Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

Κορίτσια, τι κάνετε;

Πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις μας, εκτός από την κοιλιοκάκη που θ΄ αργήσει... Αύγουστο μας είπαν, καλό φθινόπωρο δηλαδή... Κάτι αντισώματα του θυρεοειδή βγήκαν αυξημένα, οι υπόλοιπες ήταν καλές. Θα πάμε την Τρίτη στη γιατρό να τα δει. Δεν μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα, αφού και ο πατέρας της κι εγώ έχουμε υποθυρεοειδισμό χασιμότο... Αναρωτιέμαι αν θα τη βάλει σε θεραπεία με χαπάκι... Θα σας ενημερώσω όταν έχω νεότερα! Το ευχάριστο είναι ότι παρά τη ζέστη τρώει πολύ καλά, να δούμε βέβαια η ζυγαριά τι θα δείξει!

Τα δικά σας τα ζουζούνια πώς πάνε;

Καλό απόγευμα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, τι κάνετε;

Πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις μας, εκτός από την κοιλιοκάκη που θ΄ αργήσει... Αύγουστο μας είπαν, καλό φθινόπωρο δηλαδή... Κάτι αντισώματα του θυρεοειδή βγήκαν αυξημένα, οι υπόλοιπες ήταν καλές. Θα πάμε την Τρίτη στη γιατρό να τα δει. Δεν μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα, αφού και ο πατέρας της κι εγώ έχουμε υποθυρεοειδισμό χασιμότο... Αναρωτιέμαι αν θα τη βάλει σε θεραπεία με χαπάκι... Θα σας ενημερώσω όταν έχω νεότερα! Το ευχάριστο είναι ότι παρά τη ζέστη τρώει πολύ καλά, να δούμε βέβαια η ζυγαριά τι θα δείξει!

Τα δικά σας τα ζουζούνια πώς πάνε;

Καλό απόγευμα!

Μπράβο!Εμείς δεν τρώμε και πολύ καλά τώρα με την ζέστη, αλλά σε γενικές γραμμές πάμε καλύτερα.


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχαμε καλά νέα από τη γιατρό σήμερα! Οι εξετάσεις είναι καλές, τα αντισώματα του θυρεοειδή δεν μας ανησυχούν εφόσον όλα τα υπόλοιπα είναι οκ! Ο σίδηρος είναι στα κατώτερα φυσιολογικά και μας είπε να δίνουμε 3 φορές τη βδομάδα μοσχάρι. Επίσης η βιταμίνη d βγήκε πολύ καλή, το ίδιο και οι igf1, igfbp3, κι αυτό, λέει, σημαίνει ότι δεν υπάρχει θέμα αύξησης. Το Σεπτέμβριο που θα βγει και η κοιλιοκάκη θα μας ξαναδεί.

Αυτά από εμάς!

Επεξεργάστηκαν by alex 1979
επιπλέον πληροφορία

Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα μάνες! Έχουμε καλά νέα! Η κοιλιοκάκη βγήκε αρνητική! Γιούπι!!! Μας είδε η ενδοκρινολόγος την προηγούμενη βδομάδα, έκανε τις μετρήσεις της και μαντέψτε: βάλαμε 6 πόντους και μισό κιλό σε ένα εξάμηνο! Παραμένουμε στις τελευταίες καμπύλες, αλλά τουλάχιστον βάζουμε και ύψος και βάρος! Προς το παρόν δεν υπάρχει ένδειξη για πιο εξειδικευμένες εξετάσεις, μας είπε. Θα την ξαναδεί σε ένα εξάμηνο πάλι. Ελπίζω τα παιδάκια σας να είναι μια χαρά! :):)


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σας μανουλες... βλεπω βεβαια οτι το τελευταιο μνμ σε αυτο το θεμα ειναι το 13.. ελπιζω να βρω κ αλλες μανουλες ομοιοπαθουσες.. εχω ενα ζουζουνακι 22 μηνων το οποιο θηλαζει ακομα... κ αυτο ειναι το μονο που με παρηγορει δεδομενου τα ωφελει του θηλασμου.. το μονο μας προβλημα ειναι με το φαγητο απο 6 μηνων που ξεκινησαμε τα φαγητα μετραγαμε τα κουταλακια... τωρα ζυγιζει 9,200 περιπου.. κ εξακολουθουμε να εχουμε θεμα το φαι δεν μου τρωει ποσοτητα.. προσπαθω ανα 2 ωρες να της δινω κ απο κατι.. θα φαει αλλα οχι ποσοτητα.. ο παιδιατρος ειναι καθυσηχαστικος λεγοντας μου οτι αν ετρωγε κ ημασταν ετσι θα υπηρξε προβλημα.. να τονισω οτι κ εγω μεχρι κ που εμεινε εγκυος ημουν πααααρα πολυ αδυνατη.. η μανα χαρακτηριστικα μου λεει εσυ ησουν χειροτερη στα κιλα δεν μου παραξοφαινεται.. ξερω οτι τα παιδια που θηλαζουν εχουν αλλες καμπυλες αναπτυξης.. κ βαση αυτων η μικρη μου ειναι πανω στην τελευταια σε αντιθεση με του βιβλιαριου που ειμαστε μισο κιλο κατω.. συγνωμη για το μεγαλο ποστ.. αλλα πειτε μου εσεις που ειχατε αδυνατα μωρακια φαγανε τελικα καποια στιγμη ικανοποιητικα? τι συνταγες ειχατε δοκιμασει κ ειχαν αποτελεσμα?? ειχατε δωσει ποτε υπερθερμιδικο συμπληρωμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εμενα ο μικρος μου ειναι.εκει που ειχα την κορη μου που γεννηθηκε 50εκ 3560κ συνεχισε θηριο,πλεον 3ετων ηταν 1μετρο κ 16,5κιλα,μου ρχεται ο γιος 47,5εκ 2900.14μηνων ειναι 78εκ 8600

Κ τα δυο με αποκλειστικο θηλασμο 6μηνες,6-12αποπειρες για φαι χωρις μεγαλη επιτυχια.ευτυχως η κορη μου εχει εξελιχθει σε καλοφαγη.ο μικρος μια ετσι μια αλλιως.καναμε κ εξετασεις,εχει ελλειψη σιδηρου κ βιτ d

Για πες για το γιο σου;τι λεει ο γιατρος;με το φαι πως τα παει;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vikib είπε:

Εμενα ο μικρος μου ειναι.εκει που ειχα την κορη μου που γεννηθηκε 50εκ 3560κ συνεχισε θηριο,πλεον 3ετων ηταν 1μετρο κ 16,5κιλα,μου ρχεται ο γιος 47,5εκ 2900.14μηνων ειναι 78εκ 8600

Κ τα δυο με αποκλειστικο θηλασμο 6μηνες,6-12αποπειρες για φαι χωρις μεγαλη επιτυχια.ευτυχως η κορη μου εχει εξελιχθει σε καλοφαγη.ο μικρος μια ετσι μια αλλιως.καναμε κ εξετασεις,εχει ελλειψη σιδηρου κ βιτ d

Για πες για το γιο σου;τι λεει ο γιατρος;με το φαι πως τα παει;

Μια χαρά η κόρη!μπράβο!!!!Και ο γιος σου είναι μικρός ακόμα θα δείξει.  Εμένα είναι 98 εκατοστά 13.700 κιλά και είναι 4 ετών. Όλες οι εξετάσεις καθαρές. Δεν με προβληματίζει το βάρος όσο το ύψος....ειμαι να σκάσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εγώ κορίτσια είμαι ομοιοπαθουσα...  Η κόρη μ από όταν γεννήθηκε ήταν έτσι κ κακοφαγανη κ συνεχίζει... Είμαστε 13 μηνών 70 εκατοστά ύψος κ 6700 βάρος.. Είναι πρόωρη 1 μήνα πιο μπροστά! Οι εξέτασεις δεν έχουν δείξει κάτι ανησυχητικό απλά μάλλον είναι στο παιδί.. Κ εγώ κ ο σύζυγος μικροί ήμασταν πολύ αδύνατοι

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι κ κληρονομικο μην ανησυχειτε

Εμεις εχουμε συνηθισει στην οικογενεια σε μεγαλα παιδια κ ο γιος μου φαινεται μινιατουρα

Ελπιζω τωρα με τα συμπληρωματα κ οσο μεγαλωνει που ζωηρευει κ μπορει να φαει περισσοτερα να ανοιξει κ η ορεξη.αν ηταν το πρωτο μου παιδι θα ημουν μες στο αγχος.τωρα με πιανει που κ που

Βιλακι με το φαι πως τα παει;

Μαμα16 εχουμε ξαναμιλησει.η δικια σου;

Link to comment
Share on other sites

Mama16 καλώς Την! Μεγαλώνοντας η μικρη σου ίσως τρώει καλύτερα. Αλλάζουν συνηθειες. Ο γιος μου από μικρός ολιφοφαγος σαν σπουργιτακι.Τους τελευταίους 2 μήνες ξεκίνησε να τρώει Καλά και πήρε 1 κιλό. Από ύψος όμως στάσιμος. Τον Ιούλιο 2017 κάναμε ακτινογραφία άκρας χείρας και ήταν συμβατή με την οστική ηλικία. Ο θυροειδής καθαρός επίσης. Η παιδίατρος είπε ότι βλέπουμε πως πάει και αν είναι θα επαναλάβουμε τις εξετάσεις. Βέβαια εγώ είμαι 1.50 ενώ ο άντρας μου 1.80. Λέτε να έχει πάρει από μενα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βιλακι τα κλασικα,γαλα,δλδ ασβεστιο,κ βιτ φρουτα-λαχανικα για το υψος που λεγανε κ παλια

Αν του αρεσει κ κανενα αθλημα να κανει.ειδικα μπασκετ

Μπορει να χει παρει πιο πολυ κ απο σενα,παιζει αυτο

Συνηθως οι γιατροι με την αναπτυξη ενος παιδιου κ τους γονεις κανουν μια προβλεψη για υψος

Στην πατρικη μου οικογενεια δ ηταν ψηλοι οι γονεις.κ μας λεει η παιδιατρος για τον αδερφο μου οτι θα γινει 1,90κ μειναμε.ο μπαμπας 1,70 κ η μαμα 1,60.πραγματι πηρε απο παππουδες κ ειναι πανω απο 1,85

Εγω 1,60 ο αντρας μου 1,92.η μικρη μπορει να φτασει το 1,80γτ εχει παρει απο τον μπαμπα της.ο μικρος αν πηρε απο μενα βαρια 1,75

Η ελλειψη βιτ παντως κανει κ ανορεξια

Link to comment
Share on other sites

Vikib πίνει πααααρα πολύ γάλα!!! Και τρώει τυριά και γιαούρτια, γενικά τρώει από όλα. Από λαχανικά Όχι κολοκυθια, μπρόκολα και κουνουπίδια, αλλά όλα τα υπόλοιπα. Πριν λίγο καιρό πήγαμε σε Αλλεργιολόγο. Όλες οι εξετάσεις καθαρές εκτός από βιταμίνη d που έχουμε ξεκινήσει σταγόνες. Σκέφτομαι και το τελευταίο βήμα τον αναπτυξιολογο

Σχετικά με τα ύψη που λες έχεις δίκιο. Δεν υπάρχει κανόνας. Έχω κι εγώ πολλά παραδείγματα κοντών γονέων με ψηλά παιδιά και το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...