Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Καμια μανουλα απο Κω?


ΥΡ Ω

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας και απο μενα και εγω ειμαι απο Κω!!!!!εγω μενω μονιμα στην Κω εδω και πολλα χρονια ειμαι απο αθηνα!γεννησα στις 21.09.09 ενα αγγελουδακι τον γιο μου τον Αλεξανδρο!!


σε ευχαριστω που ηρθες στην ζωη μου Αλεξανδρε μου!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικα βρε κοριτσια θελει καμια να γνωριστουμε?Kos4wd σου εστειλα μνμ στο κινητο αλλα απαντηση δεν πηρα...

aglaitsa δυστυχως το νησι δεν μου αρεσει αλλα τι να κανω...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Βρε παιδιά εγώ είμαι από Κω, αλλά μένω στην Αθήνα. Να έρθω σε σας να μαθαίνω και νέα; Κατεβαίνουμε σχεδόν δυο μήνες κάθε καλοκαίρι και το Πάσχα, μόνο φέτος που θα έρθει και άλλο μπεμπάκι δεν ξέρω πως θα τα καταφέρουμε!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Kορίτσια εγώ δεν είμαι από Κω αλλά σκοπεύω να έρθω αυτό το καλοκαίρι διακοπές στο όμορφο νησί σας με την οικογένειά μου. Ήθελα να σας ρωτήσω αν η παραλία στην χελώνα στα Καρδάμαινα είναι κατάλληλη για 5άχρονο; Είναι βαθιά; Πιάνει κύμα συχνά; Ξέρετε μήπως κάποιο ξενοδοχείο που να είναι φιλικό προς τα παιδιά και με καλή θάλασσα; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη αν μπήκα στο άσχετο στη συζήτησή σας.

Link to comment
Share on other sites

H παραλία είναι καταπληκτική, τώρα βέβαια έχει χτιστεί το χίλτον από πάνω, αλλά από παλιά πηγαίναμε όταν ακόμη ήταν χωματόδρομος. Ήταν παραλία κυριακής για τους ντόπιους. Έχει άμμο ψιλή, η θάλασσα δεν είναι ιδιαίτερα ρηχή, δηλ. είναι στην αρχή ρηχά και μετά βαθαίνει (τη συγκρίνω με τις παραλίες στη βόρεια πλευρά του νησιού, π.χ. το Τιγκάκι, όπου περπατάς περπατάς και το νερό είναι ρηχό). Το νερό στις νότιες παραλίες (δηλ. Καρδάμαινα και πιο πολύ στην Κέφαλο) είναι πιο κρύο από τις βόρειες, αλλά δεν σηκώνει κύμα συχνά (ιδίως αν σκοπεύετε να πάτε τον Αύγουστο στις βόρειες παραλίες έχουμε αρκετά συχνά κύμα). Απλά αν τυχόν φυσάει πολύ η άμμος είναι ψιλή και σε χτυπάει. Εμάς μας αρέσει πολύ και παρόλο που είναι το ξενοδοχείο τώρα από πάνω (σε ύψωμα) συνεχίζει να μην έχει πάρα πολύ κόσμο. Και έπειτα είναι κοντά από εκεί η Κέφαλος που παρά τα κρύα τις νερά έχει υπέροχες παραλίες. Το Τιγκάκι και το Μαρμάρι στη βόρεια παραλία έχει ωραία θάλασσα, αλλά πάρα πολλά ξενοδοχεία, ενοικιαζόμενα κτλ. κτλ. έχουν καταντήσει τουριστικά χωριά, εμείς πηγαίνουμε εκεί, αλλά ψάχνουμε κομμάτια με πιο λίγο κόσμο εκτός του χαμού. Και η Καρδάμαινα η ίδια είναι τουριστικό χωριό μεθυσμένων άγγλων ως επι το πλείστον, αλλά η χελώνα είναι έξω (6-7 χιλιόμετρα νομίζω) και είναι σαν παράδεισος. Το θετικό είναι ότι είστε στο κέντρο του νησιού οπότε θα πάτε εύκολα προς την Κέφαλο ή προς τα κάτω, αλλά δεν θα είστε πολύ κοντά στην πόλη. Από ξενοδοχεία υπάρχουν άπειρα, δυστυχώς δεν έχω μεγάλη πείρα γιατί είμαι από την Κω και μένουμε στο σπίτι μας.

Όπου και να μείνετε όμως, τις μέρες που δεν έχει αέρα θα πάτε οπωσδήποτε στο Τιγκάκι για μπάνιο γιατί η θάλασσα είναι πολύ ζεστή εκεί και ρηχή, αλλά μην μείνετε στην κεντρική πλατεία της παραλίας αλλά στρίψτε αριστερά προς τις αλυκές και σταματήστε στο τελευταίο εστιατόριο, απέναντι από το οποίο παρκάρουν αυτοκίνητα. Εκεί είναι πιο ήσυχα. Μάλλον ξέφυγα από το θέμα, αλλά θα χαρώ να σου πω ό,τι χρειάζεσαι (εκτός από τα ξενοδοχεία βέβαια).

Και στην Κέφαλο πέρα από τις διάφορες παραλίες που συναντάς στο δρόμο (Κάμελ, Πάρανταϊς κτλ.) που έχουν σχετικά απότομες κατηφόρες για να φτάσεις) οπωσδήποτε θα πάτε στον Άγιο Στέφανο δίπλα από το κλάμπ Med, εκεί είναι ρηχά τα νερά έξω έξω, αλλά σχετικά κρύα. Στη δική μου κόρη πάντως αρέσει πάρα πολύ και δεν θέλει να βγει έξω....

Ξέφυγα πολύ, ε;


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ agtog για τις πολύτιμες πληροφορίες που μου έδωσες. Με βοήθησαν πραγματικά. Σκέφτομαι να πάω τον Αύγουστο για μία εβδομάδα και έχω κλείσει στο Χίλτον που άκουσα ότι οι ντόπιοι το βρίζουν επειδή έχει πάρει μια υπέροχη παραλία και την έχει κάνει τσαρδί του. Χαίρομαι που η θάλασσα είναι καλή όμως μιας και είναι το βασικότερο πράγμα για καλές διακοπές. Ελπίζω το ξενοδοχείο μόνο να έχει κι άλλα παιδάκια για να παίζει ο δικός μου και να μην βαριέται. Άλλωστε για αυτόν πάω εκεί, για να περάσει καλά. Τι κακό και αυτό με τα μοναχοπαίδια τα καημένα. Πρέπει να τους βρίσκεις παρεούλα συνέχεια.

Σου εύχομαι καλή λευτεριά και αν θες και μπορείς να βρεθούμε στη Κω στις διακοπές πολύ ευχαρίστως!

Link to comment
Share on other sites

Καλά να περάσετε! Κανονικά τον Αύγουστο κάθε χρόνο είμαστε κάτω, φέτος όμως γεννάμε, οπότε θα κατέβουμε νωρίτερα τον Ιούνιο.... Αν σκεφτείς κάτι άλλο που θέλεις να μάθεις στείλε και πμ. Μεγάλη μου χαρά να σου πώ ό,τι θέλεις. Η Κως είναι ωραία, είναι όμως να μην σε παρασύρει το τουριστικό ρεύμα! Εκεί που θα είστε θα είναι πάρα πολύ ήσυχα...


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...