρτον...για πες για τον βηχα


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

διαβαζω για λαρυγγιτιδα και τα εχω παιξει...φραζει λεει τους αεραγωγους....

Κοψτο σε χαλαει.....

Ρε συ καθε τοσο κατι θα παθαινουν ...μην τρελενεσαι και τρεχεις το παιδι στα νοσοκομεια.

Ακομα και η πευκιτιδα επικυνδηνη ειναι....χαλαρωσε!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

σορυ...η παιδιατρος δεν ειναι καλη.....στελνει το παιδι για να δει ο ΩΡΛ αν εχει λαρυγγιτιδα.....παρε καλη μου το γιατρο μου να σωθεις....όλα μου τα ανιψια μια ζωη με λαρυγγιτιδες ηταν....σιγα...αν τελικα ειναι...πόσο συχνα βηχει και πως ειναι ο βηχας?? ξεροβηχας?

αυτο ειναι το θεμα..με ρωτησε για το βηχα...δεν εχει εκτος από σημερα το πρωι πριν ξυπνησει λιγο...μου ειπε οτι μπορει να ειναι λαρρυγγομαλακία...ετσι το ειπε..αποτι καταλαβα ανατομικη ανωμαλία στον λαρυγγα..αυτη δεν ειναι ειδικη..ειπε να το δει ωρλ


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

νοσοκομειο παει ενα παιδι όταν οι εισπνοες του δσκολευονται (νομιζω πανω απο 40 ή 50 το λεπτο) και οταν βλεπεις το στηθος του να ανεβοκατεβαινει...ή οταν εχει ακατεβατο πυρετο (για πανω απο τρεις ημερες)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

νοσοκομειο παει ενα παιδι όταν οι εισπνοες του δσκολευονται (νομιζω πανω απο 40 ή 50 το λεπτο) και οταν βλεπεις το στηθος του να ανεβοκατεβαινει...ή οταν εχει ακατεβατο πυρετο (για πανω απο τρεις ημερες)

η λάρυγγιτιδα σπάνια κανει πυρετο...δειτε τι διαβασα:

Συνήθως προηγείται της λαρυγγίτιδας κοινό κρυολόγημα. Στη συνέχεια το παιδί παρουσιάζει βραχνή φωνή και δυνατό βήχα που μοιάζει με σκύλο που γαβγίζει. Οι γονείς που θα ακούσουν μια φορά το βήχα αυτό δεν πρόκειται να τον ξεχάσουν ποτέ. Ο άρρωστος δυσκολεύεται να εισπνεύσει και εσείς θα ακούτε ένα χαρακτηριστικό θόρυβο κατά την εισπνοή. Εάν επιδεινωθεί περισσότερο τότε θα ακούτε ένα χαρακτηριστικό σφύριγμα με την αναπνοή και τα διαστήματα μεταξύ των πλευρών του θώρακα θα πηγαίνουν προς τα μέσα κατά την εισπνοή.

ΠΡΟΣΟΧΗ η λαρυγγίτιδα είναι μια επικίνδυνη κατάσταση και πρέπει αμέσως να δείτε τον παιδίατρο σας. Τα συμπτώματα της λαρυγγίτιδας είναι αποτέλεσμα ατελούς απόφραξης του λάρυγγα (Το πρώτο κομμάτι του σωλήνα που μεταφέρει τον αέρα από το στόμα στους πνεύμονες). Ο λάρυγγας φουσκώνει με αποτέλεσμα η διάμετρος του να μικραίνει. Αν φουσκώσει τόσο πολύ ώστε να μην περνά αέρας τότε το παιδί θα πεθάνει. Τα συμπτώματα της λαρυγγίτιδας εμφανίζονται συνήθως την νύκτα και τις περισσότερες φορές μετά τα μεσάνυχτα. Ο πυρετός δεν είναι απαραίτητο σύμπτωμα και όταν το παιδί έχει πυρετό συνήθως είναι χαμηλός.


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα..με ρωτησε για το βηχα...δεν εχει εκτος από σημερα το πρωι πριν ξυπνησει λιγο...μου ειπε οτι μπορει να ειναι λαρρυγγομαλακία...ετσι το ειπε..αποτι καταλαβα ανατομικη ανωμαλία στον λαρυγγα..αυτη δεν ειναι ειδικη..ειπε να το δει ωρλ

:roll:...ειλικρινα...το θεωρω περιττο... τεσπα...αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα πηγαινε το αλλα μη σκας γιατι δεν ειναι τιποτα....ψαξε αλλο παιδιατρο παντως....πες ρε ελενη...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η λάρυγγιτιδα σπάνια κανει πυρετο...δειτε τι διαβασα:

Συνήθως προηγείται της λαρυγγίτιδας κοινό κρυολόγημα. Στη συνέχεια το παιδί παρουσιάζει βραχνή φωνή και δυνατό βήχα που μοιάζει με σκύλο που γαβγίζει. Οι γονείς που θα ακούσουν μια φορά το βήχα αυτό δεν πρόκειται να τον ξεχάσουν ποτέ. Ο άρρωστος δυσκολεύεται να εισπνεύσει και εσείς θα ακούτε ένα χαρακτηριστικό θόρυβο κατά την εισπνοή. Εάν επιδεινωθεί περισσότερο τότε θα ακούτε ένα χαρακτηριστικό σφύριγμα με την αναπνοή και τα διαστήματα μεταξύ των πλευρών του θώρακα θα πηγαίνουν προς τα μέσα κατά την εισπνοή.

ΠΡΟΣΟΧΗ η λαρυγγίτιδα είναι μια επικίνδυνη κατάσταση και πρέπει αμέσως να δείτε τον παιδίατρο σας. Τα συμπτώματα της λαρυγγίτιδας είναι αποτέλεσμα ατελούς απόφραξης του λάρυγγα (Το πρώτο κομμάτι του σωλήνα που μεταφέρει τον αέρα από το στόμα στους πνεύμονες). Ο λάρυγγας φουσκώνει με αποτέλεσμα η διάμετρος του να μικραίνει. Αν φουσκώσει τόσο πολύ ώστε να μην περνά αέρας τότε το παιδί θα πεθάνει. Τα συμπτώματα της λαρυγγίτιδας εμφανίζονται συνήθως την νύκτα και τις περισσότερες φορές μετά τα μεσάνυχτα. Ο πυρετός δεν είναι απαραίτητο σύμπτωμα και όταν το παιδί έχει πυρετό συνήθως είναι χαμηλός.

εχεις εσυ αυτα????όχι....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι και την προηγουμενη φορα που περασε ιωσούλα εκανε τον συριγμο για 5 μερες περιπου...αυτο δεν της αρεσε..οτι οταν περνα ιωση κανει συριγμο..και μου ειπε να το δει ωρλ..


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...