Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 28 minutes ago, Blue Velvet said:

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      9 minutes ago, Katiamaxiking said:

      Κορίτσια βρήκαμε μάλλον τον λόγο του κακού σπέρματος. το 2021 είχε κάνει καλλιέργεια σπέρματος και είχε βγει στείρα από μικρόβια και τώρα που την επανέλαβε βγήκαν 2 μικρόβια. οπότε ξεκίνησε αντιβίωση και θα πάμε λίγο παραπίσω την εξωσωματική.  μας ειπε ο μικροβιολόγος οτι αυτα τα μικρόβια δεν εντοπίζοται-εμφανίζονται πάντα. 

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια και καλώς ήρθατε καινούριες μανούλες!!

Κι εγώ έκανα αυχενική και ο ακτινολόγος μας είπε σούπερ!!!

Και σήμερα βγήκε και το Papp A και μου είπαν οτι για σύνδρομο down έχουμε πιθανότητες 1:10.000 και για τις άλλες δύο τρισωμίες 1:100.000 και είμαι πολύυυυ πολύυυ χαρούμενη (κι ας είμαι αρρωστούλα).

Στην αυχενική που ρώτησα αν φαίνεται το φύλο μου είπαν οτι δεν είναι σίγουροι αλλά δεν βλέπουν τίποτα ανάμεσα στα πόδια....είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη λοιπόν, αν γίνει κι αυτό το όνειρό μου πραγματικότητα και αποκτήσω ένα κοριτσάκι.....δεν μπορώ καν να σας περογράψω τη χαρά μου!!!

Οσο για την κοιλίτσα........παιδιά εγώ είμαι σαν 7 μηνών απο τώρα ,και έγινε απότομα!!!


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πολύ χαίρομαι με τα νέα όλων των μέλλουσων μαμάδω που διαβάζω! Ανυπομονώ και εγω να μου στείλουν απο Ελλάδα τα αποτελέσματα Papp-A, όχι ότι το έχω άγχος, απλά για να βεβαιώσω την αυχενική.

Τώρα προσπαθώ να βρω μια άκρη με το σύστημα εδω, και να επικοινωνήσω με τις midwives να μου κλείσουν ραντεβού με γιατρό, γιατι έχω κοντά 2 μήνες να ελεγξω το θυρεοειδή μου που είναι και αργόστροφος και παίρνω χάπι και γιατι η αναιμία μου χτύπησε κόκκινο.

Daip καλωσορισες!!!!! Περιμενα να γυρισεις να μας πεις τα νεα σου! Χαρηκα πολυ με την αυχενικη σου. Ολα θα πανε καλα. Μην αγχωνεσε για τα κιλα, στην Ελλαδα πηγες, τωρα που εισαι σπιτι σου δε θα βαλεις αλλα :) .. πως περασατε? Τελεια ε? Πες μας τα νεα σου.

Πήγα/Ήρθα Ελλαδα και δυστυχώς ομολογώ ότι δεν ήταν όπως το περίμενα. Καλόμαθε ο ^&@# μας στην τάξη και μου φάνηκε ένα χάος. Είπαμε να επισκεφτούμε την Ακρόπολη στην πανσέληνο, εκαναν διαμαρτυρία οι φύλακες και την έκλεισαν. Πήγαμε στα Ολύμπια, χρυσοπληρώσαμε ένα μπουκαλάκι νερό. Ειπαμε να προσέχουμε στην οδήγηση λογω της εγκυμοσύνης και συνειδητοποιήσαμε ότι οι λακούβες καθε 5 μέτρα στους δρόμους δε βοηθάνε. Πήγα να πάρω τα λεφτά που μας πλήρωσαν τα ΙΕΚ 3 χρόνια μετά, και συνειδητοποιησα ότι δεν μου τα έχουν καταθέσει, παρόλου που τα δήλωσα στην εφορία. Αντε βγάλε άκρη... κανείς δεν απαντάει στα τηλεφωνα του λογιστηρίου του οργανισμου. Γενικότερα, όσες μέρες συναναστράφηκα με δημόσιες υπηρεσίες τα νεύρα μου βγήκαν σπασμένα.

Προσπαθώ να επικεντρωθώ στις καλές στιγμές με το συζυγο και τους φίλους μας, στα μπάνια μας, στις βουτιές μας, στη μινι βόλτα μας στο Βέλγιο-Γερμανία και να διαγράψω τις άλλες εμπειρίες για να βρω την όρεξη να ξαναέρθω του χρόνου! :P

Ακόμα παλεύω με την προσαρμογή στις ώρες. Κοιμάμαι μέρα, βρυκολακιάζω τη νύχτα, αλλα που θα πάει θα μπω σε τάξη.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Απο τα αξημέρωτα ξύπνησα απο τις 4,30 και δεν κατάφερα να ξανακοιμηθώ...με έχει πιάσει και η προκοπή με τις δουλειές και δεν βάζω κ@@@ κάτω!!!

Κορίτσια δουλεύετε??Εγώ απο τον περασμένο Σεπτέμβριο που παραιτήθηκα είμαι στο σπίτι με τον μικρό.Στο γιό μου δούλευα κανονικά μέχρι σχεδόν τον 8ο και όταν ο μικρός έγινε 3,5 μηνών είχα ξαναγυρίσει στο γραφείο αλλά 4ωρη...τώρα επειδή δεν έχουμε σκοπό για άλλο παιδάκι θέλω να τα ζήσω όλα όσο καλύτερα μπορώ!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και καλώς ήρθατε καινούριες μανούλες!!

Κι εγώ έκανα αυχενική και ο ακτινολόγος μας είπε σούπερ!!!

Και σήμερα βγήκε και το Papp A και μου είπαν οτι για σύνδρομο down έχουμε πιθανότητες 1:10.000 και για τις άλλες δύο τρισωμίες 1:100.000 και είμαι πολύυυυ πολύυυ χαρούμενη (κι ας είμαι αρρωστούλα).

Στην αυχενική που ρώτησα αν φαίνεται το φύλο μου είπαν οτι δεν είναι σίγουροι αλλά δεν βλέπουν τίποτα ανάμεσα στα πόδια....είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη λοιπόν, αν γίνει κι αυτό το όνειρό μου πραγματικότητα και αποκτήσω ένα κοριτσάκι.....δεν μπορώ καν να σας περογράψω τη χαρά μου!!!

Οσο για την κοιλίτσα........παιδιά εγώ είμαι σαν 7 μηνών απο τώρα ,και έγινε απότομα!!!

Τέλεια τα αποτελεσματα σου μπράβο!!!!

Α κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα!!!!Εγώ όταν έμεινα έγκυος έλεγα πως δεν το έχω με τα κοριτσάκια και πως γερό να είναι αλλά βαθιά μέσα μου ήθελα αγοράκι...μόλις έμαθα πως έχουμε μπέμπα όμως ξετρελάθηκα και η μικρή μου πήρε τα μυαλό για τα καλά!!!:D


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες!!! ειμαι καινουργια στο forum πρωτη φορα μπαινω...πολυ χαιρομαι που ειμαστε ολες μανουλες μαρτιου!!!ευχομαι σε ολες να εχετε μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!εγω εχω τελευταια ημερομηνια 15/3/15 προς το παρον εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη λιγες ανακατοσουρες στη αρχη και πονακια χαμηλα αλλα οχι κατι ιδιατερα ενοχλητικο περα απο την πεινα που καθε δυο ωρες πρεπει να φαω αλλιως εχω τασεις λυποθυμιας!!!τωρα ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερων και την παρασκευη εχω ραντεβου για την αυχενικη διαφανεια!!!θα χαρω πολυ να μαθαινω νεα σας και να εχουμε εποικινωνια!!!:P

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σας!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Daip καλωσορισες!!!!! Περιμενα να γυρισεις να μας πεις τα νεα σου! Χαρηκα πολυ με την αυχενικη σου. Ολα θα πανε καλα. Μην αγχωνεσε για τα κιλα, στην Ελλαδα πηγες, τωρα που εισαι σπιτι σου δε θα βαλεις αλλα :) .. πως περασατε? Τελεια ε? Πες μας τα νεα σου.

JimDin και εγω παω να τρελλαθω με πονοκεφαλους και εμετους, θα μας περασουν που θα παει? Μπηκαμε στο 2ο τριμηνο δε γινετε θα σταματησουν. Και εγω εκανα κοιλιτσα αν και δεν πηρα ουτε γραμμαριο. Ειναι σημαδι οτι ειναι εκει τα ζουζουνακια μας.

DimRous ολα καλα με την κορουλα σου? Πανεξυπνο το παιδακι σου? Περιμενει αδελφακι πως και πως!!!

Τα δικα μου νεα τωρα, καναμε την αυχενικη επιτελους, ολα καλα 90% ενα αγορακι ενα κοριτσακι, καλα να ναι κ οτι να ναι βεβαια.. το κοριτσακι μας βγηκε λιγο ζαβολιαρικο, ολο τουμπες εκανε, χτυπουσε με τα χερακια της τον σακο του αδελφου της αλλα κατα τα αλλα καλα. Τωρα με το αγορακι εχουμε ενα μικρο προβληματακι, ειναι μικρος ο σακος, δεν ειδαμε καμια ανωμαλια αλλα θα το ελεγχουμε συχνα. Συνεχιζουμε τη ξαπλα, αλλα δεν παραπονιεμαι, τα μωρακια μου να ναι καλα και τιποτα αλλο.

Φιλακια σε ολες και καλες εγκυμοσουλες!!!

Ωραία τα νέα σας διδυμομανούλα!!!Ζευγαράκι τα μπεμπάκια σου ε? Τέλεια!!!

Με τα συπτώματα τα έχω παίξει εντελώς τι μία είμαι μια χαρά χωρίς να αισθάνομαι πως είμαι έγκυος ...την άλλη έχω καούρα...τι άλλη ανακατωσούρα και εχθές το απόγευμα είχα τόσο φούσκωμα που νόμιζα πως θα έκραγω.Πολύ καλύτερα βέβαια απο το 1ο τρίμηνο.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νομίζω πως ένοιωσα το μωράκι μου...πολύ νωρίς βέβαια απο ότι θυμάμαι το γιό μου τον ένοιωσα στην 17 εβδομάδα αρχικά και κανονικά στην 20.Όμως τις τελευταίες μέρες χαμηλά στην κοιλιά νιώθω σαν κάτι να κουνιέται και εχθές που έβαλα το χέρι μου ένιωσα σαν να έσκασε κάτι σαν φουσκίτσα...ο γιατρός μου επιμένει οτι είναι πολύ νωρίς οπότε μάλλον το εντερό μου θα είναι αλλά είναι πολύ περίεργο αυτό που νιώθω...ανεπαίσθητο αλλά το νιώθω...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα/Ήρθα Ελλαδα και δυστυχώς ομολογώ ότι δεν ήταν όπως το περίμενα. Καλόμαθε ο ^&@# μας στην τάξη και μου φάνηκε ένα χάος. Είπαμε να επισκεφτούμε την Ακρόπολη στην πανσέληνο, εκαναν διαμαρτυρία οι φύλακες και την έκλεισαν. Πήγαμε στα Ολύμπια, χρυσοπληρώσαμε ένα μπουκαλάκι νερό. Ειπαμε να προσέχουμε στην οδήγηση λογω της εγκυμοσύνης και συνειδητοποιήσαμε ότι οι λακούβες καθε 5 μέτρα στους δρόμους δε βοηθάνε. Πήγα να πάρω τα λεφτά που μας πλήρωσαν τα ΙΕΚ 3 χρόνια μετά, και συνειδητοποιησα ότι δεν μου τα έχουν καταθέσει, παρόλου που τα δήλωσα στην εφορία. Αντε βγάλε άκρη... κανείς δεν απαντάει στα τηλεφωνα του λογιστηρίου του οργανισμου. Γενικότερα, όσες μέρες συναναστράφηκα με δημόσιες υπηρεσίες τα νεύρα μου βγήκαν σπασμένα.

Προσπαθώ να επικεντρωθώ στις καλές στιγμές με το συζυγο και τους φίλους μας, στα μπάνια μας, στις βουτιές μας, στη μινι βόλτα μας στο Βέλγιο-Γερμανία και να διαγράψω τις άλλες εμπειρίες για να βρω την όρεξη να ξαναέρθω του χρόνου! :P

Ακόμα παλεύω με την προσαρμογή στις ώρες. Κοιμάμαι μέρα, βρυκολακιάζω τη νύχτα, αλλα που θα πάει θα μπω σε τάξη.

Απο το κακο στο χειροτερο η Ελλαδα δηλαδη. Συμφωνω μαζι σου, να θυμασαι μονο τις καλες στιγμες για να μπορεις του χρονου να παεις το παιδι να γνωρισει την πατριδα :) ...

Θα συνηθισεις το συστημα, λιγες μερες και θα προσαρμοστεις ξανα! :) Υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νομίζω πως ένοιωσα το μωράκι μου...πολύ νωρίς βέβαια απο ότι θυμάμαι το γιό μου τον ένοιωσα στην 17 εβδομάδα αρχικά και κανονικά στην 20.Όμως τις τελευταίες μέρες χαμηλά στην κοιλιά νιώθω σαν κάτι να κουνιέται και εχθές που έβαλα το χέρι μου ένιωσα σαν να έσκασε κάτι σαν φουσκίτσα...ο γιατρός μου επιμένει οτι είναι πολύ νωρίς οπότε μάλλον το εντερό μου θα είναι αλλά είναι πολύ περίεργο αυτό που νιώθω...ανεπαίσθητο αλλά το νιώθω...

Μη το σκεφτεσε και εγω εχει στιγμες που νιοθω κατι χαμηλα στη κοιλια. Ολοι μου λενε ειναι νωρις αλλα εγω το νιωθω!!! Συμπασχω μαζι σου!!! :) θα μας βγαλουν και τις 2 τρελλες! :)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΣΤΕΛΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ.ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ...ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΦΕ...ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ 21 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΦΥΛΟ ΑΚΟΜΑ...ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΗΔΗ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΣΤΕΛΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ.ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ...ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΦΕ...ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ 21 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΦΥΛΟ ΑΚΟΜΑ...ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΗΔΗ!

Καλωσηρθες στην παρεα μας! Και εγω ειχα προβλημα με αιμα και ακομη εχω. Ειμαι απο την 6η βδομαδα στο κρεβατι και δεν μ αφηνει ο γιατρος να κανω τιποτα. Καλη εγκυμοσυνη απο δω και περα και μην αγχωνεσε. Οσο για το φυλο δεν λενε με σιγουρια αλλα κατα 90% και αυτο εξαρταται απο τη σταση εχει το μωρακι. Θα μαθεις σιγα σιγα.. γερο και υγιες να ναι και οτι να ναι!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι!!!εγω δουλευω ειμαι αισθιτικος και εχω τελειωσει και επαγγελματικο μακιγιαζ..κανω δικα μου εξωτερικα ραντεβου και παραληλα δουλευω και σε υχθυοτροφειο!την παρασκευη εχω την αυχενικη διαφανεια ειμαι πολυ ανγχωμενη!!!ειναι το πρωτο μου μωρακι!!!βρε κοροτσια εχετε κανει και εσεις κοιλιτσα ε?????και εγω που νομιζα οτι ειναι επειδη τρωω αρκετα....εχω παρει απο την αρχη τις εγκυμοσυνης 5 κιλακια και εχω φρικαρη γιατι σκεφτομαι οτι μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης θα τσουλαω δεν θα περπαταω απο το παχος!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εχθές έκανα τόσες δουλειές όσες δεν έκανα τους τελευταίους 3 μήνες...το απογευματάκι κοιμήθηκα και σηκώθηκα άρρωστη αφήστε που μετά απο τόσο καιρό ξαναέκανα και εμετό...με ξαναθυμήθηκαν.

Σήμερα θα κάνω πραγματα με μέτρο όμως...ίσως τα παρατήσω όλα και πάω το μικρό μου καμιά βόλτα...ο άντρας μου απο την άλλη φώναζε μην σε ξαναδώ να ξεσηκώνεις το σπίτι να γίνει χαμός αστα μετά τη γέννα.Έχω πολύ βοήθεια απο την πεθερά μου που μένουμε κοντά αλλά επειδή το πρώτο τριμηνο έκανα ελάχιστα και σερνόμουν τώρα αισθάνομαι πως μπορώ να τα κάνω όλα...δεν γίνεται όμως...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στην παρεα μας! Και εγω ειχα προβλημα με αιμα και ακομη εχω. Ειμαι απο την 6η βδομαδα στο κρεβατι και δεν μ αφηνει ο γιατρος να κανω τιποτα. Καλη εγκυμοσυνη απο δω και περα και μην αγχωνεσε. Οσο για το φυλο δεν λενε με σιγουρια αλλα κατα 90% και αυτο εξαρταται απο τη σταση εχει το μωρακι. Θα μαθεις σιγα σιγα.. γερο και υγιες να ναι και οτι να ναι!!

Γερό να είναι πάνω απο όλα!!!Εμάς στην αυχενική μας είπαν 90% κοριτσάκι και στον υπέρηχο ο γιατρό μου το ίδιο είδε αλλά τίποτα δεν είναι απόλυτα σίγουρο...δεν με νοιάζει καθόλου και να αλλάξει ότι και να είναι καλοδεχούμενο!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα jimdin να προσεχεις και να μην κουραζεσε δεν χρειαζετε να τα κανεις ολα σε μια μερα...με το μαλακο!!!εξαλου εχεις και βοηθεια εισαι πολυ τυχερη!!!ποσο ειναι το μικρο σου???


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...