Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ


Recommended Posts

Τι μου θύμησες!! & εγω το ειχα αυτο το προβλημα νυσταζε & γκρίνιαζε δεν ήθελε ουτε στα χερια ουτε κατω τελικα εφάρμοσα μια τακτική της παιδιάτρου & έπιασε. Την άφηνα να κλαίει στην κούνια της καθε μερα βελτιώνοταν η κατασταση όπου εχουμε φτασει στο σημειο που δεν κλαίει καθολου νανουριζεται & μονη της. Ακουγεται ακαρδο αλλα εχει αποτέλεσμα. Επισης & εμενα μου ξυπναγε κατι τρελές ωρες χωρις να πεινάει ή να θελει κατι αλλο για μια βδομάδα σήκωνομουνα & εκανα τα κλασικα αλλαγμα ταισμα αλλα δεν ήθελε τπτ οποτε την άφηνα γκρίνιαζε λιγο απελπίζοτανε & ξανακοιμοτανε. Δεν ξερω αν ηταν η τακτική μου παντως βγηκε σε καλο τωρα εκτος απο σπάνιες περιπτώσεις κοιμάται μονη της & οταν ξυπνάει καθεται στην κούνια της. Το κακό ειναι που δεν την εχω βγαλει ακομα απο την κρεβατοκάμαρα μας συνεχεια το αναβάλλω & στο τελος θα το μετανιωσω. Χθες έφαγε αυγό απογοήτευση το έδειξε με καθε τροπο πως δεν το συμπάθει! Ελπιζω σιγα σιγα να το συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχχχχ...δε το θέλει καθόλου?

Δε ξερω τι θα κάνω με τον ύπνο.το προσπάθησαν αυτό που λες αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να κλαει με λιγμούς και να μου παίρνει καμία ώρα για να ηρεμήσει.

Ούτε εγώ τον έβγαλα από την κρεβατοκάμαρα και ούτε πρόκειται μέχρι να κοιμάται όλο το βράδυ σερί.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα της το έβαλα σε κουταλιά μαζι με το φαγητο ευτυχως το έφαγε. Πιστευω να μην την αναγουλιαζει η γεύση αλλα το οτι δεν ειναι αλεσμενο. Ουφ αγχώνομαι οταν αντιδράει ετσι σε καθε τι καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα άλλη μια νύχτα με πολύ ξενύχτι.

Ο μικρός ενώ κοιμάται Μουρμούρα τον ενοχλεί το παραμικρό αρχίζει κουνάει το κεφάλι τρίβει μάτια μύτη και γκρινιάζει.στη συνέχεια αρχίζει να στριφογυρίζει και να κλαει χωρίς δάκρυ δυνατά.

Τον άφησα να κλάψει αλλά δε σταματούσε και μου πήρε καμία ώρα για να ηρεμήσει πάλι και κανένα μισαωρο για να ξανά κοιμηθεί.

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι επιτέλους κατάλαβε και ο άντρας μου τι τραβάω τόσο καιρό.

Να σε ρωτησω κάτι? Δοντακι έχετε? Μπορεί όλο αυτό να είναι από τα δόντια?

Του δίνεις κάτι για αυτό πχ ντεπον? Εγώ του βάζω μια κρέμα για τα ούλα αλλά δε κάνει τίποτα μου την είπε ή παιδίατρος.

Εσείς πως είστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Αχ ρε κοριτσι μου σε καταλαβαινω πολυ δυσκολο ολο αυτο που τραβάς με τον υπνο. Ελπιζω οσο μεγαλώνει να βελτιωθεί η κατασταση. Παντως φαινεται οτι νυσταζει & κατι τον ενοχλεί. Εχεις δοκιμάσει με το φως μηπως τον ενοχλεί ή θελει; Μηπως θελει νεράκι ή μηπως πειναει; Ειμαι σιγουρη πως τα εχεις δοκιμάσει ολα αλλα ψάξε γιατι σιγουρα κατι τον ενοχλεί. Εγω με το αυγό κατέληξα να της το δίνω με το φαγητο & οταν εχει ψάρι με την φρουτοκρεμα. Σημερα θα της κανω τραχανά πιστευω να της αρεσει, γενικα της αρέσουν οι καινουριες γεύσεις οπως καταλαβαινω εχει βαρεθεί τα κλασικα. Δόντακι εχουμε ενα, δεν της βαζω κρεμα ουτε depon της εχω δωσει. Αν με ρώταγες θα σου ελεγα να μην του δινεις άλλωστε που να ξερουμε αν πραγματι πονάνε ή απλα εχουν γκρινια; Κριμα να τα επιβαρυνουμε. & ναι μπορει να ειναι απο τα δόντια αν εχει φαγούρα ή πονο, μπορεις να διακρίνεις κατι στα ούλα του; Ή σου το ειπε η παιδίατρος; Συνήθως τα κατω βγαίνουν πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Τα έχω δοκιμάσει όλα!!!

Έχει βγάλει ένα και έβγαλε και δεύτερο δοντακι.

Ειδες μια χαρά τα πάει με το αυγό.

Να σε ρωτησω αν χρειαστεί το μεσημέρι να είσαι εκτός σπιτιού πως μεταφέρεις το φαγητό της?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αυτό πράγματι ειναι ενα θεμα! Μπορεις να παρεις μια θήκη που βάζεις μεσα το μπολακι & το διατηρεί. Η δικια μου τα τρωει ολα πάγωμενα την ανακουφίζει μαλλον με τα δόντια. Η αληθεια ειναι πως δεν εχει τύχει να πρεπει να το διατήρησω για αρκετή ωρα οποτε της το αλέθω & το παιρνω μαζι μου. Εχουμε καμια βελτιωση με τον υπνο; Μπανακια εχετε κανει; Εμείς παμε καθημερινά εχουμε διπλα την θαλασσα της αρεσει πολυ ασε που εχει συνηθίσει κι αν δεν παμε αρχίζει την γκρινια για βολτα. Την Κυριακή έχουμε & την βάπτιση ουφφ πολυ με αγχωνουν τέτοιου είδους γεγονότα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα! Καλο Σαβ/κο!!! Τι κανετε; Χάθηκαμε λιγο ε;; Η βάπτιση ηταν τελεια ολα πήγαν κατ΄ευχην. Βγάλαμε & δεύτερο δόντακι το πανω γενικα εχει μια ανησυχία & απ΄οτι βλεπω θα ακολουθήσουν συντομα & τα υπόλοιπα. Τι συμπτωματα εχεις δει στα δοντακια; Εμενα εκανε για λίγες ημέρες διαροια & δεν πολυ έτρωγε επισης πολυ υπνηλία. Περπάτησε κιολας κανονικα πολυ γελιο & πολυ τρεξιμο ασε οι τούμπες! Μαζευτήκαμε & σπιτι τέρμα ο παιδότοπος & η θαλασσα & το παλευω να προφταίνω τα γεύματα της θελει να κοιμάται απο τις 8 οποτε καταλαβαινεις παντα κατι μένει πισω & συνήθως το γαλα που δεν πολυ τρωει το βραδυ. Αυτα τα νεα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας!!!

Εμεις βγάζουμε το 5 δοντακι με πολύ γκρίνια και δέκατα.

Το πρόβλημα μου είναι ότι είπε ή παιδίατρος να δώσω φασολάκια μπρόκολο κλπ

Ε λοιπόν μόλις έφαγε μπρόκολο και φασολάκια τέρμα το μεσημεριανό. Αρνείται να φάει ή τρώει 2-3 κουταλιές και μετά σφραγίζει το στόμα του.

Ουφ τι να κάνω?

Τούμπες τρώει και ο δικός μου.

Να είναι πάντα φωτισμένο και να σας ζήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστω πολυ!! Το μπρόκολο τα φασολάκια & γενικα τα πράσινα ξερω οτι τα δίνουμε σαν μεσημεριανό τι εννοεις αρνείται να φαει μεσημεριανό; Π. Χ εγω της δίνω φασολάκια ή οποιοδηποτε όσπρια ή λαδερο & το κατατάσσω στην μια ημερα της εμβομαδας που δικαιούνται όσπριο ή λαδερο δεν ειναι ξεχωριστό γεύμα κατα την διάρκεια της ημέρας. Το μπρόκολο ειναι πολυ βαρύ για να γινει επιδόρπιο. Εμενα μου εχει μειώσει αισθητά το γαλα της το άλλαξα αλλα η ποσότητα παραμένει ιδια. Θα δουμε εν καιρο. Με τον υπνο βελτιώθηκε η κατασταση; Εγω τωρα βλεπω καποια διαφορα την τελευταια εβδομαδα κοιμάται λιγότερο οπως ειναι φυσικό ευτυχως παραμένει σταθερό το βραδινό.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
×
×
  • Δημιουργία νέου...