Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα! Καλη αρχη στα παιδακια που μεγαλωσαν και πανε σχολειο πλεον! Νunu κ Gemini πλησιαζει ο καιρος, αντε και με εναν πονο!

Εμεις γυρισαμε απο διακοπες που μονο διακοπες δεν ηταν.Αν ηξερα ολη αυτην την ταλαιπωρια, θα το σκεφτομουνα 1000 φορες πριν παμε.Στη θαλασσα ηταν σουπερ, τους πηραμε και το swimmtrainer, η μια το ελιωσε, εκανε καθε μερα πρωι απογευμα πανω απο μια ωρα, η αλλη την επεφτε στην σουπερ τεντα που τους πηρε ο μπαμπας με κουβαδακια και επαιζε.Δυστυχως ομως αυτο κρατησε μονο 3 μερες, μετα χαλασε ο καιρος κ δεν μπορουσαμε να τις βαλουμε θαλασσα κ αρχισε το μαρτυριο.Κλεισμενες στο διαμερισμα που ειχαμε νοικιαζει ηταν σα λιονταρια στο κλουβι, γκρινια, κλαμα συνεχεια.Ε, 2 μερες αντεξα ετσι και τελικα φυγαμε 2 μερες νωριτερα.Και τωρα αντε να προσαρμοστουν στα προ διακοπων δεδομενα.Εκει για να μην ενοχλουν τους γειτονες τις περναμε αγκαλια με το παραμικρο και τους καλοαρεσε.Και εχουμε δραματα τωρα στο σπιτι...Τι να πω, ελπιζω του χρονου να ειναι πιο διακοπες οι διακοπες μας.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ δεν θέλω να γκρινιάζω αλλά με έχει πιάσει απελπισία :( :( ! Αυτά κάθε τρις κ λίγο πεινάνε, το τρίωρο έχει ήδη γίνει δίωρο κ πλέον τείνω να πιστεύω οτι ποτέ πια δε θα είμαστε μια χαρούμενη οικογενεια :( :(

Τώρα είμαι στην κρεβατοκάμαρα με τα δίδυμα κ ο συζυξ παιδικό με το μεγάλο κ για άλλη μια φορά νιώθω μόνη :( ! Δεν ξέρω τι θέλω!

Υγ ώσπου να σας γράψω το μνμ η μικρή ήπιε ένα 50 αρι γάλα κ ενώ είχε αποκοιμηθεί! Μιλάμε για ούτε πέντε λεπτά!

Άντε την πέφτω κ εγώ!

Υγ2 κ αυτός ο άντρας μου δεν του κόβει να έρθει να κοιμηθούμε αγκαλίτσα αν φυσικά κοιμησε το μεγάλο


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Nunu μου εδωσες πολυ θαρρος,δεν παραγγειλα ακομα γυαλια γιατι ως τρελη μαμα ειπα να παρω και δευτερη γνωμη,και εγω ιδιωτικα τα πηγα 70 το καθε παιδι παρακαλω και εκλεισα σε αλλη παιδοοφθαλμιατρο να παμε την πεμπτη παλι ιδιωτικα,θελω να σιγουρευτω γιατι πολυ μεγαλοι βαθμοι ρε γμτ!!ελπιζω σε λαθος....

Link to comment
Share on other sites

Αργυρώ καλή αρχή!! Τέλεια θα είναι μην το σκέφτεσαι και θα αρέσει και σε αυτά, Κάθε παιδάκι με το ρυθμό του το συνηθίζει και συ σίγουρα θα το απολαύσεις κάποια στιγμή!!

Gemini85 την περιμένω από μέρα σε μέρα!! άντε να δούμε!!

Καλή αρχή και σε εσάς! Τι έγινε τελικά? τι ώρα τους πήρατε? πως τους φάνηκε?

marmin είναι ορμονικά κυρίως τα θέματα σου, βιώνεις μεγάλη αλλαγή όπως και να έχει αλλά κάνε υπομονή τα πράγματα θα στρώσουν. Μίλα με τον σύζυγο σου για τα ψυχοπλακώματα σου και ότι θες αγκαλιές. Δεν τους κόβει!

Floreta εκτός απροόπτου φυσιολογικά θα γεννήσω και την μπουμπούμπου. Είμαι μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που γέννησα και τα δίδυμα φυσιολογικά. Απ' όσο γνωρίζω μετά από καισαρική μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά.

mpougos περιμένουμε νέα. Καλά κάνεις και για δεύτερη γνώμη!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια,τωρα καπως ηρεμησα με ολα αυτα που καναμε σημερα.Μου ζητηθηκαν απο τον παιδικο,ξεχωριστες βεβαιωσεις για τα μικρα απο την παιδιατρο μου να αναφερουν πως δεν πασχουν απο ψυχοκινητικες παθησεις κι ενω ειμασταν εκει για τα εμβολια,τσαντιστηκε και μου ειπε πως για αυτη την δουλεια πρεπει να κλεισω αλλο ραντεβου!!Τεσπα...τι να πεις...επισης,ενω καθε φορα μου εγραφε το εμβολιο και το επαιρνα απο το φαρμακειο με 0 συμμετοχη,αυτη την φορα μου το σημειωσε σε ενα χαρτακι και μου ειπε να παω πρωτα να το παρω απο φαρμακειο και μετα να μου το συνταγογραφησει....τι κουλα ειναι αυτα???εχω ενα φαρμακειο που εχω περισσοτερο παρε-δωσε αλλα δεν εχω κανει ποτε κατι τετοιο...

Μαρμινακι περνας πολυ δυσκολα τωρα,θα συμφωνησω με την προλαλησασα,πως αν εχεις αναγκη απο αγκαλιες τοτε ζητατες απο τον αντρουλη σου,θα τις εχει και εκεινος αναγκη...απλα δεν το ξερει...Εγω απο την γρηγορη καθημερινοτητα και τις απαιτησεις των διδυμων και ως πρωταρα δεν προλαβαινα να σκεφτω τπτ!!Ολα θα κυλησουν γρηγορα και θα δεις που θα ξεπεταχτουν κι αυτα...λιγο ο χειμωνας θα ειναι δυσκολος περισσοτερο για σενα αλλα θα περασει ο καιρος και θα ειστε ολοι μαζι κι εσυ πιο χαλαρη.

Παω να την πεσω,νιωθω πτωμα!!!Εκανα αιματολογικες εξετασεις,ενα τσεκ απ και σε γενικες γραμμες η φεριτινη μου ειναι χαλια,οποτε μου εδωσε σιδηρο και η πρωτεινη ανεπαρκη στον οργανισμο μου,η οποια εχει να κανει με την διατροφη μου...που ειναι χαλια...και δεν βλεπω να καλυτερευει!!!Τρωω παντα ορθια,οτι βρω μπροστα μου κι οποτε το θυμηθω!!Και μην νομιζεται πως ειμαι αδυνατη,κανονικη ειμαι αλλα η κοιλουμπα...κοιλουμπα!!Καληνυχτα και καλο μηνα να εχουμε!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσακια οσες μπηκατε εσπα,οι υπολοιπες ειμαστε για κλαματα μια και ειναι η ημερα πληρωμων μηνα,εγγραφης,γραφικης υλης...αστα!!!

Πολλα τα εξοδα,αλλα σιγουρα δεν ειναι πεταμενα λεφτα!!Κι εγω στην ιδεα πως μπορει να μην μου τα παρουν αγχωνομουν πολυ,αλλα θα δουλευα μονο γι'αυτο και δεν θα αφηνα την δουλεια μου...σωστο ή λαθος αυτο θα εκανα!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ξεκίνησαν τα ζουζουνάκια σας ή ακόμα;;

Εμένα το ψιχοπλάκωμα καλά κρατεί! σήμερα το πρωί έκλαιγα στο μπαλκόνι με λυγμούς άνευ λόγου και αιτίας! Τελικά πήρα τηλέφωνο μια ξαδέλφη μου και με παρηγόρησε αρκετά μπορώ να πω! Με είπε να κάνω υπομονή ώσπου να ανοίξουν τα σχολεία όπου και θα έρχεται απο εδώ για παρέα αφού αφήσει τα παιδιά της και ώσπου να σχολάσουν!!! Υπομονή λοιπόν!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μarmin υπομονη να ξεπεταχτουν λιγο,τι μου θυμησες...μονη στο σπιτι με τα ζουζουνια και κοιταζα απο την μπαλκονόπορτα τους ανθρωπους να περνανε απο κατω και εκλαιγα που εγω ημουν κλεισμενη μεσα,αλλα μολις εβλεπα τα "θαυματα" μου,ξαναχαμογελουσα σαν χαζη,φαση ειναι θα περασει.ειλικρινα καθε χρονο και καλυτερα. Και για τις μανουλες που πανε τωρα τα παιδια σε παιδικο σταθμο ευχομαι τα καλυτερα!!θα ηρεμησετε λιγο και θα εχετε λιγο χρονο για εσας τις ιδιες και για τις δουλειες του σπιτιου,εγω οταν πηγα δουλεια και τα μωρα παιδικο και φυσικα αισθανομουνα οτι ηταν σε ενα καλο περιβαλλον ξαναβρηκα τον ευατο μου.ασε που μια φορα στους 3-4μηνες περνουμε ταυτοχρονα αδεια με τον αντρουλη μου,στελνουνε τα παιδια παιδικο και παμε βολτσιτσες για ψωνια και καφε....

Link to comment
Share on other sites

marmin θα δεις που θα περάσει!

κι εγώ έκλαιγα... σκέφτομαι αυτήν τη περίοδο και ανατριχιάζω! Κάθε 3 μέρες έκανα ένα μεγάλο ξέσπασμα. Μετά συνερχόμουν, άντεχα για 2 μέρες όπου τα έδινα όλα για όλα στα μωρά, και μετά πάλι δεν άντεχα άλλο και ξαναξεσπούσα! Πολύ κλάμα!

Θα περάσει, στο υπογράφω!

Και θα ξανανιώσεις φυσιολογικά, στο ξαναμαναυπογράφω!

Πάρτο λίγο "όσα πάνε κι όσα έρθουν"! Και ξανασκέψου το για βοήθεια, είτε από συγγενείς, είτε από έξω..είναι θέμα επιβίωσης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Marmin

Συμφωνω με τα κορίτσια σε ολα

Καλα είναι απιστευτο πως μοιαζουν οσα εχουμε ζησει, τοτε μεναμε ισόγειο κ κοιταζα απο μπαλκονοπορτα για καποιον απο τους δικούς μου ποτε θα φανουν να παρω μια ανασα, ποτε τα έκανα βολτα το ενα στο μαρσιπο κ το αλλο απο δίπλα αγκαλιά σε ολα τα δωμάτια με το βλέμμα παντα προς τα εξω.

Εγω αντεχα δυο μερες κ ξεσπουσα μια .

Μπραβο στην ξαδερφη σου, θα αισθανθείς πολυ καλύτερα με παρεα, τωρα με την απουσία του ανδρα σου σού γίνεται πιο εντονη η αισθηση οτι ολα πέφτουν πανω σου αλλά δεν είναι ετσι παντα.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις διδυμομανουλες! Ειμαι νεα μελλουσα διδυμομανα, σας διαβασα οσο μπορουσα. Εχω ενα προβλημα κοριτσια και θελω τη βοηθεια σας. Καταρχην να σας πω οτι το 2ο μωρακι αργησαμε να το ακουσουμε και οπως ειπε ο γιατρος ηταν λογω αργης εμφυτευσης. Αυτη τη διαφορρα τη βλεπαμε σε καθε υπερηχο. Στην 6η βδομαδα ειχα αιμα και ετσι αρχισε η ξαπλα. Ειχα ξανα μετα στην 9η εβδομαδα και μια μεγαλη αιμορραγια στην 11η βδομαδα. Ολο αυτο το καιρο και ενδιαμεσα ειχα καφε αιματακι και συνεχιζω στο κρεβατι. Τη Δευτερα καναμε την αυχενικη και η γιατρος μου ειπε οτι ο σακος στο μωρο το οποιο αργησε να μεινει, ειναι μικρος. Δεν ειδε κατι ανυσηχητικο αλλα θελει παρακολουθηση. Σημερα ειχα παλι καφε αιματακι, και μολις χθες εκοψα τα χαπακια. Φοβαμαι λιγο να σας πω την αληθεια. Εχει τυχει ποτε σε καμια να ειναι μικρος ο σακος? Ειμαι στη 13η βδομαδα. Συγγνωμη αν εγραψα πολλα αλλα θελω τα φωτα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις διδυμομανουλες! Ειμαι νεα μελλουσα διδυμομανα, σας διαβασα οσο μπορουσα. Εχω ενα προβλημα κοριτσια και θελω τη βοηθεια σας. Καταρχην να σας πω οτι το 2ο μωρακι αργησαμε να το ακουσουμε και οπως ειπε ο γιατρος ηταν λογω αργης εμφυτευσης. Αυτη τη διαφορρα τη βλεπαμε σε καθε υπερηχο. Στην 6η βδομαδα ειχα αιμα και ετσι αρχισε η ξαπλα. Ειχα ξανα μετα στην 9η εβδομαδα και μια μεγαλη αιμορραγια στην 11η βδομαδα. Ολο αυτο το καιρο και ενδιαμεσα ειχα καφε αιματακι και συνεχιζω στο κρεβατι. Τη Δευτερα καναμε την αυχενικη και η γιατρος μου ειπε οτι ο σακος στο μωρο το οποιο αργησε να μεινει, ειναι μικρος. Δεν ειδε κατι ανυσηχητικο αλλα θελει παρακολουθηση. Σημερα ειχα παλι καφε αιματακι, και μολις χθες εκοψα τα χαπακια. Φοβαμαι λιγο να σας πω την αληθεια. Εχει τυχει ποτε σε καμια να ειναι μικρος ο σακος? Ειμαι στη 13η βδομαδα. Συγγνωμη αν εγραψα πολλα αλλα θελω τα φωτα σας!!!

Καλημέρα κ καλώς ήρθες στην παρέα μας! Δεν το γνωρίζω δυστυχώς αυτό που ρωτάς! Μπήκα να σου ευχηθώ να πανε όλα καλά κ να κρατήσεις δυο υγιή μωρακια στην αγκαλιά σου!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ξεκίνησαν τα ζουζουνάκια σας ή ακόμα;;

Εμένα το ψιχοπλάκωμα καλά κρατεί! σήμερα το πρωί έκλαιγα στο μπαλκόνι με λυγμούς άνευ λόγου και αιτίας! Τελικά πήρα τηλέφωνο μια ξαδέλφη μου και με παρηγόρησε αρκετά μπορώ να πω! Με είπε να κάνω υπομονή ώσπου να ανοίξουν τα σχολεία όπου και θα έρχεται απο εδώ για παρέα αφού αφήσει τα παιδιά της και ώσπου να σχολάσουν!!! Υπομονή λοιπόν!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια αυτής της παρέας. Ειχα γράψει πάλι παλιότερα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Πλέον είμαι μια έμπειρη διδυμομάνα ζουζουνιών η οποία βέβαια τα κατάφερα με πολλή βοήθεια από μαμά και πεθερά έως που έγιναν τα μωρά 7 μηνών και ξεκίνησα δουλειά. Την είχα ανάγκη, την εκμεταλλεύτηκα και τώρα ξέρω ότι ήταν ότι το καλύτερο για εμένα, χωρίς αυτή την βοήθεια δεν θα την είχα βγάλει καθαρή. Ελπίζω να μπορώ να γράφω εδώ στην παρέα σας αλλά η αλήθεια μου είναι πολύ δύσκολο. Δεν μου μένει χρόνος για να κάτσω στο PC καθόλου βρε κορίτσια. Γυρνάω 18:00 με τα μικράκια μαζί, μετά πρεπει να είμαι μαζί τους ή να κανω καμμιά δουλειά και μετα στο κοιμισμά τους το πιθανότερο είναι να με παρει και εμένα ο ύπνος. Το Σ/Κ πάλι δεν το προσπαθώ, γιατί εκεί που θα μπω internet και με κάτι θα καταπιαστώ κάτι θα γίνει και θα πρέπει να το αφήσω.

Εισαστε όλες ετσι? Εχω αφήσει λίγο τον ευατό μου. Ελαχιστα κάνω για μένα.

marmin να σου ζήσουν τα νέα μέλη της οικογένειας. Πω πω 3 παιδιά φαντάζομαι τι θα γίνεται. Ηθελα να σου πω ότι και εγώ ήμουν ακριβώς έτσι. Εαν το χρειαζεσαι μην φοβηθείς να ζητήσεις βοήθεια εξωτερικά. Εμενα με βοηθησε η ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ με ψυχολογική υποστήριξη. Ειναι επιδοτούμενος οργανισμός από το κράτος και δεν πληρώνεις τίποτα. Μπες στο Internet και θα το δεις. Οτι θέλεις ρώτα με.


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις διδυμομανουλες! Ειμαι νεα μελλουσα διδυμομανα, σας διαβασα οσο μπορουσα. Εχω ενα προβλημα κοριτσια και θελω τη βοηθεια σας. Καταρχην να σας πω οτι το 2ο μωρακι αργησαμε να το ακουσουμε και οπως ειπε ο γιατρος ηταν λογω αργης εμφυτευσης. Αυτη τη διαφορρα τη βλεπαμε σε καθε υπερηχο. Στην 6η βδομαδα ειχα αιμα και ετσι αρχισε η ξαπλα. Ειχα ξανα μετα στην 9η εβδομαδα και μια μεγαλη αιμορραγια στην 11η βδομαδα. Ολο αυτο το καιρο και ενδιαμεσα ειχα καφε αιματακι και συνεχιζω στο κρεβατι. Τη Δευτερα καναμε την αυχενικη και η γιατρος μου ειπε οτι ο σακος στο μωρο το οποιο αργησε να μεινει, ειναι μικρος. Δεν ειδε κατι ανυσηχητικο αλλα θελει παρακολουθηση. Σημερα ειχα παλι καφε αιματακι, και μολις χθες εκοψα τα χαπακια. Φοβαμαι λιγο να σας πω την αληθεια. Εχει τυχει ποτε σε καμια να ειναι μικρος ο σακος? Ειμαι στη 13η βδομαδα. Συγγνωμη αν εγραψα πολλα αλλα θελω τα φωτα σας!!!

Καλώς όρισες! Μακάρι να ήξερα να σου πω κάτι για την περίπτωσή σου, αλλά δυστυχώς δε γνωρίζω... αυτό που γνωρίζω σίγουρα είναι οτι η διδυμοεγκυμοσύνη είναι πολυυυ ζόρικη και θέλει κουράγιο :rolleyes: εύχομαι όλα να πάνε καλά! Κάνε κατά γράμμα αυτά που σου λέει ο γυναικολόγος σου και όταν έχεις απορίες να τον ρωτάς, μη ντρέπεσαι για τίποτα!

efoulitooo εγώ είμαι! Η Mamom από το Parents! Το δικό μας πρόγραμμα είναι ακριβώς όπως και το δικό σας! Δυστυχώς κι εγώ δεν προλαβαίνω να φροντίσω πολύ τον εαυτό μου... αλλά αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι η σχέση μου με τον άντρα μου. Γιατί τώρα που τρέχουμε και οι δυο όλοι μέρα, το βράδυ είμαστε πάρα πολύ κουρασμένοι και δεν έχουμε κουράγιο να έρθουμε πιο κοντά ο ένας στον άλλον! Ευτυχώς αγαπιόμαστε πάρα πολύ, αλλά όσο να ναι, ανησυχώ!

Συμφωνώ με την efoulito, χωρίς βοήθεια ΔΕΝ τη βγάζεις καθαρή! Και είναι απαραίτητο να φεύγεις έστω και λίγο από το σπίτι χωρίς μωρά για να αποφορτίζεσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...